1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

Проект за гейминг сървъри

Дискусия в 'Гейминг форум' започната от diantonio, 27 април 2012.

1. diantonio

diantonio
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    459
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +5 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Не знам дали си спомняте веригата Headoff, които имаха компютърни клубове в София, както и сайт с игрални сървъри, който сайт от години на практика не функционира. Поддържаха се добрите стари diablo + модовете, starcraft , warcraft, shooteri (quake 2-3, COD, half life/opposing force/team fortress и т.н) и много други.

За добро или лошо, тях вече ги няма. Свързах се по телефона с един от собствениците - по тона му разбрах, че не им се занимава вече.

Та, реших а поема нещата в свои ръце. Идеята ми е, да се направи нова верига от сървъри, като се смесят добрите стари игри с няколко нови ММО-та и др.

Правя проучвания от няколко седмици, като за цялата работа ще са нужни :

Хост машина - като за начало двуядрена, 4-8гб рам, малък хард - добро охлаждане (около 450-500лв).
    Прост, подреден сайт - който да събере всички сървъри, техните статистики и прочие (не за всеки сървър да се прави отделен сайт). Намерил съм web дизайнер.
    ДОБЪР ИНТЕРНЕТ - търси се интернет с голям ъплоуд (тоест по-скъпичък), като е добре да се почне с по-простичък и в зависимост от трафика да се увеличава (гъвкав договор).

Харесва ли ви идеята и мислите ли, че има смисъл да се инвестира ? (да се търсят спонсори и т.н.)

Сподели страницата