1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

Pro or not?

Дискусия в 'Общ покер форум' започната от EasyGame, 6 юни 2010.

?

Да стана ли Про на 20нл?

1. Go for it (тоест ДА)

117 на брой вота
    78.0%
  2. Остани си прост работник (тоест НЕ)

33 на брой вота
    22.0%
  1. EasyGame

EasyGame
    Expand Collapse
    Well-Known Member Resource Gardener

Съобщения:
    4,196
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +219 / 6 / -22
    Покер ръце:
    Играя покер от 3 години. Бия 20нл. 50нл ме мачкат, ама и там са много зле.

Имам кофти работа в която нямам развитие (от 3 години правя все 1 и също и просто няма на къде да се развия повече).

Идва лятото (живея в морски град). На работа е ужасна жега.

От покер за 70 часа игра по масите си изкарвам заплатата (само от rakeback), която взимам на сегашната си работа.

Имам финанси с които можа да живея поне 6 месеца, без да се налага да теглия пари изкарани чрез покера.

От 3 години се каня да ставам Про и все отлагам... и предната седмица си казах СТИГА и реших да се махам и да пробвам за няколко месеца какво е това чудо да си Покер Про в България (дори и на 20нл).

Смятам се за достатъчно дисциплиниран, за да не спа по цял ден и че ще играя поне по 40 часа седмично покер (освен ученето, четене на книги, преглеждане на ръце и т.н.)

Знам, че е малко тъпо да питам точно в тоя форум, защото всички сте "дегенерати" или бъдещи такива, но все пак - според вас... каква е вероятността да "фалирам" и струва ли си риска да опитам?

П.С. Аз вече съм решил, ама искам да видя и вашето мнение, защото все пак сме една общност и точно от вас очаквам съвети и да ми кажете с както точно се захващам... и с какви трудности ще се сблъскам.

2. gazavat

gazavat
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    445
    Трофейни точки:
    28
    Оценки:
    +74 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Not..

3. BuTTerfly3Fec7

BuTTerfly3Fec7
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    116
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Остани си прост работник. :)

4. xdgvekv

xdgvekv
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    742
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +9 / 0 / -4
    Покер ръце:
    Бий поне 50нл

5. ShLiM

ShLiM
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,883
    Трофейни точки:
    38
    Оценки:
    +1 / 0 / -0
    Покер ръце:
    ostani si na rabota, sigurnostta predi vsi4ko.

6. beanit

beanit
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,489
    Трофейни точки:
    53
    Оценки:
    +2 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Ostani si Capt Obv for the rescue

7. kardzhaligrind

kardzhaligrind
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    160
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Дай си някакъв краен срок, да речем до края на годината да биеш 100 нл и евентуално след това стани про като през това време изтискай всичко от самият теб като усилия и възможност, ако не успееш не виждам смисъл човек да става про на 20нл, дори и да играе 213123 маси, просто според мен не си заслужава времето и усилията и най-вече тъпченето на 1 място.

Независимо какво си избрал, Успех ! :)

8. getbigboy

getbigboy
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    773
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +17 / 0 / -0
    Покер ръце:
    ако имаш 100+ би за 20нл и запаси за 6 месеца напред, go for it, това е разумен риск, само този който не се е провалял, никога не е успявал !!! Но бъди перфектен и давай всичко от себе си.

9. Yeste

Yeste
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    674
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +8 / 0 / -2
    Покер ръце:
    "Който играи - пичели, който ни играи - ни пичели..."

Трябва да се рискува в тоя живот!Нищо не ти пречи ако не ти потръгне пак да си намериш някаква работа(което не ти го пожелавам)!Успех!

10. Mitiozo

Mitiozo
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,301
    Трофейни точки:
    36
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Гласувах ДА, макар аз самия да съм на почти същия хал и да не мога да събера кораж да го направя.

11. Racer

Racer
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    622
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +11 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Говорили сме си, но и тук да кажа - Take a shot!Всеки, който работи и се опитва да играе покер го прави с ясната цел да зареже едното (очевадно е работата) след време.Тогава защо да не пробва след като гринди вече доста време и бие 20-ката?Аз съм твърдо на мнение, че един сериозен гриндер може да вади повече от добър доход (с много над средната заплата за България) дори и на 20 НЛ с брейк ивън рън и рейкбек.Работата само отнема от времето за развитие на играта :) GL man!

12. vladimir0v

vladimir0v
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,786
    Трофейни точки:
    63
    Оценки:
    +128 / 6 / -6
    Покер ръце:
    Братле, ако не си харесваш работата и не изпитваш удоволствие от заплатата там, защо въобще се чудиш ?
    Личен пример: ако не ми беше готина работата, щях да се концентрирам до последно, да живея с рейкбека и да качвам постепенно.

13. EasyGame

EasyGame
    Expand Collapse

Съобщения:
    4,196
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +219 / 6 / -22
    Покер ръце:
    Имам 100 стака за 40/50нл. Не смятам да качвам ниво под 100 стака за горното ниво.
    Имам запаси за 6 месеца (дори и повече).
    На работа вече не издържам, лятото е жега, всичко е едно и също (хората са супер зле и се примиряват с положението си и гледат все да се скатаят и да не вършат нищо, а смятам че това ми вляяе зле (все пак с какъвто се събереш...)). Писна ми на тази работа - от 3 години правя почти 1 и също нещо, работя и с отрови (давят ми по 1 кисяло мляко на ден, ама и него като го знам каква е отрова и не го пия...). С хората от работа вече не се разбирам, не ми е кеф да ходя там... дори вицовете и базиците вече ги знам на изуст...

40/50нл не е толкова по-различно от 20нл - лесно ще го бия за 2-3 месеца игра (и анализи и т.н.) 20нл ми е лесно - мога да играя 9 маси и пак да печеля (тествал съм го).

Идеята ми е да провбвам за няколко месеца и междувременно да си търся работа по специалността (инженер съм).

Иначе на Mitiozo мога само да му цитирам...

But if you debating taking the leap of starting your own thing, whatever health benefits, fear of failure or upcoming promotions are keeping you in your indentured servitude- fuck it. Say it with me, “FUCK. IT.” I can think of nothing more depressing than living with the regret of having never tried something you wish you would have done in life.

“Life is short. No regrets. Go for it while you have the chance.”

Общо взето от много време се каня... и ако не го направя - ще съжалявам цял живот. По-добре да опитам и да се проваля, отколкото да живея в страх от провал!

Общо взето се чудя дали утре или в други ден да съобщя на шефа...

Моля, всеки които в гласувал с НЕ да сподели защо мисли така.
    Предварително Ви Благодаря!

14. swordsman88

swordsman88
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    86
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Аз съм на мнение че човек трябва да прави каквото реши,требва да се опитва от сичко което ти дойде на главата,за да не сажеляваш след време че си имал възможността но не си опитал, и от личен опит знам че това е много лошо ще те човърка цял живот(поне с мен е така)След като работата не ти доставя удоволствие и с 20 нл без проблеми си искарваш заплатата та и повече не виждам къв е проблема да опиташ,дори и да не успееш(което не ти го пожелавам,дано успееш и да качваш нивата)поне ще се махнеш от скапаната работа.Работа ще се намери колкото да се преживява,важното е да правиш това което ди доставя удоволствие дори да е едно и също всеки ден :) ГЛ каквото и да решиш!!!

15. firata

firata
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    249
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +1 / 1 / -0
    Покер ръце:
    Изи йес май френд : )) (обв)

16. konselieri

konselieri
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    2,619
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +361 / 4 / -8
    Покер ръце:
    Аз не виждам за какво въобще пускаш тема...

Имаш много лесно решение според мен. Имаш работа,която не те кефи меко казано , имаш заделени пари ,ако нещо се обърка , имаш желание да се развиваш... Дори бих казал ,че не поемаш никакъв риск ( както сам каза биеш 20 Нл и можеш да живееш дори само от рейка ) . Друг е въпроса какво искаш от живота и подозирам ,че твоето колебание се корени именно в тоя въпрос , а не в това дали ще се справиш или дали да станеш про .

17. slowgrind

slowgrind
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    177
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    100% yes, GL! :)

18. EasyGame

EasyGame
    Expand Collapse

Съобщения:
    4,196
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +219 / 6 / -22
    Покер ръце:
    Темата я пуснах да видя какви ще са odds (процентите от анкетата).
    Решението ми е лесно, но искам да видя и негатичните страни, тъй като не съм се сблъсквал още с тях (а може да има нещо с което няма да мога да се справя).

Иначе е вярно, че не знам какво точно искам - може би като повечето да играя покер 2-3 години, да събера лев и да си направя някакъв собствен бизнес.

19. vladimir0v

vladimir0v
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,786
    Трофейни точки:
    63
    Оценки:
    +128 / 6 / -6
    Покер ръце:
    Ако не минеш про, много по-бавно ще достигнеш до истинската игра по високите лимити (откъдето и реално ще дойдат парите ти за бизнес :) )
    Или семи-про с работа, която ти доставя супер удоволствие и не се изтощаваш или изцяло про. Не си губи таланта, ако лесно биеш НЛ20.

20. EasyGame

EasyGame
    Expand Collapse

Съобщения:
    4,196
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +219 / 6 / -22
    Покер ръце:
    Аз не вярвам в таланта - вярвам че всеки може да постигне всичко ако положи необходимите усилия! Аз за 3 години не съм полагал усилия (нито съм гледал клипчета (макар че ги имам всичките), нито съм чел книги, нито съм си преглеждал ръцете и съм си слагал бележки). И към всичко това... нито съм играл достатъчно. Даже супер малко съм играл... те повечето ме знаят де...

Сподели страницата