1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

QQ overpair vs pasive fish

Дискусия в 'VIP дискусия' започната от Plazma, 18 януари 2013.

1. Plazma

Plazma
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    75
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Hand History for Game 1111111111 (Prima)
    €50.00 EUR NL Texas Hold'em - Friday , January 18 , 08:40:07 ET 2013
    Table Position 254 (Deep) 25 Min (Real Money)
    Seat 4 is the button
    Seat 1: Player1 ( €49.75 EUR )
    Seat 2: Player2 ( €43.06 EUR )
    Seat 3: Player3 ( €52.62 EUR )
    Seat 4: Player4 ( €50.00 EUR )
    Seat 5: Hero ( €57.44 EUR )
    Seat 6: Player6 ( €55.19 EUR ) - VPIP: 43 , PFR: 11 , 3B: 0 , AF: 0.5 , Hands: 56
    Hero posts small blind €0.25 EUR .
    Player6 posts big blind €0.50 EUR .

Dealt to Hero: :Qd: :Qc:
    Player1 folds
    Player2 folds
    Player3 folds
    Player4 folds
    Hero raises €1.25 EUR
    Player6 calls €1.00 EUR

FLOP ($0.00)
    :8c: :Jd: :4d:
    Hero bets €2.25 EUR
    Player6 raises €4.50 EUR
    Hero calls €2.25 EUR

TURN ($0.00)
    :3h:
    Hero bets €7.25 EUR
    Player6 raises €14.50 EUR
    Hero folds
    Player6 wins €32.43 EUR from main pot

Стандартен пасивен фиш, не очквам да ми playback-va но пък очаквам да е callnal пре с ръце като АА КК JJ AJ
    Какъв е вашиа опит срешто катива играчи в тази ситуация и как бихте изиграли ръката ( какъв ви е плана ) на различните улици след този разе на флопа?
    Моля четете правилата за постване в Vip Foruma и се съобразявайте с тях. Нека направим от този форум най-доброто място за сериозните покер играчи!
    1) Опиши по-добре опонента си.
    2) Дай статсове за него.
    3) Изложи твоят мисловен процес за ситуацията.
    4) Задай въпроси към участниците в форума.
    Моля редактирай си поста съобразно с горе написаните правила и ще видиш че всички участници ще отценят труда ти и ще дадат много подробни и добри коментари.
    Благодаря.

Последна редакция от модератор: 21 януари 2013
  2. radotdr

radotdr
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    1,430
    Трофейни точки:
    53
    Оценки:
    +8 / 0 / -0
    Покер ръце:
    След като е толкова пасивен бих си платил флопа, чек/кол търн, чек/кол ривър. Той спокойно ще си бетва Jx и 3те улици и ще вземеш същото, ако ти бетваш 3 улици, а ако си назад ще си спестиш минимум 50бб. Доста често риби като него биха бетвали халф потове на търн и ривър за value.

Аз имам забележка към теб. Има подробно описание с примери, за това как да постваме ръцете, с обяснение какво мислим ние по ръката. Смисъла на всичко това е ползата за теб да е максимална. Ако искаш по полезни коментари те съветвам да се понапънеш и да обесниш какво мислиш ти на флопа, защо лийдваш търна и какво планираш да правиш след поредния мин рейз. Дай повече инфо за твоя начин на мислене в ръката.

3. Plazma

Plazma
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    75
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Аз бях доста изгубен в ръката чесно казано и нямах план не знаех какво би направил човека с различните раце. Знаех че с сет ще разева и реших да кол- лийд и ако ме разена да си фолдна ако не да бетна и ривера. Идеата ми беше да ме колва с Jx ръце и да ме разева с сичко което ме бие.

п.с. Имам ли други пропуски в начина на постване освен това какво бих направил аз в раката и че е кратко това което сам мислел в ръката?

4. radotdr

radotdr
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    1,430
    Трофейни точки:
    53
    Оценки:
    +8 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Ами можеш да дадеш повече инфо за това какво мислиш за неговия рейндж когато те рейзне на флопа, може ли да има дроу според теб, J с по слаб кикер. Защо например мислиш, че чек/кол флоп и донк търн е по добре от 3б на флопа? Виждал ли си го да рейзва постфлоп до сега и с какви сайзове, дори да не си го виждал по статс как играе постфлоп?

Основно трябва да се замислиш на флопа и да си изградиш план до края на ръката. Опцията фолд не я броя, остава кол или рирейз. Ако колнеш, как ще играеш търна и съответно ривъра, ако 3бетнеш флопа ще се стакнеш ли ако влезе ол ин. Поразсъждавай над това и напиши какво мислиш.

5. Pro2type

Pro2type
    Expand Collapse
    Administrator

Съобщения:
    1,244
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +206 / 3 / -3
    Покер ръце:
    Тук съм съгласен с Радо на 100%