1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

Покер и мобилен интернет?

Дискусия в 'Общи приказки' започната от qwertyyy, 28 юли 2015.

1. qwertyyy

qwertyyy
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    8
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +2 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Здравейте,

отивам на море за няколко седмици и възнамерявам да играя от плажа понеже ще съм на къмпинг. Чудя се как да подходя с интернет връзката. Колко трафик ще ми е необходим и тн. Ориентираха ме към предплатен пакет на Telenor който е 5GB ако не се лъжа. До къде ще го докарам с тези 5 GB ако ги ползвам само за игра? Вие бихте ли препоръчали други опции ?

Не искам да се връзвам с договор, защото няма да го ползвам след като се върна и е напълно излишно.

2. Ludman

Ludman
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    152
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +150 / 3 / -1
    Покер ръце:
    5гб са ти предостатъчни само за игра(но не броузвай и клипчета разни ... там дърпа яко)! Даже и 3гб ще ти стигнат ....

Виж в картата дали обхвата на теленор минава от там , защото има зони които не обхваща и ако не ... виж др. оператори!

• Like Like x 1
  3. Stanley

Stanley
    Expand Collapse
    Active Member

Съобщения:
    34
    Трофейни точки:
    8
    Оценки:
    +5 / 0 / -0
    Покер ръце:
    5гб е предостатъчно, но покритието и скоростта са важни, да не вземе да ти пада нета през минута... аз лично бих избрал виваком, заради покритието

• Agree Agree x 1
  4. toxic

toxic
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    923
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +46 / 13 / -6
    Покер ръце:
    Ако е само за игра 5гб не можеш и за 3 години да ги изхабиш. Клиентите имат много слаб трафик. В зависимост от залата между 20 и 50кб за 12 маси.

5. toxic

toxic
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    923
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +46 / 13 / -6
    Покер ръце:
    Също така можеш да ползваш интернет от телефона. Има еднократни пакети за месец , за ден, за левче и т.н. Ако играеш по-често е добра идея да имаш резервен нет. Вземаш 500мб с договор за 1 година за 5 лева. Има за 2 лева 100мб. Настройваш си един рутер да превключва бързо и филтрираш да пуска трафик само на покер клиентите. Може и на виртуалка да се направи. Така няма да губиш пари когато падне основния нет. А може направо да играеш само на мобилния нет. Те много рядко падат.

6. BiGb1rD

BiGb1rD
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    162
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +22 / 0 / -1
    Покер ръце:
    Аз съм играл като ползвам само интернет от телефона. Ако имаш интернет на телефона пробвай да играеш 1 час и виж колко трафик ти дърпа и ако е наистина малко, колкото казва toxic, няма смисъл от допълнителен мобилен интернет.

7. toxic

toxic
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    923
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +46 / 13 / -6
    Покер ръце:
    Може би трябваше да спомена, че при първоначалното пускане на клиента ако тръгне да ъпдейтва софта, ще се натрупа трафик. Толкова колкото е голям ъпдейта.

8. Ludman

Ludman
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    152
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +150 / 3 / -1
    Покер ръце:
    Ми аз не съм съгласен много .че за 3г може да ти стигнат. Игал съм в Ипокер и Тигрите ... на сесия отчитах по 50-100кб(имаше пъти и то 200кб съм стигал) на 6 маси за 1.30-2 часа игра! За един месец нормално ще се вместиш с 5гб ....без да го мислиш и тъниш много!
    Иначе да .... добър съвет да си ъпдейтнеш софта преди това , ХМ също ... и да си изключиш всякакви ъпдейти на компа(сега си мисля . че май ми се е вдигало ...щот антивирусната се ъпдейтва всеки път)!

9. Ralev

Ralev
    Expand Collapse
    Active Member

Съобщения:
    30
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Ползвам интернет на Теленор, но това важи и за другите оператори.
    Изхабил съм си пакета от 500 МБ за месеца и съм на ограничение 64кбит/с = 8кб/с и играя до 4 маси прима или старс без никакви проблеми. Дори Онгейм ми върви през VPN 3 маси гладко и до 5 със съвсем леко насичане. Според това какво ти трябва може и най-малкия пакет да ти стигне.
    Интернет трафик ако играеш всеки ден по 4-5 часа 3 ГБ е добре само за игра, без да стигаш ограничението на скоростта. Аз играя веднъж на 2-3 дни и имам средно 1ГБ на месец трафик.

Сподели страницата