1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Discussion in 'Покер ръце' started by daekpower, May 5, 2015.

1. daekpower

daekpower
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    58
    Ratings:
    +196 / 2 / -1
    Poker Hands:
    Hand History for Game 1111111111 (Poker Stars)
    €50.00 EUR NL Texas Hold'em - Tuesday , May 05 , 03:25:59 ET 2015
    Table Kendal 6Max (Real Money)
    Seat 5 is the button
    Seat 1: Hero ( €44.96 EUR ) - VPIP: 26 , PFR: 18 , 3B: 8 , AF: 2 ,3 , Hands: 361135
    Seat 2: Player2 ( €27.83 EUR ) - VPIP: 56 , PFR: 2 , 3B: 2 , AF: 1 ,5 , Hands: 183
    Seat 3: Player3 ( €48.50 EUR ) - VPIP: 23 , PFR: 16 , 3B: 5 , AF: 2 ,1 , Hands: 1705
    Seat 4: Player4 ( €50.75 EUR ) - VPIP: 19 , PFR: 14 , 3B: 7 , AF: 2 ,9 , Hands: 995
    Seat 5: Player5 ( €61.02 EUR ) - VPIP: 22 , PFR: 16 , 3B: 4 , AF: 2 ,5 , Hands: 3280
    Seat 6: Player6 ( €58.75 EUR ) - VPIP: 23 , PFR: 20 , 3B: 8 , AF: 3 ,3 , Hands: 8840
    Player6 posts small blind €0.25 EUR .
    Hero posts big blind €0.50 EUR .

Dealt to Hero: :Qd: :Qc:
    Player2 calls €0.50 EUR
    Player3 folds
    Player4 raises €2.25 EUR
    Player5 folds
    Player6 folds
    Hero raises €6.00 EUR
    Player2 calls €6.00 EUR
    Player4 folds

FLOP ($0.00)
    :5h: :9s: :Kd:
    Hero

2. daekpower

daekpower
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    58
    Ratings:
    +196 / 2 / -1
    Poker Hands:
    Риба за която нямам голямо инфо дали лимп рейзва монстери но лимпи наред всякакви +ев ръце лимпва от ЦО регулар с нити статс изолира до 4,5х. Аз 3 бетвам до 13бб като идеята ми за ръката е че не искам да играя пост флоп ооп и ще съм хепи ако си фолднат по-слабите ръце. Рибата често според мен ще колва със всички пеъри и може би всички 2 бродуей карти (което е горе долу 30-40% от рейнджа с който лимпи. Ако рибата рейзне и рега фолдне се стакна ако рибата рейзне и рега продължи фолдвам. Ако рибата фолдне а рега ме рейзне ще се стакна тъй като цялата сесия се сткаваше вс мен сравнително лайт като на няколко пъти имахме сплитове АК вс АК и един път ме събра АК вс JJ така че мисля че е готов да ме 4 бетне ип и с АКо и JJ в рейнджа.
    В случая обаче само рибата ме плаща като не го слагам на премиум ръка но не я и изключвам напълно. На този борд кое би било най + ев решението ? Опциите са според мен да цбетна пота и да се стакна но метър уат, да чек фолдна и да чек шовна. Ако ми чекне отзад да потна всеки търн без А. бет срещу миснат ц бет му е 33%(11) така че очаквам по често да има пеър ако чекна и ми заложи...
    Агресия на флопа 22% търн 28 %

Last edited: May 6, 2015
  3. kluivert

kluivert
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    23
    Ratings:
    +22 / 0 / -1
    Poker Hands:
    имаме типичния колинкстейшън който ще ни плаща с доста голям рейндж и почни никога няма да обръща ръката си на блъф.Аз съм за бет около 1/2 пота и ако ни колне чек търна да видя как той ще реагира.При негов бет съм склонен да фолдна при чек бих валюбетнал ривъра

4. daekpower

daekpower
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    58
    Ratings:
    +196 / 2 / -1
    Poker Hands:
    А при шов след наш 1/2 бет ? С оглед неговия стак се обвързваме май ако бетнем ...

5. kluivert

kluivert
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    23
    Ratings:
    +22 / 0 / -1
    Poker Hands:
    о да това не го бях видял че е халф стак.При това положение сме бет и ал ин търна или бет кол ал ин флопа

• Like Like x 1
  6. TrusTNoonE

TrusTNoonE
    Expand Collapse
    Member

Trophy Points:
    3
    Ratings:
    +2 / 0 / -0
    Poker Hands:
    Здравей, не мисля, че някога имаме ч/ф тук. За какъв лийд говорим като ние сме агресорите? Да има K9-KJ, понякога АК , който си мисля, че ще играе бързо, блокваме QK. Мен ми харесва 1/3 с целия рейндж тук. За какво да Бет потваме като все пак искам да задържим покет пеърите и 9x i 7x ръце, AJ, AT.

• Like Like x 1
  7. daekpower

daekpower
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    58
    Ratings:
    +196 / 2 / -1
    Poker Hands:
    да лийда беше грешка на езика :)
    иначе съм съгласен за 1/3 пота и благодаря много за коментара който ме накара да се замисля за разликата между двата сайза ... това бтв е и една от най-честите ми грешки върху които трябва да работя, доста често гоня рибата от спота като си мисля че е малоумник и ще ми плаща пот бетове вс моите нътс и валю ръце а те реално доста по-често ще плащат с някви въздушни ръце малки ц бети и така ще допускат грешката от която се нуждаем.

8. TrusTNoonE

TrusTNoonE
    Expand Collapse
    Member

Trophy Points:
    3
    Ratings:
    +2 / 0 / -0
    Poker Hands:
    Радвам се, че съм бил полезен. Отделно K-high бордове са едни от най- добрите за 1/3 бет. glgl

• Like Like x 1

Share This Page