1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

Покерът и другите

Дискусия в 'Общ покер форум' започната от getbigboy, 5 септември 2009.

1. getbigboy

getbigboy
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    773
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +17 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Дойде ми идеята да пусна една тема в която всеки от сериозно играещите да сподели как им се вмества покера в другите аспекти на живота и какво променя. Тя е ориентирана главно към хората който играят над 100НЛ, тъй като тогава спечеленото или загубеното променя съществено "стандарта" на живот и мисленето като цяло. Много ми е интересно какво мислят родителите ви за това, приятелите ви, приятелките ви, какво казвате когато непознати ви питат с какво се занимавате, какво си купувате, за какво харчите, знаете ли колко струва хляба в магазина и т.н, мисля че се досещате какво имам в предвид. Надявам се да стане интересна дискусия, защото определено е интересно какво се променя в хората които изкарват по над 10-20к месечно "седейки си пред компа", как се променят техните ценности, навици и т.н.

Последна редакция: 5 септември 2009
  2. delnegro

delnegro
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    63
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    абсолютно нищо не се променя, стига да си психически стабилен

3. Breeze

Breeze
    Expand Collapse
    Administrator

Съобщения:
    1,566
    Трофейни точки:
    48
    Оценки:
    +61 / 1 / -6
    Покер ръце:
    Не знам какво е да печелиш такива суми, иначе при мен забвлязвам повече аналитичност в ежедневието и много различен начин на оценка на резултати спрямо преди... вече ми е доста по-ясно каква огромна роля играе случайноста

4. rapaciousS

rapaciousS
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    50
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    И аз съм далеч от тези суми, но покера наистина те променя като човек малко или много.
    Примерно вече имам доста добри риидс над приятелите и познатите ми :D :D Как ги усещам ако някой пробва да ме лъже или да прикрива нещо не е истина :D :D Това в кръга на шегата разбирасе.
    Иначе доста ми е помагал покера в живота( а играя от доста малко) На няколко пъти ми трябват спешно пари и точно в този момент удрям някоя друга хилядарка от някой турнир.
    Също така малко извън темата, но зада си добър покер играч позитивното мислене е на първо място(не само в покера, но и в живота).
    Горещо ви препоръчвам книгата на Джон Кехоу - Подсъзнанието може всичко.
    На мен лично ми е помогнала много.

5. Spitfire

Spitfire
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,012
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +258 / 29 / -33
    Покер ръце:
    Ценя парите по-малко и/или труда повече - не съм сигурен кое е правилното :)
    Мисленето ми е позитивно относно всичко

6. kraev1983

kraev1983
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    143
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    между другото и покера си е труд според мен,всеки влага времето си ,парите си,нервите си и прочие така че да не се лъжем тия пари които изкарваме от покер много или малко са лесни само за някой който не играе и си вика глеи ги тия дупета нищо не правят а лапат пари.по някй път ми се струва по-лесно да нося камъни или да копам канали :)

7. Spitfire

Spitfire
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,012
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +258 / 29 / -33
    Покер ръце:
    :) Никой не е казал, че не е труд, дори смятам, че не е от най-лесните неща като " професия " дори никак ...
    А както Зографа ми каза много отдавна : "В покера има лесни пари, защото има хора, които си мислят, че има лесни пари" или нещо от сорта :)

8. jully

jully
    Expand Collapse
    Super Moderator

Съобщения:
    1,553
    Трофейни точки:
    48
    Оценки:
    +60 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Определено парите променят ... и то доста ...
    Даже доста често прекалено много се самозабравяш и започваш да правиш ''глупости''!!
    Така че е много важно да помниш кои са истинските ти приятели..... и да се вслушваш в тях когато ти казват, че си изпушила каска и мислиш само за $$$...
    Това със стабилната психика е чудесно, само че ....тя се променя .... и трябва да се нагаждате, така че хем да сте сериозни и да изкарвате добри пари ...хем да не полудеете докато го правите.
    Покерът и борсата са 100% еднакви .
    Като покер играчи можете да научите много от играчите на борсата и обратното (за психиката говоря)
    Като според мен, няма как да сте като Дъррр например и да си останете същият .... това е невъзможно.
    Трябва да намерите баланс защото и двете крайности са много неприятни....
    едната е да нямаш $ и да имаш приятели другата е да си много богат и да си сам с тестето карти

9. Gurkoff

Gurkoff
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    65
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    jully Добър коментар , благодаря !:)

10. alabala

alabala
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,248
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +336 / 6 / -5
    Покер ръце:
    Родителите извървяха пътя от "Боже мой, синът ни е пропаднал комарджия!" до "Дай 5 хиляди лева да направим ремонт на банята" за около 3 години, не беше лесно.

Приятел номер едно си мисли "Ти си ебати калитарят!"
    Приятел номер две си мисли "Ти си ееееебати калитарят, копеле!"
    Приятели от 3 до N си мислят "Нямам търпение тоя калитар да фалира и да дойде да ми поиска 20 лева назаем."

Жена ми ме подкрепя във всичко. Отначало като се запознахме гледаше малко с недоверие, но тогава си имах и сериозна професия. В последствие разбра, че покерът е за интелигентни хора и няма нищо общо с комара. С времето задава все по-точни и смислени въпроси, мисля, че вече е готова да бие поне ПЛО20.

Що се отнася до мен...аз винаги съм си бил life nit, не съм се изхвърлял и няма и да го правя. Купих си 5-годишна кола, "смартфонът" ми струва 200 кинта и вече го имам от години, все още не ходя на почивка в Бора Бора...Единствено започнах да оценявам квалитетните уиските повече и се старая да купувам възможно най-качествената храна, която може да се намери в нашата търговска мрежа, защото човек е това, с което се храни.

Гледам да се отнасям разумно към спечелените суми и да инвестирам за бъдещето, защото ми е ясно, че покерът всеки момент може да изчезне и дружно да се отправим към сергиите с домати. Пък там конкуренцията е убийствена.

11. ngl11

ngl11
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,244
    Трофейни точки:
    53
    Оценки:
    +25 / 1 / -2
    Покер ръце:
    Респект, копеле! Респект, Антчев! За пореден път, много голям!

12. gazavat

gazavat
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    445
    Трофейни точки:
    28
    Оценки:
    +74 / 0 / -0
    Покер ръце:
    +1 antchev

13. cnapta4e

cnapta4e
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    154
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +5 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Много смислени коментари от Антчев и Юли.

14. diantonio

diantonio
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    459
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +5 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Печеленето на пари не ме променя, но факта, че нямам фланелка на грайдърс е грубо и ми разбива самочувствието.

15. Tumbleweed

Tumbleweed
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    517
    Трофейни точки:
    28
    Оценки:
    +86 / 4 / -3
    Покер ръце:
    и аз нямам и съм тъжен

16. GambitTakesDis

GambitTakesDis
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    715
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +134 / 3 / -1
    Покер ръце:
    силен пост на Анчев
    #respect :)

17. Hristo82

Hristo82
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,022
    Трофейни точки:
    83
    Оценки:
    +289 / 11 / -51
    Покер ръце:
    Тук някъде се крие разликата между умен човек и просто печеливш покер играч ! Имам перфектният пример, за човек който на времето беше номер 1, живее точно срещу нас и няма как да забравя, като деца как сме се катерили на покрива на съседната до него къща в която не живееха хора, защото през ден два докарваше яки мастии чак от Пловдив и ние лапета по тъмното на покрива с надеждата да видим нещо интересно :p
    Имаше бял мерцедес ц класа, тва тогава беше адската кола преди 18-20 години. Имаше много пари тоя човек, навремето вкарваше от Русия алкохол, а сега е просто тъжна гледка, кара със по 300лв. на месец и сам, а едно време имаше дори прислужничка. Сега дори си продава къщата и с парите иска да си купи друга по малка в близките села и с останалите пари да живее. :(

Абсолютно перфектния пример за това какво става, като живееш ден за ден. Респект към всички играчи, които печелят и още по голям към тези, които ще оползотворят спечелените пари по най добрият начин, за да си подсигурят бъдещето. :)

18. getbigboy

getbigboy
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    773
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +17 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Интересно ми е да видя, как една тема, чак 3 години по-късно има развитие :)

19. alabala

alabala
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,248
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +336 / 6 / -5
    Покер ръце:
    Хех, въобще не съм видял, че е стара темата :)

Доста се разви покерът в БГ през тези 3 години ;)

20. ngl11

ngl11
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,244
    Трофейни точки:
    53
    Оценки:
    +25 / 1 / -2
    Покер ръце:
    Това е тема, която няма давност във времето или ставаш като човек, или не! Няма абсолютно никакво значение с какво се занимаваш, важното е как!

Сподели страницата