1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

Question Everything.

Дискусия в 'Общи приказки' започната от Wissy, 11 април 2016.

1. Wissy

Wissy
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,318
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +152 / 3 / -11
    Покер ръце:

Много интересно непопулярно мнение относно този въпрос. Лично аз не съм взел все още страна и не мога да кажа кое е правилно за мен, но ми харесва различния начин на мислене и това, че не трябва да вярваме на всичко сляпо просто защото е общоприето.
    Разбира се не можем и да се съмняваме във всичко докато не разкрием истината поради простата причина, че нямаме достатъчно ресурси и наи-вече време за да сме специалисти в всяка една област и да можем да направим правилна преценка за себе си кое е така и кое не. Въпреки всичко винаги съм се интересувал от подобни неща и когато имам време гледам да си права кратки проучвания и да си формулирам собствени теории по дадени въпроси. В много неща смятани или изчислени за факт не вярвам, не че мога да дам правилния отговор, но не мога и да ги затвърдя като винаги намирам твърде много необясними неща свързани с тях.
    Интересно ми е ако някои от вас има позиция по въпроса независимо правилна или не(няма как никои да знае можем да я сравняваме само с общоприетите знания и закони) да сподели.
    Също ще се радвам ако това стане тема с интересни подобни теории и въобще неща от света за които има място за съмнение и дискусия.
    На последно място ми хареса изказване на човека създал този клип, че добре образования човек и интелигентния се различават. Мисля си, че е хубаво всички да имаме собствени мнения по дадени въпроси доколкото е възможно като в наи-добрия случаи когато се различават или ще отвори тема за размисли или рано или късно ще стигаме до консенсус. И при двата случая мисля, че ще има какво да научим един от друг или пък наи-малкото ще си раздвижим малко мозъчните клетки.

• Like Like x 1
    • Dislike Dislike x 1
    • Old Old x 1
    • Dumb Dumb x 1
  2. RuNNuR

RuNNuR
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    104
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +21 / 0 / -6
    Покер ръце:
    По-голяма простотия от конспирацията за плоската земя едва ли е излизала или ще излезе някога!

ps то това даже не е и конспирация, защото в днешни дни теорията произлиза от крайно религиозни общности в Америка на които кръглата земя противоречи на вярванията им.

Последна редакция: 11 април 2016
    • Agree Agree x 1
  3. Spitfire

Spitfire
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,014
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +264 / 29 / -33
    Покер ръце:
    Закъснял си с 10 дена.

• Funny Funny x 1
  4. Wissy

Wissy
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,318
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +152 / 3 / -11
    Покер ръце:
    Благодаря за мнението ти, но честно казано предпочитам хора които да говорят как и защо мислят така, а не само че нещо е простотия или не е. Аз не твърда нито едното нито другото, но според мен наи-голямата простотия е да вярваш в нещо просто защото си го чул.

п.с Къде прочете да съм написал думата конспирация и кои си ти и защо си помисли, че твоите вярвания са по правилни от това на тези хора за които споменаваш.

5. Wissy

Wissy
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,318
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +152 / 3 / -11
    Покер ръце:
    Не те разбирам с какво съм закъснял и дали някои е споменавал нещо по въпроса, аз лично попадам на него за първо път за разлика от доста други неща затова ми е интересно и отворих темата като се надявах да има положителен ефект да помислим.

6. Wissy

Wissy
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,318
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +152 / 3 / -11
    Покер ръце:
    Също да добавя, че не съм от хората които гледат 1 клип и си променят мисленето по дадена тема, а от тези които гледат стотици хиляди клипове и преглеждат всевъзможни неща свързани с тях в чичо гоогъл и след това си вада изводи за себе си. Това разбира се не е напълно достатъчно за да си сигурен в нещо, но поне наи-малкото си обогатен с информация кои и защо е против нещо или кои и защо е за нещо. Единственото в което аз съм сигурен е че знаем твърде твърде малко за всичко.

7. RuNNuR

RuNNuR
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    104
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +21 / 0 / -6
    Покер ръце:
    А аз да съм казал, че си написал нещо за конспирация?

А кой си ти и защо мислиш, че не мога да мисля, че моите вярвания са по-правилни?

Явно си, защото ако беше гледал повече от един клип на тема Flat Earth дори нямаше да се замисляш да постнеш такъв, защото простотията в тях буквално прилива.

П.П. Сега остава да откриеш и другата "поредица" как земята е създадена 6 хил. години преди Хр., че без нея темата няма да е пълна.

• Like Like x 1
    • Agree Agree x 1
  8. Wissy

Wissy
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,318
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +152 / 3 / -11
    Покер ръце:
    1. Начина по които се изразяваш ме наведе на мисълта, че се опитваш мен да обориш с думите, че не е конспирация, което е невъзможно да се направи понеже не съм казал че е.

2. Аз съм човек също като теб с определени вярвания и както аз не се бъркам в чуждите така и искам никои да не се бърка в моите. Ти го правиш по груб начин спрямо техните, което според моите виждания е неправилно и би предизвикало защитна реакция при мен както и при такива които не могат да се защитят(в случая те не присъстват в разговора).

3. Ще се въздържа да те обиждам, но ще те помоля преди да пишеш обстоино, добре да прочиташ какво съм казал. Клипа не съм го постнал защото в това вярвам нито пък защото имам много информация относно темата, точно обратното. Туи като нямам добро инфо и не винаги мога да гледам и проучвам обстоино, някои смислен индивид може да даде по подробна информация за и против това ако има неутрална точка или само едногласно да защити едната позиция. Ти явно или не си от тези хора или нямаш желание да го правиш.

4. За пореден път да напиша, че не искам този клип да е единствената тема за размисъл, напротив очаквам и се надявам определени хора да поемат инциятива и да споделят свои гледни точки спрямо всичко познато ни или не. Също моля които участва в разговора ако не е съгласен с нещо да ни изложи своята тема или теория като така ще ни обогати вместо да обижда.

9. YouWho

YouWho
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    115
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +35 / 1 / -0
    Покер ръце:
    Ами аз като си лежа на плажа и погледна на изток,не успявам да видя крайбрежието на
    Русия,а погледът ми достига хоризонта.Това винаги съм ги възприемал като доказателство,когато започнат да ме обземат съмнения по темата.

https://e-edu.nbu.bg/pluginfile.php/665996/mod_resource/content/1/Оруел.pdf

10. Wissy

Wissy
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,318
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +152 / 3 / -11
    Покер ръце:
    Връзката ви не е поверителна

Възможно е извършители на атака да опитват да откраднат ваша информация от e-edu.nbu.bg (например пароли, съобщения или данни за кредитни карти).

NET::ERR_CERT_DATE_INVALID

Интересен линк даваш. Разбрах ти и позицията за съжаление нищо повече не показваш.

11. Wissy

Wissy
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,318
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +152 / 3 / -11
    Покер ръце:

Ето нещо, което може да има моментално положителен ефект върху хора които не са наясно с Канабиса. Мисля, че това филмче е информативно и добра стартове точка за всеки.
    Изключително информиран съм по темата и освен теоретичната база данни имам и много практична, както такава и на близки хора. Растението помага за много болести за които дори и не подозирате и наи-верноятно някои ваш познат или близък страда от тях. Смятам, че би било полезно за всички да си обогатят културата спрямо това лекарство.
    Ще се радвам да помогна и отговоря на въпроси стига да мога и ако някои се притеснява да ми пише на лично.
    ВНИМАНИЕ: Голяма част от достъпния канабис е не добре отгледан и често друсан за да накара младите по лесно да се пристрастяват. Единствено мога да защитя позицията си за правилно екологично натурално отгледан канабис. Вероятността мнозинството да сте попадали на такъв е по рядка. За да сте сигурни трябва или вие да си отглеждате или да имате много сигурен източник или добър приятел експерт, които да ви каже на какво сте попаднали след проба(пушене) или тест(сложно......).

12. RuNNuR

RuNNuR
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    104
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +21 / 0 / -6
    Покер ръце:
    Коментирах клипа, а не твоите думи(мислех, че е очевидно). А PS-то беше уточнение, че не съм използвал правилната дума.

Аз на теб кога съм ти казал в какво да вярваш? Вярвай си в каквото искаш. Да си вярват в каквото искат и вярващите в плоската земя.

Да поясня с по-прости думи - всеки да си вярва в каквото иска(нямам проблем с вярата на хората), но за мен вярата в теорията за плоската земя е простотия. Капиш?

Сега кой присъствал в разговора и кой не присъствал, не е мой проблем. Не аз разпространявам или вярвам в теорията за плоската земя. Ако толкова държиш да присъстват в дискусията и да се защитават да се беше свързал с тях и да ги беше поканил да пишат тук преди да пускаш темата!? Освен това тяхната защита индиректно е изложена в аргументите в многобройните клипове и материали на тема плоска земя.

А защо трябва да ме обиждаш? Аз да съм те обидил някъде? Единствената обида която съм написал е към теорията като съм я нарекъл простотия. Ако си толкова чувствителен към теорията за плоската земя и това те обижда - извинявай.

Вземи реши най-накрая дали си от хората дето не гледат един клип и... или точно от тях, че е важно за темата.

Аз се надявам ти да обогатяваш като си отговориш( и след това пишеш в темата) на простия въпрос който предполагам, че възниква първосигнално на доста хора които прочетат, че земята е плоска. И той е, защо щом като земята е плоска слънцето не огрява на всякъде по земята едновременно, а в едно и също време на едни места по земята е ден а на други нощ?

• Like Like x 1
  13. Wissy

Wissy
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,318
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +152 / 3 / -11
    Покер ръце:
    Явно не разбираш добре какво и защо пиша. Благодаря ти все пак за мнението.

14. Wissy

Wissy
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,318
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +152 / 3 / -11
    Покер ръце:
    Аз се надявам ти да обогатяваш като си отговориш( и след това пишеш в темата) на простия въпрос който предполагам, че възниква първосигнално на доста хора които прочетат, че земята е плоска. И той е, защо щом като земята е плоска слънцето не огрява на всякъде по земята едновременно, а в едно и също време на едни места по земята е ден а на други нощ?[/QUOTE]

Много добър въпрос и със сигурност подкрепя тезата за кръгла земя и очакваш отговор от мен? Както ти даваш аргументи така и те дават защо трябва те да оборват твоите, а ти не техните? Аз лично нямам достатъчно информация, че да мога да обора този добре познат факт(ако въобще може), но нека ти задам това ами ако слънцето не е това което си мислим и знаем? Ако то се контролира и докато ни осветява в една част на земята е настроено или блокирано да осветява друга част за да ни създава тази илюзия? Малко вероятно? да..... Налудничево? да..... Можем ли на 100% да сме сигурни, че не е възможно? Не! Това го казвам кат прост контра аргумент защото за мен опциите са безгранични и всевъзможни.
    Има хиляди неща до които имаме и сме имали пряк достъп и много често сме ги бъркали, какво остава за нещо на такова предполагаемо разстояние до което никои не може и да се доближи?

• Funny Funny x 1
  15. Wissy

Wissy
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,318
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +152 / 3 / -11
    Покер ръце:

Ето, ти отговор от човек които очевидно се е постарал нагледно да си изложи теорията. Доста отговори видях на този въпрос просто един ти поствам.

п.с не казвам, че това е правилното, но не казвам и че общоприетото е правилно за мен.

16. RuNNuR

RuNNuR
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    104
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +21 / 0 / -6
    Покер ръце:
    Според тяхната теория, слънцето за да осветява само в определена площ над земята са приели, че слънцето е много по-малко и обикаля над земята на сравнително ниска височина. Което пък лесно може да се заснеме от спътниците и може би за това те смятат, че спътниците не съществуват и са измислица на НАСА с цел да поддържат "мита" за кръглата земя.
    Освен това има някои проблеми с теорията с малкото слънце обикалящо на малка височина и огряващо определена зона. 1во колкото и ограничена зона да огрява и дори да приеме, че не е точно светещо кълбо, през нощта в далечината все трябва да се вижда част от него било то като много тънък полумесец или много тънка светеща линия в небето. 2ро в показания и в клипа модел няма как да се обясни защо слънцето огрява земята под него за хора при които е ден и същевременно огрява луната за хората при които е нощ, но не огрява тъмната земята между луната и огрятата земя. 3ти проблема с теорията за малкото обикалящото слънце над земята е, че слънцето би трябвало когато се поява на небосклона(изгрява) да е малка точка и постепенно като се приближава да става все по-голямо и по-голямо докато застане над нас, и след това като се отдалечава към залез да намалява до малка точка. А всъщност както всеки може да види с очите си, от изгрев до залез слънцето е с почти непроменени размери.

Последна редакция: 11 април 2016
    • Agree Agree x 1
    • Winner Winner x 1
  17. Wissy

Wissy
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,318
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +152 / 3 / -11
    Покер ръце:
    Ами не съм много съгласен но не мога да ти дам и добър контра аргумент в момента продължавам да чета и слушам по темата, но това което виждам е че засега и двете теории са възможни и двете имат логични обяснения за теориите си. Това обаче, което мога да кажа е че със сигурност не вярвам на НАСА и на нищо свързано с тях. Доста по интелигентни хора слушам в момента от мен и теб и много интересно и умело се оборват и нито едната нито другата страна може да се обори.
    Засега всичко е 2 вероятни теории.
    Гледам и хора които са сравнително наясно с темата и макар предубедени до някаква степен почват да се замислят, че дори да не го вярват това е хипотетично възможно и независимо каква е истината и двете страни невероятно много се замислят, дебатират и изненадват. Надявах се и това да стане тука, като очевидно аз не съм човек на този етап които може да защитава нито едната нито другата теза понеже това е нещо върху което никога не съм си фокусирал вниманието и все още ми е бегла тема :)

18. RuNNuR

RuNNuR
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    104
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +21 / 0 / -6
    Покер ръце:
    Не си съгласен с кое друго освен с НАСА? Иначе и да приеме, че НАСА лъжат и спътниците не съществуващата, то остава въпроса с всички други страни които имат спътници и би значело, че и те лъжат.

П.П. И ако намериш логично обяснение на нещата които съм писал в предния пост и по-специално точка 2 - се надявам да споделиш в темата.

19. Wissy

Wissy
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,318
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +152 / 3 / -11
    Покер ръце:
    Ами за всичките неща които си писал чувам някакви отговори, но често са подкрепени с по сложни термини от дадени области с които не съм толкова запознат, че да мога да ги пресъздам правилно или да ги разбера напълно преди да мога въобще да говора по темата конкретно. Поразрови се малко и съм сигурен, че ще намериш тези отговори и може би разбереш по бързо и от мен.

Що се отнася за другите страни.... Нали не смяташ, че има правителство на света което да не крие таини? Нали си наясно, че почти всичко в света е тясно свързано с няколко главни сили и няма как да има такива противоречия. Всичко е свързано за мен и направено с цел масата глупаци като нас да си кротуват и тва е.

20. Wissy

Wissy
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,318
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +152 / 3 / -11
    Покер ръце:

Сега това гледам и този човек разговаря с момче, което само 9 месеца е разучавал по темата и му дава адекватни и хипотетично верни отговори и то много.

Сподели страницата