1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

QJ5r 2/5

Дискусия в 'Дискусия на покер ръце' започната от Slowninja, 25 януари 2014.

1. Slowninja

Slowninja
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    257
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +102 / 8 / -2
    Покер ръце:
    http://www.holdemmanager.net
    NL Holdem $5(BB) Replayer Game#110734249636

alemanis ($338)
    nailuj90 ($518)
    Assassinato ($1 ,516)
    PrsLee ($663)
    Hero ($582)
    Qingyun Yu ($425)

alemanis posts (SB) $2.50
    nailuj90 posts (BB) $5

Dealt to Hero: :9s: :Ts:
    fold ,
    PrsLee raises to $11.25
    Hero calls $11.25
    fold , fold , fold ,

FLOP
    ($30) :Js: :5d: :Qh:
    PrsLee checks
    Hero bets $19.09
    PrsLee calls $19.09

TURN
    ($68.18) :Js: :5d: :Qh: :Jc:
    PrsLee checks
    Hero checks

RIVER
    ($68.18) :Js: :5d: :Qh: :Jc: :8d:
    PrsLee bets $50
    Hero raises to $207
    PrsLee calls $157
    PrsLee shows :Kd: :Jh:
    (Pre 60% , Flop 68.5% , Turn 90.9%)

Hero shows :9s: :Ts:
    (Pre 40% , Flop 31.5% , Turn 9.1%)

Hero wins $480

Такаа няколко въпроса по ръката:
    - капнат ли ви е рейнджа на мястото на противника на ривъра(са ше имате QQ от време на време, но това са 1-2 комбота макс и не протектват достатъчно Jx, ако решите да бет/фолдвате всяко Jx на ривъра). Ако не чеквате нито едно от QJ комботата на флопа на ривъра рейнджа ви е 88(може би) AJ KJ JT QQ и J9s(ако сте отворили с него) без блъфовете(ако е част от играта ви да ч/к флопа с АК или ниски пп което нз дали е правилно, но как ще блъфираме този ривър иначе :)). Таа въпроса: кое е по-оптимално(без рийдове) на мястото на противника: да чекваме QJ QQ JJ от време на време и да си бет/фолдваме спокойно този ривър с всяко Jx или да не слоуплейваме флопа и съответно май ще ни се наложи да бет/колнем ривъра с някое от Jx комботата(може би JTs), поради липсата на достатъчно силни ръце в рейнджа ни.(тва на око го казвам де но Jx към QQ/88 комбота е доста висок коефициент и май е нужно да ч/к повече от QQ/88 ако не искаме да бъдем експлоатирани). Бтв ясно ми е че флоп-стратегията ще се влияе от всеки рънаут не само от конкретния, тоест може да стане по-обширна дискусия :)
    - също имате ли бет/3бет блъф рейндж от гледна точка на противника? срещу непознат? срещу познат с какви рийдове?
    - друго блъфирате ли ривъра срещу непознат на мое място и кои блокери ползвате (може би 98 е добра ръка за блъф, но ако стратегията му включва ч/к флоп с Т9 примерно ТТ/99 стават по-добра ръка)
    - също ми е интересно какви са ви стандартните сайзове за всяко решение(мое и на противника)

пс. Доста произволни размисли са това, но ми се видя интересна ръката :). Ако имате други виждания по ръката или ако се сетите нещо друго пишете

2. Seth

Seth
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    873
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +327 / 3 / -3
    Покер ръце:
    Наистина са много интересни тези спотове, в които мисваме сбет на флоп или търн и бетваме ривъра(когато сме ИП дори е още по-очевидно, че ни е капнат рейнджа). Логичния извод е, че за да не ни е капнат рейнджа на ривъра, трябва да чекваме и част от нътс комботата си. В конкретния спот не блъфирам ривъра, просто защото е очевидно, че рейнджа му е доминиран от Jx и не очаквам да фолдне във вакум. Но явно в бъдеще трябва да фолдвам Jх на негово място, а срещу много добри опоненти трябва да имам и 3бет блъфинг рейндж. Благодаря, че сподели ръката дано да стане интересна дискусия.

3. Caccao

Caccao
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    62
    Трофейни точки:
    8
    Оценки:
    +31 / 10 / -13
    Покер ръце:
    Това е било супер интересно, а не се е получила дискусия :(
    Seth нов съм във форума, но въпреки това ще съм ти безкрайно благодарен ако ми поясниш малко по-детайлно това което си казал, ще съм безкрайно благодарен!
    А по-точно "В конкретния спот не блъфирам ривъра" на мен ми се струва чист валю бет от трипсовете, а не блъф. Може би имаш предвид, че лошия прави излишен блъф ?! Тъй като в неговата ситуация ми се струва, че чек-кол е оптимално отиграване.
    "а срещу много добри опоненти трябва да имам и 3бет блъфинг рейндж" Кой и къде точно да има 3-бет блъф рейндж.
    P.S. Извинявам се предварително, но съм нов и наистина ми е малко трудно да хвана логическото мислене, кога за кого визираме дадена логика и смисъл на отиграването. Кога сме за Hero и кога за лошия...

4. Caccao

Caccao
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    62
    Трофейни точки:
    8
    Оценки:
    +31 / 10 / -13
    Покер ръце:
    Може би имаш предвид префлоп 3-бет рейндж за Hero за да балансира, като се замисля. И все пак не играя такъф лимит, нов съм, но ми е интересно да разглеждам и анализирам, като се опитвам да хавана логически как разсъждават high-stakes играчите. Благодаря и сори ако се приеме като спам!

5. Pro2type

Pro2type
    Expand Collapse
    Administrator

Съобщения:
    1,244
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +206 / 3 / -3
    Покер ръце:
    Интересна е ситуацията действително, не съм сигурен, че разбрах изцяло първият въпрос но все пак:

- На мястото на противника чеквам флопа само с QQ и понякога JJ, QJ ги залагам винаги. На този търн съм чек с почти целия си рейндж, макар да не съм на 100% сигурен, че е оптимално (бих се радвал на мнения по този въпрос). Ривъра го бетвам, като ще си избера едно J с което да съм бет/кол... и на мен на прима виста JT ми се върти в главата.

- За ривъра ли се отнася въпроса?
    - Мисля с/у добри опоненти има идея, с ръцете които си споменал 89 или 99,ТТ. При мен лично мисля ми е -EV блъфа на ривъра, отдавам го на това че играя с по-слаби опоненти дано при теб да се получава :)
    - Бет сайзовете ми харесват като цяло, единствено на мястото на противника ти мога да оувърбетвам ривърите.

6. RakeVictim

RakeVictim
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    50
    Трофейни точки:
    8
    Оценки:
    +51 / 4 / -0
    Покер ръце:
    лошия се капва с бета на ривъра. Стандартно би трябвало да играе ч/р не малка част от рейнджа си на ривъра, включително Jx. ч/к му е значително по-малка част от рейнджа. Голяма част от ръцете, с които бихме ч/колнали във вакум, би трябвало да балансираме и с ч/р, точно за да не капваме.
    По-другия въпрос за бет/3бет ас а блъф, не виждам много смисъл в тая линия, освен ако не си Nagoya и имаш някъв сик рийд.

Точно за това, като чекем търна в такъв спот, вероятно с идеята за ч/к ч/р, но чекнат отзад, чекваме и ривъра.

7. Miserry

Miserry
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    433
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +141 / 1 / -3
    Покер ръце:
    Не разбирам само защо се чеква QQ, а се бетва JJ ? Предпочитам да е обратното.

8. Caccao

Caccao
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    62
    Трофейни точки:
    8
    Оценки:
    +31 / 10 / -13
    Покер ръце:
    Някой ако знае и има линкове да ми даде да чета на бг литература за балансиране на рейндж, кога е кап, вакум, въздух и т.н. ще съм супер, супер благодарен. Може и клипове на тази тема ако ми дадете на тепсия ще сте ВЕЛИКИ!!!

9. Pro2type

Pro2type
    Expand Collapse
    Administrator

Съобщения:
    1,244
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +206 / 3 / -3
    Покер ръце:
    За да блокираме по-малко ръце, които ще ни платят повече от 1 улица.

• Like Like x 1
  10. Slowninja

Slowninja
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    257
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +102 / 8 / -2
    Покер ръце:
    тая ръка все още не съм сигурен какво правя на мястото на противника :) защото в един момент ми се вижда окей да ч/р ривъра, но от друга страна противника много често ще има супер голям чек бек рейндж (евентуално кво да вбетва, QT-Q9 ма ако знае че аз имам ч/р тук и тези ръце губят смисъл, демек ако аз знам че той знае това ч/р-а губи смисъл и по-добре с бет да процедираме :) Оооосвен ако не чек беква търна с валета, което май е окей на тоя сух борд и ако ги чб-ва си е окей ривъра да го вбетва и с дама десет-девет + блъфовете, тоест е окей аз да ч/р-вам част от времето. Въпроса е че в зоом500 не са много адекватните хора които ще чб-нат вале на търна )

едит - хаха май още не съм се събудил, защото ББ-то почти не трябва да има голи валета на търна и тея мои разсъждения губят смисъл :Д но пък е интересно дали ББ трябва да чб целия си рейндж на търна, което май би трябвало да прави

Последна редакция: 13 юни 2015

Сподели страницата