1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

Покер план, цел и съвети.

Дискусия в 'Покер турнири и SnG' започната от ceno83, 30 юни 2010.

1. ceno83

ceno83
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,001
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +113 / 2 / -3
    Покер ръце:
    Първо да се представя. Играя покер от 2-3 години , като 2 от тях на по аматьорско ниво. Последната една играя доста СНГ. В момента играя по около 35-70 СНГ 18макс 3.40 дневно в ПС. Искам съвети за гриндване и достигане на ниво 6.50 , а защо не и 14$. Ако може да ми коментирате данните и да ми кажете дали съм избрал правилно ниво , правилен турнир. Благодаря предварително ! Ще започна с 100$

Това е статистика за последните 5 дни. Много бавно и мачително е вдигането на банкрола.

В момента съм на 100$ , ако падна под 80$ свалям на 1,75 , като мина 90$ качвам на 3.40 , но наистина пътят е труден.

Последна редакция: 30 юни 2010
  2. vladimir0v

vladimir0v
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,786
    Трофейни точки:
    63
    Оценки:
    +128 / 6 / -6
    Покер ръце:
    И защо го правиш това ?
    Играй NL4 по-добре, вместо тези извращения..

П.П. В краен случай ако чак толкова мразиш NLHE, играй HU SNG в зала с голям рейкбек.

3. ceno83

ceno83
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,001
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +113 / 2 / -3
    Покер ръце:
    Ами някъде четох че СНГ са перфектни за изграждане на банка...

4. vladimir0v

vladimir0v
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,786
    Трофейни точки:
    63
    Оценки:
    +128 / 6 / -6
    Покер ръце:
    Да, когато чистиш и страхотен бонус към тях :)
    Пробвай офертата на Betsafe, ако смяташ че можеш да правиш такива количества на ден. Също така се преориентирай към тези за по 10 души. Задължително прочети и книгата на Колин Мошман за СНГ.

И все пак, рано или късно ще започнеш да играеш и кеш, така че по-добре давай от сега, за да тренираш дисциплината си!

5. Zografa

Zografa
    Expand Collapse
    Super Moderator Staff Member

Съобщения:
    3,733
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +440 / 10 / -17
    Покер ръце:
    И моето мнение е да изградиш набързо една банка с добър бонус от БетСейф офертата ни и СнГ игра и после да налазиш кеш масите.

6. ceno83

ceno83
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,001
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +113 / 2 / -3
    Покер ръце:
    Благодаря за съветите.

1) Има ли я безплатна книгата на Колин Мошман ?
    2) Каква е офертата на БетСейф ?
    3) Никакъв ли шанс няма да се правят добри пари на СНГ , или всички ще ми кажете да играя кеш :)

Доколкото прочетох примерно:

Gold(Злато):

* 200% $500 заявен бонус
    * Въведете бонус код GOLD
    * Спечелете 4000 игрални точки, за да получите бонуса си

Депозирам 100 долара с бонус код GOLD , правя 4000 точки за Юли и взимам 500$ ? Това ли е ?

Последна редакция: 30 юни 2010
  7. vladimir0v

vladimir0v
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,786
    Трофейни точки:
    63
    Оценки:
    +128 / 6 / -6
    Покер ръце:
    Пиши ми лично съобщение за книгата на Колин Мошман, няма проблем да ти я дам ;)

Що се отнася до точките в Бетсейф - да, точно така е :) всеки 1 долар рейк ти е 5 точки, значи трябва да рейкнеш 800$ :)

8. kardzhaligrind

kardzhaligrind
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    160
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Шанс има да се правят добри пари от всичко, всичко си зависи от теб. Конкретно в Старса до 16 $ не ми се виждат особено трудни 18 man SNG, така и така си почнал виж до къде ще стигнеш с необходимите усилия + винаги можеш да се прехвърлиш и да играеш КЕШ, но просто следвай 1 посока и резултатът ще е много по-лесно осезаем и видим.

9. orient33

orient33
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    191
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    wtf ?

СНГтата са доста добра форма за изграждане на банка, но масово стигат до 75$ и по-нагоре няма на къде, Графиката ти е доста добра, продължавай така и ще се вдигнат нещата, дори бих казал че РОИ-то ти е високо и си спечелил повече от колкото би в нормален рън.
    Плюс това семпъла ти е МНОГО малък, може това да е твоята форма на игра, може и да не е - 200 снг-та са нищо, направи ги 1000 и пак ела :)

Keep walkin...

10. ceno83

ceno83
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,001
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +113 / 2 / -3
    Покер ръце:
    Мисля всеки ден в който съм играл да ви пускам актуални данни за развитието ми. Ще се радвам на всички коментари. Вчера съм изиграл около 45 СНГ-та от който 44 - 3.40$ и 1- 6.50 в което станах втори за 32.60$. Като цяло вчера съм 50$ напред което е 1/3 от общата ми банка 100$-->150$

Почнах да спазвам железни правила от 12 дни и за това имам само 200 турнира. От тогава и водя статистики и спазвам банкрол мениджмънт.

Ето и актуалните графики от вчера 30.06. Включило се е и 01.07 , но това е защото мина полунощ.

Последна редакция: 1 юли 2010
  11. SickOfItAll

SickOfItAll
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    257
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +3 / 0 / -0
    Покер ръце:
    По-добре го направи като блог, по пригледно и организирано ще е
    Good luck :)

12. ceno83

ceno83
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,001
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +113 / 2 / -3
    Покер ръце:

Какво означава това ?

13. piskun

piskun
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    730
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Семпъл = статистически данни.
    Предоставените ти ръце/игри са прекалено малко на брой за да си направиш генерален извод как се развиваш или играеш.

Пример:
    Имам сесия от 100 ръце първите 10 печеля -> ако изкарам семпъл от първите 10 се вижда, че печеля. Ако е общ семпъл от всички 100 ръце -> може дори да съм назад.

В покера се търсят печалби в дългосрочен план и не е добре да се взима под внимание малък брой игри/ръце за да се вадят генерални изводи за играта на даден човек.

14. ceno83

ceno83
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,001
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +113 / 2 / -3
    Покер ръце:
    Благодаря за изчерпателният отговор :) До 2-3 седмици с тоя темп ще имам 1000+ турнири на заветното за мен ниво 3.40$

Според вас колко трябва да ми стане банката за да съм спокоен и да играя на 6.50 ? Мислите ли че 3.40 е високо ниво за банка 150$ ?

15. PYM

PYM
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    904
    Трофейни точки:
    28
    Оценки:
    +74 / 3 / -6
    Покер ръце:
    Като цяло завиди по колко маси играеш, но за СНГ към 50 пъти стойноста на входа, мисля че ще са ти достатъчни.

16. kardzhaligrind

kardzhaligrind
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    160
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Такива от рода на вчера съм 1/3 напред просто ги забрави, а играй за правилните решения в дълъг период от време, те парите рано или късно ще си дойдат. Направи 2-3 к игри на 6,5 и 3,4 общо и пусни няколко скрийна да видим за какво иде реч. Относно колко BI ти трябват приемаме че при 18 човека вариацията е по-голяма следователно ще ти трябват повече BI, мен ако питаш 125 поне :) тоест ако имаш добър ROI пробвай 6,5 % с 750 долара + задължително първите дни пускай по-малко маси.

17. subwoolfer

subwoolfer
    Expand Collapse
    Active Member

Съобщения:
    43
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    +1 за kardzhaligrind вариацията по тези турнири е голяма и 150$ като че ли са малко и за 3,40$ турнири.За няколко куулъра и ще те върнат в 1ви клас ...

18. ceno83

ceno83
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,001
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +113 / 2 / -3
    Покер ръце:
    Играя 4-6 маси , но повечето пъти 4 , понеже на 6 съм една идея по малко концентриран и забелязвам че броя на масите не е пропорционален на броя на печалбите. Ако на 2 маси печеля X пари за Y време то на 6 маси печеля 3Х-Z , където Z е коефицент загубени пари поради липса на концентрацията и разчитането на останалите играчи ! В дългосрочен план очакваната печалба е по малка от колкото , като играя на 4 маси :) Дано да сте ме разбрали , че и аз малко объркано се изразих :)

п.с Малкко не съм на ясно с терминологията , какво е "За няколко куулъра" - Нещо като много поредни турнира без печалба ? или няколко дни ?

19. ceno83

ceno83
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,001
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +113 / 2 / -3
    Покер ръце:
    Благодаря за компетентното мнение. Ще се опитам да играя за самата игра и да забравя за парите. Колкото до Бай-ина , мисля да не свалям от 3.40 . Чувствам се добре на това ниво. Решил съм да сваля на 1.75 само ако загубя 10 бай ина (116$). На 6.50 мисля да се кача като събера 60-70 бай ина , или 400-450$.

20. ceno83

ceno83
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,001
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +113 / 2 / -3
    Покер ръце: