1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.
  2. Първите два фрийрола (за ръце и рейк в залите на Betsafe/Betsson) с пакети за Grinders Summer Camp са вече в лобито на мрежата. За повече инфо четете в темата на промоцията. Ако смятате, че сте изпълнили изискванията, но не сте автоматично регнати за турнира, ни пишете веднага по скайп на grinderssupport.
    Премахни Бележката

QQ overpair vs pasive fish

Дискусия в 'VIP дискусия' започната от Plazma, 18 януари 2013.

1. Plazma

Plazma
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    75
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Hand History for Game 1111111111 (Prima)
    €50.00 EUR NL Texas Hold'em - Friday , January 18 , 08:40:07 ET 2013
    Table Position 254 (Deep) 25 Min (Real Money)
    Seat 4 is the button
    Seat 1: Player1 ( €49.75 EUR )
    Seat 2: Player2 ( €43.06 EUR )
    Seat 3: Player3 ( €52.62 EUR )
    Seat 4: Player4 ( €50.00 EUR )
    Seat 5: Hero ( €57.44 EUR )
    Seat 6: Player6 ( €55.19 EUR ) - VPIP: 43 , PFR: 11 , 3B: 0 , AF: 0.5 , Hands: 56
    Hero posts small blind €0.25 EUR .
    Player6 posts big blind €0.50 EUR .

Dealt to Hero: :Qd: :Qc:
    Player1 folds
    Player2 folds
    Player3 folds
    Player4 folds
    Hero raises €1.25 EUR
    Player6 calls €1.00 EUR

FLOP ($0.00)
    :8c: :Jd: :4d:
    Hero bets €2.25 EUR
    Player6 raises €4.50 EUR
    Hero calls €2.25 EUR

TURN ($0.00)
    :3h:
    Hero bets €7.25 EUR
    Player6 raises €14.50 EUR
    Hero folds
    Player6 wins €32.43 EUR from main pot

Стандартен пасивен фиш, не очквам да ми playback-va но пък очаквам да е callnal пре с ръце като АА КК JJ AJ
    Какъв е вашиа опит срешто катива играчи в тази ситуация и как бихте изиграли ръката ( какъв ви е плана ) на различните улици след този разе на флопа?
    Моля четете правилата за постване в Vip Foruma и се съобразявайте с тях. Нека направим от този форум най-доброто място за сериозните покер играчи!
    1) Опиши по-добре опонента си.
    2) Дай статсове за него.
    3) Изложи твоят мисловен процес за ситуацията.
    4) Задай въпроси към участниците в форума.
    Моля редактирай си поста съобразно с горе написаните правила и ще видиш че всички участници ще отценят труда ти и ще дадат много подробни и добри коментари.
    Благодаря.

Последна редакция от модератор: 21 януари 2013
  2. radotdr

radotdr
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    1,430
    Трофейни точки:
    53
    Оценки:
    +8 / 0 / -0
    Покер ръце:
    След като е толкова пасивен бих си платил флопа, чек/кол търн, чек/кол ривър. Той спокойно ще си бетва Jx и 3те улици и ще вземеш същото, ако ти бетваш 3 улици, а ако си назад ще си спестиш минимум 50бб. Доста често риби като него биха бетвали халф потове на търн и ривър за value.

Аз имам забележка към теб. Има подробно описание с примери, за това как да постваме ръцете, с обяснение какво мислим ние по ръката. Смисъла на всичко това е ползата за теб да е максимална. Ако искаш по полезни коментари те съветвам да се понапънеш и да обесниш какво мислиш ти на флопа, защо лийдваш търна и какво планираш да правиш след поредния мин рейз. Дай повече инфо за твоя начин на мислене в ръката.

3. Plazma

Plazma
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    75
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Аз бях доста изгубен в ръката чесно казано и нямах план не знаех какво би направил човека с различните раце. Знаех че с сет ще разева и реших да кол- лийд и ако ме разена да си фолдна ако не да бетна и ривера. Идеата ми беше да ме колва с Jx ръце и да ме разева с сичко което ме бие.

п.с. Имам ли други пропуски в начина на постване освен това какво бих направил аз в раката и че е кратко това което сам мислел в ръката?

4. radotdr

radotdr
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    1,430
    Трофейни точки:
    53
    Оценки:
    +8 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Ами можеш да дадеш повече инфо за това какво мислиш за неговия рейндж когато те рейзне на флопа, може ли да има дроу според теб, J с по слаб кикер. Защо например мислиш, че чек/кол флоп и донк търн е по добре от 3б на флопа? Виждал ли си го да рейзва постфлоп до сега и с какви сайзове, дори да не си го виждал по статс как играе постфлоп?

Основно трябва да се замислиш на флопа и да си изградиш план до края на ръката. Опцията фолд не я броя, остава кол или рирейз. Ако колнеш, как ще играеш търна и съответно ривъра, ако 3бетнеш флопа ще се стакнеш ли ако влезе ол ин. Поразсъждавай над това и напиши какво мислиш.

5. Pro2type

Pro2type
    Expand Collapse
    Administrator

Съобщения:
    1,431
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +321 / 3 / -5
    Покер ръце:
    Тук съм съгласен с Радо на 100%