1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

Overpair in 3way vs. ch/raise

Дискусия в 'VIP дискусия' започната от Pro2type, 25 януари 2013.

1. Pro2type

Pro2type
    Expand Collapse
    Administrator

Съобщения:
    1,240
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +206 / 3 / -3
    Покер ръце:
    Hand History for Game 1111111111 (Prima)
    $50.00 USD NL Texas Hold'em - Thursday , January 24 , 02:18:25 ET 2013
    Table Turbo Position 38 50 Max (Real Money)
    Seat 4 is the button
    Seat 1: Player1 ( $50.75 USD )
    Seat 2: Player2 ( $148.82 USD )
    Seat 3: Hero ( $50.00 USD )
    Seat 4: Player4 ( $95.70 USD )
    Seat 5: Player5 ( $39.11 USD )
    Seat 6: Player6 ( $41.67 USD )
    Player6 posts small blind $0.25 .
    Player1 posts big blind $0.50 .

Dealt to Hero: :Ac: :Ah:
    Player2 folds
    Hero raises $1.50
    Player4 calls $1.50
    Player6 calls $1.25
    Player1 folds

FLOP ($5.00)
    :3s: :9c: :7s:
    Player6 checks
    Hero bets $3.75
    Player4 calls $3.75
    Player6 raises $15.17
    Hero ???

Здравейте,
    в ситуаций като тази с/у стандартни опоненти предимно фолдвам но в тази конкретно имам леки съмнения и всяко мнение ще ми дойде добре :)

Да започнем с човека, който ми плаща от бутона:
    20/17/34 за над 830 ръце, 3-бетва 9% и плаща 6%. На флопа фолдва 56% и рейзва 11%(от 9 пъти), бележките, които имам за него са следните:
    - обича да флоутва
    - чек/рейзва като префлоп рейзър на координирани бордове
    - скуйз хепи

Опонента на маклия блинд(който чек/рейзва флопа) е пасивна риба на прима виста:
    46/9/25 за 50 ръце. Кол оупъна му от там е 50%(от 6 пъти) а като цяло е 36%(от 14 пъти), с/у кражби от късна позиция предимно е фолдвал в блиндовете - от 5 пъти само веднъж е плащал, останалите е фолдвал. На флопа с/у с-бет е фолдвал само веднъж от 5 пъти и е чек рейзвал 2 от тях. До момента нямам бележки или наблюдения в/у човека да е правил нещо нестандартно.

2. jully

jully
    Expand Collapse
    Super Moderator

Съобщения:
    1,553
    Трофейни точки:
    48
    Оценки:
    +59 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Доста неприятен спот. Най-вероятно ще си фолдна срещу пасивната риба (гадното е че той има само 83 блинда...така че вече съм доста на кантар).Може би ако имаше 70-сетина блинда нямаше да фолдна. Незнам до колко е пасивен, като цяло семпъла е доста малък за да определем каквото и да било от статса. Понякога и човека от бутона ще има ръка (рядко но все пак ще има от време на време). Аз предпочитам фолда, мисля че в повечето от пътите ще сме много назад вс пасивната риба. Разбира се той ще изкача от време на време с JJ-KK или нещо подобно безумно, но пак незнам дали спота си заслужава наливането на още $$. И на мен ще ми е интересно да чуя други мнения тук.

3. Slowninja

Slowninja
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    257
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +97 / 6 / -2
    Покер ръце:
    Нз колко е пасивна тая риба с 2/5 ч/р срещу сбет (+ този път стават 3/6) . Може би този статс + 80бб стак + борд текстурата = гет ин без допълнително инфо, но не съм сигурен...

4. Pro2type

Pro2type
    Expand Collapse
    Administrator

Съобщения:
    1,240
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +206 / 3 / -3
    Покер ръце:
    Ами мен като цяло човека на бутона ми се вижда доооста стандартен и не мисля, че ще изскача твърде често с ръце като JJ+, по-скоро със сетове, които ще колва заради рибата ... разбира се и с доста по-слаби ръце предполагам, че си плаща флопа има достатъчно дролове и топ пери и комбота, които са му в колинг рейнджа на флопа.

На мен също ми е малко кантаресто заради това, че фиш-а има 80-на блинда и това е една от причините да имам леки съмнения. :?

5. Tapun4o

Tapun4o
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    110
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +1 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Ако имахме Аs щеше да е по-лесно, но аз лично се стаквам с удоволствие срещу рибата, която и на мен не ми изглежда пасивна с тези статс:) Рега е една неизвестна, но въпреки всичко съм за шип.
    Първо, защото много често рибите имат overpairs в тези спотове и го играят точно така.
    Второ, дори и да ни вземе ръката не е болка за умиране:) дълбока риба винаги е добре за динамиката на масата. Вкусната риба е много важна не само за утоляване на глада, но и за общото настроение на вечерящите :D.
    Трето е свързано с второто и много важно за мен лично. Стратегията да чакаме нътс, за да играем срещу риба е изначално грешна. Трябва да сме готови на вариация, за да протектваме рибата от другите.
    Също така малко риби стават веднага като спечелят един пот, така че сме още в играта:)
    Поздрави!

6. Bighazelnut

Bighazelnut
    Expand Collapse
    Value Control

Съобщения:
    1,560
    Трофейни точки:
    63
    Оценки:
    +58 / 1 / -6
    Покер ръце:
    Тук рибата в огромен процент от случаите ще има готова ръка. Най-слабото, което може да има е топ чифт с флъш дроу и много рядко просто топ чифт.

Board: 3s 7s 9c
    Dead:

equity win tie pots won pots tied
    Hand 0: 42.761% 42.76% 00.00% 27517 0.00 { AcAh }
    Hand 1: 57.239% 57.24% 00.00% 36833 0.00 { 99, 77, 33, A9s, K9s, Q9s, J9s, T9s, 92s+, 73s, 97o, 93o, 73o }

Като прибавим и регулара, който чака флъш или е с готова ръка, маи не сме много добре. Може би срещу рибата е оферта да се стакнем тук, но през човек, мисля че в дългосрочен план няма да сме на печалба.

7. Miserry

Miserry
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    433
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +139 / 1 / -3
    Покер ръце:
    Лесен фолд е, предвид че рибите рядко рейзват дроус, освен това семпъла е много малък да заключваме, че е агресивен.

Рега има всичките сетове в рейнджа си.

8. getbigboy

getbigboy
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    773
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +17 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Това е от тези feel spots, ако го чувстваш можеш и да фолднеш и да се стакнеш с тази ръка, ако имахме А пика, съм винаги за кол флоп

9. Pro2type

Pro2type
    Expand Collapse
    Administrator

Съобщения:
    1,240
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +206 / 3 / -3
    Покер ръце:
    Благодаря за коментарите, изчерпателни както винаги :)

Сподели страницата