1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

Players Notes

Дискусия в 'Общ покер форум' започната от JJS, 15 януари 2013.

1. JJS

JJS
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    48
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Привет, реших да отворя темата за да може по-компетентните играчи да дадат някакви tips за това как се слагат най-оптималните бележки на играчите. Проблема при мен е, че го правя по най-малумния начин от сорта на: "barrelva 2 ulici i nakraq checkva kato nqma", "slowplayva si flopnatia set" "plashta s fd dokrai" "tilter e, edva li shte go vidq poveche" "opasen e ne igrai s nego" "plashta AI PF s AK" и други подобни, които като се замисля са пълен боклук и изобщо не вършат работа, а и доста често са грешни, защото не са специфични. По филмчета съм гледал как слагат кратки ясни бележки със съкращения, които изглеждат са къде къде по смислени. Та бихте ли дали идеи как го правите?

2. fulsome

fulsome
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    52
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Не е важното да са красиви.Важното е да ги разбираш и опонента като направи нещо подобно да си имаш едно наум какво може да направи в последствие.Аз примерно след бележката слагам "+" (когато пак го направи) и "-" (когато не го изиграе по същия начин).

3. Sergo90

Sergo90
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,535
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +375 / 11 / -82
    Покер ръце:
    мм всички бележки биха били от полза , ест след като напишеш нещо не е казано,че това е закон и съответно бележките за опонентите ни би трябвало да се променят и понякога,тъй като хората в днешно време имат все по малко лийкс,които повтарят често, аз си пиша бележките с 3,2,1 въпросителни в края или удивителни според това колко силен е моя риид за него,също при повторение на дадената бележка махам въпросителните и почвам с удивителните :)

доста добре е да пишеш и това,което според тебе лошия си мисли за тебе винаги помага,особено ако си имал интересни плейове вс него,то задължително играта му ще стане малко по-персонална срещу теб.Би било хубаво да си направиш и някакви глави -пример

-ПРЕФЛОП
    -СКУИЗ
    -Колд Кол
    -колд 4б

Постфлоп
    -ч/р
    -3брл

-3б пот
    има ли ч/р търн и така ...мисля че ми схващаш идеята

отделно е много добре да си оптимизираш дължината на бележките,защото аз лично за дадени опоненти имах по 12-13 реда в ХЕМ и ми беше трудно докато играя да гледам и преди сесията си ги отварях и гледах всичко за всеки
    -също е добре преди да почнеш да играеш малко да погледаш масите и да видиш има ли издразнени/тилтнати опоненти и каква е самата динамика на масата :))

П.С отдели си 1-2 дни само на преглеждане на бележки и оптимизирането им,100% ще ти помогне

4. bjich

bjich
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    9
    Трофейни точки:
    1
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Пиши такива бележки, които да ти помагат в конкретните ситуации - примерно "donkbet dryboard i X/F turn", така че като ти го направи пак да знаеш, че го прави със слаба ръка или "checkback FD na turn as PFC", така че като ти бетне търна, след като си чекнал да не се филмираш, че те флоутва, или "X/R set as PFR 3way" и т.н.

5. Hristo82

Hristo82
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,016
    Трофейни точки:
    83
    Оценки:
    +286 / 11 / -50
    Покер ръце:
    Какво мислите за Note Caddy Premium, има ли някой който я ползва, нека сподели. На първо четене мисля, че си струва прав ли съм ?

6. konselieri

konselieri
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    2,618
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +352 / 4 / -8
    Покер ръце:
    Струва си,да.

7. JJS

JJS
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    48
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Тенкс пичове. това с + и - опр ще го използвам, както и това да пиша в хем notes с главите, че до сега само в клиента. Иначе за Caddy-to доколкото разбрах взима доста resources. Трябва ти добра машина за да върви гладко.

8. RealSot

RealSot
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,608
    Трофейни точки:
    83
    Оценки:
    +384 / 15 / -18
    Покер ръце:
    Аз си взех нова машина и имам NoteCady и е доста яко :)

Сподели страницата