1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

Помощ при избор на телевизор

Дискусия в 'Общи приказки' започната от radotdr, 5 септември 2009.

1. radotdr

radotdr
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    1,430
    Трофейни точки:
    53
    Оценки:
    +8 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Здравейте, бих искал да помоля тези които са наясно малко повече да ми предложат някакъв телевизор до към 1000лв. Телевизора не е за мен лично, а за моите родители, които карат с няква бракма от миналия век (май и САЩ 94 гледахме на него) така че ще се ползва само и единствено за ТВ, никакви компютри нищо. Имаме кабелна цифрова телевизия като сигнал (СКАТ, за тези които живеят в Бургаски регион). Търся както казах до към 1000 лева 32 или 37 инча и съм се насочил към LCD. Ще го взимам от Бургас и това което видях е че Техномаркет имат богат избор, така че освен ако някой бургазлия не предложи някое друго място това ще е магазина. Не искам да се занимавам с онлайн поръчки при такава покупка понеже после да си тарсиш гаранцията отнема много време и ядове.

Мерси !!!

2. delnegro

delnegro
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    63
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
  3. radotdr

radotdr
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    1,430
    Трофейни точки:
    53
    Оценки:
    +8 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Намерих го в Техномаркет, дават че го има и в Бургас. Би ли разяснил, кое го прави най добрия. За 37 инча някакво предложение ?

4. delnegro

delnegro
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    63
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Аз си купих такъв и съм изключително доволен от всичкие екстри които има
    всичките сигнали:576i 480p 576p 1080i 720p
    много добър съраунд дори и без хифи система пак се чува доста добре като си вземеш някой HD филм или си пуснеш HD програма "Режим на съраунд звук
    Съраунд/Симулиран стерео/Изключен" + "Автоматично регулиране на силата на звука
    ДА"
    има всичките нови формати +16:9
    бравиа енджина с уникално меню от playstation 3, адски много екрсти за тези пари трудно ще намериш нещо толкова претрупано с екстри и класическа марка .LG също е вариант, но не съм много запознат с тях..

5. delnegro

delnegro
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    63
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Най-добре е да си го тестваш на живо и да го сравниш.Аз просто ти описвам спецификациите, които ти сам можеш да видиш

6. radotdr

radotdr
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    1,430
    Трофейни точки:
    53
    Оценки:
    +8 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Да мерси ще се радвам на още мнения.

7. Hristo82

Hristo82
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,024
    Трофейни точки:
    83
    Оценки:
    +295 / 11 / -51
    Покер ръце:
    Специално за LCD-та съм се ровил страшно много и в последните 2 години Philips са водеща марка, които представят най добрите технологии и съответно най доброто качество при LCD телевизорите.

Последните 2 години печелят наградата за най добър LCD TV на Европа присъдена от EISA (EISA е най авторитетната организация в Европа, която раздава награди всяка година в областта на електронните технологии, като журито са журналисти от 19 държави в Европа от водещите списания за ел. технологии).

Хора, които имат Philips тв от серията PFL признават качествата им и отзивите на хора, които преди това са имали други марки тв казват, че картината на Philips PFL серията е най добрата. Разбира се, самият модел има различни класове, примерно на 32 инчовите има около 20 различни модификации, като най-добрият естествено е най-скъпият...

Моделът PHILIPS 32PFL9604H е най-скъпият - 1899лв. в момента, като преди 2-3мес. беше 2000лв. Това е най-доброто в момента като LCD от 32 инчовите.
    Първото нещо което трябва да знаеш е, че рамера не се определя от това колко голям искаш да е телевизора, а от това колко ти е голямо помещението.

До нас един комшия си купи 42 инача, но той си пада малко по това - вижте ме аз има най големия тв и най големия ... :). Само дето стаята му е дълга 5 метра и когато гледаш толкова голям тв от толкова близко, качеството не е добро и не е добре като зрителен конфорт.

Има няколко модела PFL 32ки на цена - 1099лв. и дори full HD 1080p на който ще можеш да си гледаш филми на блу рей дискове. PHILIPS 32PFL7803D , PHILIPS 32PFL7404H, PHILIPS 32PFL7332, PHILIPS 32PFL5604H, това са все full HD, като последните 2 са по 999лв. мисля, че първия е най добрия на тази цена.

За по голям размер вече цената скача, сигурен съм, че какъвто и тв да избереш той за твоите родители ще е хиляда пъти по-добър от стария, но все пак като ще се дават пари трябва а избереш най-доброто.

Добре е, че се допитваш щото ако идеш в магазина и там питаш повярвай едва ли ще получиш точния отговор и то не защото не знаят, а защото се предлагат различни марки и понякога се лансират някои модели които не се търсят много на хора които не са в час с технологиите. Дори знам как в магазините настройват някои модели с по лоши настройки на контраст и яркост, острота и т.н. а до тях стоят по-малко търсени модели, които са настроени както трябва. Така картината на първия тв който е много по-добър от този до него изглежда по-зле и хората които не разбират харесват по това което виждат и съответно за тях втория е по-добър.

За поръчка по интернет може би не си забелязал, че от Техномаркет предлагат 5% отстъпка при закупуване през интернет, а на 2000лв се спестяват 100лв. което хич не е малко. Ако имаш някакви въпроси не се колебай да питаш.

8. Spitfire

Spitfire
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,014
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +263 / 29 / -33
    Покер ръце:
    Аз съм фен на Sony и едва ли някога ще си променя мнението относно тяхните телевизори/монитори.Вярно е, че са по скъпи от другите но определено са най-добрите

9. radotdr

radotdr
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    1,430
    Трофейни точки:
    53
    Оценки:
    +8 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Христо мерси за изчерпателния пост, стаята в която ще се гледа е малка и се гледа от максимално 2,5 метра. Колко голям ми препоръчваш 32 или 37 ?

10. radotdr

radotdr
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    1,430
    Трофейни точки:
    53
    Оценки:
    +8 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Христо 4те които ми показваш си харесах 1вия и 4тия. 3тия не е фул хд. Би ли ми казал кое на 1вия е по добро от 4тия. Лошото при 1вия е че го има само в 2 Техномаркета в България :(. Сравнен с предложеното Сони от делнегро тоя Филипс е по добър мисля !

11. Hristo82

Hristo82
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,024
    Трофейни точки:
    83
    Оценки:
    +295 / 11 / -51
    Покер ръце:
    Много лесно може да се ориентираш кой е по добър дори само по номерацията на модела (пример 32PFL7803D > 32PFL5604H, колкото е по високо числото означава повече екстри или/и по добри показатели, както виждаш и цените се покачват паралено с номерацията на модела.

Първият е по добър защото има по новата - "PIXEL PLUS 3 HD" система за по остра и ясна картина, докато 32PFL5604H разполага с първата версия на системата. Второ, първия разполага с VIRTUAL DOLBY DIGITAL и по мощни говорители 2х15w а другия 2х10w, първия има - "HD NATURAL MOTION", цифрово шумоподтискане а дргугия не, цветопредаването също е в ползва на първия 4 трилиона е по добре от 28,9 милиярда нали :), макар и да се съмнявам човешкото око да усети голяма разлика.

Единственото предимствo на по евтиния модел 32PFL5604H е, че резолюцията за PC e 1080p, но все пак тезевизора е за родителите ти :) а ти за твоята стая ще си вземеш друг ;).

Третия който съм посочил наистина не е full HD, не знам защо са написали в описанието на техномаркет видео резолюция 1080p a на дисплея по малка, явно са объркали.

За това, че модела го има само в 2 магазина на Техномаркет не е проблем винаги могат да ти го доставят от другия магазин или да си го поръчаш онлайн.
    За коментарите на другите по темата е съвсем нормално всеки да си хвали своето и аз не казвам, че другите марки не са хубави но в случая за да се избере най доброто трябва да сме безпристрастни !

За размера на тв със сигурност не си за 37 инчов, 32 ката е максималния като големина, а дори може и по малък като 26' ако наистина се гледа от толкова близо но пък 26' инчовите не са full HD, така че 32' ката е удачния избор.

Аз поне за мен си мога да ти гаранирам, че въобще не съм пристрастен към никоя марка и когато взимам нещо отделям страшно много време да проуча кое е най доброто защото аз съм малко от хората които не правят компромиси и искат да имат най доброто.

Последна редакция: 6 септември 2009
  12. radotdr

radotdr
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    1,430
    Трофейни точки:
    53
    Оценки:
    +8 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Отново мреси за страхотния и полезен отговор, определено PHILIPS32PFL7803D ми допада повече от PHILIPS 32PFL5604H и вече се навих да го взема. Ще отида тия дни и ще говоря да ми го доставят от друг филиал.

Пак казвам нямам много вяра на онлайн поръчки за такава техника, поради възможни трудности при търсене на гаранцията. Понеже ако го взема от магазина после само им го нося и да се оправят. Ако някой има повечко опит да сподели.

13. ElkYGrinder

ElkYGrinder
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    434
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +12 / 1 / -0
    Покер ръце:
    Hristo82 с телевизори ли се занимаваш или работиш в такъв магазин, пиши ми ЛС мога да ти предложа нещо...

14. Hristo82

Hristo82
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,024
    Трофейни точки:
    83
    Оценки:
    +295 / 11 / -51
    Покер ръце:
    Ей го на вече дори почнахте да се бъзикате с мен, май ще взема да спра да пиша. :confused:

15. IliyanIliev

IliyanIliev
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    109
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    :D:D:D

16. didi8bg

didi8bg
    Expand Collapse
    Administrator

Съобщения:
    1,446
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +348 / 8 / -13
    Покер ръце:
    незнам дали се ебават ама коментара ти е доооста изчерпателен :) евалата

17. EasyGame

EasyGame
    Expand Collapse
    Well-Known Member Resource Gardener

Съобщения:
    4,196
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +219 / 6 / -22
    Покер ръце:
    Евала - полезни коментари.

18. radotdr

radotdr
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    1,430
    Трофейни точки:
    53
    Оценки:
    +8 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Последни доуточнения преди да се реша. :) Докато ровех за мнения за Philips 32PFL7803D/10 попаднах и на SHARP LC-32X20E . Искам да попитам за мнение относно сравнението на тези двата. Линка който давам е с цена 1300лв за Шарпа но в Техномаркет е за 1150, така че разликата не е толкова голяма в цената.

Също така се навих и на онлайн покупка, но след като разбрах че Техномаркет не приемат ТВ обратно заради изгорели пиксели ми се иска да го взема след като го тествам.

Има ли някой, който може да ми предложи специализирани магазини в Бургас, освен Техномаркет, Технополис, Ритони и ИнтерсервизУзунов.

19. Wonderful

Wonderful
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    328
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +10 / 1 / -0
    Покер ръце:
    Я пак си помисли за 42'' с нашите геймарки очи за каде с тоя 32''

20. radotdr

radotdr
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    1,430
    Трофейни точки:
    53
    Оценки:
    +8 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Philips 32PFL7803D/10 си взех за 1130лв. Сега ще го нагласям и оправям. Мерси много на Христо за помоща, имаш почерпка от мен.

ПС: Утре Италия като ни подуят поне на качествена картина ще се радвам :):).

Сподели страницата