1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

Покер компютър

Дискусия в 'Покер софтуер и хардуер' започната от KKrushed, 12 юни 2014.

1. KKrushed

KKrushed
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    171
    Трофейни точки:
    28
    Оценки:
    +56 / 5 / -2
    Покер ръце:
    Здравейте грайндъри,
    тъй като от 3 години ползвам лаптоп, но той вече сдава багажа, е крайно време да си сглобя нов компютър, който да се ползва само и единствено за игра. За жалост съм крайно некомпетентен в тази област и имам нужда от съвети. Нуждая се от настолен компютър, който да поддържа 15-20 маси + Ютюб без да крашва худа с хем 2 (още го нямам тъй като сегашния компютър не може да го подкара). Най вероятно ще го сглобят за мен в сервиз, но трябва да им кажа какви части да сложат за максимум перформънс. Чувал съм, че за покер е необходим бърз хард диск и доста РАМ. Също така нуждая ли се от ултра модерна видеокарта, за да подкарам всички маси на 1 голям монитор с висока резолюция?
    Моля, споделете какви точно характеристики и/или евентуални конкретни елементи, които са мъст-хев за подобна машина.

2. Bighazelnut

Bighazelnut
    Expand Collapse
    Value Control

Съобщения:
    1,560
    Трофейни точки:
    63
    Оценки:
    +58 / 1 / -6
    Покер ръце:
    Много е важно да дадеш бюджет, колко монитора ще се използват (важно е за да се знае каква видеокарта да се сложи).

3. KKrushed

KKrushed
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    171
    Трофейни точки:
    28
    Оценки:
    +56 / 5 / -2
    Покер ръце:
    За парите - очаквам да дам към 1000-1500лв за компютъра и до 1000лв за монитор, тъй като останалите части, които не са важни за хема, ще са обикновени. За мониторите - иска ми се да мина на един 27 инча Дел, но досега никога не съм играл само на 1 монитор и не мога да си го представя.

4. Bighazelnut

Bighazelnut
    Expand Collapse
    Value Control

Съобщения:
    1,560
    Трофейни точки:
    63
    Оценки:
    +58 / 1 / -6
    Покер ръце:
    Дъно - ASROCK H97 PRO4 /1150 - по-добре си е да имаш възможност за Broadwell
    Процесор - I5-4590 /3.3G/6MB/BOX/LGA1150 -
    РАМ - 8GB DDR3 1600 KINGSTON HPRX - по-голяма плочка с перпектива за добавяне на още една такава, за да му е по-добре на PC
    SSD диск - ADATA SSD SP920 128GB - може и малко по-скъпите на Intel 520/530 Series и Samsung Evo
    Твърд диск - 1T SG SATA 6G/7200/64 /3Y WARR -
    Захранване - PSU FORTRON RIDER 550W Silver - може и това, ако не държиш на модулното
    Кутия - FD CORE 3000 USB3 ATX BLACK -
    Видео карта - GB N660OC-2GD

Цена: ~1380 лева

Това ще ти е достатъчно да подкараш до 3 монитора едновременно. Ако имаш нужда от РАМ, просто добавяш още 1 плочка 8ГБ и летиш.

5. KKrushed

KKrushed
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    171
    Трофейни точки:
    28
    Оценки:
    +56 / 5 / -2
    Покер ръце:
    @ Bighazelnut - благодаря ти за обстойния коментар. За мониторите не съм решил на 100%, но ми се иска да гледам само на едно място докато играя. Серго ми препоръча Делл и 27-ците изглеждат добри, но се притеснявам дали ще е достатъчно комфортно за 12-15 маси + 5 лобита. Има вариант за главен монитор + малък за лобита и Хем или пък 2 еднакви 22 инча примерно, но не мога да преценя кое е най-удачно. Предполагам трябва да реша за броя на мониторите преди да сглобя компа. :D

6. Bighazelnut

Bighazelnut
    Expand Collapse
    Value Control

Съобщения:
    1,560
    Трофейни точки:
    63
    Оценки:
    +58 / 1 / -6
    Покер ръце:
    Ами и аз смятам, че е добре да решиш с колко монитора, ще работиш. За повече от 10 маси, личното ми мнение е за поне 2 монитора. Другия вариант е за голям монитор поне 27-ца и огромна резолюция, но ще се кьоравиш в буквалния смисъл на думата, защото масите ще са много малки. Аз също играя на много маси, минимум 10 и ми е по-удобно на 2 монитора (23 и 24 инча ползвам аз). Ще ти трябва и повечко РАМ, съвета ми е да сложиш 16 ГБ (2 плочки по 8ГБ). Също мисля, че 1000 лева ще са ти малко за 1 наистина качествен ГОЛЯМ монитор.

7. GambitTakesDis

GambitTakesDis
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    715
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +134 / 3 / -1
    Покер ръце:
    DELL u2713HM - може би най-добрия монитор, който мога да препоръчам :)

8. RealSot

RealSot
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,608
    Трофейни точки:
    83
    Оценки:
    +384 / 15 / -18
    Покер ръце:
    +100

9. KKrushed

KKrushed
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    171
    Трофейни точки:
    28
    Оценки:
    +56 / 5 / -2
    Покер ръце:
    Гледам че е с 2560 x 1440 резолюция. Теб стига ли ти 1 такъв монитор за 12+ или ти го ползваш към лаптопа?

10. RealSot

RealSot
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,608
    Трофейни точки:
    83
    Оценки:
    +384 / 15 / -18
    Покер ръце:
    Според мен ще ти трябва 1 такъв за масите и 1(може да не такъв някъв друг) за лобито.
    Този монитор без проблеми събира 24 маси на покерстарс, обаче няма място за лоби.

11. KKrushed

KKrushed
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    171
    Трофейни точки:
    28
    Оценки:
    +56 / 5 / -2
    Покер ръце:
    Има такава опция и даже това ще е най-рационалното, тъй като стария 22-инчов ще влезе в действие. Ще помисля все пак и дали да не взема 2 по-нови 22ки, но май това май ще е по-скъп вариант.

12. toxic

toxic
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    923
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +46 / 13 / -6
    Покер ръце:
    И аз обмислям нови два компютъра за покер. Но двата общо ще ми струват около 1200-1300 лева. Всъщност, може и по-малко. Допълнителна карта не ми трябва, след като не се играят игри. Няма да ползвам тия големите кутии. Ще сглобя нещо малко на размери. Да е хладно и да не харчи много ток. Възможно най-малко вентилатори. Ще се ползват само качествени части.

13. Zografa

Zografa
    Expand Collapse
    Super Moderator Staff Member

Съобщения:
    3,724
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +422 / 10 / -17
    Покер ръце:
    Моя съвет - вземи 27" с голяма резолюция и един нормален 20-22" фул хд за лобита и софтуер. Ще ти е супер оптимално. Дел е супер опция.

От към хардуер - ССД е задължителен минимум 80 даже бих ти казал 128(аз ползвам 250гб и вече си мисля за по голям).
    Процесор - и7-ца задължително.
    Рам - 16г
    Другото е без значение, но все пак за кеф и удоволствие си сложи прилично видео + бърз хдд(7200 рпм+).

Това ти е професия и хоби едновременно, прекарваш по 10-12-16 часа нонстоп на работното си място достатъчно често за да не ти се свидят парите.

14. rvg

rvg
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    387
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +43 / 0 / -0
    Покер ръце:
    i7 за покер е тотално безмислено, i5 ще даде същия резултат, даже и някое евтино amd ще е достатъчно, че и почти няма да се забелязва разлика. Освен тва, ако няма да се цъкат игрички всяка видеокарта над 150лв е абсолютно безмислена също, разлика никаква няма да има.

15. Zografa

Zografa
    Expand Collapse

Съобщения:
    3,724
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +422 / 10 / -17
    Покер ръце:
    Не искам да споря, но както казах взимай всичко на макс и ще ти е кеф - специално за хардуер никога не съм жалил средства(от както мога да си го позволя) и не съжалявам - дори това са едни от най-добре похарчените ми пари според мен.

16. toxic

toxic
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    923
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +46 / 13 / -6
    Покер ръце:
    Ми, погледнете колко процента се натоварват I5 и I7 докато вървят 20 маси.

17. RealSot

RealSot
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,608
    Трофейни точки:
    83
    Оценки:
    +384 / 15 / -18
    Покер ръце:
    16GB>8 GB задължително

18. KKrushed

KKrushed
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    171
    Трофейни точки:
    28
    Оценки:
    +56 / 5 / -2
    Покер ръце:
    Благодаря за мненията. Едно е сигурно - другата седмица зимам 27-цата Дел да си я ползвам отсега с лаптопа, а за компа ще се консултирам в сервиза коя точно видео карта да избера. Надявам се до няколко седмици да постна пик с новия сетъп :)

19. GambitTakesDis

GambitTakesDis
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    715
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +134 / 3 / -1
    Покер ръце:
    с лаптопа макс резолюцията на монитора е по-малка

20. Zografa

Zografa
    Expand Collapse

Съобщения:
    3,724
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +422 / 10 / -17
    Покер ръце:
    Зависи от лаптопа, като цяло има чалъм да се подкара и голямата резолюция и през ХДМИ, но на по-малко херци и по-малко битов цвят(ще има разлика само за "тренирано око", но за игра няма проблем).

Сподели страницата