1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

Проблем с бет саизинга !!!

Дискусия в 'Общ покер форум' започната от koceboce, 9 февруари 2010.

1. koceboce

koceboce
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    266
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +64 / 1 / -3
    Покер ръце:
    Защо ми е толкова трудно с бет саизинга като кача лимит :) (25нл-50нл) и играта ми не е спокоина и уверена докато не свикна с новите залози та дори и тилтнах леко и загубих един бай-ин и половина имено от това (мислене на парите и тн ) Невиждам как мога да играя добър покер ако така продалжавам и за напред !!!Просто учудващи раце ,които не съм играл по този начин и на 10 нл дори !!!Това само при мен ли е така или има и други като мен "главуняци" :)

2. wabbitt

wabbitt
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    496
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +65 / 2 / -2
    Покер ръце:
    Нормално е като качиш лимит. Има си период на адаптация.

3. SniXz

SniXz
    Expand Collapse
    Active Member

Съобщения:
    40
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    dam! tozi period ponqkoga e dosta dulug.

4. konselieri

konselieri
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    2,619
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +361 / 4 / -8
    Покер ръце:
    A понякога - не,когато се качиш с добра банка ;)

5. koceboce

koceboce
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    266
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +64 / 1 / -3
    Покер ръце:
    35 -б.и мисля че не е нито малка нито голяма по скоро нормална банка за начало.

6. EasyGame

EasyGame
    Expand Collapse
    Well-Known Member Resource Gardener

Съобщения:
    4,196
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +219 / 6 / -22
    Покер ръце:
    Според мен банката с която качваш нивата трябва да зависи от стила ти на игра. Ако си нит (като мен) може и с по-малка банка (20БИ - освен ако не си и банкрол нит (пак като мен). Иначе ако си по-агресивен - 30-40 е добре.

Иначе зависи как ще качваш нивата - за постоянно или ще сваляш при загуба на няколко стака. И от това зависи :)

Иначе гледай бет сайзинга (тай ли се пише?) не в пари, а в блиндове. Аз използвам бутоните за бет и си бет-вам все една и съща сума в BB.

7. Spitfire

Spitfire
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,014
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +263 / 29 / -33
    Покер ръце:
    Бет Сайзинга трябва да ти е базиран на блиндове,а не в пари.Свикни един път така и повече няма да имаш оплаквания за това.

8. takis4o

takis4o
    Expand Collapse
    Active Member

Съобщения:
    26
    Трофейни точки:
    1
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Нормално е като дигаш ниво да има такива трудности. При всеки е така. За да го превъзмогнеш по лесно. Бъди с добра банка. Сваляй нивото като загубиш 3 - 4 стака и докато не ги върнеш на долното не се връщай и смятай бетовете и рейзовете си не в пари а в блайндове. Не обръщай и не мисли какво може да се купи с тези пари в магазина. Имай търпение и ще го преодолееш.

9. koceboce

koceboce
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    266
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +64 / 1 / -3
    Покер ръце:
    Мерси за отговорите проблемът ми е базиран и от това че преди бях основно турнирен играч ,а там не се залага евро, а чипове и някак си нещата стоят по друг начин плащаш (20-30$) за вход и директно ги забравяш :) А 50нл е първият лимит за стандарта в България!!! ,където може да се губи и печели прилична сума :)
    Банката в момента ми е 44 бай-ина ударих от турнири "малка сума" и ще се опитам да се задържа на 50 нл. лимита, които според мен е средата на стълбичката в кеш игрите :)

Последна редакция: 14 февруари 2010
  10. CobraStarr

CobraStarr
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    332
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +1 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Имам въпрос- Бетовете се смятат в блиндове само за да се изгуби ефекта на "ама как ще заложа 20 лева тука бе" или си има друга причина ? Може ли да обясните малко по-подробно и ако може да дадете някаква примерна ситуация. Да кажем пот 10 евро аз трябва да си мисля "тук трябва да заложа 15ББ"? За мен е по-объркващо, сигурно защото съм слаб още.

11. ahtung

ahtung
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    1,544
    Трофейни точки:
    53
    Оценки:
    +7 / 0 / -0
    Покер ръце:
    префлоп се смятат в блайндове, постфлоп обикновено се използват фракции от пота (1/2 , 2/3 , 3/4) или проценти.

12. sirtoni

sirtoni
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    499
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Аз като качих на 20нл ми дойдоха АА и по навик 3 бет на 1е хахаха ВСИЧКИ платиха и ме събраха с 97 су (много бързо свикнах )!!!! Ха ха ха

Сподели страницата