1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

PL Omaha Hi - $0.10/$0.25 (6 max)

Дискусия в 'Дискусия на покер ръце' започната от toxic, 25 септември 2013.

1. toxic

toxic
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    923
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +46 / 13 / -6
    Покер ръце:
    PL Omaha Hi - $0.10/$0.25 (6 max)
    Seat 1: Player1 ($10)
    Seat 2: Player2 ($11.78)
    Seat 3: Player3 ($16.46)
    Seat 4: Hero ($38.01)
    Seat 5: Player4 ($10.42)
    Seat 6: Player5 ($32.72)
    Hero posts the small blind of $0.10
    Player4 posts the big blind of $0.25
    The button is in seat #3

Dealt to Hero: :8c: :7c: :9d: :8d:
    Player5 raises to $0.85
    Player2 calls $0.85
    Player3 calls $0.85
    Hero raises to $4.50
    Player4 folds
    Player2: or not
    Player5 calls $3.65
    Player2 calls $3.65
    Player3 calls $3.65

FLOP
    :6h: :As: :Qs: (Total Pot: $18.25 , 4 Players)
    Hero has 15 seconds left to act
    Hero bets $5.30
    Player5 folds
    Player2 has 15 seconds left to act
    Player2 raises to $7.28 , and is all in
    Player3 folds
    Hero calls $1.98
    Player2 shows :7h: :4s: :6d: :Ad:
    Hero shows :8c: :7c: :9d: :8d:

TURN
    :6h: :As: :Qs: :4h: (Total Pot: $32.81 , 2 Players , 1 All-In)

RIVER
    :6h: :As: :Qs: :4h: :5d: (Total Pot: $32.81 , 2 Players , 1 All-In)
    Player2 shows two pair , Aces and Sixes
    Hero shows a straight , Eight high
    Hero wins the pot ($31.17) with a straight , Eight high
    SUMMARY
    Total pot $32.81 | Rake $1.64
    Board: :6h: :As: :Qs: :4h: :5d:
    Seat 1: Player1 is sitting out
    Seat 2: Player2 showed:
    :7h: :4s: :6d: :Ad: and lost with two pair , Aces and Sixes
    Seat 3: Player3 (button) folded on the Flop
    Seat 4: Hero (small blind) showed:
    :8c: :7c: :9d: :8d: and won ($31.17) with a straight , Eight high
    Seat 5: Player4 (big blind) folded before the Flop
    Seat 6: Player5 folded on the Flop

Коментираме с ментора ми една ръка и ми е интересно какво ви е мнението.
    Не ползвам хъд, играя с бележки и правя профили на играчите.
    Player1 ($10) Тайт, играе само на сигурно. В ръката е сит аут.
    Player2 ($11.78) Пасивен кол стейшън донор, играе 80% от ръцете. Риба.
    Player3 ($16.46) Агресивен префлоп и на флопа, но до 15бб под, после продължава само ако се подобри и предава ако не се подобри. Но в момента е в тилт и няколко ръце се стакна със слаби ръце и спечели. После 3-4 ръце кротна. Събрах го един път и му взех голям под втория път.
    Hero ($38.01) Играя миксирано, смесвам агресивна с пасивна игра, стаквам се с нътц или под одс. Лийдвам, рейзвам, чек/рейзвам, флатвам, блъфирам и трапвам.
    Player4 ($10.42) Агресивен тайт, рядко играе но ултра агресивно.
    Player5 ($32.72) Агресивен, преиграва, но малко и е разумен, фолдва на съпротива. Не се стаква и не колва с малък одс, не флатва с цел блъф. Рядко колва, фолдва или рейзва. Събрах го на съседна маса.

Префлоп реподвам по няколко причини, ако има нужда ще обесня.
    Бетвам на флопа $5.30 с няколко цели. Очаквам маргинални ръце във всички опоненти, защото към момента играят 80% от ръцете си. Имам одс 20% или 1/5 срещу 1 или 2 ма, при положение, че не са сетнали. Ако са хванали сет имам 10%. Искам да фолдна големия зад мен и съм готов да се стакна с останалите двама зад него. Защото имам под одс. Решавам да презентирам сет аса с трики лийд $6, все едно искам последния с $12 да се нашие и аз да имам възможността да захлюпя след него и да си вкарам стака. Така поставям големия в трудно положение и той ще продължи на флопа само ако е много силен. Ако колне, мисля на търна. Като нямам намерение да блъфирам и съм склонен да продължа само ако хвана рап и не излезе пика. Много зависи какъв ще е търна. Всъщност съм склонен на блъф ако излезе бланк карта, но срещу него не бих блъфирал. Защото той няма да фолдне. Ако ме рейзне предавам и фолдвам. На друга маса го събрах преди минути. В последният момент решавам да намаля леко лийда до $5.30 за да не изглежда прозрачно решението ми, уж го замаскирам. Та имам добро фолд екюити, би трябвало да ги е страх и да ми повярват, имам одс около 20% или 1/5 срещу последните двама, защото те са с маргинални ръце. имам под одс при лийда $5/$23 което е 1/4.6 , но реално очаквам да се набият и ще имам $7/$33 срещу кол стейшъна което е 1/4.70 и $12/$42 което е 1/3.5. Срещу последният изоставам, но очаквам колстейшина да остане в ръката и последният да фолдне. Защото го ужилих много сериозно два пъти. Ако не фолдне аз вече ще съм вкарал $5 и останалите ща не ща ще ги платя, защото ще имам $7/42 или 1/6. Вярно че сам се вкарвам и комитвам но ...
    Двамата заедно също мога да ги поема, пак имам под одс. Аз $5-$6 няма как да не бетна. Как да репотна префлоп и да чекна като мастия на флопа. Съгласен съм, че е малко донки. чек/фолд или под бет е стандартното отиграване. Префлоп е по-правилно да колна само имам ръка която играе добре мулти. Съгласен съм, че изглежда зле, ама не е чак толкова много. Имам банка, имам БИ та. Имам под одс. Какво мислите?

Последна редакция: 25 септември 2013
  2. capone

capone
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    318
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +65 / 0 / -1
    Покер ръце:
    Според мен няма никъв смисъл от 3бета /извън позиция и 4 шортака/ ,ще ти се нашият със всяко асо... в смисъл много вариация.

3. ilpm

ilpm
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    596
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +40 / 2 / -2
    Покер ръце:
    evalata za opisanieto

4. toxic

toxic
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    923
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +46 / 13 / -6
    Покер ръце:
    Да, кол е по-добре префлоп, ама 4-бетнах. Реших да пресирам.
    Поемам ги префлоп 50/50 съм. Доминират ме с по-висок ръндаун, дабъл сютед високи чифтове, някой други премиум ръце и т.н. Но те не са тайт играчи, играят хазартно. Очаквам маргинални ръце. Пък ако вземат да са живи и здрави.
    А пост флоп играта я описах. Аз удрям силно доста флопове с тази ръка. Друго търсех ама това нареди.

5. capone

capone
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    318
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +65 / 0 / -1
    Покер ръце:
    Точно ..ще получиш 3 кола/както в случая/ и на флопа ще те колват със всяко асо, да не говорим за флъш,стрейт дроу или два чифта. Превръщаш и своята игра в хазартна.

П.С. ...ако са диип ок да търсиш такъв плей ,но пак казвам - според мен си е чист "комарю" срещу 4 шортстака

6. neveroddoreven

neveroddoreven
    Expand Collapse
    BPF Champ

Съобщения:
    729
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +40 / 1 / -6
    Покер ръце:
    малко съм куц на омаха, ама тоя флоп не е ли винаги c/f :) .. да имахме поне бд фд

7. toxic

toxic
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    923
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +46 / 13 / -6
    Покер ръце:
    capone и менторът ми са прави, грешката ми е префлоп, не трябваше да ре-потвам. Защото другите нямат стакове. Целта ми беше преса. Та, ако бях колнал префлоп, друга е играта. Тия са плашливи риби, но играят 80% от ръцете си с надеждата да хитнат, когато пропуснат предават флопа, за това понякога ре-потвам префлоп и потвам на флопа. Не се печели много от пресата, но срещу шматки сме напред, целта е да не сме нити и да ни изплащат когато сме с нътц. Това срещу донкове не се прави, само срещу нитчета. Ако не сме къси и имаме поредни карти и хитнем съседна не сме ч/ф а ч/к защото, много търнове, ще ни дават рап. В случая, всяка 5,7,8,9 или Т стига да не са пика, ни дават възможност за бек доор стрейт. По-принцип, ако имаме блокъри срещу по-голям стрейт или срещу флъш е много добре. Бек доор стрейта на микрото се изплаща много добре, често вземаш стака на противника. Трябва да е съобразено с пот одс. Тая ръка не е добре изиграна, защото сам се натрисам в пот одса, но както казах целта беше друга. Ако например сме дълбоки имаме 789Т и долу падне 6AQ, пак всяка 5, 7, 8, 9, T ни дава същият рап, но друго си е да имаш 88 блокъри. Ам, внимателно се играе, защото ако флъшне или перне борда срещу двама сме назад дори със стрейт. Ама, ако сме се вързали за пота, на търна, често се стакваме с рап. Имаме големи под одс, защото рапа има много аутове. Зависи много, как ще се развие търна, няма рецепта. Само трябва да се внимава, да не се наливат грешни пари на търна. Държим пота малък с опция за фолд или блъф на ръвъра или се нашиваме на търна с под одс. Когато има място за игра е друго.

8. antonioo

antonioo
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    433
    Трофейни точки:
    31
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    без нищо да разбирам от омаха, тоя цбет срещу 3ма ми се струва абсурден, за префлопа не съм сигурен, ама изглежда доста добре ръката за кол :)

Последна редакция: 17 октомври 2013
  9. Zlobilka

Zlobilka
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    355
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +6 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Съгласен с Капоне , иначе едно нещо си постигнал със сигурност , тилтнал си ги яко. Надявам се да си се възползвал от това :) .

Сподели страницата