1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Discussion in 'Покер ръце' started by whyasker, Mar 15, 2015.

1. whyasker

whyasker
    Expand Collapse
    Member

Trophy Points:
    3
    Ratings:
    +3 / 0 / -0
    Poker Hands:
    Full Tilt Poker Game #35369592361: Table LIM (6 max) - NL Hold'em - $0.05/$0.10 - 13:34:08 EET - 2015/03/14 07:34:08 ET - 2015/03/14
    Seat 1: AnastasiiaVL ($11.66)
    Seat 2: Hero ($18.68)
    Seat 3: LakeM80 ($15.03)
    Seat 4: MareKhun ($11.08)
    Seat 5: TSJ147 ($11.07)
    Seat 6: Zokinn ($18.01)
    MareKhun posts the small blind of $0.05
    TSJ147 posts the big blind of $0.10
    The button is in seat #2

Dealt to Hero: :Qc: :As:
    Zokinn raises to $0.30
    AnastasiiaVL folds
    Hero calls $0.30
    MareKhun calls $0.25
    TSJ147 has 15 seconds left to act
    TSJ147 folds

FLOP
    :Kc: :Ah: :2c: (Total Pot: $1 , 3 Players)
    MareKhun checks
    Zokinn bets $0.70
    Hero calls $0.70
    MareKhun folds

TURN
    :Kc: :Ah: :2c: :3s: (Total Pot: $2.40 , 2 Players)
    Zokinn bets $1.70
    Hero calls $1.70

RIVER
    :Kc: :Ah: :2c: :3s: :8d: (Total Pot: $5.80 , 2 Players)
    Zokinn has 15 seconds left to act
    Zokinn bets $4.80
    Hero has 15 seconds left to act
    Hero calls $4.80
    SHOW DOWN
    Zokinn shows :2s: :2d: three of a kind , Twos
    Hero mucks
    Zokinn wins the pot ($14.63) with three of a kind , Twos
    SUMMARY
    Total pot $15.40 | Rake $0.77
    Board: :Kc: :Ah: :2c: :3s: :8d:
    Seat 1: AnastasiiaVL didn't bet (folded)
    Seat 2: Hero (button) mucked :Qc: :As: - a pair of Aces
    Seat 3: LakeM80 is sitting out
    Seat 4: MareKhun (small blind) folded on the Flop
    Seat 5: TSJ147 (big blind) folded before the Flop
    Seat 6: Zokinn showed:
    :2s: :2d: and won ($14.63) with three of a kind , Twos

2. Pro2type

Pro2type
    Expand Collapse
    Administrator

Trophy Points:
    78
    Ratings:
    +206 / 3 / -3
    Poker Hands:
    Не е ли фолд ривъра, само някакви пропуснати флъшдролове реално бием а ние държим дамата, която намалява неговите комбота.

3. whyasker

whyasker
    Expand Collapse
    Member

Trophy Points:
    3
    Ratings:
    +3 / 0 / -0
    Poker Hands:
    Малко ми е тъпо да коментирам.. обв това са ми първите 6К ръце на кеш и ми е доста сложно :) чак сега отворих ХЕМ да видя, че сме 5макс а не 6макс.. което не знам дали е от значение, ама 22 и 33 не би трябвало да са му в рейнджа (или се бъркам).. да - държим Qc ама и AQ е 3бет от бутона, следователно си мисля, че сме ъндъррепнати.. за бета срещу 2ма не знам, но ние като колнем флопа, ние повече дроуваме? или? може ли да ни лисне така по-слабо А, като бъстне дроуа?

4. Pro2type

Pro2type
    Expand Collapse
    Administrator

Trophy Points:
    78
    Ratings:
    +206 / 3 / -3
    Poker Hands:
    Не се притеснявай това, че са ти първи ръце в кеша трябва да те кара дори повече да дискутираш, всички сме почнали от някъде.
    Като цяло логиката ти е вярна за голяма част от ръката, това че сте 5 макс прави рейнджовете на всички малко по-широки ... или поне би трябвало да ги прави. Просто приеми, че няма УТГ за по-лесно, така неговия рейндж го предполагаш да е МП съответно шанса да има 22 е малко по-висок, освен това на по-ниските нива хората, като цяло се кефят на чифтовете защото са лесни за игра и не изискват много мислене.
    Предположението ти, че AQ е винаги 3-бет не мисля, че е вярно достатъчно често. Хората предимно плащат с тази ръка с/у УТГ и МП, ако 3-бетват поляризирано а повечето хора 3-бетват точно такива рейнджове с/у ранните две позиции.
    Твоят рейндж реално е капнат (нямаш АА,КК,АК) и ако опонента ти е мислещ може да реши да те прешърва. Проблема обаче е с какви ръце ще те прешърне, кои ръце ги залага две улици и обръща на блъф ривъра, защото рядко просто в 3 уей флоп ще реши да направи 3 улици блъф без екуити. Повечето му блъфове трябва да са пропуснати дролове защото останалата му част от рейнджа е предимно с добро шоу-даун екуити и са твърде силни за блъф.
    Адекватния му рейндж, с който залага са флъшдролове (като ниските Ах, би трябвало да ги чек/колва от флопа, QT,QJ, ги блокваш и освен това понякога 78 и 89 ще ги чеква на ривъра защото ще мисли, че има шоудаун екуити с/у твоите мислнати дролове), AJо+, гътове с бекдор от флопа (които не ги залага на търна, защото не се подобряват).
    Реално ние бием неговите пропуснати флъшдролове(4 ръце) - 78s,89s,9Ts,TJs (ако залага 89 и 78) и сплитваме с АQ(6 ръце).
    С AJ(7 ръце) би трябвало да ти чек/колва ривъра защото това са му най-добрите блъфкечъри, както и с ниските А, които са били флъшдроли но не са направили 2 чифта (АТ,А9,А7,А6,А5,А4 - 6 ръце).
    Така че, остава да блъфкечнем реални 2 ръце - 9cТc, JcTc и 2 възможни - 7c8c, 8c9c;

Дано не е било твърде объркващо и съм успял да помогна. Успех по масите !

5. konselieri

konselieri
    Expand Collapse
    Moderator

Trophy Points:
    98
    Ratings:
    +359 / 4 / -8
    Poker Hands:
    GJ за подробното обосноваване по ръката,Пена :) Ривъра можем да колваме с останалите комбота АQ и АJс( бес спатия)понеже нямаме по-добър блъф кетчър ( нямаме 2п и сетове ).

6. Pro2type

Pro2type
    Expand Collapse
    Administrator

Trophy Points:
    78
    Ratings:
    +206 / 3 / -3
    Poker Hands:
    Да разбира се Док, ние по-добри ръце за това нямаме, просто трябва да си преценим, колко ще е печелившо да блъфкечваме като цяло, това ми беше идеята.

7. whyasker

whyasker
    Expand Collapse
    Member

Trophy Points:
    3
    Ratings:
    +3 / 0 / -0
    Poker Hands:
    Много благодаря :)

Share This Page