1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

PokerStars $3,50 6-max (turbo) SnG, моля за съвет.

Дискусия в 'Покер турнири и SnG' започната от knedelchev, 26 април 2012.

1. knedelchev

knedelchev
    Expand Collapse
    New Member

Съобщения:
    3
    Трофейни точки:
    1
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Здравейте, както се разбира от заглавието играя $3,50 6-max turbo SnG в PokerStars. Та играя от 10-ина дена някъде, нагоре-надолу, нагоре-надолу и само си седя на парите и правя рейк. Започнах с $100 банка, паднах на $50, днес сутринта бях на 150$ обаче дръпнах рязко назаде и сега пак съм си на $100. Изиграх около 15 турнира (4 от които на $7) и от цялата работа ударих две 2-ри места на $3,50. Играя най-често на 4 маси. От 2-3 дена наблягам супер много на дисциплината по масите, защото си казах, че с мойте умения на тия нива мога основно с дисциплина да печеля, пак не ще. Губя 5-6 поредни флипа на bubble срещу even stack и заминавам точно преди парите. Та въпроса ми е нормално ли е да се тъпче толкова на едно място и нормално ли е flipcoin ситуациите да са толкова определящи. Знам, че въпросите ми може да звучат малко глупаво, но вече почнах да се притеснявам. Възможно е и да ми куца играта като останем трима, но до колкото съм запознат (играл съм дълго време cash, със SnG имам доста по-малко опит) с 2к чипове и 77 в ръка от BB и блиндове 150/300 е нормално да се нашия all-in при mini-raise на D и fold на SB. Post-flop играта ми смея да твърдя е солидна, наблягам на позицията, поддържане на нисък пот (pot control) при високи блиндове, check-back игра когато не съм толкова силен и имам showdown value, търсене на евтини turn и river когато съм на draws, по-рядко блъфирам, основно на високи потове ако опонента ми покаже слабост. Също искам да вмъкна, че избрах турбо структура, а не бавната (10 мин блиндове), защото там играта е много закучена и турнирите отнемат доста повече време докато тука (на 5 мин блиндове) турнирите отнемат средно по 35-40 мин и с хубав монитор и multi-tabling 1к турнира на месец се правят без проблем, а и 5 мин блиндове не мисля, че са толкова турбо, а по-скоро добре балансирани. Засега имам желание да продължа да играя на тези SnG като се целя в нещо от сорта на 15% ROI. По-нататък ако успея да си кача банката искам да играя на multi-table SnG с по 45,90 и 180 души, където знам, че вариацията е по-голяма, но пък и средното ROI доста по-високо. ;)

2. Bighazelnut

Bighazelnut
    Expand Collapse
    Value Control

Съобщения:
    1,560
    Трофейни точки:
    63
    Оценки:
    +58 / 1 / -6
    Покер ръце:
    Първо, банката ти е малка за тези турнири. Препоръчвам ти да минеш на долното ниво. Препоръчвам ти минимум 100 входа на тези турбо турнири.
    Второ, турбо турнирите са с най-голяма вариация и тези надолу нагоре може да си продължават вечно.
    Трето, за тези турнири трябва да научиш перфектно ICM модела, кога и с какво се пушва. Не е нищо трудно, но очаквания профит не си заслужава.

Аз бих ти препоръчал да се ориентираш другаде, защото идва един момент(ниво) в което всички знаят какво се прави и вече няма смисъл.

3. girru

girru
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    419
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +14 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Колегата преди мен доста правилно е обърнал внимание на банкрола и на вариацията.. Основното нещо което не е написал е обема. В снг-та особено турбо парите се изкарват с обем. Ако ти искаш да се занимаваш сериозно със СнТ-та и да изкарваш добри пари от там с 4 маси едновременно и 1к турнира месечно - задачата ще е доста непосилна.. Не съм сигурен че и в 6мах формата 15% рой е нещо постижимо дори на 3.50$..
    С две думи: трябва ти голяма банка за нивото -> добра пуш/фолд игра -> МНОГО обем = приличен профит в дългосрочен план.. Също така можеш да разгледаш добрите МТТ регулари какво са правили и как са тръгнали - служи и като мотивация и като добра отправна точка (защото и аз често съм изпадал в дилеми от рода - а сега накъде?) .. Моя съвет като за начало е да свалиш нивото и да качиш обема. Не обръщай внимание на флиповете и другите куулъри защото само ще си тровиш излишно психиката.
    Успех

4. Monk

Monk
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    92
    Трофейни точки:
    8
    Оценки:
    +7 / 0 / -2
    Покер ръце:
    @knedelchev , тавана на РОЙ на 6 макс е 6-8% , даже бих казал 5% . КОйто и да те ти се репчи че прави по голям , само го погледни в очите и му стисни ръката.
    В много хора кеш игарчи съм забелязал следната слабост: искат да се надиграват в турнирите (СТГ) , това в твоя случай не е възможно поради късите стакове и таймонга на блинда. Не се мъчи да се надиграваш със сперника пост флоп. Бачкай си по ИСМ стандарта и си питах джеба. :) Осетиш ли слабост се възползвай и това е. Няма за къде да подкронтолваш , вие не сте със 100ББ стак :)
    Може да ме гледаш лимон (демек че нямам мнения и съм един вид нов във форума) , но съм изиграл някое друго СТГ . В Онгейм лупах много турбота , но там са супер турбо - 3 мин. блинд , и вариацията е смрът. Ама с почвече хора. ТИ на 6макс мисля , че 30+ входа ти стигат за играта. Като цяло смятам ,че банката ти е на ръба - нито малка , нито достатъчна. За този РОЙ , който търсиш трябва да играеш минимум 45 човека СТГ (турбо структора) , за да го правиш. Е с теение на времето може и да вдигнеш и РОЙ и ниво , но за сега опита ти бяга.

5. toxic

toxic
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    923
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +46 / 13 / -6
    Покер ръце:
    Миналото лято играх турбо шестици в старса, много е приятна играта.
    Повечето хора не знаят как да ги играят. Влязох няколко пъти в битката на планетите с тях.
    Научи ИСМ и играта на балона, пуш/фолд играта трябва да ти е ясна, особено кола на пуш. Играем агресивно, предимно префлоп и на флопа. Постфлоп играта я избягваме. Когато сме големи мачкаме малките, когато сме малки играем контра.
    Научи се, как да експлоатираш различните видове играчи.
    Първа цел да се удвоим сравнително безрисково, втора цел да мачкаме масата.
    Не допускай да те изядат блайндовете или да колнеш със слаба ръка пуш и да загубиш фолд екюитито си.
    Нямаш право да записваш $7 игри с тази банка, спазвай БМ ако не искаш да се занулиш. Хубаво е да имаш 70-80 БИ. Турбо шестици се играят за рейк, не за РОИ.
    Ако искаш да играеш за РОИ се прехвърли на СНГ 18 ман и нагоре.
    Койнфлипите няма какво да ги коментираме, какво ще нареди долу сървъра, само той си знае. Може да загубиш и 10 подред. Може да играеш идеално и да паднеш до -60БИ. Намери клипчета в нета, ще са ти полезни.

6. knedelchev

knedelchev
    Expand Collapse
    New Member

Съобщения:
    3
    Трофейни точки:
    1
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Добре, няма да играя повече 6-max. Дайте един съвет тогава какви турнири да играя. С $100 банка съм. $1,50 Турбо [45 players] добре ли са за банката ми? Също искам да питам, прочетох това онова за ICM, но не разбрах точно какво приложение намира в играта и ако може да ми препоръчате някакви добри видео материали за Multi-table SNG. И последно да питам за $1,50 Турбо [45 players] какво е добро печелившо РОИ?

7. Monk

Monk
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    92
    Трофейни точки:
    8
    Оценки:
    +7 / 0 / -2
    Покер ръце:
    без да ми сърдиш , малко ми се виждаш неориентиран. За това ти препоръчвам нормална структура на нива от 2 до 3 долара и играчи минимум 20+. Демек 30 , 45. При нормалната структура вариацията е по малка и би трябвало около 30- 40БИ да са ти достатъчни. Ако питаш колко е стандарта - около 50БИ за нивото което играеш. Аз лично държал почти винаги около 100БИ. И другото нещо - не знам дали точно Страса е най - подходящ за теб. Старса е готин за МТТ , защото има в изобилие на всякакви лимити. И можеш да грайндиш яко там ,но за СТГ и ти те първа прохождаш в тази свера. Мисля ,че един Скин към Онгейм ще ти е много по полезен. + това има готини оферти тук за депозит като твоята банка - $100, което е повече от прекрасно за теб. Сега щети нахвърлям една идея:
    Депозираш в Онгейм $100. Обвързваш се с депозит бонус. Там точките са 5 точки за $1 рейк, не знам на колко рейкбек се равнява , но ще е повече от Старса.
    Играеш $3,30 СТГ за 15% РОЙ от начало. Средно добри играчи докарват до 25-30% РОЙ на това ниво , нока не лакомеем от самото начало.
    На вечер можеш да изиграваш по около 25 турнира за около 5-6 часа. 22 дена в месеца = 550 турнира Х 3,30 = $1815. При РОЙ 15% = $272 очаквана печалба. Това според мен е минимума , който ще изкараш. Защото след седмица , две вече ще си по в час , ще можеш да вдигнеш на 5,50 , ще имаш бонус , ако много ти потръгне ще можеш да вдигнеш и масите на повече от 4 - 6-8 примерно. И така. След първия месец задължително ще вдигнеш на 5,50 тогава сметката ще е двойна. За по нагоре вече можеш спокойно да се върнеш в Старса , но вече ще имаш 1500+ стг зад гърба си и ще имаш рутина и опит и банка.

8. knedelchev

knedelchev
    Expand Collapse
    New Member

Съобщения:
    3
    Трофейни точки:
    1
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Добре, ще те послушам и ще мина на нормална структура - предполагам ще се насоча към МТТ с 27 души. Иначе от Старс нямам желание да се махам, защото съм свикнал вече със софта, имам сложени бележки на доста играчи по тези нива, а и има висок трафик нон-стоп. :)

Сподели страницата