1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

Парфюми

Дискусия в 'Общи приказки' започната от Spitfire, 12 септември 2012.

1. Spitfire

Spitfire
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,014
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +264 / 29 / -33
    Покер ръце:
    Таааа чудех се какъв нов парфюм да си взема ... и тъй като след поредното обикаляне на магазините в Пловдив бях отегчен от надценените стоки реших да видя в нета. И открих :
    http://www.enzo.bg/

Някой пазарувал ли е от там ? Сайта legit ли е, защото от крайно скъпи стоки стигнах до крайно ефтини :/

Те продават тестери ... само че тестерите практически са същата работа като парфюмите, просто явно някой вместо да си ги сложи в магазина е решил да ги продава ефтино ?

2. BetRaise

BetRaise
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    51
    Трофейни точки:
    23
    Оценки:
    +3 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Здравей. Мога да ти препоръчам този саит http://www.parfumi-shop.net
    Преди 2-3 месеца си поръчах от там на Caroline Herrera 212 VIP като цената му беше с 20-30лв по-малко от колкото го бях гледал в магазините. Мисля че сайта е читав и пращат оригинални продукти.

3. Spitfire

Spitfire
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,014
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +264 / 29 / -33
    Покер ръце:
    20-30 .... Azzaro Chrome в магазините тука е 150лв 100мл, а в тоя сайт е 46 :D

4. BetRaise

BetRaise
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    51
    Трофейни точки:
    23
    Оценки:
    +3 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Говоря специялно за 212 че беше такава разликата ,а иначе за Chrome наистина странно голяма разлика в цените :)

5. Tumbleweed

Tumbleweed
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    517
    Трофейни точки:
    28
    Оценки:
    +86 / 4 / -3
    Покер ръце:
    само ментета са навсякъде. от чужбина си вземе

6. BetRaise

BetRaise
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    51
    Трофейни точки:
    23
    Оценки:
    +3 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Е чак пък навсякъде да са ментета не съм съгласен ...

7. craps

craps
    Expand Collapse
    Active Member

Съобщения:
    35
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Щом си в Пловдив, пиши на лично да те опътя :)

8. Lag4Hapiness

Lag4Hapiness
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,316
    Трофейни точки:
    53
    Оценки:
    +29 / 2 / -0
    Покер ръце:
    Само да не го упътиш към Refan :)
    Склонен съм да се съглася със съвета на Tumbleweed за покупка от чужбина.

9. alabala

alabala
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,248
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +336 / 6 / -5
    Покер ръце:
    +1, в БГ всички парфюми са менте, даже и по Beauty Zone веригата по моловете. Ефектът им изфирясва след 2-3 часа. Парфюмите от чужбина са съвсем друга работа, след 2 дена и 2 душа още се усещат. Фрий шоповете по летищата (не българското) са най на далавера, помоли някой приятел като пътува да ти забере желания от някъде. Цената им също е доста приемлива, защото за тях не се плащат мита.

Иначе ако искате мога да ви дам координати на човек, който доставя същите като в Beauty Zone. Ето ви неговата ценова листа:

http://dox.bg/files/dw?a=c050d939ed

ПП. На пазара на Красно село също яко се рекламират парфюми: "Краднати са, ве бате, не са ментерляк" :D

10. Spitfire

Spitfire
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,014
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +264 / 29 / -33
    Покер ръце:
    Не съм съгласен за Beauty Zone, не съм имал такъв проблем с техните парфюми, просто ми писна от 200% надценка. Иначе по-принцип това правя, или взимам от duty free или от Beauty Zone

11. alabala

alabala
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,248
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +336 / 6 / -5
    Покер ръце:
    Освен да се направи сравнение на парфюм, купен от Beauty Zone и същия взет от Лондон например не виждам друг начин да разрешим спора. Аз лично вече съм го правил.

12. vicktor

vicktor
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    12
    Трофейни точки:
    1
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Duty free-то на Кулата , не е много далеч от СФ , а по-сериозните играчи може да го съчетаят с вечер в Финикс , играта е 1/2Е 300Е минимум , като се играе DC , но предимно омаха и няма стак под 6/700ББ. Относно качеството както каза алабала "след 2 дена и 2 душа още се усещат." :)

13. EasyGame

EasyGame
    Expand Collapse
    Well-Known Member Resource Gardener

Съобщения:
    4,196
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +219 / 6 / -22
    Покер ръце:
    Само ако ще поръчвате по интернет - да знаете, че задължително се плаща мито и се попълва митническа декларация (искат и EORI номер). Отнема време

14. sparrow

sparrow
    Expand Collapse
    Active Member

Съобщения:
    31
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Това ми хареса 'след 2 дена и 2 душа още се усещат',
    иначе съм съгласен с 'alabala' and 'Tumbleweed' (само ментета са навсякъде. от чужбина си вземи) с една малка добавка,че и в чужбина има ментета,
    зависи от кой магазин се пазарува.

+1 Фрий шоповете по летищата (не българското) са най на далавера

15. Zografa

Zografa
    Expand Collapse
    Super Moderator Staff Member

Съобщения:
    3,737
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +446 / 10 / -17
    Покер ръце:
    Аз бях разбрал че в EU няма подобно нещо като Duty free името се ползва само като марка/бранд и за привличане на хора които си мислят че все още ги има тези неща.

П.п Сега разбирам че дюти фрии-то важи само за хора пътуващи към държави извън ЕУ/граждани на такива държави. За европейците си има данъци, то и за това ти искат билета в магазина когато пазаруваш на летището.

Последна редакция: 12 септември 2012
  16. CobraStarr

CobraStarr
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    332
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +1 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Аз пък скоро си взех Bvlgari Aqua от САЩ и в същото време ми беше останал малко от същия, закупен от България. Нямаше никаква разлика нито в дълготрайността, нито в силата на аромата. Българския е купен от сайт - http://perfume-bg.eu/. Купувал съм 2 пъти от него и съм доста доволен от качеството, както и от обслужването им.

17. Hristo82

Hristo82
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,025
    Трофейни точки:
    83
    Оценки:
    +295 / 11 / -51
    Покер ръце:
    Няма как на 100% всичко да е менте, но ако нямаш сигурен дилър, то шанса да попаднеш на ментерльок е доста голям. Тази новина - http://www.blitz.bg/news/article/155326 само потвърждава фактите и тук принципа - "ако един тир е със менте стоки е заловен то 100 други не са" е валиден.

Инак има и друг "момент" примерно за алкохола, от сигурен магазин с бандерол не е контрабанда, оригинал си е на хартия, но разликата в качеството я има в сравнение със същия закупен от Великобритания или друга държава. Много често оригинални стоки са с по ниско качество за такива мижави пазари като българският, не говоря за парфюми, а като цяло.

18. alabala

alabala
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,248
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +336 / 6 / -5
    Покер ръце:
    Това за стоките е абсолютно вярно. На скоро имаше проучване на ЕК за качеството на храните, произвеждани за Източна Европа от големи марки (Нестле, Кока-Кола, Данон и т.н.) и беше установено, че за тези пазари в продуктите се залагат по-нискокачествени суровини и продуктите като цяло са доста зле.

Публична тайна е и, че новите коли, доставяни в дилърската мрежа в БГ, са с по-лошо качество. Но все пак колите тук са най-евтини от цяла Европа, така че има някакъв баланс.

Да не говорим пък дрехите по моловете как нямат нищо общо с нова колекция, ами са обрани от магазините от цяла Европа останали от предни години. Говоря за марки като Зара, Бершка, H&M и т.н., дрехи, които носят бедната класа в Западна Европа, а тук се величаят като някакви луксозни марки и се продават прескъпо.

Въобще...ние сме сметището на Европа.

19. toxic

toxic
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    923
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +46 / 13 / -6
    Покер ръце:
    Митничари спипаха фалшиви парфюми и етикети-менте на Капитан Андреево
    Ето защо трябва да се мисли, преди да се купува.
    http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=964628

20. Spitfire

Spitfire
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,014
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +264 / 29 / -33
    Покер ръце:
    Бедна класа е доста промито понятие спрямо България за Западна Европа :D Зара не бих казал, че е магазин от нисък клас, а по-скоро от среден, както са и Energie,Diesel.Levis и т.н. . H&M са с не лошо качество, но са дрехи за един сезон, купуваш носиш лятото и го мяташ. И наистина това, което ме изнервя е, че колекциите им са под всякаква критика на по 2год+ в абсолютно всички магазини ... как после дори да искаш да си купиш дънки за 300 лева да ги дадеш, като знаеш, че са модел от преди 2 години

Сподели страницата