1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

Оптимален брой маси ?

Дискусия в 'Общ покер форум' започната от IamBuddhaa, 5 ноември 2010.

?

Оптимален брой маси ? 6-макс ?

1. 1-4

17 на брой вота
    19.3%
  2. 4-6

47 на брой вота
    53.4%
  3. 6-9

19 на брой вота
    21.6%
  4. 9+

5 на брой вота
    5.7%
  1. IamBuddhaa

IamBuddhaa
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    258
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +59 / 3 / -0
    Покер ръце:
    Интересно ми е колко е оптималния брой маси 6-макс според вас ?
    Постах , защото последно време като се лупам на ПЛО 6-9 сам ми малко 9 + са ми много ... точно 9 пак нещо ми куца и така ... :)
    знам , че зависи и от нивото което играете дали .25/.50 или 2/4 ама ... все пак
    да речем за 1/2

Последна редакция: 5 ноември 2010
  2. n1ck

n1ck
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    205
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +4 / 0 / -0
    Покер ръце:
    според мен е строго персонално, но все пак ще гласувам 4-6

просто ми е трудно да повявам, че не се допускат грешки на повече маси (било то и минимални)

3. neveroddoreven

neveroddoreven
    Expand Collapse
    BPF Champ

Съобщения:
    729
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +40 / 1 / -6
    Покер ръце:
    ми за себе си знам, че мога да играя едновременно до 18 маси, но определено уинрейта ми страда супер много.. оптимално мисля, че играя на 4-6 маси 1/2+ и 8-10 0.5/1

4. getbigboy

getbigboy
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    773
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +17 / 0 / -0
    Покер ръце:
    4-5

5. didi8bg

didi8bg
    Expand Collapse
    Administrator

Съобщения:
    1,446
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +348 / 8 / -13
    Покер ръце:
    епаааа 4-6 ми се види оптимално ! ама 6-9 запълва по добре монитора !

6. alabala

alabala
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,248
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +336 / 6 / -5
    Покер ръце:
    6-9 за по-високите лимити, 9-12 за по-ниските. Идеята е, че на по-ниските (1/2 и 2/4 примерно) хората правят по-малко движения, съответно играта е стрейт форуард и може и по-малко да се наблюдава какво правят враговете като не си в ръка. Освен това, ако играеш малко маси, ще ти доскучае и ще почнеш да правиш експерименти, което не е +ЕВ. Има повече маси, съответно можеш да правиш по-добър тейбъл селекшън и да намериш повече добри места за сядане. На по-високите лимити (3/6+) има много метагейм, там са предимно регюлъри, трябва да наблюдаваш кой кога тилтва и да експлойтваш светкавично, преди останалите да са обрали парчетата от тортата. И съответно двете крайности - 6 маси като шотваш на по-високо от нормалното ти ниво (даже може и 4, ако играта е много агресивна), 12 маси като грайндваш за точки на ниво, за което си с предълбок банкрол.

7. Deizoo

Deizoo
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    257
    Трофейни точки:
    31
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Ако целта е за възможно най-кратко време да разбиваш нивата (да не ти става рб-то основен източник на профит) и да се качва не става с 7+ маси , според мен.
    Сигурно са нищожен процент хората които играят 10+ маси на лимит над 2/4 и имат winrate повече от 1BB.А именно winrate-a спада от това , че като цъкаме 12 маси и да кажем , че на всички има по 1 риба ( говорим за средни нива) пак не може да докараме добър winrate защото от риба до риба разликата е огромна и не знаем тенденциите на нито едната освен сухите статсове.
    Така , че съм за грайндване на 5-7 маси , въпреки че често не се сдържам и особено в петък редовно играя по 9-10 :)

8. scared

scared
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    443
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +13 / 0 / -1
    Покер ръце:
    +1