1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

Писане само на кирилица - ЗА или ПРОТИВ !

Дискусия в 'Общи приказки' започната от Hristo82, 18 март 2013.

?

ЗА или ПРОТИВ писането само на кирилица !

1. Hristo82

Hristo82
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,024
    Трофейни точки:
    83
    Оценки:
    +295 / 11 / -51
    Покер ръце:
    Нека народа се произнесе. Абстрахирайте се от това, кой е пуснал анкетата и добре си помислете, харесва ли ви да четете български текст на латиница. Имало е и случаи на написани цели блогове на латиница, ако ви е все едно дали на "лат" или "кир" , отбележете мнението си като - Против.

Последна редакция: 18 март 2013
  2. diantonio

diantonio
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    459
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +5 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Отговорих с против. Мисля, че трябва да се добави и трети отговор - в някои случаи, за кратки съобщения / понякога...

Шльокавицата не ме дразни, но ако е голям пост, става гадно...

Последна редакция: 18 март 2013
  3. 1OuterSmurf

1OuterSmurf
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    13
    Трофейни точки:
    1
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    e tva e forum svurzan s poker vseki ,koito govori za poker trqbva da e dobre doshul nezavisimo kak pishe .

i obratnoto za vseki sladkodumez ,koito pishe umno u chetlivo za kakvo li ne , no ne i 1 duma svurzana s poker ( po temata )

vse pak ima hilqdi forumi za umuvane i literaturni razmisli , no tozi e za poker
    a i 90% ot igrachite sa bivshi gameri ,a v game sredite vinagi se e pisalo na latinica .

Писането на кирилица е почти задължително

Последна редакция от модератор: 20 март 2013
  4. PYM

PYM
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    904
    Трофейни точки:
    28
    Оценки:
    +74 / 3 / -6
    Покер ръце:
    Стига си се обяснявал, а почни да пишеш на кирилица.

5. DevilsTime

DevilsTime
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    736
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +89 / 3 / -5
    Покер ръце:
    Геймърите пишеме на фонетика :D

6. shootera

shootera
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    208
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Супер интересно ми е как ще напишеш DOUBLE barel ili AKd ili AKc, c/r и някои от другите термини ,които за нещастие нямат адекватен превод :).Според мен във форум за покер това е трудно постижимо.Разбирам ква ти е идеята,ама кирилицата по форумите да ни е проблема ;)...

7. ceno83

ceno83
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,001
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +113 / 2 / -3
    Покер ръце:
    ban 1OuterSmurf = scammer

8. Sergo90

Sergo90
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,535
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +375 / 11 / -82
    Покер ръце:
    кратки постове (трол или нещо несериозно съм ок) ...но при по-дълги постове или когато човека се опитва да напише нещо сериозно е много неприятно да се чете

9. Hristo82

Hristo82
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,024
    Трофейни точки:
    83
    Оценки:
    +295 / 11 / -51
    Покер ръце:
    Ако не беше неудобството и дразнещото усещане, да четеш български език на латиница и колкото по голям текста, толкова по неприятно. По някога дори много интересни постове ти развалят кефа да ги четеш, когато са написани на маймуница.

Ако не беше факта, че писането на кирилица не създава дискомфорт и трудности и никога не съм разбирал хората, които пишат на латиница, защо го правят, като то не е по лесно от писането на кирилица, ако не беше толкова лесно, аз нямаше да направя тази анкета и да се опитвам да променям нещо.

По някога дори много интересни постове ти развалят кефа да ги четеш, когато са написани на маймуница. Тези хора дори не знам как комуникират със други хора писмено онлайн, чрез имейл и други форми. Ако е все тая, що не пробват да си напиша автобиография на латиница за кандидатстване за работа някъде, примерно.

Те дори не осъзнават, че писането на латиница е лошо за самите тях, все някога ще и се наложи да пишат нещо важно на кирилица и ще има да кълват по клавиатурата като кокошки.

Това е стандартна фонетична подредба -

Това е традиционната фонетика (само, че не намерих снимка като горната)

Толкова е просто и лесно, че никога не съм можел да разбера хората, които пишат на шльокавица. Има само 4 букви, които нямат до тях латинска буква и трябва да им запомниш местата, а това може да го направи и 3-4 годишно дете.

Нека някой пишеш на латиница да ми обясни, колко е по трудно да се пише с фонетична клавиатура от колкото на латиница. Опитайте се да дадете някакъв смислен отговор, защото аз никога не съм можел да намеря такъв !

10. toxic

toxic
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    923
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +46 / 13 / -6
    Покер ръце:
    Аз постове на маймуница не чета! Адски дразнещо ми е, не е приятно за четене!

11. Pleasure

Pleasure
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    329
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    +1

12. moholovka

moholovka
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    126
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    "Писането на шльоковица е като писането с лайна по стената, чете се, но не е много приятно" :D

13. 7Diagrams

7Diagrams
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    389
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Ще натисна alt + shift и ще го напиша.

14. firata

firata
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    249
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +1 / 1 / -0
    Покер ръце:
    Аз примерно в скайпа си пиша на латиница, но тук ми неприятно да чета, а и да пиша, на латиница, просто навик предполагам :).

15. Gandalf

Gandalf
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    502
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +17 / 1 / -3
    Покер ръце:
    Стига бе хора. Писането на родния език е уважение към самите вас. Как очаквате някой да ви уважава, ако вие не го правите. Мога да приема кратки постове на латиница от доказани играчи или по изключение, но всичко друго ..... е просто неуважително.

16. RealSot

RealSot
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,608
    Трофейни точки:
    83
    Оценки:
    +385 / 15 / -18
    Покер ръце:
    Е той като е доказан може си прави каквото иска ли?
    За кратки постове и аз съм за, някой даже на латиница по-добре изглежда.
    Но тук има няколко човека дет пишат фермани на латиница и се оправдават, че нямали кирилица и т.н. , че са на чужд комп и какво ли още не :)
    Истината, е че ги мързи има кирилизатори и какво ли още не.

17. Gandalf

Gandalf
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    502
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +17 / 1 / -3
    Покер ръце:
    Като е доказан може времето му да е кът и по мога да го разбера. За мен Анчев е пример за това как добър и доказан играч пише постовете си по най-добрия възможен начин. Когато съм трезвен, вземам пример от него.

18. EasyGame

EasyGame
    Expand Collapse
    Well-Known Member Resource Gardener

Съобщения:
    4,196
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +219 / 6 / -22
    Покер ръце:
    Още от тук си личи че някой иска мнозинството да започне да влияе (оказва натиск) върху малцинството.

Пишат така, защото така им харесва. Всеки има право да избира как да изрази мнението си.

Защо е възникнала кирилица когато е имало латиница, след като латиницата е по-разпространена и се е била използвала. Тук пак може да се каже "Опитайте се да дадете някакъв смислен отговор, защото аз никога не съм можел да намеря такъв "

Уважение към мен самия е да пиша и да се изразявам така, както на мен ми харесва. Уважение към събеседника ми е да се изразя така, както смятам, че той ще ме разбере.

Много българи са емигрирали и често не използват родния си език. Това означава ли, че не уважават себе си?

Преди време имаше и мъкедонец във форума и пишеше на кирилица, но не и на български.

От това и по-горния цитат излиза, че всеки който не пише на кирилица - не се уважава и не трябва останалите да го уважават.

Някога пращал ли си sms на латиница? Ако да - излиза че останалите не трябва да те уважават (и то не поради качествата или идеите ти, а поради вида на използваните символи чрез които си ги изразил)

Какво значи кратки постове? До колко символа? Кой ще определя колко да са кратки постовете?

Може би и за това трябва да има анкета?

Какво значи доказани хора? Как се "доказват":
    - по броя постове?
    - по нивото на което играят?
    - по компетентността им според темата по която се изказват?
    - по времето от което се занимават със съответната дейност?
    - по датата на регистрация?

Може би трябва да пуснем анкета и за това?

Какво означава по изключение? Кой определя кое е изключение и кое не е? Дори не знам кое имаш предвид:
    - дали някой пише редовно на кирилица и по изключение пише на латиница
    - при извънредна ситуация (липса на кирилизатор, писане от лаптоп, бърз отговор, непреодолим мързел за натискане на ctrl + shift)

" но всичко друго ..... е просто неуважително." - ако смятате на някой поста/коментара за неуважителен просто заради начина на изписването му, тогава не го четете.

Даже гледам, че мненията на потребители са редактирани, понеже писането на кирилица е ПОЧТИ задължително. Едно нещо е или разрешено или забранено. Какво значи това почти - не е уточнено.

Питахте как щяло да се изписва double barrel и отговора беше, че ще натиснат alt+shift. Явно е допустимо някой думи да се използват на латиница. При такива условия трябва да се определи кои точно да бъдат тези думи.

Може би и за това трябва да има анкета?

Не разбирам защо правите от мухата слон. Има някой хора дето си пишат на латиница, има такива които си пишат на кирилица. Имате избор да четете или не. С това, че вие не искате хората да си изразят мнението на латиница и искате да приемете някакво комунистическо правило - просто ще лишите хората (и себе си) от мненията които са щели да бъдат изписани на латиница.

Нали се сещате, че след всяка забрана - следва друга. Сега ще забраните латиницата, после ще искате да има оставяне на празен ред между изреченията, после ще забраните неправилното използване на запетайки и накрая никой няма да си изразява мнението, понеже няма да си прави труда да спазва всички правила.

Поздравявам всеки който е прочел всичко това до края и предлагам на вниманието му елементарно решение на "проблема":
    - ако не ти харесва да четеш мнения на латиница, не смяташ мнението за стойностно или не искаш да се напрягаш да четеш на латиница - не чети.

Не гласувах на анкетата, защото това ми се струва абсурдно. Не защитавам нито кирилицата, нито латиницата. Защитавам правото на всеки отделен потребител във форума да избира как да изрази всяко свое отделно мнение.

19. Gandalf

Gandalf
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    502
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +17 / 1 / -3
    Покер ръце:
    Лелелелеле. Бая нещо си изписал и то на кирилица, но повечето неща са все едно казани от политик. Понеже ме мързи да ти отговорям, не че не те уважавам, ще се огранича до последния абзац.

От ей такива прости права се стигна до тук, не във форума, а в държавата. Българинът трябва да е под пълен контрол, за да вървят нещата. Има малки изключения, но за нещастие не стигат, за да се балансира общата малоумщина.

20. ngl11

ngl11
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,244
    Трофейни точки:
    53
    Оценки:
    +25 / 1 / -2
    Покер ръце:
    Пена кво ти става бе човек уж се пишеш за широкоскроен пък като те настъпи някои лекичко и подскачаш два метра за кви уникални снежинки говориш написах два поста в две теми и ги локна и двете прекрасно бая теми ще ти се наложи да локнеш щото аз не се засягам или убиждам и квото и да било :) още пък помалко да трагна да ви държа сметка идеята ми беше да възобновим една позабравена тематика щото напоследък се случват някви неща кво толкова е станалo :D

локинг стайл камооон

Сподели страницата