1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

Покер футболен отбор

Дискусия в 'Общи приказки' започната от DorianGray, 8 октомври 2013.

1. DorianGray

DorianGray
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    183
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Здравейте
    Това е едно начинание което обмислям от доста време. Идеята е не да се съберем х човека и да си направим отбор. Идеята е да се съберем и да станем нещо като спонсори на някой закъсал отбор. Тук не говоря за някакви големи суми и да станем спонсор на отбор от А или Б група. Въпроса е да намерим отбор с име и добра детска школа изпаднал в немилост и играещ в аматиорските или полуаматиорските девизии на страната. Като цяло схемата е следната правим си НПО или друг вид организация която да помага в началото с дарения а в последнствие ако оперира с достатъчно да стане и постоянен спонсор на отбора. Ако нещата почнат да се случват тази наша организация може дори да стане собственик на дадения отбор. (тук искам да вметна че не търся нито някаква облага нито някаква публичност. Ако се стигне до такъв момент ще имаме събрание и ще се разберем като бели хора дали искаме някой да е лице на организзацията и отбора или просто ще бъде организацията без никаква публичност)
    Защо искам да го направя това? Защото искам да има един отбор в БГ в които няма да има задкулисни игри и ще се прави всичко възможно децата да се развиват.
    Конкретно за отбор сега на ум ми идва Марица Пловдив. Отбора от които е тръгнал Христо Стоичков, един от малкото отбори на които стадиона е техен а не на общината държавата или трето лице. Отбор който преди 10 години имаше най-добрата детска школа и почти всяка година беше шампион или се бореше за титлата при възрастови групи от 12 до 15 години.
    Аз лично си признавам че от доста време съм преминал на любител покер играч , но ако това начинаие се получи съм готов да наблегна по сериозно на играта си и да отделям 80% от профита си за това начинание.

Може би повечето от вас не ме познават точно поради факта които изтъкнах че от доста време не играя за пари а по скоро за забавление но мисля че Астрала който ме познава добре може да ("гарантира") изкаже мнение на базата на познанството ни дали това е някой скам или просто споделяне на една идея как да помогнем на 50 момчета да се опитат да осъществят мечтите си без да си мислят дали всяка тренировка не им е последна защото отбора им няма пари за издръжка.

2. achovd

achovd
    Expand Collapse
    Active Member

Съобщения:
    35
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Поздравление за идеята.За нещастие всичко опира до пустите пари,които са дефицит в България, но въпреки това може и да се получи.Също така трябва да се помисли по въпроса как ще се контролира изразходването на въпросните дарения :)

3. AstraLa

AstraLa
    Expand Collapse
    Administrator

Съобщения:
    886
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +112 / 2 / -6
    Покер ръце:
    Със сигурност Dorian е сериозен човек и тази тема НЕ е scam. Успех в инициативата.

4. bladeto

bladeto
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,757
    Трофейни точки:
    36
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Идеята е готина. Реализирането й, обаче, мисля няма да е никак просто. По-скоро ще трябва да си отделиш 80% от времето, а не от профита. Подобни неща изискват постоянство и години, за да има реално някакъв ефект.

5. DorianGray

DorianGray
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    183
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Еми какво да ти кажа работя нещо което е с доста плаващо работно време. Проблема е че имам доста пътувания в чужбина но след като го предлагам съм наясно че това начинаие ще ми отнема доста време.
    След вчерашните случки обаче имам още едно нещо което искам да добавя. Отбора на които ще помагаме няма да е от София. Тук просто се перат пари а феновете са продавачи на наркотици и всякакви гамени. Като за начало на начинаието мисля да отидем до въпросния отбор които си изберем (аз продължавам да мисля че Марица е добър вариант ) и да попитаме какво е положението в клуба. От какво имат нужда. И ако успеем да се съберем 10 човека които да дадат по 50лв са 500лв с които можем да им купим топки или екипи или ако искате да наемем фирма да им освежи съблекалните. Ако превърнем това в практика всеки месец да наливаме една такава скромна сума в един отбор постепенно ще видим резултатите. Ако обаче това нещо има отзвук и се съберем повече хора повярвайте ми че спокойно можем да събираме достатъчно пари за да направим разликата за едно малко отборче.
    Парите няма да се дават на отбора а ще се пита от какво имат нужда и ще се купува (след дискусия със всеки дарител) Всеки от нас си изкарва достатъчно трудно парите за да ги дадем просто на някой да си прави с тях каквото иска.

6. Sergo90

Sergo90
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,535
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +375 / 11 / -82
    Покер ръце:
    Не подркепям инициативата понеже съм запознат от по-близко може би от вас с БГ футбола и при мисълта да давам пари за него не ме кефи никак.
    Баща ми беше изпълнителен директор на такъв подобен отбор изпаднал в В група и съответно нуждаещ се от помощ финансова и заедно с други мои роднини почнаха да го управляват и да наливат пари за тази идея (каквато имаш ти) ....Та отбора влезе в А група игра 1/4 финал за купата на БГ и близо 7-8 години следях отблизо какво се случва и наистина се погнусих ...то не са съдии боклуци,играчи продаващи мачове и играеки ги на черно тото ... всичко е толкова мръсно в тази игра вече,че просто не как може да се поправи това ...
    Общо взето за всяко нещо,което трябваше да се се случи се искаха пари под масата... което е много тъжно наистина

Друга е идеята за подкрепянето на детско-юношеския футбол и там съм за,защото просто ако може да се повлияе на футболистите от деца това би било промяна към много по-добро и просто наблюдавайки техните усилия и старания се вижда ,че те играят тази игра заради играта а не заради парите,които стоят зад нея

П.С за А групата ни знам група от футболисти,които продават инфо за уредените мачове в които те играят и това си е супер честа схема и си правят по 5к + на мач и са си боклуци

Последна редакция: 9 октомври 2013
  7. DorianGray

DorianGray
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    183
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Разбирам те напълно и моята идея е да подпомогнем именно и само децата и да им дадем нормална база за тренировки и възможност за развитие. Тук не става въпрос да вкарваме отбор в професионалния футбол. Радвам се че даде това пояснение за да са наясно хората които имат желание да помагат. Понеже очевидно си наясно как стоят нещата ще се радвам ако изявиш желание и дадеш няколко предложения как точно да го направим това начинание за да достигне максимално до децата които искат да се развиват

8. Lag4Hapiness

Lag4Hapiness
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,315
    Трофейни точки:
    53
    Оценки:
    +29 / 2 / -0
    Покер ръце:
    По-голям цирк от Нафтата в България няма в момента.
    http://burgas.topnovini.bg/node/59047
    Наливайте пари в Нафтата, не в Марица :)

9. cnapta4e

cnapta4e
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    154
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +5 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Има-Спартак Вн. Само че схемите там са сложни.

10. DorianGray

DorianGray
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    183
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Момчета отплесвате се от темата. Говорим да помогнм на утвърдена детска школа на която да помогнем защото А отбора е изпаднал в немилост. За цитираните от вас отбори се искат някакви големи пари и някакви схеми как и какво да се открадни къде да се уговори някой мач и тн. Помислете за отбори като Ботев Враца, Чардафон Габрово и тн

11. RealSot

RealSot
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,608
    Трофейни точки:
    83
    Оценки:
    +384 / 15 / -18
    Покер ръце:
    Септември София
    В момента играят в двора на спортното училище, а иначе си имат стадион, който не се подържа от години и е заприличал на джунгла. Тука има няква схема според мен.

https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd....720/972056_10151754479958872_1963442433_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd....720/521615_10151754480153872_1354805911_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd....720/1001921_10151754480208872_128648903_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd....20/1005983_10151754480318872_1885803164_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd....720/992811_10151754480498872_1014221189_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd....720/1005328_10151754480603872_949845940_n.jpg

Само давам пример (Не да се спонсорират тях, а какво е състоянието на нашите отбори, има много такива отбори и ДЮШ), защото това беше най-добрата ДЮШ, а сега положението е доста лошо. Играят с младежите в В група и всеки мач падат с по 5-6 гола на нула. Незнам какво прават точно, явно добрите играчи ги продават рано, защото школата се води много добра.

12. paev10

paev10
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    194
    Трофейни точки:
    31
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Допреди 5-6 години школата беше добра, оттогава не е :) Нито треньорите са на ниво, нито ръководството. Добрите играчи не ги продават, а си тръгват самички на около 12-3-4 години, защото виждат, че няма бъдеще. Преди 2-3 години Вальо Михов дойде, каза че има амбиции да възвърне величието на Септември, даде една пачка от 2000лв да се раздаде на около 30 човека, и това беше.

13. DorianGray

DorianGray
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    183
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Добре примера със Септември е много добър. Дайте и други такива предложения но все още не виждам желаещи да отделят по 50-100лв на месец което всещност е идеята тук. Нима искате да ми кажете че 50лв на месец са ви много за една благородна кауза? В момента в който се съберем 10 човека ще обсъдим нещатат на кой отбор да помогнем и как. Ще отидем на място да се запознаем с момчетата и ще решим за какво да ги дадем тези пари. Но пак казах въпроса е това да се случва всеки месец. Ако искате дори може да редуваме отборите и да помогнем на повече деца. Важното е да станем по-добри. Ако всеки човек за себе си не потърси как да промени тази действителност никога няма да се оправим.Това ни е проблема на нас винаги хулим псуваме правим се на разбирачи но когато трябва да направим нещо винаги оставаме пасивни и другите да се оправят.

14. mitkos

mitkos
    Expand Collapse
    Administrator Resource Gardener

Съобщения:
    1,094
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +195 / 5 / -20
    Покер ръце:
    Знам, че това което ще напиша ще е СПАМ в конкретната тема, за което моля DorianGray за извинение!
    Според мен футболът в България е пълна помия. Дори от школите да излязат що-годе читави играчи, веднага влизат в схемите и Син Сити, и няма как да се развият.
    Защо не помислите да подкрепите някакви ДЮШ в други спортове. Например във волейбола (няма да кажа баскетбол защото съм пристрастен :) ). Във волейбола имаме и реални успехи, честно казано не знам как, при положение че не се влагат почти никакви пари в детските школи там. В София и на още няколко места има волейболни школи, но на всякъде другаде е пълна трагедия, а има деца с потенциал. Аз бих се включил в каузата, но не за футбол.
    ------------------------ Край на СПАМ-а :) ------------------------

Последна редакция: 10 октомври 2013
  15. Lag4Hapiness

Lag4Hapiness
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,315
    Трофейни точки:
    53
    Оценки:
    +29 / 2 / -0
    Покер ръце:
    Dorian, идеята ти няма да се реализира. Причината е доста проста. Всеки си подкрепя неговия си отбор. Аз съм давал много пъти пари за Нефтохимик за всевъзможни инициативи, но какво ме бъркат отбори като Септември и Марица? Че аз дори не ги знам в какъв цвят играят Септември. Давам си парите само за благото на моя отбор.

16. konselieri

konselieri
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    2,619
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +359 / 4 / -8
    Покер ръце:
    И аз мисля като Митко, аман от тоя футбол :)

17. DorianGray

DorianGray
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    183
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    mitkos за много от нещата които си написал си прав. За баскетбол и аз съм пристрастен идвал съм да игря няколко пъти с вас, но очевидно всички вие сте се грижили доста по добре за телата си от мен през последните 10 години и май аз бх единствения който пушеше та заради това умирах след 10 мин. Идеята за футболен отбор ми хрумна понеже това е масов спорт и всички се интересуват и си мислех че ще мога да събера повече хора които да приемат каузата присърце. Иначе идеята ми е за спорта като цяло и за това да помогнем на тези които няма кои да им помогне. Това че съм имал късмета да имам родители които не са ме лишавали от нищо и съм учил в най елитните училища и съм правил каквото си искам не значи че всички са така. Това че някой деца са от бедни семейства или просто от малки населени месета и нямат възможност да се развиват като някое разглезено софиянче не значи че са по-малко талантливи. Така че Миткос аз съм готов да се включа във всяка инициатива която ще помогне на децата на българия да се развиватр и спортуват пред това да ходят да се друсат и да играят по цял ден ГТА .
    Lag4Hapiness мнението ти няма защо да го кометирам. Очевидно не разбираш идеята. Не е въпроса да подкрепя някой които си пере парите през отбора идеята е да помогнем на децата и честно да ти кажа няма никакво значение дали отбора е церева кория или долно пичковци. Да и аз съм привъженик на Локомотив Пловдив но няма да отида да дам и 1ст за този отбор понеже там игрите са всякакви но не и футбол.

18. paev10

paev10
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    194
    Трофейни точки:
    31
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Дориан, игрите навсякъде са всякакви, само не и футбол.

Аз бих отделял пари, но не за футбол.

Сподели страницата