1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

Покер в USA

Дискусия в 'Общ покер форум' започната от CobraStarr, 11 май 2012.

1. CobraStarr

CobraStarr
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    332
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +1 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Здравейте, след 10тина дни ще летя за USA и засега плановете ми са за престой само през лятото, но има вариянт да поостана и за повече. Въпросът ми е има ли начин да играя онлайн покер, при положение, че в САЩ май е нелегално да се играе, до колкото съм запознат. Все пак съм български гражданин, ще играя с регистрация и сметка направени в България, в европейска зала или просто няма да мога да се логна, защото ще съм с американско ИП. Също ме интересува какво ще е положението след като и тук влезе новия закон. Ако все пак успея да играя покер през американско ИП в някоя зала ще има ли проблем (предполагам не, но да питам), че съм с български документи, а залата няма лиценз в БГ? Ако има значение, мисля да играя в Прима(Унибет), но ще съм доволен и на всяка друга зала.

2. Zografa

Zografa
    Expand Collapse
    Super Moderator Staff Member

Съобщения:
    3,737
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +446 / 10 / -17
    Покер ръце:
    Ще имаш проблем с американско ИП НА ВСЯКЪДЕ:) без покерхост и кейк мрежата(даже и там вече от някои щати не пускат). Казуса ти е интересен, след като и в България от 1.Юли никой няма да има лиценз(поне до нова година според мен), а ти ще си на територията на САЩ където пък играта онлайн като цяло е забранена.

3. Zografa

Zografa
    Expand Collapse

Съобщения:
    3,737
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +446 / 10 / -17
    Покер ръце:
    П.п И ви съветвам преди да почнете да го съветвате за ВПН и прочие начини за заобикаляне на системата да се замислите кой може да чете форума итн:)

4. dg7al

dg7al
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    255
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +58 / 1 / -1
    Покер ръце:
    мисля че в БГ има гратисен период до 1-ви октомври

5. Zografa

Zografa
    Expand Collapse

Съобщения:
    3,737
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +446 / 10 / -17
    Покер ръце:
    Не ми е известно подобно нещо, има гратисен период за наземните оператори до 1. октомври 2013, за онлайн нищо подобно не се е казвало.

6. dg7al

dg7al
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    255
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +58 / 1 / -1
    Покер ръце:
    няма как да няма, при положение че не е уточнено какво ще е данъчното облагането

7. Zografa

Zografa
    Expand Collapse

Съобщения:
    3,737
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +446 / 10 / -17
    Покер ръце:
    Официално няма нищо по въпроса, ясно ми е че няма кой да се лицензира преди да има подзаконови актове които да казват как става това. Проблема е единствено за юзърите, защото става едно "увисване" от няколко месеца преди да стане ясна ситуацията. Тези няколко месеца, ако играеш реално си извън закона...

8. dg7al

dg7al
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    255
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +58 / 1 / -1
    Покер ръце:
    а от залите които предлагате, при по нормално облагане(8-12% печалбата) ще има ли такива, които ще искат да вземат лиценз(предполагам че сте повдигали този въпрос), макар и с занижени оферти?

Последна редакция: 11 май 2012
  9. Zografa

Zografa
    Expand Collapse

Съобщения:
    3,737
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +446 / 10 / -17
    Покер ръце:
    При 8-12% върху печалбата всички зали уважаващи себе си и имащи някаква активност на българския пазар рано или късно ще вземат лиценз(т.е всички зали които предлагаме). Проблема е че подобна ставка е в графа "научна фантастика" в момента.

10. dg7al

dg7al
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    255
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +58 / 1 / -1
    Покер ръце:
    дано го направят сега, защото е ясно че при 15% върху оборота(raке-a) никoй няма да иска да вземе лиценз и ще са принудени догодина с подвити опашки да сменят начина на облагане

11. Zografa

Zografa
    Expand Collapse

Съобщения:
    3,737
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +446 / 10 / -17
    Покер ръце:
    Доста си заблуден, ако данъка беше 15 върху РЕЙКА нямаше да има проблеми, в момента данъка е 15% върху всеки залог. Т.е рейзваш префлоп 12$ на 2/4 и те се таксуват 15%:).

12. dg7al

dg7al
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    255
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +58 / 1 / -1
    Покер ръце:
    няма начин да е така за покера, все някои им е обяснил че като флипнат двама на 400нл в пота има 800(15%=120евро) обаче залата взима 3 евро (да не говорим че от тях 80% отиват за реклами, ракебацк, заплати и т.н.) ... те са прости ама могат да ползват калкулатор предполагам..

13. dg7al

dg7al
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    255
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +58 / 1 / -1
    Покер ръце:
    - Готови ли са подзаконовите актове?

- Работим по тях. Срокът за приемането им от Министерския съвет е 1 октомври 2012 г. Щом бъдат готови проектите, ще ги качим на нашата интернет страница, ще има обсъждане, съгласуване. Става въпрос за седем наредби, нов устройствен правилник на ДКХ и нова тарифа.

- На практика законът ще започне да действа на 1 октомври.

- Може и по-рано.

14. konselieri

konselieri
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    2,619
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +366 / 4 / -8
    Покер ръце:
    Е тука бая бъркаш :) Точно така е в момента, преди да направят подзаконовите актове .
    Затова ги храниме толкова,щото наистина са приели неадекватни неща .

15. dg7al

dg7al
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    255
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +58 / 1 / -1
    Покер ръце:
    то и върху rake-a е страшно много.. ако наистина смятат за оборот нещо, което не е стигнало до залите.. дано наистина четат :Д че ще станем за смях пред европейците...

16. CobraStarr

CobraStarr
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    332
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +1 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Искам да попитам, този начин на заобикаляне актуален ли е и в САЩ и ще мога ли да играя в европейските зали ?

Ако може някой с опит в областта да ми пише ЛС към кой сайт точно да се насоча и BG IP ли да избера отново или чуждестранно.

17. konselieri

konselieri
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    2,619
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +366 / 4 / -8
    Покер ръце:
    Става така, ама ако спре нета , когато си с ВПН - става фала. Някои хора изгоряха така. Иначе, мисля че има и програма, която в момента на спирането на интернета те disconnect-ва от покер софта, за да не ти засекат реалното IP.

Сподели страницата