1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Discussion in 'Покер ръце' started by nev3rm1nd, May 26, 2015.

1. nev3rm1nd

nev3rm1nd
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    43
    Ratings:
    +54 / 1 / -4
    Poker Hands:
    Hand History for Game 1111111111 (Poker Stars)
    $50.00 USD NL Texas Hold'em - Tuesday , May 26 , 02:13:50 ET 2015
    Table Repo Men (Real Money)
    Seat 1 is the button
    Seat 1: Player1 ( $20.25 USD ) - VPIP: 32 , PFR: 23 , 3B: 11 , AF: 0.0 , Hands: 44
    Seat 2: Player2 ( $77.01 USD ) - VPIP: 18 , PFR: 14 , 3B: 4 , AF: 2.8 , Hands: 2301
    Seat 3: Hero ( $72.54 USD ) - VPIP: 27 , PFR: 20 , 3B: 9 , AF: 2.2 , Hands: 56578
    Seat 4: Player4 ( $69.91 USD ) - VPIP: 30 , PFR: 9 , 3B: 1 , AF: 4.3 , Hands: 188
    Seat 5: Player5 ( $70.80 USD ) - VPIP: 22 , PFR: 16 , 3B: 7 , AF: 1.5 , Hands: 920
    Seat 6: Player6 ( $52.26 USD ) - VPIP: 27 , PFR: 19 , 3B: 5 , AF: 1.6 , Hands: 520
    Player2 posts small blind $0.25 .
    Hero posts big blind $0.50 .

Dealt to Hero: :Qs: :Ks:
    Player4 folds
    Player6 raises $1.25
    Player2 folds
    Hero calls $0.75

FLOP ($2.75)
    :Qh: :3c: :Kc:
    Hero checks
    Player6 bets $1.60
    Hero raises $5.95
    Player6 calls $4.35

TURN ($14.65)
    :Jd:
    Hero bets $10.38
    Player6 calls $10.38

RIVER ($35.41)
    :7c:
    Hero checks
    Player6 bets $34.68
    Hero

Ръката e срeщу бг , с коeто имамe динамика. Как ви сe струва до момeнта и колватe ли ръвъра?

2. Pro2type

Pro2type
    Expand Collapse
    Administrator

Trophy Points:
    78
    Ratings:
    +206 / 3 / -3
    Poker Hands:
    Така изиграно аз шипвам ривъра. Иначе аз не бих рейзнал флопа винаги, нашия рейндж си е капнат и тази ръка ни е абсолютния топ (освен ако не флатваме 33 пре), докато неговият не е и ако ни ререйзне няма да е точно топ оферта спот за нас.

3. 330

330
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    16
    Ratings:
    +1 / 0 / -0
    Poker Hands:
    Ние сме на топа, ама ако ни рирейзнат не е точно топ оферта :), тук трябва депол ли да ХР според теб или да нямаме ХР въобще?

Поздрави!

4. Tumbleweed

Tumbleweed
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    28
    Ratings:
    +86 / 4 / -3
    Poker Hands:
    ч/к 3стр ме привлича повече. Оставяш му широк рейнджа с които ще оувърблъфира, така си се изолираш вс тесен рейндж. Ривър може и блокбет не мисля ще обръща на блъф Qx Kx, така играно пак не вярвам да блъфира ръка с SD. Как изглежда и какво значи - имаме динамика?

5. nev3rm1nd

nev3rm1nd
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    43
    Ratings:
    +54 / 1 / -4
    Poker Hands:
    Под динамика имам предвид, че няколко пъти го ч/р на флопа и не искаше да се откаже веднага, той 1 път ме 4б ооп и на А high флоп минахме ч/ч, бетна турна слабо и ч/ф на ривъра след моя бет. Идеята ми е, че може и да ми плейбеква. Ако ч/к 3 стр в такъв случай имаме ли ч/р на този или подобен борд? Ако колна не съм сигурен до колко и с какви блъфове ще продължи, още повече че най-вероятно ще са семиблъфове и в позиция ще може да чекне търна и да вижда поне още една карта на този мокър борд. На ривъра имаме по около 35, пота е около 35, ако направим някакъв блок бет, няма ли да изглежда прекалено силно, все едно че имаме флъш и искаме да вземем валю и ако ни влезе предполагам няма какво друго да направим освен да фолднем? На ривъра след моя чек мисля, че е повече от ясно че никога нямам флъш (а най-вероятно бих влязъл с флъш), което отчитам като грешка. След бета на ривъра някой от ръцете са му: някои флъшове (но не съм сигурен, че има смисъл да ми иска всичко, след като обв нямам флъш и няма да може да ми вземе много валю), КJ,KT,QT,JT,33 и ще чеква АК right?

6. RealSot

RealSot
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    83
    Ratings:
    +385 / 15 / -18
    Poker Hands:
    @Pro2type предлагаш ББ срещу БТН да фолдваме 33 ?

@nev3rm1nd какво значи ръката е срещу БГ ?

7. nev3rm1nd

nev3rm1nd
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    43
    Ratings:
    +54 / 1 / -4
    Poker Hands:
    Напоследък наблюдавам, че бг-тата плейбекват доста на другите бг-та от колкото на други играчи.

• Like Like x 1
  8. RealSot

RealSot
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    83
    Ratings:
    +385 / 15 / -18
    Poker Hands:
    BTW защо правиме такъв голям чек/рейз ?

БТН няма чак толкова голямо предимство на този борд, даже не би трябвало да го ц-бетва агресивно. Иначе какво бихме рейзвали на този борд : 33 на 100% според мен, KQ би било също добър чек/рейз, става и кол; и може да си избираме всякви флъш дроли, гътове и т.н., но да не прекаляваме. Търна си е стандартен бет и ривъра вече трябва да чекнем. Някой по-горе предлага да шовираме , но нямаме достатъчното екуито да го направим и е малко безумно. Ще се радвам да се обоснове защо ръката е шов . Ривъра сме чек/фолд (може да колваме с KxQc от време на време) опонента няма да залага много често и реализираме доста екуити (доста повече ако шовираме).

Well play hand

9. Miserry

Miserry
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    58
    Ratings:
    +139 / 1 / -3
    Poker Hands:
    std, wp.
    shove ривър е безумие, не виждам как ще ни плати по-слаба ръка, след като нямаме и един блъф в рейнджа си.

Тонка, има идея за блокбет, но като имат динамика ще трябва да се прецакаме понякога и да бетколваме по-слабата ръка или да бет/фолдваме по-силната.
    Ако не очакваш да обръща на блъф, то вероятно и след чек от наша страна няма да го прави достатъчно често.

След чека е ез фолд, рядко 50нл рег ще блъфира JT тука.

Не виждаш защо би шовнал с флъш?? Е какво да направи с нътса бре ? :D

Аз също харесвам идеята за кол на флопа.

Last edited: May 29, 2015
    • Agree Agree x 1
  10. nev3rm1nd

nev3rm1nd
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    43
    Ratings:
    +54 / 1 / -4
    Poker Hands:
    @RealSot мисля че е стд сайзинга на ч/р, но ти до колко мислиш, че трябва да го ч/р?

@Miserry след като сме чек ривъра, това значи ли че винаги трябва да сме чек/ф с нещо различно от флъш? Иначе не че не казвам че няма как да шовне флъша, но аз мисля че изглеждам доста слаб и може би би искал да вземе нещо с по-малък бет, но май наистина с флъш винаги ще лиснат.

11. RealSot

RealSot
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    83
    Ratings:
    +385 / 15 / -18
    Poker Hands:
    x3.7 мен лично ми се вижда доста голям сайзинг. Нещо по-малко до 3х макс.
    Сигурно и така става, просто много голям ми се видя.

12. Miserry

Miserry
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    58
    Ratings:
    +139 / 1 / -3
    Poker Hands:
    Exploitively - Да. Винаги сме ч/ф.
    Няма нужда да сме балансирани и си шовираме като имаме.

А флоп сайза ти е огромен, на такъв флоп бих рейзвал не-повече от 2,5х.

13. Seth

Seth
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    78
    Ratings:
    +327 / 3 / -3
    Poker Hands:
    Няма нужда да се тревожиш, че те екплойтва в този спот. Ако винаги блъфира JT, ок те си имат екуити и са +ev колове на флопа и търна, борда се нарежда в негова полза, няма нищо лошо да има профитабъл блъф с тях.

Ако колва с ръка като Ас5х флоп и търн, тогава вече те екплойтва на ривъра, но те са -ев кол на търна, така че все тая.

И на мен кол на флопа ми харесва повече, имаш капнат рейндж на динамичен борд извън позиция. Ако си премахнеш тази ръка от колинг рейнджа, на бланк рънаутите той може да си овърбетва KJ+ на бланк търн или дори да хване ръка без никакво екути, като 78о и да я трипъл барелне профитабъл.

Също заради динамиката на борда, позицията му ще му помогне много и има доста рънаути, на които ще изпадаш в тежки спотове, като вече си изградил голям пот.

Това с бг войните до някъде е заради егото. Другата причина според мен е, че когато видим бг ние очакваме той да се надиграва с нас. Човешкият мозък не се справя добре в тракването на % в реално време. Да кажем той си ни 3бетва с нормална честота, но понеже ни е 3бетнал 2 пъти за много кратък период, ни се създава илюзията, че ни скъсва от 3бети. Съответно решаваме и ние да направим нещо по въпроса. Същото се случва и в неговия мозък и войната започва.

• Like Like x 1
  14. RealSot

RealSot
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    83
    Ratings:
    +385 / 15 / -18
    Poker Hands:

Може, а дали ще го направи :)

15. Seth