1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

Проблеми със Small Pocket и Suited Connectors

Дискусия в 'Общ покер форум' започната от vic, 25 януари 2010.

1. vic

vic
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    15
    Трофейни точки:
    1
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Здравейте грайндъри!

Пиша тази тема тук, а не в дискусия на ръце, защото ще питам за общи ситуации, а не за точно определена игра, но ако все пак трябва да е там, моля преместете я.

Последно време започнах да играя по-добре (все още на микро лимитите де, 4NL). Общо взето всяка сесия ми е печаливша, някои с малко, други с повече, но като цяло съм доволен от играта си (особенно след като загубих 3 BI преди няколко дена заради тилт, сега съм много по-спокоен и уверен в играта си на този лимит).

Като цяло стила ми на игра е tight-aggressive и като цяло си позволявам да играя само добрите ръце префлоп, а създам ли си имидж на масата (доколкото това е възможно на този лимит) опитвам да играя малко по loose от CO и BU (играя в кейк, където няма HUD-ове).

Та да си дойдем от думата. Имам трудности в следните ситуаций:

1) small pocket pair - Четох уж бая теми по въпроса и главното заключние което видях беше, че най-добре е да се играят като силна ръка префлоп с CB пост. Така (на теория поне) опонентите ми не могат да различат играта ми на силни ръце (стил AK, AQ, КК...) от тази на малки покет пеъри. Правя си стандартния бет от 3 биг блайнда (+1 за всеки лимпър) и в стандартната ситуация, в която се чувствам уверен получавам 1 до 3 кола (зависи от позицията ми) и отивам на флопа. Там ми е доста лесно - ако флопна 3 of a kind си ги играя за value, което винаги се изплаща на този лимит, ако не ги флопна и съм срещу макс 2 опонента правя CB, което често билва фолднато от опонентите, но другите ситуаций също са ми ОК - при кол виждам търна и ако нямам 3 еднакви играя за check-fold, ако ми рейзнат бета, просто се отказвам от ръката.

Съжалявам ако това е било твърде дълго, но мисля че е добре да разберете начина ми на разсъждение и този на хората с които играя най-често, за да отговорите правилно на въпроса.
    А ето го и него: Какво става ако попадна в ситуация, където 3бета ми пре-флоп бъде рейзнат? Сегашната ми стратегия куца тук много. Сега просто колвам ако не е прекалено голям рейз (колвам до 2 пъти моя), ако е повече фолдвам (това правя следвайки друго правило, че тези ръце "винаги" се колват, ако опонента има 20 пъти това на масата, за да мога да му го измъка ако флопна 3 of a kind). Но като цяло не съм много доволен от това и ме поставя в неудобна позиция и пре и пост флоп.

2) Suited connector // suited през една (68s примерно) - това гледам да го играя почти винаги когато съм на CO или BU, защото такава ръке не винаги идва, а позицията позволява малко по-агресивна и лоосе игра дори с не много силни ръце (важно е да отбележа че едва ли не никога не играя подобна ръка ако не съм на посочените позиций).
    Та тук също имам подобен проблем, та даже са 2:
    1) в стадартна игра има 1-2 лимпъра пред мен и аз бетвам 4-5 BB като се стигне до мен, което кара част от лимпърите да фолднат, друга част да колнат. Какво правя когато бъда рейзнат? Сегашната ми игра е винаги да фолдвам, дори рейза да не е много голям

2) приемаме че стандартната ми игра е проработила и сме на флопа. Implied pot odds не са в моя полза. Срещу колко опонента си заслужава да направя CBet (разбира се ако предполагам че има шанс да фолднат, срещу колинг стейшъни няма сми) и какъв трябва да е размера му?

Е, това е за сега. Сигурен съм че скоро ще се върна с повече въпроси, но за сега ще съм изключително благодарен за отговор на тези, защото съм сигурен че това са лесни неща, които ще променят играта ми изключително много!
    Мерси

--Виктор

2. Zamio

Zamio
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    679
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +56 / 7 / -3
    Покер ръце:
    Хубави въпроси, мен също ми е слаба част играта със ниски покет пеъри (ако не хитна иначе е лесно :p) и ще се радвам там някой да обясни. Особено ако нямаме позиция.
    Иначе втората ситуация според мен ако флопнеш монстър е ясно - ще гледаш да си максимизираш. Ако мисснеш(което е много по вероятно) зависи с колко човека си стигнал до флопа. Ако са 1 макс 2 си играеш задължително позицията и си бетваш ако те са били чек. Според мен при техен бет си фолдваш спокойно. Флоутването едва ли има много смисъл на ниските нива. Та ако са чек и ти бетнеш и те колне 1 да речем и търна е scary card - секънд барел(в случай, че опонента ти е поне малко смислен). иначе чек behind. И малко е интересно на ривъра де, ако пак чекне.....Не съм много сигурен дали си заслужава да се блъфира. Но попринцип трудно може да репрезентираш нещо страшно с подобна линия и бет на ривъра. По скоро предавам ръката.

Така си мисля аз. Написах го това не толкова да те поучавам, а по скоро да видя да правилно ли мисля и другите хора после да кажат къде бъркам. Един вид си търся грешката.

Последна редакция: 25 януари 2010
  3. Zografa

Zografa
    Expand Collapse
    Super Moderator Staff Member

Съобщения:
    3,729
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +431 / 10 / -17
    Покер ръце:
    Първия ти въпрос доколкото разбирам е какво да правя ако ме 3бетнат когато съм рейзнал малък чифт. Ситуацията може да се раздели на 2 варианта:
    1.Извън позиция: фолд си почти всичко до ТТ включително(освен ако сайзинга не е много малък(минирейз), много диип сте(200бб+) или нямаш някакви изключително добри риидове за опонента тогава можеш да колваш по лууз).
    2.В позиция: можеш да си позволиш да колваш малко по лууз да речем с 99-ТТ и естествено всичко зависи отново от сайзинг, стак и риидове.

За конекторите/гаперите мога да ти кажа няколко съвета - когато има лимпери пред теб избягвай много да ги излоираш с ръце от рода 45с 57с и т.н - трудно се играят просто защото лимп/колващите опоненти често ще ти се заиграват на безброй флопове и Цбета ти няма да е достатъчно ефективен срещу тях. Изолирай ги с ръце които правят силни топ пеърс а тези като 45 57 можеш да си ги лимпваш след тях спокойно.

За останалите ти въпроси мога да изпиша цял роман за това ще спра до тук.

Сподели страницата