1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

Решение на търна в 3 бетнат пот.

Дискусия в 'Дискусия на покер ръце' започната от Pro2type, 29 август 2012.

1. Pro2type

Pro2type
    Expand Collapse
    Administrator

Съобщения:
    1,244
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +206 / 3 / -3
    Покер ръце:
    Hand History for Game 1111111111 (Merge)
    $100.00 USD NL Texas Hold'em - Sunday , August 26 , 11:37:31 ET 2012
    Table Bad Beat Pueblo de Taos V (60249517) (Real Money)
    Seat 5 is the button
    Seat 1: Player1 ( $105.13 USD ) - VPIP: 30 , PFR: 22 , 3B: 11 , AF: 1.8 , Hands: 2203
    Seat 2: Player2 ( $119.63 USD ) - VPIP: 22 , PFR: 18 , 3B: 8 , AF: 2.0 , Hands: 507
    Seat 3: Hero ( $107.20 USD ) - VPIP: 24 , PFR: 19 , 3B: 8 , AF: 3.2 , Hands: 123328
    Seat 4: Player4 ( $181.78 USD ) - VPIP: 34 , PFR: 25 , 3B: 12 , AF: 2.0 , Hands: 134
    Seat 5: Player5 ( $223.99 USD ) - VPIP: 33 , PFR: 27 , 3B: 14 , AF: 2.6 , Hands: 375
    Seat 6: Player6 ( $103.49 USD ) - VPIP: 33 , PFR: 9 , 3B: 3 , AF: 0.7 , Hands: 2251
    Player6 posts small blind $0.50 .
    Player1 posts big blind $1.00 .

Dealt to Hero: :Jd: :Qd:
    Player2 raises $3.00
    Hero raises $9.00
    Player4 folds
    Player5 folds
    Player6 folds
    Player1 folds
    Player2 calls $6.00

FLOP ($19.50)
    :Js: :5d: :Qh:
    Player2 checks
    Hero bets $11.50
    Player2 calls $11.50

TURN ($42.50)
    :Ah:
    Player2 checks
    Hero ???

Здравейте, човека отваря от тази позиция 20% и до сега за 1 случай е фолднал на 3бет, като цяло не фолдва много около 50% и 4бетва около 20% ... което е 3,4% рейндж.
    След флопа за 4 пъти не е фолднал нито веднъж на сибет на флопа и 1 от два пъти на търна.
    Въпроса ми, е колко често бетвате търна, с какъв амаунт, какво правите ако ви засилят.
    Още как ви се стръва 3бет-а пре флоп, предвид, че зад мен има 2-ма доста активни скуизъра.

2. TuttoLotta

TuttoLotta
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    492
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +54 / 6 / -1
    Покер ръце:
    Обикновенно се хвърлят доста като ги 3бетваме докато са УТГ,а и щом отваря 20% 3бета ми харесва.Търна бих го чекнал за да взема евентуално валю на ривъра,ако реши да обърне на блъф и да контролирам пота,защото ако ме засили с чек-рейз не бием нищо освен блъф,а тук май няма да има такива,тъй като ръцете с които сигурно плаща 3бет ооп най-вероятно са КQs,AQ, 99-JJ.
    Ривъра ако го бетне ще трябва да платим,освен ако не е овърбет/потбет;бих се замислил за чек отзад и на ривъра,при положение че освен 2 комбинаци KQ,друго едва ли ще плати(дори да плаща с офсют KQ - пак мисля че чека е по-добър на ривъра)

3. Sergo90

Sergo90
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,535
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +375 / 11 / -82
    Покер ръце:
    bet/fold / bet+x/bak mi se struva nai rezonno ")

4. Miserry

Miserry
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    433
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +139 / 1 / -3
    Покер ръце:
    Защо 3бетваш префлоп ?

Срещу 20% open, дори да приемем, че не е точен и отваря по-малко, тази ръка пак е снап кол.

Aко все пак 3бетваме, идеята за блъф 3бет с тази ръка не ме кефи, защото е много силна за блъф, а за валю срещу УТГ unknown е малко слабо.

5. shoma

shoma
    Expand Collapse
    SUPER DEGENERATOR

Съобщения:
    712
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +3 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Има ли смисъл да седиш на тая маса при положение, че 4ма само проблеми ще ти правят и само от 33/9 трудно ще взимаш валю...

6. konselieri

konselieri
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    2,619
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +361 / 4 / -8
    Покер ръце:
    Харесва ми как си я изиграл, предвид аграрите отзад. Добре е да се контролне тоя търн, все пак затова си имаме позицията, за да се възползваме от нея .

7. konselieri

konselieri
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    2,619
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +361 / 4 / -8
    Покер ръце:
    Какъв е твоя блъф рейндж за 3б vs UTG ?

8. Miserry

Miserry
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    433
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +139 / 1 / -3
    Покер ръце:
    От различните позиции е различен, в конкретния случай би бил нещо от сорта :

{AJo,A9s-A2s,K9s-K2s,Q9s-Q8s}

9. TuttoLotta

TuttoLotta
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    492
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +54 / 6 / -1
    Покер ръце:
    Ако снап колваш QJ, защо 3бетваш AJ?
    QJ мисля че ако ги флатнем ще са трудни за игра,а и водим само QTs и Q9s евентуално ако ги има.Предполагам че 20% влизат сютед асата,така че предпочитам да флатна AJ и да 3бетна QJ, ако примерно отваря 15% тогава бих хвърлил QJ и мога да 3бетна на блъф с AJo

10. konselieri

konselieri
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    2,619
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +361 / 4 / -8
    Покер ръце:
    Имаш 6.3 % блъф рейндж от МП вс ЕП, интересно ...но твърде много
    Мисля че (A5s-A3s, KTs, QJs, AJo, KJo ) би бил мн по-подходящ, изхождайки от факта, че с тези ръце имаме мн по-добро екуити вс 20 % от нашата позиция.

11. Miserry

Miserry
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    433
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +139 / 1 / -3
    Покер ръце:
    Двата рейнджа имат флопват еднакво често, с тая разлика, че моя е два пъти по-широк. :D
    С оглед на това, че това е 3б блъф рейнджа ни, за какво екуити изобщо говорим, като така или иначе колинг рейнджа му (ако има такъв) ни доминира много ?

Освен това твоя рейндж казва, че 3бетваш в този спот за валю {AA-KK,AKo}, за разлика от моите {AA-JJ,AKo,AKs}, като определено смятам, че е грешка да 3бетваме толкова тайт за валю срещу УТГ и/или да блъфираме толкова малко.

За кол-а префлоп с QJs, тя флопва ръка, с която можем да продължим към по-късните улици в около 15% повече в сравнение с AJo.

AJo има 2х повече блокъри от колкото QJs, тоест не виждам място за сравнение, нито когато човека има колинг рейндж, нито когато няма такъв и 4бетва всичко.

Последна редакция: 29 август 2012
  12. konselieri

konselieri
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    2,619
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +361 / 4 / -8
    Покер ръце:
    Не знам как реши какъв ми е валю рейнджа,ама сметките са ти грешни, щото не е такъв.

Винаги се търси някакъв % минимално екуити когато блъфираш, т.е. от всяка позиция се 3бетва долната част на колинг рейджа ни. В противен случай по твоята логика трябва да си 3бетваме рандом неща от всички позиции, щото колинг рейнджа му ше ни доминира...

И тука не говорим за 4бет, че да имат голямо значение блокерите !

13. Miserry

Miserry
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    433
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +139 / 1 / -3
    Покер ръце:
    При 3% блъфове, обикновено трябва да имаш към 1,5% валю, за да играем оптимално.
    Ако човека е непознат е най-добре да играем оптимално, защото няма какво да експлойтнем в него.

Относно блокерите, повечето нормални хора (за каквито трябва да приемаме непознатите) извън позиция не колват, а 4бетват по-често, така че би трябвало да се съобразяваме с 4бет-а им, когато подбираме 3бет-блъф ръцете си, а не с колинг рейнджа им, защото най-очакваното действие, което очакваме е фолд, след него е 4бет, not call.

Тоест, когато очакваме 4бет, блокъи > екуити. Ако очакваме да ни колва, то тогава рейнджа ни ще изглежда по съвсем друг начин (естествено).

Това с долната част на колинг рейнджа ни е мит.
    Искаш да кажеш, че ако 4 орбити подред ти идва QJs на МП и човека отваря 4 пъти УТГ, ти ще го 4бетнеш и 4-те пъти ли ? Ако да, то това е грешка.

Иначе чак рандом неща - едва ли, но Ах има повече блокъри, от колкото QJs срещу 4бет рейнджа му, тоест е по-профитабъл да блъфираме с рандъм Ах, от колкото с QJs.

14. konselieri

konselieri
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    2,619
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +361 / 4 / -8
    Покер ръце:
    Оптимално е ако имаме 2.5 % валю да имаме 2.5-3.5 % блъф, според опонента (50-50, 60-40 ), а не двойно повече блъфове !

Попринцип 3бетваме на блъф хора, които колват и фолдват повечко и не 4бетват много, защото искаме или фолд екуити или да играем постфлоп с позиция, инициатива и прилично екуити в ръката ! Т.е. аз не искам като 3бетвам да имам само префлоп фолд екуити . Не знам за тебе...

Това с долната част на рейнджа не е мит ! Много наивно смяташ,че някакъв рейндж е фиксиран и като ти дойдат определените карти си едва ли не длъжен да направиш нещо. Играта е динамична и не е само рейнджове, но е хубаво да имаме идея каква ни е целта.

ПП Няма нормални и ненормални хора/играчи. Има хора,които играят добре и правят по-малко грешки и обратно. Съответно трябва да се търсят слабости в играта на опонентите ( защото и най-добрите имат такива ), а не да се слагат под категория- добър/слаб или нормален/ненормален ! Т.е, с 2 думи, твоите" нормални играчи" ги 3бетваме на блъф мн малко.

15. Miserry

Miserry
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    433
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +139 / 1 / -3
    Покер ръце:
    Би ли дал математическото обяснение зад теорията ти, че трябва да имаме 3бет блъф:валю 1:1, че ми стана интересно и спирам да пиша.

Освен това, хората, които 4бетват много, трябва да ги 3бетваме и то доста, защото експлойтваме огромен лийк, но това е друга тема с голямо продължение и едва ли е за тука. :)

Последна редакция: 29 август 2012
  16. konselieri

konselieri
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    2,619
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +361 / 4 / -8
    Покер ръце:
    Не, сам се поинтересувай.

17. Miserry

Miserry
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    433
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +139 / 1 / -3
    Покер ръце:
    Аз съм се интересувал, когато е трябвало, просто не знам по коя формула работиш, че да го изкарваш правилно по твоите сметки, за това искам да знам формулата и да опитам да си оправя изчисленията.

18. Zografa

Zografa
    Expand Collapse
    Super Moderator Staff Member

Съобщения:
    3,733
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +438 / 10 / -17
    Покер ръце:
    Аз да си кажа мойто скромно мнениице - тука съм си кол почти винаги с тази ръка, ако ще 3бетвам бих 3бетнал по скоро с 56с/67с/79с 22-88. QJs бих играл и извън позиция срещу някой от агро скуизерите просто защото флопва доста по добре от 66 да речем, но разбира се ще балансирам подобен стил на игра и с кол с монстър ръце префлоп на ОР.

19. TuttoLotta

TuttoLotta
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    492
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +54 / 6 / -1
    Покер ръце:
    Ся чак се усетих че са сютед,при тва положение и аз съм за кол префлоп,получава се интересна дискусия за съотношението валю блъф...ако е някой който фолдва на 3бет 70+ мисля че е удачно да имаме поне 2х повече блъфове от валю,но в общия случай с/у добър рег нещо от сорта 1,5:1/1:1 май е най-добре.Би трябвало и в позициите да имат значение като колкото по-късна,толкова повече блъфове,заради по широкия рейндж,така си мисля аз.
    Мизъри как точно експлойтваш хората които 4бетват много?3бетваш с Ах сютед и ниски чифтове и им ги нашиваш префлоп?
    Специално с/у УТГ не мисля че може да се прилага защото хората от там 4бетват 90% за валю,поне на ниските нива...

20. antonioo

antonioo
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    433
    Трофейни точки:
    31
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Аз съм напълно съгласен с мнението на Зографа за префлопа
    Както си играл търна мисля, че е чекбак, не виждам с какво по-слабо ше ни колне, нещо от сорта на KJs,KQs,KK може би, ама с тия ръце ше е много по-склонен да колне още един бет на ривъра, отколкото на търна. А и разбира се не губим повече пари като сме бити, а на тоя борд мисля, че ше е често. АКо лиидне ривъра мисля, че трябва да фолднем дори.

Сподели страницата