1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

Overpairs....

Дискусия в 'Общ покер форум' започната от Zamio, 21 юни 2010.

1. Zamio

Zamio
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    679
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +56 / 7 / -3
    Покер ръце:
    Значи има един елемент от играта, който ми е много интересен. Имам JJ,QQ,KK,AA...
    Рейз, Ние 3бет, кол (или 2 кола)... Идва ниския флоп. Ние ц-бет - те рейз.... Сега въпроса е как да сложим хората на сет? Кога може да го сложим. Винаги ли се набиваме. Какво зависи дали борда е сух или леко е възбуден за някакви дроуове?
    Знам, че зависи от човека дето рейзва и какви статистики има. Та какви са рейз на ц-бет статистиките на хората дето рейзват само със сет?
    А как играем оувърпеър от типа 88,99,ТТ?? На нисък флоп без да сме 3бетвали а само колнали и дойде например 7 хай борд и човека си ц-бетне?
    Изобщо много ще се радвам някой да напише нещо за играта с оувърпеърите...

2. ShLiM

ShLiM
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,883
    Трофейни точки:
    38
    Оценки:
    +1 / 0 / -0
    Покер ръце:
    ми към 10% рейз цб е много силен рейндж, както и ч/р 5-6-7%, някой се изтарикатяват и ч/к флопа с намерението да ч/р търна, вс такива може си чекваш бак търна.
    всичко зависи от човека.
    постави се на негово място, имаш си 88 отваряш си някъв те рейзва и ти плащаш (което е много губещо ако го правиш с намерението да продължаваш само ако хитнеш сет, особено ако човека 3бетва много).
    ся помисли какъв боард трябва да падне за да му рейзнеш цб-та?

Последна редакция: 21 юни 2010
  3. rimpev

rimpev
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    206
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Абе супер много зависи от противника, срещу който играеш. Рейзваш с А-А, флопа нисък, цбет, следва рейз от някакъв пич. Тук вече трябва да се замислиш как да извлечеш валю. Ако е мислещ рег, няма смисъл да се вкарваш ол-ин, тъй като ще ти плати само това, което те бие. Ако пък играеш срещу пълната риба и знаеш, че пича няма да си фолдне топ пеър, се набиваш и си готов. Трябва малко мисъл да се вкарва в тая игра, то не става само с механично цъкане на някакви бутони :)

4. Zamio

Zamio
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    679
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +56 / 7 / -3
    Покер ръце:
    Да де, то хубаво. Но на мен някой път ме ри-рейзват до ол-ин в такива ситуаци...(Имам напредвид например пот 1.3 - донкбет - 50ц и аз рейз и той 3бет ол-ин.-често се случва и на дроуи бордове)
    А пък ако не е ол-ин какво правим, като ме рейзне на борд JT8ss, например... и има рейз на ц-бет 17% да речем?
    Ако е срещу тотал фиш, г-д ми е ясно.

5. Zamio

Zamio
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    679
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +56 / 7 / -3
    Покер ръце:
    В тази връзка как да реагирам на шибани много слаби донкбетове?

6. slowgrind

slowgrind
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    177
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    nema fold be!

7. rimpev

rimpev
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    206
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Zamio, не знам на какви лимити играеш, но на микронивата хората донкбетват слабо като са на дроу, така че в зависимост от ръна ти или надуваш пота или правиш пот контрол :).

Иначе на бордове от сорта на JT8ss използвай позицията си (ако я имаш) като свое предимство. Ако те лийднат си рейз, а ако ти рейзнат ц-бет колваш и proceed with caution. Най-важното е да се научиш да си фолдваш силните ръце, много хора губят стаковете си точно защото отказват да си фолднат асата :).

Общо взето покажат ли ти агресия разни регове или фишове (нитовете и колинг стейшъните не ги броим, за тях е ясно :) ), не бъди over aggressive и ако трябва си фолдваш овърпеъра и ти е чиста съвестта.

8. Vladimir01

Vladimir01
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    16
    Трофейни точки:
    1
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Точно пък на борд J88 е много малко вероятно опонента да има нещо, което да те бие ти като си с аса - 8-ца или две валета. Ако на ц-бет ме рейзнат в такава ситуация аз при всички случаи бих рирейзнал и впоследствие според ситуацията - ако е рег и рирейзне - фолд, ако е рег и колне, според позицията и историята, която имам за него. Ако е фиш бих пушнал. По- често ми вадят нещо като Jx, QQ, и по-рядко KK, JJ или 8-ца, все пак пота е рейзнат префлоп, а фиш предпочита каквото и да е асо пред конектори.

9. gavrosh

gavrosh
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,007
    Трофейни точки:
    36
    Оценки:
    +3 / 0 / -0
    Покер ръце:
    преди флопа пота е поне 20бб, цбетваш поне 10бб, рейзват те поне на 30бб, ти рирейзваш поне на 70-80бб... изи фолд за останалите ти макс 10-20 бб (по-вероятно 0).
    wait what?

10. Zamio

Zamio
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    679
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +56 / 7 / -3
    Покер ръце:
    Както и да е. Забелязвам разлика между фишове и регове как играят оувър пеър. Значи като ударя сет срещу фиш - Той ц-бет, аз рейз- следва снап ол-ин от него.
    Срещу рег - той ц-бет, аз рейз - следва мислене, мислене - и в крайна сметка пак ол-ин(понякога само кол и на търна пак ол-ин). Разликата е, че рега осъзнава какво може да му (и ще) се случи... :)

Много трудно фолдват просто. И на мен ми е много трудно....

Сподели страницата