1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Discussion in 'Покер ръце' started by Peio, Jun 21, 2015.

1. Peio

Peio
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    33
    Ratings:
    +25 / 2 / -2
    Poker Hands:
    Hand History for Game 1111111111
    $100.00 USD NL Texas Hold'em - Saturday , June 20 , 11:15:47 ET 2015
    Table Kairo (Real Money)
    Seat 7 is the button
    Seat 2: Hero ( $98.00 USD )
    Seat 3: Player3 ( $87.34 USD ) - VPIP: 38 , PFR: 15 , 3B: 5 , AF: 1 ,1 , Hands: 93
    Seat 7: Player7 ( $75.96 USD ) - VPIP: 14 , PFR: 9 , 3B: 0 , AF: 1 ,2 , Hands: 64
    Seat 8: Player8 ( $99.00 USD ) - VPIP: 24 , PFR: 21 , 3B: 8 , AF: 0 ,9 , Hands: 95
    Seat 9: Player9 ( $100.00 USD ) - VPIP: 17 , PFR: 16 , 3B: 5 , AF: 7 ,0 , Hands: 143
    Seat 10: Player10 ( $203.21 USD ) - VPIP: 31 , PFR: 26 , 3B: 13 , AF: 2 ,8 , Hands: 1898
    Player8 posts small blind $0.50 .
    Player9 posts big blind $1.00 .

Dealt to Hero: :Qd: :Qs:
    Player10 folds
    Hero raises $2.00
    Player3 folds
    Player7 calls $2.00
    Player8 folds
    Player9 folds

FLOP ($5.50)
    :Ts: :Ks: :8h:
    Hero bets $4.00
    Player7 calls $4.00

TURN ($13.50)
    :9h:
    Hero bets $9.00
    Player7 calls $9.00

RIVER ($31.50)
    :9d:
    Hero checks

Харeсва ли ви линията тук? Ако да , Чeк/кол ривъра или чeк/фолд стe във вакуум , в конкрeтната ръка нита нe очаквам чeсто да блъфира като чe ли...

2. Spitfire

Spitfire
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    78
    Ratings:
    +248 / 25 / -33
    Poker Hands:
    Не мисля, че флопа е сбет. Имаш достатъчно много ръце, които да бетваш флопа
    Както си играл бих ч/ф

3. Pro2type

Pro2type
    Expand Collapse
    Administrator

Trophy Points:
    78
    Ratings:
    +206 / 3 / -3
    Poker Hands:
    Както по-горе казаха спорен е сибета на флопа (особено с/у човек 14/9), за търна вече си е ебало мамата той има всичко което ни бие в рейнджа си: 89s, 9Ts, TJs, KJ-AK, KTs, 88, 99, TT, JQs, K9s...

Според мен седни и си сметни в този спот какво сибетваш (валю и блъф), чек/рейзваш, чек/колваш, чек/фолдваш и няма да има нужда да питаш :)

• Like Like x 1
  4. Seth

Seth
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    78
    Ratings:
    +327 / 3 / -3
    Poker Hands:
    Наистина няма нужда да сбетваш 2 пъти с ръка, която е блъфкетчър на търна.
    Протекшъна не е важен на този борд.
    Предполагам искаш да чарджнеш дроувете, но той не би трябвало да има много фдта.
    Ривъра е чек/фолд.

• Like Like x 1
  5. Peio

Peio
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    33
    Ratings:
    +25 / 2 / -2
    Poker Hands:
    Да, това е ясно, но мързелът е велико нещо :D Като чекнем флопа, каква ни е линията после- чек/кол-чек/кол или... И не му ли даваме така фрий карти за флъшдроу-ове, срейтдроу-ве. гът-ове и т.н Иначе на флопа му сложих този примерен рейндж- JJ-66,AJs-A2s,KTs+,QTs+,JTs,T9s,98s,87s,76s,KQo, срещу който имаме 58%.

6. Seth

Seth
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    78
    Ratings:
    +327 / 3 / -3
    Poker Hands:
    Не мисля, че нит би флатнал А2-А9s, 67-78s. Също има АК и АQ, които май си ги изпуснал.
    Имаш 58% срещу рейнджа, с който вижда флопа.
    Срещу рейнджа, който те колва вероятно имаш около 50%.
    Линията ти е чек/кол флоп и чек/фолд търн, защото нямаш достатъчно екуити.

• Like Like x 1
  7. Pro2type

Pro2type
    Expand Collapse
    Administrator

Trophy Points:
    78
    Ratings:
    +206 / 3 / -3
    Poker Hands:
    Това ми е мисълта, че от теб си зависи каква линия ще поемеш спрямо това как си построил рейнджа ти да играе в тази ситуация. Първото нещо, което е хубаво да погледнеш е дали човека е риба и съответно дали имаме нужда от баланс в рейнджа си... тук мисля не е така, тогава започваш да го мислиш, как да си играеш съответния префлоп рейндж на този борд, така че да не си експлойтабъл.

Като не е задължително да имаш всички отигравания на флопа, може примерно да нямаш сибет рейндж (не го препоръчвам а просто давам пример за разяснение), и така си сядаш с екуйлаба и си разпределяш как да ти играе целия рейндж на този борд... разбира, се че няма да стане бързо но е задължително сам да седнеш и да си го направиш вместо да търсиш готови отговори... сещаш се защо :)

• Like Like x 1
    • Winner Winner x 1
  8. RealSot

RealSot
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    83
    Ratings:
    +384 / 15 / -18
    Poker Hands:
    Зависи от нита, повечето имат флатинг рейндж към 15-20% и пак са 15/12. Винаги се изненадвам, когато видя тези показатели, как така нит 15/12 пък флатва толкова много.

По ръката: Тук опонента има доста голямо предимство, въпреки че няма КК и стратегията ни няма да включва много цбетване, да не кажа, че може въобще да не цбетваме. Ако сме бетнали QQ, то търна трябва да продължим и ривъра сме чек/фолд като достатъчно често ще реализираме екуитото си .

Защо да бетнем QQ на търна ?
    Опонента все още има AhTh, което ще колва. Ще колва АJs(купи, пики и отвреме на време може би другите ?). Ще колва TJs , ще колва и 78s някви комбинации. Това все ръце, които сме добре срещу тях. QTs също ще колва ама блокваме доста. /Може и да ги рейзва , някъв процент /.

Сега разбира се, ще има KQ (блокваме доста комбинации) , KJs и KTs . JQs нътса (блокваме го :) ) , ТТ и JJ , има и 89s и 9Тс и т.н.

Обаче QQ освен, че бием някои от ръцете му, блокваме и голяма част от ръцете му, които бием, освен това имаме и нътс потенциал .

На ривъра ръката ни ще има към 40-45% екуити , което при чек ни устройва напълно, опонета надали ще бетва много агресивно .

При чек на флопа сме чек/кол QQ с пика, другите може да ги фолднем даже.
    Търна сме чек/фолд прекалено слаби сме вече. Има вариант да обърнем на блъф някога. При чек ще получаваме към 50% бет . При чек/чек търна ще сме чек/кол и ривъра чек/кол и като се замисля с тази линя по-лесно ще ни е ?

Честно казано, незнам кой вариант ми харесва повече, би трябвало в ЕВ да са близки, като чек ще бъде с по-голямо почти винаги.

Може да се направи супер подробен модел и да се определи кое ще е най-доброто решение, но засега това е.

Само да вметна, че всички решения са близки само 100% сигурно е, че ривъра сме чек/фолд така играно. Ако сме чек/колнали или чек/шовнали е huge грешка imo .

• Like Like x 2
  9. Spitfire

Spitfire
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    78
    Ratings:
    +248 / 25 / -33
    Poker Hands:
    Е аз не виждам как ще флатва 20% и ще има толкова малък гап между VPIP/PFR ... Съгласен съм като цяло с другото.
    Тук не може да си правим изводи за лошия, защото има изиграни 64 ръце, той може да е 28/25 рег, дето е card dead, ама дори да земем нормален флатинг рейндж не се променя много

• Agree Agree x 2
  10. Peio

Peio
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    33
    Ratings:
    +25 / 2 / -2
    Poker Hands:
    Не съм ги написал, понеже АК поне мисля, че би ги 3-бетнал! Иначе по време на ръката действително ми се въртеше в главата нещо за протекшън и за чарджване на флъшдроуве! За това какъв рейндж флатва и дали е нит не съм напълно сигурен, заради малкото количество ръце ( А и аз и Плейър 10 бяхме доста активни). Чек/фолднах ривъра в конкретната ръка!
    Благодаря на всички за изчерпателните отговори!

Share This Page