1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

Покер рекламите по ТВ

Дискусия в 'Общ покер форум' започната от Mitiozo, 5 октомври 2009.

1. Mitiozo

Mitiozo
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,301
    Трофейни точки:
    36
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Абе много взеха да налазват рекламите на PokerStars и FullTilt по телевизията.
    Има ги по бтв, нова, диемите.
    Дали целят да заобиколят афилейтите така или просто си рекламират?

2. Zografa

Zografa
    Expand Collapse
    Super Moderator Staff Member

Съобщения:
    3,729
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +431 / 10 / -17
    Покер ръце:
    По-скоро целят просто повече приход в държави където покера е релативно слабо развита "индустрия".

3. Breeze

Breeze
    Expand Collapse
    Administrator

Съобщения:
    1,566
    Трофейни точки:
    48
    Оценки:
    +61 / 1 / -6
    Покер ръце:
    Според мен тези реклами са здраво губещи за тях, ама здраво :)

4. EasyGame

EasyGame
    Expand Collapse
    Well-Known Member Resource Gardener

Съобщения:
    4,194
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +219 / 6 / -22
    Покер ръце:
    Само да не вземат да приемат някакви глупави закони от които ние да страдаме :(

5. 1grubi1

1grubi1
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    85
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Според мен такова нещо тепърва предстои. Иначе рекламире са супер и не мисля, че могата да са губещи...самият факт, че говорим за тях е показателен ;)

6. Breeze

Breeze
    Expand Collapse
    Administrator

Съобщения:
    1,566
    Трофейни точки:
    48
    Оценки:
    +61 / 1 / -6
    Покер ръце:
    Ами аз имам предвид, че и за двата сайта основната цел е да се депозират пари, а толкова пари колкото дават за тия реклами едва ли ще бъдат депозирани в близките 10 години от бг играчи :)). Още повече, че трябва да извадим от сметката депозитите на хората които и без рекламите биха открили тези зали, и хората които ще спечелят пари и ще се преместят другаде после...

Някой отделен скин в мрежа има файда от българи защото правят много рейк, но самата мрежа няма кой знае каква файда според мен, почти всички почват с минимални депозити или фрийроли а за мрежата важно е да влизат пари в системата, рейка не става от въздуха

Интересно ми е какво мислят останалите

7. 200PLO

200PLO
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    14
    Трофейни точки:
    1
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Мен ми направи впечетелние,че отдол на рекламата на ФТ пише "бла бла ФТ не е хазартен сайт bla bla"

8. Zografa

Zografa
    Expand Collapse
    Super Moderator Staff Member

Съобщения:
    3,729
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +431 / 10 / -17
    Покер ръце:
    А направи ли ви впечатление, че и ФТП и старс си рекламират сайтовете за фрии мъни, fulltiltpoker.net и pokerstars.net :)

9. Mitiozo

Mitiozo
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,301
    Трофейни точки:
    36
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:

Според мен изобщо не им дреме, че били отделили Х пари за реклама в някаква държава от третия свят (като примерно тези Х пари са 1/1000000 от капитала им). Пък дори и да го правят за престиж.

10. SickOfItAll

SickOfItAll
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    257
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +3 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Рекламата си е инвестиция в дългосрочен период, която рано или късно се избива. Колко хора в България (извън покер играчите) знаят за тези сайтове? Има много хора с безобидни хобита (събиране на марки, значки, магнити за хладилник, капачки от буркани, плетене на една кука), които от чисто любопитство ще отворят сайтовете, ще поогледат, може да се регистрират на плей-мъни, после ще поразровят в нета, ще видят, че Фил Айви е спечелил 10 милиона зелени от игра на карти и голяма част от тези хора ще си кажат - е го на, ударихме кьоравото, станахме милионери. Този юзър може и след време да разбере за Онгейм, Прима, Айпокер и т.н., но първият му контакт с покера е от телевизията - Старс и Тилт.
    Верно, сайтовете не могат да очакват от мижави случайни депозити да се избият, но тук идва и алтернативната печалба:
    Първо - печелят от това, че разходите им за реклама (колкото и малки да са на база бюджетите им) намаляват данъците им.
    Второ - първата любов е най-силна. Обикновения юзър ще си отвори сметка в Старса да речем, ще поцъка на плей-мъни, ще свикне със софта, след време ще разбере за iPoker примерно. ще изтегли някой скин оттам и ще си каже "Баааааааа, мноу гадну тука ве, бахти гнусната графика, не мога да свикна". И пак в Старса. Оттук идват и следващите два момента:
    Трето - мултилевъл маркетинг. Сяда същия тоя юзър с авери на по бира и казва "Пък аз играя покер в интернет в ПокерСтарс". За да се изфука може и да поизлъже "Оня ден изкарах за един час 150 долара". И аверите си викат "Бахти, тоя тъпак, дето повтаря два пъти шести клас и накрая завърши вечерното, чупи кинти с покер в интернет, та аз ли, дето завърших само една година след набора си да не мога". Айде и той в Старса. и така...
    Четвърто - както каза и Mitiozo - престиж. Разбира тоя юзър, че има и други мрежи и зали. Обаче си казва "Да, ама тия двете рекламират по телевизора, а другите не ги дават в рекламния блок, дето е по средата на "Перла". Начи има нещо гнило в тях, ше си цъкам в Старса и Тилта".
    Отделно, че онлайн хазартната индустрия (в т.ч. покера) не е законово регламентирана в България и няма ограничения за реклами по медиите. Хората бързат да добият популярност преди законодателите да са им резнали тази въможност.
    И общо взето щом са решили да рекламират по националните телевизии с всичкото им скъпо време в прайм-тайм, хората са си направили сметката и са преценили, че няма да се овътрят.

11. roadrunner

roadrunner
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    86
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    уникално мнение е това горното
    това за щом оня тъпак може е май най-вярното бг мислене:)

12. Hristo82

Hristo82
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,022
    Трофейни точки:
    83
    Оценки:
    +289 / 11 / -50
    Покер ръце:
    Ама това с рекламите е страхотно, не знам защо почнахте сега да им правите сметка дали ще печелят или губят от тях. Нека повече хора да ги виждат щот утре пак като ме питат, какво работиш и аз пак трябва да лъжа - нищо. Веднъж отивам на лекар а те нали знаете, че винаги си питат какво работиш и така един ме пита аз му викам:
    "Еми работата ми е свързна с интернет прекарвам много часове пред компа бля бля бля" и като ме пита с кво по точно, че скоро ми предстои да си открия сайт и направо ме затапи тотал. За съжалеие имам проблем и всеки път се надъхвам - а другия път някой ако ме пита хич не ми пука играм покер и толкова, да ама явно проблема е в мойта глава и не мога и не мога да го кажа. Проблема е, че хора не приемат покера като нас, те го приемат като комар, хазарт и смятат такива хора за пропаднали без бъдеще, а аз не искам да ме смятат за такъв за това предпочитам да излъжа.
    Когато видя обаче в Сървайвър надписа - "Покерджия", когато дават онова момче дето участва, но не му помня името и направо изпадам в екстаз. Повече реклами повече хора покерджий по медийте, за да може хората да си променят възгледите за покера и покера като професия и някой ден като кажеш на някой - аз съм покер играч да си горд от това, а не отсреща да те погледнат странно с един такъв поглед [​IMG].

13. roadrunner

roadrunner
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    86
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    абе ако го погледнем и от друга страна, ще има още риба:)
    нищо че е БГ, ама отиваме пак в другата тема:)

14. SickOfItAll

SickOfItAll
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    257
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +3 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Стига нихилизъм де. Откачам когато видя някъде написано "БГ работа", "типична БГ черта" и т.н.
    Всъщност завистта и егоизма не са български патент. има ги навсякъде. Бих казал, че са типично човешка черта.
    А и по принцип няма нищо лошо в умерения егоизъм, ама това е съвсем друга тема.

"Я не сакам мене да ми добре, сакам Вуте да му е зле" - това е просто един шопски лаф, но и прекрасно оправдание. От кого ако не от нас, членовете на обществото, зависи да се промени и канализира в правилна посока мисленето, народопсихологията. Но някой да е направил нещо по въпроса? НЕ! Всеки предпочита да се крие зад анонимното "българска му работа, аз и да се опитам да променя нещо, няма да има файда". Всяко стадо си има мърша, не я превръщайте в знаме и девиз.

Малко повече национално самосъзнание и гордост няма да навредят на никого.

Айде да направим един експеримент: Колко от вас помнят текста на "Аз съм българче"? Ама без Google. Признавам си, първия куплет го бях забравил.
    А колко ще си спомнят веднага вица за българския казан в Ада? Изненада!!! Всички го знаят...

Извинете за offtopic-a, но не издържах.

иначе +1 за мнението на Hristo82

15. EasyGame

EasyGame
    Expand Collapse

Съобщения:
    4,194
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +219 / 6 / -22
    Покер ръце:
    Май не могат да рекламират сайтове със залагания с истински пари и май затова е така.

Иначе аз пък искам да няма гласност, всичко да си остане една мистерия. Покера да е най-долната професия, малко хора да се захващат с нея, да не се чува много много, защото ако всеки вземе да играе покер, кой ще гледа домати на село, кой ще взима кофите с боклук. кой ще бакча по магазините и т.н.
    Мен докторите като ме питат не лъжа, защото си имам нормална работа. А иначе след време като се развия и еволюирам до покер играч, просот мога да има казвам, че не работя нищо или пък че не е тяхна работа. Не знам защо трябва да се обяснявате на докторите - тях ги интересува единствено дали сте си платили здравните осигуровки.
    Дано да не се разчува :D

16. konselieri

konselieri
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    2,619
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +362 / 4 / -8
    Покер ръце:
    Еми да ти кажа докторите не питат щото няма кво да праят или им е любопитно,а се опитват да ти погледнат здравното състояние от всяка гледна точка ( в т.ч. социалния живот) ,защото при болестите нещата са комплексни.Тва питане за всичко му викаме снемане на анамнеза и си е важно( освен здравните осигуровки :D )

17. EasyGame

EasyGame
    Expand Collapse

Съобщения:
    4,194
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +219 / 6 / -22
    Покер ръце:
    Е какво го интересува зъболекаря къде работя и какво правя - той после си пита 2-3 пъти дали съм сигурен че ми плащат здравните осугировки. Е па да си вземат един лаптоп с интернет и да проверяват ако не вярват...

Сподели страницата