1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

относно мобилен интернет

Дискусия в 'Общ покер форум' започната от r8b8l, 1 октомври 2009.

1. r8b8l

r8b8l
    Expand Collapse
    New Member

Съобщения:
    2
    Трофейни точки:
    1
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Здравеите грайндъри,
    Търся съвет какъв мобилен интернет използвате и бихте ми препоръчали?
    Искам да го ползвам само за покер .Коя оферта от мобилните оператори е най-добра?
    Колко мб интернет се използват за около 6-7 часа мултитейблинг на 9 -10 маси на ден ?

2. Mitiozo

Mitiozo
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,301
    Трофейни точки:
    36
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Мобилен нет се ползва предимно на лаптоп (освен ако при тен не е така) как успяваш да играеш 10 маси на лаптоп?

3. Zografa

Zografa
    Expand Collapse
    Super Moderator Staff Member

Съобщения:
    3,735
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +442 / 10 / -17
    Покер ръце:
    Ако искаш да си на договор и да плащаш всеки месец(и да позлваш съответно поне 6-7 пъти месечно за игра на село) за твърдо число мегабайти и Мтел и вивател имат добри решения(globul ги изключвам защото при тях е много слаб нета).

Вивател цени:
    Цена: 59.90 лв с ДДС за 15 GB
    Цена: 36.00 лв с ДДС за 5 GB
    Цена: 20.00 лв с ДДС за 750 MB

Мтел цени:
    M-Tel Surf 25 MB 9,90 лв. 0,60 лв.
    M-Tel Surf 250 MB 15,90 лв. 0,25 лв.
    M-Tel Surf 512 MB 19,90 лв. 0,25 лв.
    M-Tel Surf 1024 MB 23,90 лв. 0,25 лв.
    M-Tel Surf 3072 MB 39,90 лв. 0,10 лв.
    M-Tel Surf 5120 MB 49,90 лв. 0,10 лв.
    M-Tel Surf Smart 10240 MB 59,90 лв. 0,10 лв.

Като цяло Вивател излизат малко по изгодни, но пък Мтел имат по-добро покритие.

Ако пред теб стои вариантът да го ползваш по рядко според мен по изгодно е да си вземеш пакета на мтел с прима и да си го зареждаш преди всяко позлване(аз се спрях на този вариант и съм доволен от качеството/цената)

Пакета с прима струва 99лева(модем + карта) и включва 1.5гб безплатен трафик след което цените на зареждане са както следва:
    25мгб 9,90 лв.
    350мгб 18,90 лв.
    1гб 29,90 лв.

С пакета от 350мгб, ако го ползваш само за игра и някви не много товарещи уеб страници+чат можеш да направиш около 10 до 20 часа игра.

П.п Тънката разлика при Виваком и Мтел в покритието е следната:

Бързият интернет е 3Г, където покритието в България за сега е малко(по големите градове, морските и зимните курорти). Когато няма 3Г модема ви използва 2Г мрежата. В случая с Виваком тяхната мрежа поддържа само GRPS пренос на данни в по малките градчета и селца(т.е на практика където имате обхват с GSM имате и нет, но е бавно - става за игра, но всичко друго е бавно). Мтел от своя страна имат малко по добрата технология(която се води нещо като 2.5Г) EDGE. С нея скоростта на нета ви ще бъде задоволитена(разбирай 2-3 пъти по бърза от обикновенния ГПРС).

Освен това МТел изграждат 3Г мрежата си доста от преди виваком, така че можете да бъдете сигурни, че 3Г обхвата им е на доста повече места из България.

П.п.п Тука съм сигурен че Юли ще почне яко да храни колко зле са Мтел и колко добри са Виваком :).

Последна редакция: 1 октомври 2009
  4. Hristo82

Hristo82
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,024
    Трофейни точки:
    83
    Оценки:
    +295 / 11 / -51
    Покер ръце:
    Ама някой пише без да чете достатъчно - Глобул имат нaй-голямо 3G покритие към този момент, но за нета не мога да кажа нищо !

5. daekpower

daekpower
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    462
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +196 / 2 / -1
    Покер ръце:
    аз съм от почти година на м тел сърф 2 гб - ползвам го основно за покер но искам да кажа че трафика стига почти всичко стига да не теглиш филми и стига да не гледаш мачове онлайн примерно :) покритието е добро скороста също това е за м тел сърф но моят съвет е да намериш мнение от някой който ползва услугата на глобул защото съм чувал че офертата също така според мен оптималната оферта е 5гб 36лв на бтк

6. Zografa

Zografa
    Expand Collapse

Съобщения:
    3,735
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +442 / 10 / -17
    Покер ръце:
    Виж сега аз пиша от опит не от това кое съм чел. Като вземеш трите джаджи на трите фирми и идеш в село Пичковци и видиш кое има обхват и кое не, тогава можеш да говориш:).

7. Hristo82

Hristo82
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,024
    Трофейни точки:
    83
    Оценки:
    +295 / 11 / -51
    Покер ръце:
    В мойто село има 3G само на Глобул и странно защо това го разбрах без да го чета никъде. Село Пичковци сигурно има много арни пиченца или може би пиченцата са като овци (Пичк-о-вци), естествено това са само хипотези след като не съм бил там, но не може само от едно село да си вадим генерални изводи за услуга която се предлага в цялата страна. Все пак не омаловажам село Пичковци, но има и други села в България. ;)

8. Zografa

Zografa
    Expand Collapse

Съобщения:
    3,735
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +442 / 10 / -17
    Покер ръце:
    Прецедент някакъв е това твойто село. От трите устройства глобул работи най-зле на няколко локации, в които са тествани:).

9. getbigboy

getbigboy
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    773
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +17 / 0 / -0
    Покер ръце:
  10. radotdr

radotdr
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    1,430
    Трофейни точки:
    53
    Оценки:
    +8 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Много полезна тема!!! Сега какво става оказва се че Глобул изведнъж са с най добрата мрежа за нет ли :):) Айде ако някой ги ползва да каже как са и какви са им офертите.

11. radotdr

radotdr
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    1,430
    Трофейни точки:
    53
    Оценки:
    +8 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Тъй като по горе са офертите на Мтел и Вивател ето тук и офертата на Флобул за мобилния интернет:

http://www.globul.bg/bg/mobilenet.html?posm=1

Зограф вземи си допълни мнението с линкове, че след време ако има промени по офертите да се виждат.

12. vladimir0v

vladimir0v
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,786
    Трофейни точки:
    63
    Оценки:
    +128 / 6 / -6
    Покер ръце:
    Здрасти пичове, ъпвам стара тема, няма смисъл от нови.
    Предстои ми да си взема таблет, но се колебая какъв интернет да му сложа, вивакомски ще бъде, въпросът е дали 1.5 гб бърз трафик или 5 гб бърз трафик.
    Ще се ползва за Viber, доста браузване, skype, покер и тук-таме някой и друг мач по нета. Ще стигнат ли 1.5 гб или да не се занимавам с глупости и да взимам 5 ?

13. theworldleader

theworldleader
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    348
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +1 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Определено 5-чка. На мен с телефона едвам ми стига 1гб, камоли ако играеш покер и правиш други работи, както си описал.

14. Pro2type

Pro2type
    Expand Collapse
    Administrator

Съобщения:
    1,244
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +206 / 3 / -3
    Покер ръце:
    Покритието на Глобул е пълен траш (не знам къде какво пише) ползвам ги от 10г. + на Виваком и Мтел е на кантар, а за цената аз плащам 10 лв. на месец на Виваком за 1ГБ, при подписване на 1г. договор ти свалят 50% от първите 3 такси.
    Огледай се сега около празниците има доста промота.

15. alabala

alabala
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,248
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +336 / 6 / -5
    Покер ръце:
    Viber и Skype ползват доста трафик при разговори, ако сложиш и видео при Skype, то тогава нета ще го издухаш за нула време.

За мач забрави. При 500kb/s, което е един сравнително лош битрейт с не особено задоволителна картина в днешно време, един мач от 90 минути ще издухва 2.5гб.

За покер само 1гб ще ти е достатъчен. Обаче ако тръгнеш да браузваш ежедневно, няма да ти стигне за никъде, много са тежки повечето сайтове, особено новинарските.

Последна редакция: 18 декември 2012
  16. dg7al

dg7al
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    255
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +58 / 1 / -1
    Покер ръце:
    някакви отзиви за Max Telecom?

17. konselieri

konselieri
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    2,619
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +361 / 4 / -8
    Покер ръце:
    Аз съм много доволен от Маx-a , единствения кусур е, че не става за селца и паланки, щото нямат добро покритие. Но за градовете е супер. Няма лимит на трафика и скоростта е мн добра, имат 2 варианта за скорост( като по-високата при сваляне на торенти е ограничена на 1Мб/с ,т.е. все едно ползваш по-евтината тарифа ).

18. dg7al

dg7al
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    255
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +58 / 1 / -1
    Покер ръце:
    Мерси :) а бисквитката(и ако да, как работи с повече закачени устройства) ли ползваш или си с USB модем

19. konselieri

konselieri
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    2,619
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +361 / 4 / -8
    Покер ръце:
    Не ползвам бисквитката, но като разпитвах за нея казаха,че нямало проблеми ,ама не знам подробности.

20. dg7al

dg7al
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    255
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +58 / 1 / -1
    Покер ръце:
    екстра, благодаря :)