1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

Проблем с Globul

Дискусия в 'Общи приказки' започната от PYM, 17 февруари 2010.

1. PYM

PYM
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    904
    Трофейни точки:
    28
    Оценки:
    +74 / 3 / -6
    Покер ръце:
    Случи ми се нещо доста нелепо с мобилния оператор Globul и понеже това е общо взето, единствения форум който посещавам в момента реших да ви питам за съвет.
    През Януари месец получих писмо от Глобул, в което се казва че дължа сумата от 62 лева и трябва да я платя в едноседмичен срок.В писмото нямаше нищо друго освен това уведомително писмо, та то беше адресирано към мен + ЕГН и адрес.Всичко добре, но има един голям проблем.Аз сметка в Globul през живота ми съм нямал.Нито някой от семейството ми.

Отивам аз във един от офисите на Globul и питам спокойно, от къде да го е*а ми имат личните данни и им обяснявам, че аз сметка в Globul нямам.Някаква "служителка" гледа нещо в компютъра и ми казва, че съм си бил създал сметка на 15-16 Септември, при което аз я питам защо тогава получавам писмо чак сега, в което няма нищо друго освен уведомление, което много прилича на заплаха.Искам и разпечатка да си видя "номера" + на кой съм се обаждал, тя ми отвръща че не може да ми изкара.WTF?Изкам да си видя договора, тя ми казва, че не можела да ми го покаже.WTF?Искам по някакъв начин да докаже, че аз имам сметка в Глобул, тя ми казва че не можела да ми помогне тя била обикновенна служителка в Глобул.При което аз любезно и казах, след като не може да ми помогне да извика някой който може, а аз ще почакам търпеливо.Наредиха се няколко КОКОШКИ и почнаха да ми дрънкат някакви глупости на висок тон.При което аз много се изнервих, плеснах си личната карта на масата/бюрото и им казах нещо от сорта на, че щом твърдят че аз съм потребител на Globul и съответно те са служители на Globul, работата им е да ме изслушат и после да ми отговорят на въпросите, а не да ми остроумничат.След като им искарах личната карта им казах, че искам да ми дадат достъп до моята сметка!Те естествено пак смотолевиха нещо да съм ходил в главния им офис, явно не знаеха че в моя град те са главния офис(предполагам говориха за някакъв офис в София).Дадоха ми някаква молба да попълвам, която аз в последствие изхвърлих.

Аз съм убеден, че не съм си създавал сметка в Globul, нито съм си давал личната карта на някого, нито съм я губил.Въпреки, че дори и да съм я дал на някого, той няма как да създаде сметка от мое име без да има писмено потвърждение от моя страна с подпис.Така, че ми е интересно от къде ми имат личните данни?
    Днес получих ново писмо , в което е добавена и неустойка от 177.37 лева за предсрочно прекратяване на договора.Какъв договор?Те дори не можаха да ми го искарат когато им го исках.Та затова реших да ви пиша, ако може да ме насочите какво да правя.
    Мерси.

2. orient33

orient33
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    191
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    СТига бе !
    хаха сори, че се смея но определено е абсурдно !
    Доста хора са се оплаквали от Глобул, но за подобен проблем не бях чувал !

3. Zografa

Zografa
    Expand Collapse
    Super Moderator Staff Member

Съобщения:
    3,737
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +446 / 10 / -17
    Покер ръце:
    http://dnes.dir.bg/2010/02/15/news5879046.html

Точно по твоя случай! Аз бих се обадил във въпросната комисия веднага и бих обяснил най-подробно ситуацията. Очевидно някой е злоупотребил с личните ти данни.

http://www.cpdp.bg/
    http://www.edps.europa.eu/EDPSWEB/edps/pid/1?lang=bg

Ето и 2 адреса на комисии, които би трябвало да ти окажат съдействие - първата е българската, втората е европейската, ако решиш да си търсиш правата бих подал жалби и до двете.

Много е важно да запазиш 2те сметки, които си получил и да изискаш от глобул договора, който си "подписал". Очевидно някой се е разписал на договора вместо теб и колкото и добър да е бил едва ли е изимитирал подписа ти точно(има си съдебни експерти които се занимават точно с този тип фалшификации).

Определено ще имаш малко ядове, но пък е добре да си потърсиш правата мен ако питаш, защото колкото повече примерни граждани има в тая дупка толкова по бързо "тарикатите" ще се научат и ще измрат от глад.

Последна редакция: 17 февруари 2010
  4. ko4a

ko4a
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    127
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Дано не ти докарам беля със съвета си,но аз бих ги заебал на твое място(ако не ти се ходи до София да се разправяш де) - нека те съдят ако искат,ако наистина не съществува такъв договор не виждам как ще ти вземат нещо

ЕДИТ - след статията от горния коментар май е най-добре да отидеш до София :)

5. Zografa

Zografa
    Expand Collapse

Съобщения:
    3,737
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +446 / 10 / -17
    Покер ръце:
    И друг един съвет, когато някъде ти откажат съдействие или са некомпетентни(както хората в офиса на глобул) най-добре запази спокойствие и изискай да говориш с някой мениджър, ако и той е некомпетентен или не ти окаже съдействие просто помоли да ти кажат имената и длъжностите на всички, с които си говорил и си ги запиши, след което просто пусни жалба/оплакване срещу тях.

С нерви, викане и скандали ще ти е доста по трудно да се справиш с простотия(по default) български народ.

Това горното важи особено за малоумниците в съпортите на повечето покер сайтове. НЯМА СМИСЪЛ ДА СЕ ПАЛИТЕ ЗА ГЛУПОСТИ.

6. Spitfire

Spitfire
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,014
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +263 / 29 / -33
    Покер ръце:
    Писмено доста добре звучи това, да, но в такава ситуация трудно се запазва спокойствие.Някой е злоупотребил с личните данни, а други глупаци, на които работата им е да му помогнат по абсолютно всеки възможен начин, отнасяйки се любезно с клиента си, да се правят на интересни просто идва в повече.

Според мен трябва да пуснеш жалба също и ми е интересно развитието на това, защото е нещо, което може да се случи на всеки един от нас в тая държава...

7. Zografa

Zografa
    Expand Collapse

Съобщения:
    3,737
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +446 / 10 / -17
    Покер ръце:
    Когато хората срещу теб видят, че запазваш самообладание и че ги превъзхождаш, стават доста по сговорливи и услужливи. Тъпите им бюрократски номерца не могат да минат пред разумните хора. Как така няма да знаят какво да правят и от къде на къде ще го карат да ходи в друг град за да си види договора? Просто им обясни, че подаваш жалба срещу тях в тези 2 комисии и че ти трябват имената на служителите и мениджърите, които не са ти помогнали и не са ти предоставили информация, за да се оплачеш и от тях. Пусни жалба и до глобул от тях самите да видим как ще им се отрази на разните бонуси от 5 лева за Великден дето се хранят цяла година с тях.

8. Spitfire

Spitfire
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,014
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +263 / 29 / -33
    Покер ръце:
    Аз съм абсолютно съгласен с теб, но защо трябва да се стига чак до там, че да се пускат жалби.Защо навсякъде хората се възползват от бюрокрацията с цел да не си свършат работата.То всичко става един кръговъртеж, в който накрая на всеки му е писнало от другия и гледа как да отбие номера...

9. PYM

PYM
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    904
    Трофейни точки:
    28
    Оценки:
    +74 / 3 / -6
    Покер ръце:
    Мерси на всички за препоръките и най-вече на Zografa.Още сега ще се заема да пиша на съответните органи, надявам се да ми помогнат.
    Имам познат, който преди работеше в Germanos, та той ми каза, че и преди е имало такива случай при тях и обикновенно хората са се оплаквали директно в полицията.Но нещо ми се стори твърде пресилино за 62 лева(Който вече са към 250).
    Ще ви държа в течение, ако има развитие.

10. Sergo90

Sergo90
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,535
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +375 / 11 / -82
    Покер ръце:
    Interesna tema naistina ... izvinqvam se no nqmam kirilica.
    Ta po temata ...Az sum student v germaniq i predi izvestno vreme poluchix pismo ot Vodafone ,che im dulja 520 evro.Sushto kato teb az nikoga ne sum skliuchval dogovor sus tazi firma dori ne sum govoril s abonati na vodafone.... no kakto i da e pisaxa mi che ako ne platq v 10-dneven srok she povdignat delo i taka natatak... sled nqkolko dni poluchix drugo pismo che dulja 760 evro i otidox do ofisa im.Te kazaxa che sum provel nqkakwi razgovori s mobilen operator ot Dubai no az ne poznavam nikoi ot tam ---> nqma kak da sum zvunql,obache ne iskaxa da mi printnat dogovora i im kazax ebete si maikata nqma da plashtam i taka zavurshi vsichko ... Just sharing

11. Sergo90

Sergo90
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,535
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +375 / 11 / -82
    Покер ръце:
    PS - pismoto koeto poluchavash direktno ot globul li e ili nqkakva druga firma koqto te moli da im prevedesh parite ?

12. PYM

PYM
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    904
    Трофейни точки:
    28
    Оценки:
    +74 / 3 / -6
    Покер ръце:
    Аз като ходих до Глобул им го показах писмото, понеже и аз мислих че е fake в началото, но те казаха че е от тях.

13. Hristo82

Hristo82
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,024
    Трофейни точки:
    83
    Оценки:
    +295 / 11 / -51
    Покер ръце:
    Като прочетох поста и първото което мислех да напиша е точно това което Зографа написа - за запазване на спокоиствие и тактичност, защото от опит ти го казвам с нерви и агресия не само, че нищо няма да постигнеш ами и повече ще се ядосваш защото се получава ефекта на бумеранга. Когато показжеш агресия и изблици на нерви точно това ще получи отсреща защото такова е и нивото в България на осблужване и в частния сектор и в администрацията.

Сега не ми се разказва за една история, но накратко ще обесня - преди 3-4 години с един сайт за спортни залози в който тогава яко ме удари късмета и реших да тегля и да си вдигам чукалата щот така или иначе знаех, че скоро ще ми лимитират залозите. Пуснах тегленето на сумата която беше и най голямата която до този момент щях да тегля и бях малко притеснен макар и букито да е от серизните аз бях доста притеснен.

Получих референтен номер за тегленето което значи, че уж са ми одобрили тегленето обаче минават 4-5 дена пари няма, мина една седмица няма ги и им пиша на лайв супорта, че още не съм поучил парите и те викат ами ние сме ги изпратили при нас всичко е точно да се оправям с банката, минаха още дни и вече бях доста притеснен и много бесен щото истории по форумите за прецакани хора от букитата колкото искаш.
    Знах, че трябва да напиша имейл и той да достигне до точните хора и тука вече най важното беше какво ще напиша, за да постигна резултат. Можех да напиша едно гневно писмо със заплахи гневни въпроси и да си излея яда за това, че не обичам да се ебват с мен а още по малко с мойте парички :p

Да обаче аз не съм толкова глупав и знам какво трябва да се напише, като всяка една дума в писмото беше много добре премерена на изключително приятелски тон, като споменах, че най вероятно става въпрос за грешка и няма да се наложи сезирането на IBAS. Отговориха ми че ще проверят тегленето и ще го проследят, за да видят къде е проблема. На другия ден мисля беше и пъхам картата в банкомата да тегля пари после на разписката гледам 5 цифрената сума в баланса и във този момент трябва да ви кажа, че се почуствах като Берботов след трансфера в Ман. Ю. :p много готско ми стана !

После ми звъняха по телефона от букито да ме питат дали съм получил парите и дали всичко е точно. Ай сега се опитайте да си преставите какво щеше или можеше да стане ако бях написал едно гневно писмо повлияно от емоцийте, дали щеше да се случи същото или щях да духам попарата.

Тази история я написах, за да разберете колко е важно добрия тон и тактичноста, когато трябва да разрешаваме даден проблем дори и да знаем, че ние сме 100% прави всяка една непремерена дума може да ни струва много и да задълбочи порблема, вместо да го разреши !

14. Racer

Racer
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    622
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +11 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Подобен случай имах и аз с картата на сестра ми.Тя си живее в Испания, договора и изтича на определена дата и някой някъде го подновява без нейно знание и без такава клауза в текущия и договор.След време идва писмо от глобул, че дължи към 300 лв такси и лихви за неплатените суми и т.н. Мой познат в Глобул (управител на магазина им) ми даде доста полезно инфо.Първото е, че франчовете им (разбирай Германос) правят доста често такива мизерии.При теб не вярвам да е такъв случая, защото ти никога не си им бил клиент.Разпитах го какви са ми опциите и как може да се разбере къде е преподписан този договор, но и той нямаше левел за да каже къде точно е станало това.Цялата схема е, че само от София могат да му дадат такава информация след някаква молба и още някакви глупости имаше... Договора ми го показа на момента, че е за още една година, така че само те мотат тия с простотия, но договора беше в електронен вариант, а не този с подписа и върху лист.Решенията, които ми предложи са.Или да тръгвам по дългия и труден път на доказване, че такъв договор не е подписван от сестра ми(която 7-8 месеца е била в Испания и трябва да е малоумна да си държи някаква карта активна при положение, че не я ползва) или просто не ги плащам и остават висящи.Проблема е, че ако реши да си прави нова сметка в Глобул ще и ги искат тези пари преди да стане абонат.Разпитвах го за (не мога да се сетя точно как се казваше сега точно) некоректните платци на държатава и в частност дали няма да го прехвърлят задължението към някоя фирма или да я вкарат в тоя списък, но каза, че не се занимават да си търсят парите конкретно в такива случаи.

П.С:Всичко е информация от първа ръка, но не гарантирам до колко всичко това е вярно.Година по-късно никой не ги е потърсил тези пари.

П.С:От тези 300 лв имаше към 80 лв сметка от разговори, които сестра ми си плати и това си беше цялата схема.

15. abvgd123

abvgd123
    Expand Collapse
    Active Member

Съобщения:
    43
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Пичове, давате много добри примери, но нека имаме предвид, че в единия случай става дума за цивилизовани държави, където на бизнеса му пука за удовлетвореността на клиента, а в нашия слуачай - за едни абсолютни маймуни.

Личният ми опит е, че лелките от бюрокрацията в БГ се спичат, ако им вдигнеш приличен скандал и обратно - качват ти се на главата, ако се държиш като интелигентен и възпитан човек. Задължително трябва да се обърнеш към комисията за защита на личните данни. Аз бих потърсил контакт и в Glogul или най - малкото до малоумния им съпорт трябва да се опише какво отношение и обслужване си получил в офиса им.
    Ако трябва и полиция да се намеси (и там е един филм), но не трябва да се даваш на тъпаците.

16. Glista

Glista
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    783
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +25 / 1 / -0
    Покер ръце:
    Зографа както обикновено е много прав в поста си.
    Всяка голяма компания има специализиран отдел за жалби и по правило всяка една от тях се разглежда отделно много често се изискват писмени обяснения от замесените служители и ако жалбата е основателна се лишават от определени бонуси.
    Когато като клиенти сте недоволни от услугата, която получавате ВИНАГИ пускайте жалба. Просто това е единствения начин фирмите и служителите в тях да си оправят стила и поведението спрямо нас -клиентите.
    Моят съвет е да пуснея жалба в Глобул, както и на 2та посочени линка.

17. PYM

PYM
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    904
    Трофейни точки:
    28
    Оценки:
    +74 / 3 / -6
    Покер ръце:
    Преди малко се сетих, че бях обещал да ви държа в течение по случая...
    Та ето какво се случи и още се случва до тук.Пратих жалби до двата сайта, които Зографа ми каза и до 1-2 седмици, получих отговор от българската организация.В него ми казаха, че за съжаление не могат да ми помогнат, понеже нямали нужните правомощия за да го направят.Обаче ми препоръчаха да се обърна директно към местния прокурор.Реших, че рано или късно ще го направя, но близо месец, два се мотах...
    От тук започва забавната част.Един слънчев ден по телефона(забележете домашния телефон, който дори аз не знам на изуст и съответно не го ползвам никъде) ми се обажда някакъв мъжки глас, който ме пита "Кога ще си платя дълговете?".Бързо включих, че става дума за Глобул.Човекът отсреща ми се представи, като служител на СГ Груп(повече за тях тук --> http://www.vsekiden.com/59823 , прочетете и коментарите към новината :D )Видеш ли тези СГ Груп, били изкупили моя дълг от Глобул и сега трябва да се оправям с тях(на тази част много се смях по телефона :D ).Та обяснявам му аз на човека отсреща какво е моето положение, като той през цялото време ме прекъсваше и се опитваше да ме надвика.Не ми повярва за цялата история и отсъди, че просто лъжа за да не си платя дълговете.Питам го аз, от къде на къде той ще ми има данните, как така Глобул ще ги дават на 3то лице, без мое позволение.При което той ми казва "Не ме интерисува мене, обърни се към Глобул", при което аз му казвам "Еми тогава и мен не ме интерисува, обърни се към Глобул да ти изплатят сумата от дълга, който си ми изкупил".
    Та още на другия ден, отидох и подадох една жалба до прокурора, като той ми каза, че до 1-2 седмици ще се задейства прокуратурата по моя случай и ще се свържат с мен.Междувременно разучих малко за тези СГ груп.Та става дума за, някакви пълни малоумници, бих казал дори престъпници, който чрез сплашване се опитват да си събират дълговете.Като много от хората из форумите, се оплаквали че на вратата им чукали някакви огромни костюмирани типове, които ги заплашвали да си платят сметките възможно най-скоро.Ах да знаете, как чакам да ми се изтупка някой келеш на вратата, да видим как ще ме сплаши.В моята лична собственост, ще си правя каквото си искам с него!
    Та получил съм близо 6-7 обаждания от тази СГ груп, като всички разговори са доста комични и дори много ме разведряват през скучното ежедневие.Заплашваха ме с неща от сорта на; "ще ме пуснат за издирване в полицията", "ще ми вкарат името в някаква черна книга на България", "ще ми изземат собствеността", "ще бъда прибран от полицията, за 24 часа" и някакви такива пълни глупости :D.Аз естествено не им оставах длъжен и им заявявах откровено какво мисля за мизерната им компания.Не скрих и това, че ги мисля за пълни некадърници и малоумници, понеже 6 пъти им обясних, че съм пуснал жалба вече в прокуратората и трябва да се чака развръзка, а не да ме занимават с глупости.Искаха ми входящ номер на жалбата, аз естествено отказах да им го дам и им казах да дойдат до Ямбол и да го вземат лично от прокоратурата.
    Та след около 2 седмици, от пускането на жалбата в прокуратурата, човек от полицията ме привика до управлението.Там ме караха да описвам подробно какво се е случило още от получаването на първото писмо на Глобул до този момент.Това се случи преди около 3 седмици и все още нямам никакъв резултат, как върви разследването.
    Получавам от време на време обаждания от моя приятел в СГ Груп, като последното беше, че до няколко дена ще бъда пуснат в полицията за издирване.Аз любезно му обясних, че преди няколко дена съм бил в полицията и съм си оставил всички данни там, така че няма никаква нужда да ме издирват :D , при което човекът отсреща ми каза: "Брей, ти си бил голям трън в гащите бе" и ми затвори.От тогава не съм имал търсения от тези малоумници.
    Та ето една от хипотезите ми.Глобул създават fake сметки и ги продават, на тази фирма СГ Груп.По този начин те прибират някой лев, а ако успеят да сплашат някой и СГ Груп прибират някой лев.

18. konselieri

konselieri
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    2,619
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +365 / 4 / -8
    Покер ръце:
    Btw , само да ти кажа ( може и да знаеш де ) ,че тия изкупувания на задължения са законово регламентирани и те са си в правото :) Друг е въпроса ,че наистина са малоумници и мутри :D . Не ти знам целия случай, но дано да докажеш твоето, щото е адски трудно в България...

19. PYM

PYM
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    904
    Трофейни точки:
    28
    Оценки:
    +74 / 3 / -6
    Покер ръце:
    Знам че е законно, но самата фирма нарушава закона по много други начини.

20. piskun

piskun
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    730
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Имам позната работи в подобна фирма - не просто го нарушават закона.
    Разполагат с доста информация, до която имат достъп всички в офисите им - никакъв подбор на кадри.
    Ако ти не им се връзваш ще почнат да тормозят роднините ти, съседите и въобще до който се доберат ( а те могат имат достатъчно информация ).
    Казвам ти го да си подготвен, а ти си задвижвай нещата с прокаротурата.
    ЕДИТ: прокуратура*

Последна редакция: 6 юли 2010

Сподели страницата