1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Discussion in 'Покер ръце' started by DorianGray, Mar 21, 2011.

1. DorianGray

DorianGray
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    16
    Ratings:
    +0 / 0 / -0
    Poker Hands:
    Full Tilt Poker Game #29228048348: Table RFD (6 max) - $0.05/$0.10 - Pot Limit Omaha Hi - 18:04:33 ET - 2011/03/21
    Seat 2: Hero S ($5.59)
    Seat 3: shano724 ($6.90)
    Seat 4: SBerlynas777 ($9.90)
    Seat 5: wrxtasy_03 ($10.83)
    Seat 6: Muchloveforu ($16.15)
    SBerlynas777 posts the small blind of $0.05
    wrxtasy_03 posts the big blind of $0.10
    The button is in seat #3

Dealt to Hero: S :Qs: :Qh: :Jh: :Jc:
    Muchloveforu folds
    Hero S raises to $0.35
    shano724 folds
    SBerlynas777 calls $0.30
    wrxtasy_03 has 15 seconds left to act
    wrxtasy_03 folds

FLOP
    :7d: :Th: :As:
    SBerlynas777 checks
    Hero S checks

TURN
    :7d: :Th: :As: :6s:
    SBerlynas777 has 15 seconds left to act
    SBerlynas777 bets $0.80
    Hero S calls $0.80

RIVER
    :7d: :Th: :As: :6s: :Jd:
    SBerlynas777 checks
    McNulty6 sits down
    Hero S bets $1.20
    McNulty6 adds $10
    SBerlynas777 calls $1.20
    SHOW DOWN
    Hero S shows :Qs: :Qh: :Jh: :Jc: three of a kind , Jacks
    SBerlynas777 mucks
    Hero S wins the pot ($4.48) with three of a kind , Jacks
    SUMMARY
    Total pot $4.80 | Rake $0.32
    Board: :7d: :Th: :As: :6s: :Jd:
    Seat 2: Hero S showed:
    :Qs: :Qh: :Jh: :Jc: and won ($4.48) with three of a kind , Jacks
    Seat 3: shano724 (button) didn't bet (folded)
    Seat 4: SBerlynas777 (small blind) mucked :Ts: :6c: :7s: :6d: - three of a kind , Sixes
    Seat 5: wrxtasy_03 (big blind) folded before the Flop
    Seat 6: Muchloveforu didn't bet (folded)

2. darreta

darreta
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    6
    Ratings:
    +0 / 0 / -0
    Poker Hands:
    Ако те ч/р на тоя ривър ще фолднеш ли? Ако падне поп или вале пики на ривъра и пак ти бетне - ще кол-ваш ли? Задачка: Опитай се да обясниш тук защо кол-ваш пот бет на търна и връзката му с чек флоп-а.

3. DorianGray

DorianGray
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    16
    Ratings:
    +0 / 0 / -0
    Poker Hands:
    На 100% не съм прав, но със този си имахме закачка цяла вечер и се дебнехме на ривъра. На търна платих с една единствена цел. Ако на ривъра падне JQK да се бутна. В смисъл ако ме бетне да го врътна, ако ми ч/р пак да се бутна. Имах някакъв вътрешен филинг затова платих на търна, а и реших че трябва да ми изключат думсуича понеже два дни ми взеха такива ръце за каквито само съм слушал легенди. Опитвам да се да не обръщам внимание като ме съкаутнат и си казвам нивото е ниско те искат да си видят ривър. Странното обаче е че на ПЛО5 днес специално 70% от играчите бяха със под 30% VPIP, а имаше една маса която направо ми пречупи психиката. Имаше един дарител с който се заигравах повече от необходимото със 65-68%, аз бях със 35-37% и другите трима бяха съответно. 19%, 17% и 11% което беше много стресиращо за мен, но за сметка на това откраднах доста блиндове. Таргета за този месец е да почна да имам постоянни резултати със 25-30% VPIP

4. darreta

darreta
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    6
    Ratings:
    +0 / 0 / -0
    Poker Hands:
    Таргета трябва да ти е да спреш тези неща: "На 100% не съм прав, но... ", "Р.S. С цeл да оправдая мeга донкския кол прe флоп..."

Няма смисъл да се забъркваш във филми. За какво ти е това25-30% VPIP? Някаква награда ли ще има, ако стигнеш до печеливш месец с него? Играй си това, което ти е коМфортно, остави ги другите да мислят какво да правят постфлоп с боклуците...

5. slavchou

slavchou
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    16
    Ratings:
    +0 / 0 / -0
    Poker Hands:
    А защо седиш на тези маси ?

6. alabala

alabala
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    98
    Ratings:
    +336 / 6 / -5
    Poker Hands:
    Мен ми харесва линията. На търна пада флъш дроу, рейнджът на врага е супер широк, защото сме демонстрирали слабост на А high флоп като префлоп рейзър, лесно може да краде. Освен това имаме маса блокъри до нътс срещу много карти на ривъра, които правят нов нът стрейт - 8, 9, J, Q, K. Валю бета на ривъра също ми харесва и не можем никога да фолднем на рейз, защото имаме блокърите.
    Обаче спри да играеш с половинчат стак, рибайвай си до 100бб. Играта с неопределен стак е сигурен признак за донк и по-добрите играчи ще те набройкат. Освен това се поставяш в трудни ситуации, заради големината на стака. Ако една ситуация е стандартна със 100бб, то тя става доста по-различна със 70бб и още по-различна с 50бб. Избери си дали искаш да играеш с 50бб или със 100бб и поддържай стака си на това ниво.

Share This Page