1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

Проблем с инсталация на postgresql

Дискусия в 'Покер софтуер и хардуер' започната от ElemenT, 21 октомври 2009.

1. ElemenT

ElemenT
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    250
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +4 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Така ... реших и аз една темичка да пусна.Нов съм във форума.Та имам проблем с инсталването на postgresql.Правя всичко както е описано в официалния сайт на HM обаче ми дава грешка посредата на инсталацията.Ето линк http://img94.imageshack.us/img94/8186/postgreserror.jpg .Ако някой ми помогне ще съм му благодарен.С Windows Vista SP2 съм. Махнал съм отметката на User Account control. И да отбележа че пробвам free версията изтеглена от официалния сайт на HM. Като махна отметката на initialize database cluster и дам next се инсталира обаче после HM нещо не може да направи връзка с posgresql.

2. Zografa

Zografa
    Expand Collapse
    Super Moderator Staff Member

Съобщения:
    3,737
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +446 / 10 / -17
    Покер ръце:
    Start > Control Panel > Admin Tools > Services > Secondary Logon > Десен бутон и Start

P.s. Кефи ме ноута - Пиши на Радо за ХМ :) :) :)
    P.p.s Недей да променяш каквито и да било настройки от тези по дефаулт освен ако изрично не е упоменато на сайта на ХЕМ.

Последна редакция: 21 октомври 2009
  3. ElemenT

ElemenT
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    250
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +4 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Ха мерси за бързия отговор. Включих го. Сега ще пробвам пак .
    P.S. нотовете са за такива като мен.безнадеждно разсеяни.Ама май няма да му пиша :))
    Да си жив и здрав zograf много ми помогна. Ама пак въпрос след акто старираме HM се появява началния прозорец - от там нататък какво правим? има bay now register more info i cancel аз нямам product key как да стартирам програмата???

Последна редакция: 21 октомври 2009
  4. Zografa

Zografa
    Expand Collapse

Съобщения:
    3,737
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +446 / 10 / -17
    Покер ръце:
    Трябва да имаш някъде Use Trial или нещо подобно. Ако си инсталирал ХЕМ и преди(триал-а е 2 седмици) на същото пц обаче няма да го имаш.

5. ElemenT

ElemenT
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    250
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +4 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Ясно. Пробвал съм да няколко пъти .Явно е изтекъл free периода. Има Try ама е неактивно. Последен въпрос - от официалния сайт ли да си купя product key? Мога ли да го ползвам на два компютъра? Пише 80$ за professional version преди май беше по-малко :) Ти коя весия ползваш professional version или small stakes version?

6. Zografa

Zografa
    Expand Collapse

Съобщения:
    3,737
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +446 / 10 / -17
    Покер ръце:
    Разликата в 2те версии е, че смал стейкс версията е само до 50нл(или до 100нл може да бъркам). Така че ако играеш 20нл просто си купи смол стейкса и като качиш ще си доплатиш за пълната.

Ако играеш точно граничното ниво направо купувай пълната:).

7. EasyGame

EasyGame
    Expand Collapse
    Well-Known Member Resource Gardener

Съобщения:
    4,196
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +219 / 6 / -22
    Покер ръце:
    До 50нл е :)

Може да се ползва на 2 PC-та

8. ElemenT

ElemenT
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    250
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +4 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Мерси EasyGame купих си вече product key-a сега почвам да уча кое какво означава в статистиките.То много показатели много нещо.Ако някаде има обяснения ( видео или блог) ще бъда благодарен да ми кажете. И един въпрос към zografa - някъде пише ли в сайта в коя зала какви промоции имате за да се регна през вас ( там рейк бак бонуси ..) гледам в някои зали нямам още сметки. :)

9. Zografa

Zografa
    Expand Collapse

Съобщения:
    3,737
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +446 / 10 / -17
    Покер ръце:
    От дясно където пише покер оферти като цъкваш на всяка оферта има детайли:).

10. daekpower

daekpower
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    462
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +196 / 2 / -1
    Покер ръце:
    и аз имам проблем на лаптопа си имах пт но искам да мина на хем обаче като го инсталирам и не може да се сжърже с постре прайх струвах и сега даже и покер тракера не тръгва :( та молбата ми е ако може някой и има време с тийм вюъра да види за какво става въпрос и дали може нещо да се направи. ако някой има възможност и желание да помогне нека си напише скайп и да се свържем. Ще съм много благодарен защото и настолното пи си ми се прецака и в момента съм ....

11. b3tmeIf0ld

b3tmeIf0ld
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    15
    Трофейни точки:
    1
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    И азимам проблем.Следвам инструкциите http://www.holdemmanager.net/faq/afmmain.aspx?faqid=176 подробно като естествено на Local не оставям England,Ireland защото нишо не става.Почва да се иснталира и ми дава към края на инсталацията "username postgres could not be created:The user account already exist" сменям го с друго и пак на същото място излиза "internal account lockup faliure.No mapping between account names and security IDs was done" WTF? Помогнете,че вече си купих Holdem'a а още с това PostgreSQL не мога д асе оправя?

12. konselieri

konselieri
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    2,619
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +365 / 4 / -8
    Покер ръце:
    Триеш предните акаунти(от Documents i Settings),които си направил и ръчно махаш папката на postgreSQL и наново :)

13. Hristo82

Hristo82
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,024
    Трофейни точки:
    83
    Оценки:
    +295 / 11 / -51
    Покер ръце:
    Има само един начин за изтриване на postgres акаунт, всичко друго е заблуда на противника. :)
    Начина е:

run the command - start > run > cmd >

в командния прозорец пишеш:

net user postgres /delete

и потвърждаваш. Не забравя, че между postgres и наклонената чарта се остава интервал !

Това с невъзможноста на ХМ да се свърже с базата данни много хора са го имали този проблем и всичко стана след едни ъпдейти от майкрософт за Windows Vista, който превърна живота в хаус на много хора, а без ХМ няма покер :(
    Инсталвайте си версия 8.3.6 на PostgreSQL а не последната 8.4, за да не ви боли главата на този етап !

Последна редакция: 26 октомври 2009
  14. b3tmeIf0ld

b3tmeIf0ld
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    15
    Трофейни точки:
    1
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Taka,значи таква папка postgreSQL изобщо нямам.Изтрих по начина run the command - start > run > cmd >

в командния прозорец пишеш:

net user postgres /delete
    и пробвах пак да инсталирам и пак същото става.Просто ..... bullshit.
    И да точно версия 8.3 искам да инсталирам еми просто не става.С windows XP SP3 съм не съм с Vista...незнам какво да правя просто се изших 55 долара за скапан HM a дори незнам за тоя HМ каде ще ми пратят кодове ли са какво е какво трябва да стане след като платя чрез moneybookers примерно?Оффф мн оплетена работа....ако в B2B не беше такава невъобразима помия софта нямаше да се преместя....някой да помогне

Последна редакция: 27 октомври 2009
  15. tiltproof

tiltproof
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    61
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Пусни един Teamviewer да ти го оправя, ще гледаш какво става през цялото време, така че няма от какво да се притесняваш, прати ми ако искаш Тeam viewer номера си на ЛС и скайпа.
    П.С. Не погледнах, че сте двама и за двамата се отнася, ако не сте се оправили все още.

Последна редакция: 27 октомври 2009
  16. b3tmeIf0ld

b3tmeIf0ld
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    15
    Трофейни точки:
    1
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Някой изобщо знае ли как се инсталира тази абсолютна простотия,че ми писна вече,регнах си НМ-то само тази глупост остана да направя и не става!

17. radotdr

radotdr
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    1,430
    Трофейни точки:
    53
    Оценки:
    +8 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Еми момчето ти предлага помощ и е онлайн сега, аз напоследък инсталнах на 2 приятели и не срещнах никакви проблеми. Разбери се с tiltproof да ти помогне.

18. tiltproof

tiltproof
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    61
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Да ме беше акцептнал в скайп, защото си мисля, че повечко си омазал нещата, да погледна поне. Така няма как да ти се помогне.

19. Il10Principe

Il10Principe
    Expand Collapse
    New Member

Съобщения:
    3
    Трофейни точки:
    1
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Извинявам се, но ми трябва спешно tiltproof ! Може и да не си вижда личните, затова пиша тук. Надявам се да види :)

20. tiltproof

tiltproof
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    61
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Тука съм ,но нямам ЛС.