1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

Очила

Дискусия в 'Общи приказки' започната от Pleasure, 18 септември 2012.

1. Pleasure

Pleasure
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    329
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Какво мислите за сайта? Дали цените са реални, нещо не мога да го повярвам.

Искам да си купя рейбанки, ама цените са уникални тук в БГ и се плаша ;)

http://www.raybanbrand.com/

2. Zografa

Zografa
    Expand Collapse
    Super Moderator Staff Member

Съобщения:
    3,737
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +447 / 10 / -17
    Покер ръце:
  3. DorianGray

DorianGray
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    183
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
  4. alabala

alabala
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,248
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +336 / 6 / -5
    Покер ръце:
    Аз имам 3 Рейбана, 2 от UK и 1 от Щатите и очите ми се чувстват отлично и с трите. Принципно, от малък много ме дразни ярката дневна светлина и ме забръмчава главата от кофти очила, но откакто съм с тия цайси нямам никакви проблеми. Доста са здрави като конструкция и стъклата им имат допълнителна защита срещу надраскване. Аз лично съм много доволен от Рейбан.

Ето ти официалният сайт за Северна Америка, сравни си ценита от там.

http://www.ray-ban.com/usa/sunglasses

Последна редакция: 18 септември 2012
  5. Pleasure

Pleasure
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    329
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Аз също имаХ, вчера им ебах маменцето без да искам като се спънах.
    Бяха ми подарък и супер много ми харесваха. Самите очи се чувстваха много спокойно и ми беше мега яко да ги нося.

Явно тоя сайт дето съм дал са някакви шано, поне като гледам цените в Северно Американския

6. DorianGray

DorianGray
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    183
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Човек всичко зависи колко пари искаш да дадеш за очила. Въпреки мега позитивния фийдбек от страна на Анчев аз, не бих си купил Рей Бан по 2 причини. Първата е че не обичам да съм като стадото, понеже всеки втори идиот е със Рей Бан (логото им е супер крещящо и в 90% от случаите като видя човек с такива очила , а те се набиват веднага на очи ми изглежда като поредното келеме. )
    Второ качеството им не мисля че е чак толкова добро. Брат ми има супер як Рей Бан (беше дал в Белгия няква сума от рода на 200+ Еуро) и като направя съпоставка с моя Таг, просто няма място за сравнение. Но както казах в началото пак зависи колко пари искаш да дадеш за очила. Ако тавана ти е 300-400лв. Рей Бан е може би наистина перфектен вариант. За добри цени може да разгледаш в някой от магазините на Гранд Оптикс (има ги буквално на всяко голямо кръстовище)

7. Pleasure

Pleasure
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    329
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Прекалено много пари са за мен 300-400 лева за очила, да кажем до 150 лева макс ще се опитам да се закрепя ;)

Едно приятелче ми каза сега, че има очила от тия големите оптики, които са стари модели и не са били продадени последните 2 години, чисто нови и цените са много добри, та може би за сега ще се насоча на там.

8. ceno83

ceno83
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,001
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +113 / 2 / -3
    Покер ръце:
    Аз бях пускал тема , и накрая си взех ето тези
    Модел: PRADA SPS 07H Sunglasses SPS07H Black 1AB-1A1 Frame

По яки очила до сега не бях носил и са толкова Унисекс , че до сега който не ги е сложил на него не са му отивали , цената беше около 330лв с доставка с ДЧЛ а сайта www.giarre.com , коректни са , но ако поръчвате от там се интересувайте дали ги имат налични или трябва да ги поръчват от доставкчика. Ако ги имат идват за 4-5 дни ако не 2-3 седмици.

Последна редакция: 18 септември 2012
  9. EasyGame

EasyGame
    Expand Collapse
    Well-Known Member Resource Gardener

Съобщения:
    4,196
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +219 / 6 / -22
    Покер ръце:
    Не си ли се замислял, че може да има 2ро стадо, което не иска да е като 1вото?
    Ако всеки 2ри идиот беше с rayban щеше да е много хубаво, но за жалост не е така. Не можеш да имаш обективно мнение за няколко, ако си изграждаш мнението според външния му вид, (макар че повечето хора го правят - като "стадото" от което не обичаш да си), но както и да е... твърде много отклонение става от темата

Аз лично като проучвах нещата и се спрях на polaroid - голям избор, добро качество, достъпни цени. RayBan имат много ментаци (понеже са известна и сравнително скъпа марка). Polaroid нямаха ментаци (не бъркайте Polariod с polarized :D )

Ако искаш качествени очила, ще трябва да ги вземеш от официален магазин. Просто при другите шанса да попаднеш на менте е твърде голям. Добре е, че пак си се насочил към качествени очила, понеже с очилата не трябва да се прави компромис (или хубави, или никакви, понеже ментаците повече вредят отколкото да помагат).

Тези "марковите" Гучита, мучита и т.н. по 600лв+ до колкото знам не се различават по качество от другите очила, просто се плаща допълнително за логото на марката. От тук следва и че въпроса не е "колко пари искаш да дадеш" а какво качество искаш да получиш.

Ако си решил RayBan - си ги вземи от надежден източник. Ако не - направи проучване и реши какви очила ще са подходящи.
    Очила не е добре да се взимат по интернет (освен ако преди това не си ги пробвал) понеже може да не ти паснат на лицето, може да не са ти удобни, могат и още много неща (цвета на стъклото също е от значение).

10. DorianGray

DorianGray
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    183
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Може би не си ме разбрал правилно за стадото. Не мисля че всеки, който носи Рей Бан е келеме, но за да са хубави едни очила не е нужно логото им да се вижда от самолет. Защото голяма част от хората си ги купуват именно заради този надпис. Като ги питаш какви очила си си купил те отговарят с гордост в очите - Рей Бан. На същия въпрос аз отговарям Стоманени с поляризиращи и антирефлектни стъкла.

11. EasyGame

EasyGame
    Expand Collapse
    Well-Known Member Resource Gardener

Съобщения:
    4,196
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +219 / 6 / -22
    Покер ръце:
    Да, може. Аз аз отговарям "слънчеви" щото не е тяхна работа кво нося :D

12. alabala

alabala
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,248
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +336 / 6 / -5
    Покер ръце:
    Просто не движете с хора, които ви питат "Какви очила/кола/телефон/часовник си си купил?" и всичко ще е много по-добре ;)

13. kyoMIS

kyoMIS
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    231
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +2 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Такива въпроси какви очила, дрехи парфюми, телефони и т.н ги избягвам и не мисля че са повод за гордост. На гучитата, пради, габани, рейбани и т.н. стъклата се правят от една фабрика - Luxotica. Разликата в цените е ясно от къде идва. Това че всеки носел рейбан не го вярвам при положение че повечето хора вземат заплата колкото 2 чифта очила (това по 10 кинта от сергия или 50лв от нета не е рейбан). Полароида е най-доброто евтино решение, но рамките са по-уязвими и склонни на износване мисля. Оукли си фабрикуват отделно от останалите доколкото знам. Относно Chrome Hearts не съм се интресувал, но са много стилни на пръв поглед.

Какъв е тоя Tag Heuer, кой го прави, какви са му предимствата? Дай някаква информация, линкове където го съпоставят с очилата за масовия потребител и т.н.

14. DorianGray

DorianGray
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    183
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Линк за Таг-а съм го дал в първия ми пост. Предимствата ги усещам върху себе си, понеже имам подобен проблем на този които Анчев спомена. Имам много силна чувствителност към слънцето през лятото и от отраженията през зимата. Преди това бях пробвал какви ли не очила, които намаляваха дразненето, но след 1час ме заболяваше главата и почваха да ме болят очите. С Таг-а нямам такива проблеми. Иначе очилата им се правят във Франция, за разлика от часовниците :)

15. ROSSI

ROSSI
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    249
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -1
    Покер ръце:
    Аз ползвам Arnette имат серия с поларизирани стъкла, мн добри моделчета, със стъкла които защитават окото и цветове които успокояват. Правят очила и за сноубордисти, а знаете горе в планината как се усеща слънцето + като почне да отблясква от снега к'во става. Като цяло са напред с тези технологии от където идва и гаранцията за качество. Имат и модели които са идеални и за други спортове, мега леки и удобни, просто не се усещат. Всичко това на доста нормални цени, за 150 лв може да си вземеш нещо наистина добро.
    +1 и за Oakley

16. GambitTakesDis

GambitTakesDis
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    715
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +134 / 3 / -1
    Покер ръце:
    +1 към всичко което каза градинаря, аз лично не бих си взел очила без да ги пробвам. Отделно бащата си беше взел полароид миналото лято и беше супер доволен.

17. theworldleader

theworldleader
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    348
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +1 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Повечето хора си взимат очила, за да 'гъзареят' с тях, а не да ги използват по предзначение. Както някой по-горе се изрази - взимат си с огромни рамки на които пише, че аджеба очилата му са армани. Е голямата работа, по-умен ли стана като носи такива очила или какво? Както се изрази и Антчев - такива хора, на които им прави впечатление кой с какви очила излиза - не ви трябват около вас.

Има и евтини хубави очила, има и скъпи - не робувайте на марки и мнения ;)

18. Hristo82

Hristo82
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,026
    Трофейни точки:
    83
    Оценки:
    +295 / 11 / -51
    Покер ръце:
    Много силно съм заинтригуван от тези очила за нощно шофиране -
    http://www.tagheuer.com/int-en/eyeglasses#/int-en-en-eyewear-expert-glasses-night-vision
    , верно са скъпи, но ако наистина помагат ще си струват парите. Колко ги псувам нещастните селяни кирливи, дето си слагат някви скапани китайски крушки, които ти ебават майката на очите със заслепяване и също и нещастниците, които си слагат на дрисливите коли някви смотани ксенони на фар, който не е правен за ксенон и когато стъклото на фара е релефно, а то винаги на старите коли е такова и това разсейва светлината и ти ебава майката на очите и аз вече няма само да псувам, ами ще им пускам дългите на тия селски киртаци.

19. konselieri

konselieri
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    2,619
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +367 / 4 / -8
    Покер ръце:
    +10000 Толкова ме тилтват,че не е истина....Аз винаги им пускам дългите,ама те глупаците си пускат и техните да покажат,че тва са им късите и още повече тилтвам :D
    Нощем да шофираш в Бг не си е работа.

20. Pleasure

Pleasure
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    329
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Хич не ми пречат, ако ще и 10 фара да имат се ми е тая :)

Аз си взех очила, ето тези:

Сподели страницата