1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Discussion in 'Покер ръце' started by Danger, Sep 30, 2011.

1. Danger

Danger
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    33
    Ratings:
    +3 / 0 / -1
    Poker Hands:
    Hand History for Game 41248717946 (Merge)
    $25.00 USD NL Texas Hold'em - Friday , September 30 , 01:56:16 ET 2011
    Table Tijuana (41248717) (Real Money)
    Seat 4 is the button
    Seat 1: LuckAndSkills ( $25.00 USD )
    Seat 2: JJgetsCARDS ( $28.97 USD )
    Seat 3: SammySunshine1990 ( $32.81 USD )
    Seat 4: Yippeekiyay ( $25.00 USD )
    Seat 5: Hero ( $25.00 USD )
    Seat 6: Shvedusa ( $28.67 USD )
    Hero posts small blind $0.10 .
    Shvedusa posts big blind $0.25 .

Dealt to Hero: :Qc: :Ah:
    LuckAndSkills folds
    JJgetsCARDS raises $0.75
    SammySunshine1990 folds
    Yippeekiyay folds
    Hero calls $0.65
    Shvedusa calls $0.50

FLOP ($2.25)
    :5h: :9h: :3h:
    Hero bets $1.50
    Shvedusa calls $1.50
    JJgetsCARDS raises $4.75

Човeка e стандартeн таг как процeдиратe виe в подобни ситуации ?

2. DeyanD85

DeyanD85
    Expand Collapse
    New Member

Trophy Points:
    1
    Ratings:
    +0 / 0 / -0
    Poker Hands:
    Не даваш много информация, но за стандартен таг бих предположил, че не обича да бъде донк бет-ван. Отваря стандартно с 3х ББ, от ранна позиция, не ми се вярва да го е направил с KQs или по - ниски suited connectors, не е невъзможно, но малко вероятно според мен. Погледнато от негова гледна точка донк бет и кол преди да е дошъл реда му не изглежда като да сте с някой монстър. Ако си ударил сет по - скоро би чек - рейз-нал или чек - колнал на такъв флоп. Втория човек в ръката може да има флъш дроу с попа или дамата от боята, може да е с готов нисък флъш или топ пеър. И все пак рейза не е достатъчен да изгони някого с висок флъш дроу, аз лично го слагам на много силна ръка с която би се стакнал още на флопа, сет 9-ки или KK (единия от купи). Другата възможност е да има изиграни много ръце с двама ви и да очаква, че бихте фолд-нали семи блъфирайки с нещо като АК (поп от боята). Разбира се е възможно да блъфира, но за мен залога му в случая е недостатъчен, изглежда целта му е друга. Аз лично не бих лийдвал в multi way pot с такава ръка, чек - кол ми се струва по - удачно. И все пак кол при така създалата се ситуация ми изглежда добре, но ако имаш наблюдения че онзи не обича да дава парите си на несигурни ръце би могъл и да се бутнеш, за мен няма готов флъш в рейнджа си, не вярвам да отговори с АК (поп от боята), най - лошия вариант е да има КК (поп от боята) срещу които имаш 12 аута. Този на ББ е проблемен, кола му изглежда подозрителен. Ако има причина да фолд-неш при така създалата се ситуация то тя е именно, че той може да държи готов флъш който ти намалява аутовете до минимум. Като прецених вероятностите бих избрал кол в конкретната ситуация (разбира се ако беше предоставил статистики за играчите изводите ми биха могли да бъдат различни). Ако втория човек се бутне след кола на 90% ще съм сигурен, че е ударил флъш и ще си имам бележка за в бъдеще.

Share This Page