1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

Оптимизация такси теглене

Дискусия в 'Общи приказки' започната от Glista, 24 август 2012.

1. Glista

Glista
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    783
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +25 / 1 / -0
    Покер ръце:
    Здравейте грайндъри,

Надявам се опита ми от последните дни да е полезен да се намалят някои от таксите при теглене и най-вече превалутиране от сайтове.

Поста ще е най-полезен за тези, на които МБ е в долари, а играят в друга валута.
    Понеже аз отскоро съм така и дойде време за първо теглене се поразтърсих доста за най-изгодния вариант, щото хич не съм фен на банковите такси.

Тегленето към МБ ( с автоматично превалутиране в долари) и после теглене към БГ и харчене в лева е СУПЕР неизгодно. Пояснявам го изрично, защото останах учуден на колко много хора не им е ясно. Веднъж купуваш и после продаваш доларите напълно излишно и си плащаш спреда между курс "купува" и курс "продава", която обикновено е от порядъка на 4-5ст на долар и си представете на 2-3К USD колко безмислени пари се дават (да не говорим че курсовете не МБ май хич не са изгодни).

Варианта е теглене от сайта през дебитна карта, но там банките начисляват такси основно в размер на 1%(ПИБ, Райфайзен,Булбанк), а някой и 2% (Пощенска и Сибанк). Поразрових се сериозно из тарифите на банките и видях че ДСК предлагат една виртуална дебитна карта, по която по тарифа тази такса( води се захранване от ПОС) е 0%. То си е реална пластика, но се ползва само за Интернет разплащания и си има собствена виртуална сметка (не знам що така им викат), по която постъпват кинтите и от там си ги превеждаш в разплащателната в ДСК(задължително трябва да имаш) и от там вече baller lifestyle :)

На фона на печалбите тези такси на пръв поглед изглеждат нищожни от порядъка 30-100лв, но са всеки месец и се плащат от много от нас и не виждам защо да се дават на банки, като можем да ги даваме за курви и пиене :)

Ако поне 1 човек си е оптимизирал тегленето и е спестил някой лев значи не съм си загубил времето.

П.С В момента съм в процес на издаване на картата и не съм осъществил първото теглене и не знам за колко време и други подробности

Нямам нищо общо с ДСК и нямам никакъв интерес да им промотирам продуктите.

Последна редакция: 24 август 2012
  2. kyoMIS

kyoMIS
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    231
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +2 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Това от pdf-а озаглавен "тарифи" ли го четеш? на коя стр. и коя точка е това?

3. toxic

toxic
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    923
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +46 / 13 / -6
    Покер ръце:
    Обърни внимание на тази част от текста.

https://dskbank.bg/Page/default.aspx?xml_id=/bg-BG/Individuals/cards/debit cards/virtualvisacard/
    "без такси при използването на картата (с изкл. на хазартни игри)"

Простреляй първо с малки суми, да опипаш как стават нещата.
    Защото нашите капиталисти обичат да ни гласят.
    Метода който предлагаш е много добър и защитен.
    С интернет банкиране вързваш виртуални и реални ВИЗИ.
    С виртуалните работиш със залите а с реалните само теглиш от банкоматите.
    Сигурността е по-голяма защото във виртуалните имаш пари за много кратко време.
    На пръв поглед според тарифите на ДСК, банкирането е безплатно, картите безплатни, само за разплащателна сметка искат по 1.25лв на месец.
    Между другото на ЦКБ дебитните Визи нямат такса за получаване на пари от ПОС терминал. Каквото пуснеш това получаваш.

4. NikolayBibov

NikolayBibov
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    608
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +196 / 10 / -9
    Покер ръце:
    Аз съм си решил проблема с МБ в евро и МБ в $.Има опция като си вип потребител да си наредиш парите към разплащателната сметка в желаната валута и не губиш и една стотинка през целия процес : Саит евро -> МБ евро - > разплащателна в евро.Другия варянт е с МБ карта през банкомат,няколко пъти съм засичал на какъв курс ми идват парите и разликата е макс 1 стотинка от този на БНБ,това е за доларите,а еврото си е ясно.Общо взето най-много се губи ако играеш в евро саит,а имаш мб в $.Затова съветвам тези които не са вип в мб да си направят една дебитна карта с разплащателнна сметка и да си я ползват като втора опция за депозит/теглене.

5. Glista

Glista
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    783
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +25 / 1 / -0
    Покер ръце:
    Как така имаш МБ в евро и долари? Трябва ли да си ВИП?

6. konselieri

konselieri
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    2,619
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +359 / 4 / -8
    Покер ръце:
    Трябва, да.