1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

Продавам bitcoin/litecoin и др.

Дискусия в 'Обяви' започната от EasyGame, 16 декември 2013.

1. EasyGame

EasyGame
    Expand Collapse
    Well-Known Member Resource Gardener

Съобщения:
    4,196
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +219 / 6 / -22
    Покер ръце:
    Продавам bitcoin/litecoin и други валути. Цената е за 1 BTC, но може да се направи обмяна за други алтернативни валути в някоя борса (аз използвам Cryptsy.com, понеже има много и най-различни алтернативни валути.

Цената за днес 16 Дек 2013 е 1 btc = около 850$. Минимално количество за покупка e 0.1 BTC.

За сега приемам PS и MB (skrill) (данните на лично).

Цената на валутата постоянно се променя, затова при желание за покупка и преди самия трансфер цената допълнително ще се уточнява. Като отправна точка за цената използвам https://btc-e.com/

Ако имате въпроси - най-добре в темата.

2. kidpokerstz

kidpokerstz
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    186
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +7 / 1 / -0
    Покер ръце:
    колко биткойна имаш и колко струваха като ги взе ако не е тайна :)

3. EasyGame

EasyGame
    Expand Collapse

Съобщения:
    4,196
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +219 / 6 / -22
    Покер ръце:
    Имам около 1/2 BTC в момента. Не съм ги купувал - имам "копачка".

4. Jorga

Jorga
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    308
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +4 / 0 / -0
    Покер ръце:
    v tova verno ima li smisyl? videata ne se li izpurjvat ? Investiciqta ne e li golqma ?

5. EasyGame

EasyGame
    Expand Collapse

Съобщения:
    4,196
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +219 / 6 / -22
    Покер ръце:
    1. За себе си съм преценил че има смисъл. Не трябва да се забравя че има риск. За да няма сърдити и "прецакани" е най-добре всеки да се поразрови, да си сметне и да прецени дали има смисъл според него.

2. Зависи - ако се охлаждат добре няма проблеми. Различните видеокарти работят на различни температури. Има много информация по форумите в интернет и може да се провери за всеки отделен модел. Ако не знаеш какво правиш може да си изгориш дъното, видеото и/или захранването. В повечето случай ако малко се поразрови човек, за да се запознае горе долу с материята - няма да има проблеми.

На теория живота на картите намаля. Гаранцията е от 2 години, а повечето карти работят над 4 години. Като цяло като минат 3-4 години картите са вече стари, на пазара излизат по-бързи и старите карти не могат да си избият разходите (консумацията на електроенергия)

3. Това вече си зависи от това какви резултати искаш да постигнеш и колко може да рискуваш. Най-евтино излиза да си ползваш видеокартата или да си вземеш 2ра видеокарта и да си пускаш PCто да копае докато не се ползва (а и през това време). Иначе ако ще се прави отделна машина за по-сериозни скорости - тогава и разходите са по-големи.

6. toxic

toxic
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    923
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +46 / 13 / -6
    Покер ръце:
    С GPU е по-профитно да се копае LTC, пък после може да се сменя за BTC или друго.

7. EasyGame

EasyGame
    Expand Collapse

Съобщения:
    4,196
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +219 / 6 / -22
    Покер ръце:
    Е да, аз така правя. BTC вече само със специализирани устройства. Иначе BTC е основната "валута" и всички други се разменят основно чрез нея

8. TheRocket

TheRocket
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    602
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +15 / 0 / -1
    Покер ръце:
    Ако са ти в LTC ги взимам на BTC-e price когато кажеш. Не ги вкаравай в борсите

9. EasyGame

EasyGame
    Expand Collapse

Съобщения:
    4,196
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +219 / 6 / -22
    Покер ръце:
    в BTC са. Ще взема да ги обменя като им се вдигне курса (а може и да пусна машината да копае LTC)

Последна редакция: 17 декември 2013
  10. Mitiozo

Mitiozo
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,301
    Трофейни точки:
    36
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    мой съвет е да почнеш да копаш LTC

11. EasyGame

EasyGame
    Expand Collapse

Съобщения:
    4,196
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +219 / 6 / -22
    Покер ръце:
    Копам алтернативни валути и ги обменям за BTC и LTC (понеже те по-лесно се продават, но другите валути за по-доходни за копане)

За сега спирам продажбите, понеже няколко дни цената пада и не ми се изгодно да продавам на тая цена :)

12. EasyGame

EasyGame
    Expand Collapse

Съобщения:
    4,196
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +219 / 6 / -22
    Покер ръце:
    Отварям пак пазара. Цени - приблизително като btc-e.com

1 BTC ~ 700
    1 LTC ~ 24

13. EasyGame

EasyGame
    Expand Collapse

Съобщения:
    4,196
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +219 / 6 / -22
    Покер ръце:
    Отново спирам продажбите

14. letmein

letmein
    Expand Collapse
    New Member

Съобщения:
    3
    Трофейни точки:
    1
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Здрасти, виждам че последно си писал преди около месец и не си писал, че възобновяваш продажбите, но все пак реших да се регистрирам, за да те попитам.
    В момента продаваш ли Bitcoin? Ако отговорът е да, бих искал да закупя, ще ползваме Escrow и всичко както си му е реда. А ако случайно си от Пловдив или региона мога да платя в кеш, на място!

Последна редакция: 27 февруари 2014
  15. RealSot

RealSot
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,608
    Трофейни точки:
    83
    Оценки:
    +385 / 15 / -18
    Покер ръце:
    надали ще продава, когато цената падна толкова.

16. EasyGame

EasyGame
    Expand Collapse

Съобщения:
    4,196
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +219 / 6 / -22
    Покер ръце:
    За момента не продавам директно на хора - само ако някой иска малка сума и колкото да му свърша услугата (за да не се занимава с банки, борси и т.н.)

Не съм от Пловдив.

Биткойни продават на много места в България. Може да си купиш и от сайт, които се занимава само с това -> https://bitcoini.com/. Цената е същата на която аз бих ти ги продал (тя и пазарната си е толкова в момента).

Ако ще купуваш по-големи количества ти препоръчвам да го направиш на няколко по-малки трансфера.

17. letmein

letmein
    Expand Collapse
    New Member

Съобщения:
    3
    Трофейни точки:
    1
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Благодаря за информацията, вече си купих. Да, знам за въпросния сайт, цената им е далеч от пазарната! В първия си пост пишеш, че продаваш на цени от btc-e, затова ти писах. За сведение в момента на писането на този пост цената в btc-e e ~809 лв./BTC, а цената в https://bitcoini.com/ - 873 лв./BTC.

18. EasyGame

EasyGame
    Expand Collapse

Съобщения:
    4,196
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +219 / 6 / -22
    Покер ръце:
    Първия пост е стар и нямаше особен интерес и затова прекратих дейността.

Иначе цените на btc-e са малко по-ниски. Пазарната в момента излиза около 430 евро или 840 лв (за справка bitcoin.de), което е около 3.5% под цената в българския сайт.

19. letmein

letmein
    Expand Collapse
    New Member

Съобщения:
    3
    Трофейни точки:
    1
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Следя цените в почти всички по-големи борси. Ако https://bitcoini.com/ работеха на +3.5% бих купил от тях. Все пак и те трябва да печелят нещо, но личният ми опит показва, че това никога не е така и цените при тях са много по-високи! От порядъка на 7%-10% в някой случай и повече. Няма какво да се лъжем, естествено аз като купувач искам да купя на възможно най-ниската цена. Което не означава под пазарната, искам всички да са доволни, все пак.

20. EasyGame

EasyGame
    Expand Collapse

Съобщения:
    4,196
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +219 / 6 / -22
    Покер ръце:
    Сега пак проверих сметките и цените и пак ги изкарвам около 3.5%

Не ги знам на колко % работят и не е моя работа - просто ти казах че от там може лесно да се купят. Ползвал съм им услугите няколко пъти и останах доволен.

Като цяло щом си свършил работата - няма какво да си чешем езиците за глупости :)

Сподели страницата