1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

Префлоп стратегия(6макс) BB vs BTN?

Дискусия в 'VIP дискусия' започната от ngl11, 12 март 2013.

1. ngl11

ngl11
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,244
    Трофейни точки:
    53
    Оценки:
    +25 / 1 / -2
    Покер ръце:
    Ситуация(6max) ББ с/у БТН, ние сме ББ, а БТН е със следните статс: опън 62.6%(2.5бб), фолд то 3Б 61.9%, 4Б 21.2%, 4Б рейндж 11.9%, кол 5Б 4.52%( мин 5Б е пренебрижимо малък)

1)Каква би трябвало да бъде стратегията ни за игра с/у БТН?
    2)Какъв би трябвало да ни бъде колинг рейнджа и защо(минимално екуити)?
    3)Какъв трябва да ни е 3Б рейнджа, сайза и защо?
    4)Ако неговият 4Б сайз е по-малък от 20бб, има ли смисъл от минимален 5Б и защо или по-добре е да шипваме?

моите мисли по темата: стакоф рейнджа на БТН е 4.52%, което ни определя нашия стокоф рейндж да е максимум 4.5%. Следователно 3Б рейнджа ни трябва да бъде 14-15% за да бъде балансиран. С/у 2.5бб опен на БТН, ако сайза на нашия 3Бет е 9бб получаваме следното: рискуваме 8бб за 4бб т.е трябва БТН да ни фолдва 66.67% за ЕВ0, но той фолдва 61%. Приемливо -ЕВ ли е ситуацията?

Ако искаме да имаме 50% екуити срещу рейнджа на БТН, то тогава трябва да играем с рейндж от 28.36%, но как оптимално да бъде структуриран този рейндж? Как да изградим 3Б рейнджа и колинг рейнджа си?

Ако искаме да играем с 45% екуити, то тогава рейнджа ни става 38.5% и как да бъде структуриран?

Мисля, че с по-малко екуити от 45% и по-голямо от 50% е грешка да играем, но дали е така?

може би е добре да изкажа какви са очакванията ми зад идеята на темата, пък ако има някой, който може аргументирано да ги удовлетвори ще бъде чудесно!

Имаме конкретен опонент за конкретна ситуация (префлоп, където мисля е най-трудната, макар и най-малко доходоносна улица за игра, поради възможно най-широките рейнджове). Така си мисля аз?!

Би ми се искало да се разгледат нещата по-скоро във вакуум, като се коментират оптималните(от теоретична гледна точка) рейнджове (нещо от сорта на: оптималното екуити на нашия рейндж е... защото? стак оф рейнджа на опонента е еди колко си, на тази база нашите 3Б, колинг и 5Б стак офф рейнджове трябва да бъдат еди какви си, защото? Нещо от този сорт, като че ли?

Изключително много са променливите в покера и може би на много хора написаното ще им се стори излишно, глупаво и загубено време, защото това е някаква "уж" константна ситуация, но все си мисля, че от там е добре да се стартира...

Може и да са ми влезли в главата, пълни глупости...

Последна редакция: 13 март 2013
  2. Miserry

Miserry
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    433
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +139 / 1 / -3
    Покер ръце:
    3бет :
    {99+, AJs+, Q7s-Q5s, J7s-J5s, 96s, 86s-85s, 75s-74s, 64s+, 54s, ATo+, KJo+} - 13.25%

3bet, shove : {99+, AJs+, AJo+} - 6.33%

flat :
    {88-22, ATs-A2s, K2s+, Q8s+, J8s+, T8s+, 97s+, 87s, 76s, A9o-A8o, KTo-K9o, QTo+, JTo} - 19,5%

3бетвам го с такъв рейндж, защото отваря доста широко и трябва да дефендва много по-слаби ръце.
    Като приемем, че рейнджа му трябва да е сравнително капнат, с оглед на 4бет% имаме голямо предимство.

Бих 3бетвал до 9бб.

3бет/шов, защото имам доста повече от нужното екуити + фолд екуити, когато шовна.

Има стратегии с минимален 5бет, но не съм ги разработвал, но ако го правим, рейнджа ни няма да е такъв, какъвто съм дал за 3бет/шов.

Не е -ЕВ, защото когато бъдем колнати имаме екуити.

На последния въпрос не мога да отговоря, защото като сложим в стов-а ръцете, екуититата са само за префлоп, има много други работи, на които трябва да се осланяме. Геймплан, плейабилити.

Ще се радвам някой да ме поправя където съм в грешка.

3. ngl11

ngl11
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,244
    Трофейни точки:
    53
    Оценки:
    +25 / 1 / -2
    Покер ръце:
    на мен ми дава топ 28.21% рейндж да е 22+, 65s+, А4s+, К7s+, Q9s+, J9s+, A8o+, K9o+, Q9o,T9o+, J9o, JTo

top 38.8% 22+, 43s+, 64s+, A2s+, K7s+, Q8s+ ,J8s+, 54o+, 86o+, A8o+,K9o+,Q9o

top 6.18% 88+, AJs+ , AQo+, KQs

CREV's ranges

ясно е, че е много по-добре да имаме К2s или Q5s вместо 54о или 76о, но не знам защо така ги дава.

4. getbigboy

getbigboy
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    773
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +17 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Няма как да отваря 60%, да 4бетва 19.6% и рейнджа да му е 10.9%.

(60х19.6)/100 = 11.76%

Основното което е за този опонент е, че е експлойтабъл на 5бет шоув

При 100бб:

1) 3бет с широк валю рейндж и много 5бет блъф: 22-АА,А2s-A5s, AQ+, AJs+, KQs

2) A6s+ Q8s+ К2s+ JТo+ А8+, 98s+ Това зависи и как играе постфлоп, колко цбетва flopa и барелва търна, ако е слаб можеш и трябва доста да си разшириш колинг реинджа

3) Виж 1) сайза 9бб е ок

4) Има смисъл защото 4бетва много и така ще пестим пари когато го 5бет блафираме, но в 3бет рейнджа който съм дал можем да колваме 4бет с ръце като АJs,KQs, a останалите си ги шипваме, тъй като въпреки по-малкото мъртви пари които взимаме когато фолдне, пеърите и ниските суитед аса имат много добро екуйти vs неговият 5бет кол рейндж.
    Също при такъв човек, който 4бетва много малък сайз и искаш да го мин 5бетваш, можеш да почнеш да го правиш с ръце като АТo,АJo,KJo, KTo тъй като имат добри блокери.

Варианти има доста, не приемай всичко което съм написал за някакво правило, по-важното е да хванеш самата логика и от там нататък вече сам ще можеш да си конструираш някакви адекватни рейнджове

5. ngl11

ngl11
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,244
    Трофейни точки:
    53
    Оценки:
    +25 / 1 / -2
    Покер ръце:
    Ето ги пълните статс според хем за БТН; steal - 62.6%, fold to 3B - 61.7%, 4B-21.2%, 4B range - 11.9%, call vs 3B - 17.5%, 5B calling range - 3.75%, call vs 5B 31.6%

steal x 4b дава 13.27% рейндж, който според хем е 11.9%,

явно проблема е в хем...

но така де, същността е друга и се надявам на още коментари!

6. Miserry

Miserry
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    433
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +139 / 1 / -3
    Покер ръце:
    Не предпочиташ ли да играеш KJo, ATo, AJo, KQo пред А2с-А5с ?

Ние така и така не искаме да си шовираме целия рейндж, когато ни 4бетне и не е нужно да го правим, защото опонента ни ще аджъстне по-лесно по този начин.

Не е ли абсурдно да нямаме 3бет блъфове срещу толкова фолд на 3бет ? Според мен е.

7. getbigboy

getbigboy
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    773
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +17 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Рейнджа който съм дал е 10% и той е примерен, не е казано че винаги трябва да 5бетваме с него и винаги можем да добавим допълнителни ръце за 3бет блъф според това как опонента ни реагира.

А2с-А5с имат по-добро екуйти като 5бет блъф от колкото AJo i KQo, не искам и да ме 4бетва на блъф когато го 3бетвам с тези ръце и да си ги губя, а той го прави често. Трябва да си протектваме и кол ББ рейнджа, затова предпочитам срещу този опонент да ги флатвам. Това си е моят аджъст, пак казвам варианти има много. Общо взето тази стратегия ще се променя ПОСТОЯННО в процеса на игра според реакциите на опонента ми

Когато аджъстне, 4бета и опъна му от бутона ще се променят, тогава ще се промени и нашата стратегия и няма да е същата. Въпроса е дали искаш да минаваш "под радара" и да си го береш по-малко или да го изкараш от комфортнат му зона и да прави по-големи грешки

Сподели страницата