1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

Покерът ме краде N2

Дискусия в 'Общ покер форум' започната от rvg, 12 септември 2012.

1. rvg

rvg
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    387
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +43 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Имаше един такъв блог, но не могат да се грейвдигват блогове, та тва ми се вижда добро заглавие. Проблема е следния - не бях играл доста време, наскоро ползвах някви точки в покерхост за хю турнири, зех един за 44$, станаха 250 за неколко дена и ги дръпнах,, че искам ъпгрейдвам компа, Да ама не, преди тва съм печелил/губил по 700-800$ на ден и не ме е бъркало, играя си някво време на ден и толко. Сега цъках на микрота няколко дена, изтеглих, след тва, обаче нещо ми се играе здраво, без да ме бърка дали печеля/губя, без значение ъпгрейда, важното е да играя...даже ми е скучно като не цъкам...и ми е мноо странно това. Аз на инат ше си ги ползвам за ъпгрейд, ма въпроса е следния- Ако реално нямаш нужда да играеш, нямаш и причина, ма ти се играе много - кво праиш? Проблема не е в печалбата/загубата на пари, при мен ше е печалба основно вероятно, не особено голяма, може би, проблема е в самата нужда да играеш, която се появи наскоро?

2. konselieri

konselieri
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    2,619
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +361 / 4 / -8
    Покер ръце:
    Не съм в кондиция много в момента,ама Шлимарата беше казал нещо преди, което мисля че важи и за теб. Въпреки че звучиш доста разумно. Моя съвет е да цъкаш някви хоум геймчета или нещо от сорта ( за тръпката... )

3. ilpm

ilpm
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    595
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +40 / 2 / -2
    Покер ръце:
    kupi si wow i she te zaribi pove4e

4. DorianGray

DorianGray
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    183
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Аре не му давайте идеи със WoW и Lineage. Заради втората пущина загубих три години от живота си.

5. diantonio

diantonio
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    459
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +5 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Сядаш и гриндваш от сутрин до вечер, като целта е, да се превърнеш в multi table машина за пари. Ще спрат да те интересуват други неща - ще се превърнеш в алчен, непукист.
    (Горе долу сценария е същия и с ММО-тата, само че без евентуалното печелене на пари)

Не сериозно, трябва да си разнообразяваш всекидневието.

Последна редакция: 12 септември 2012
  6. Quman

Quman
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    504
    Трофейни точки:
    31
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Fokusa go sledva energiqta ,trqbva ti neshto v koeto da se hvanesh ,zdravo... i da postignesh neshto

Sent from my HTC Desire HD A9191 using Tapatalk

7. Spitfire

Spitfire
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,014
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +263 / 29 / -33
    Покер ръце:
    lolz android user

8. vladimir0v

vladimir0v
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,786
    Трофейни точки:
    63
    Оценки:
    +128 / 6 / -6
    Покер ръце:
    lolz for ?

9. beanit

beanit
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,489
    Трофейни точки:
    53
    Оценки:
    +2 / 0 / -0
    Покер ръце:
    ban spitfire

on topic - кур за покера

10. Pleasure

Pleasure
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    329
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    съгласен съм

11. Spitfire

Spitfire
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,014
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +263 / 29 / -33
    Покер ръце:
    провокирам iOSX vs Android war :D

+1 за нита

Щом имаш самата нужда да играеш не е особено добре. Ако не си играл сериозно дълго време бих го разбрал, всеки един вид има нужда да прави нещото, което му е интересно, защото му е забавно и иска да се развива, което го подтиква да иска да го прави, което прераства в един вид нужда, но филма при хазарта е, че може да доведе до по-сериозни неща

12. vladimir0v

vladimir0v
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,786
    Трофейни точки:
    63
    Оценки:
    +128 / 6 / -6
    Покер ръце:
    Няма как да провокираш iOSX vs Android война, когато на пазара са Galaxy S3 и Transformera на Асус, които прибират всички apple недоразумения в малкия си джоб.

И е това :)

13. Spitfire

Spitfire
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,014
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +263 / 29 / -33
    Покер ръце:

14. rvg

rvg
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    387
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +43 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Спрях изобщо да играя, и вече спря да ми се играе, ама то не е тва проблема, специалнио за заместването със ммо-та - не е тва идеята, иначе тва е най-лесното, мое си цъкам дота2 по 12 часа на ден и нема се сетя за покер :D Въпроса е, като се цъка покер, как през другото време да не ти се играе/мисли за покер, примерно преди тия няколко дена почивка, кат се бях заиграл, играя тенис и мисля върху некви ръце, играят дота и мисля върху ръце и т.н., даже като пия и мисля върху ръце, което вече си е направо прекалено :D , а по-рано и на по-високи лимити като спра да играя не ми минава покер през главата, та това ми е много странно, щото по-принцип ми е оферта да играя( т.е. парична) и ми е кеф също, ама с тая нова екстра не съм особено сигурен...

15. rvg

rvg
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    387
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +43 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Това принципно е добра идея, ама за съжаление в тоя прекрасен град - Видин - не познавам даже 1 човек дет да играе покер :) Иначе е пълно с разни идиоти по ротативките :D,
    А и вероятно съм задал грешно въпроса, който реално е - "Как да играем покер и да не мислим за покер през другото време", т.е. да не ни краде.
    Бех пиян кат писах, та се надявах заглавието да пита тва дет не успех да формулирам кат хората, то не, че сега не съм де :), ма па ми е дошла музата :D

16. getbigboy

getbigboy
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    773
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +17 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Е как ще правиш нещо сериозно и няма да мислиш за него през свободното си време ? Това е все едно да имаш бизнес и само в работно време да мислиш за него, което е абсурдно.

17. rvg

rvg
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    387
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +43 / 0 / -0
    Покер ръце:
    не е проблема в в свободното време, проблема е във времето, отделено на други неща, като примера със тениса, а и целта ми не е да съм про-играч, беше по-рано, но след няколко изнасилвания реших, че е по-добре да си докарам накъв сигурен доход, макар и малък, за които да не трябва да инвестирам много време, пък след тва вече да си играя сериозно и да не ми пука дали ще има дълъг период на ебане :)

18. Gandalf

Gandalf
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    502
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +17 / 1 / -3
    Покер ръце:
    Ще ти дам вЕрното решение, но е опасно - ожени се.

19. antonioo

antonioo
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    433
    Трофейни точки:
    31
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Тва би тряяло да се получава щото имаш некви въпросителни по некви ръце в твоя случай, дето не можеш да им намериш отговори и си блъскаш главата постоянно.

Сядаш и праиш некъв по-сериозен анализ след сесия, изкарваш си всичко съмнително от главата - ръцете дето не си сигурен как си играл и що си загубил и т.н. на некъв лист и ги анализираш подробно, така че да нямаш никви въпросителни след тва. Доказано работи.

пп Джаред е голям
    пп2 Тва с жената е нож с две остриета :D

20. toxic

toxic
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    923
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +46 / 13 / -6
    Покер ръце:
    Интересна тема. Аз съм имал периоди с покер кошмари. Цяла нощ сънувам бадбийти.
    Ужас. Когато не играя, много често ми вървят ръце в главата.
    Това обаче изобщо не ме притеснява, мисля че е нормално.
    Ако не е покера ще е нещо друго.
    Предполагам, че това се дължи на човешката ни природа.
    Най-рисковите професии, които натоварват най-много нервната система са
    брокер на борсата и треньор на отбор. За средният им живот е 55 години.
    При покер играчите е същото и ако не претръпнем ще се издухаме бързо.
    Бързата и постоянна смяна на положителни и отрицателни емоции ни пържи мозъка
    и съсипва психиката. Нашите организми не са проектирани за това напрежение.
    Коктейлите от хормони, които се изсипват в нас при положителни и отрицателни емоции се смесват и става мазало. В живота когато човек се чувства добре, това обичайно продължава поне половин ден, когато е зле може и няколко дена да го държи.Динамиката е значително по-бавна. Има хора умрели на масите.
    Индивидуалният характер би могъл да смекчи или усили този ефект.
    По-темпераментните натури и тези с по-голямо его имат повече "катализатори",
    следователно са по-податливи на емоциите.Значи самите, ние предизвикваме всичко това.
    Повечето професионални играчи са пердета, те са претръпнали, не им пука въобще.
    Надскочили са себе си. Тези които не могат да се освобождават от напрежението го натрупват и не е ясно кой накъде ще го избие. Защо Ронално е вечно нещастен?
    Заради егото си.

Мислим постоянно за ръце. Осъзнаваме, че играта ни обсебва и искаме да променим всичко това, защото подсъзнателно усещаме, че не трябва да е така.
    Това е една от причините печеливш играч да загуби желанието си за игра.
    Втората е просто да загуби интерес към играта.
    С губещ играч, предполагам, се получава нещо подобно поради неоправданите очаквания.
    Отговорът на въпросът ти е много лесен. Много се вживяваш и пренавиваш.
    Подсъзнателно организма ти се защитава, идват му в повече емоциите. Подсказва ти, че трябва да промениш нещо.
    Трябва да променим мисленето си и начина на живот. Явно така както е, няма да се получи.
    Трябва да се фокусираме като приоритет в живота си нещо различно от покера .
    Да се стремим към отслабване на егото си. Да разнообразяваме живота си.
    Разходки, срещи с приятели, медитация и занимания които ни носят радост.
    Не трябва да се прекалява с играта, правиш една сесия от час до два после почивка.
    Втора и трета сесия не е задължително да се играе, само ако имаш желание.
    Според мен ако играем нон стоп и прекаляваме, ще дойде един момент в който ще се издухаме. Все пак, не сме от желязо.

Мечтата ми е, идеалният вариант.
    Да играя по 1 час на ден на нива над 10000НЛ с уинрейт над 5бб.
    През останалото време, ще се свалям натрупаното напрежение. :D

Последна редакция: 25 септември 2012

Сподели страницата