1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

Обща концепция

Дискусия в 'Дискусия на покер ръце' започната от montman, 20 май 2013.

1. montman

montman
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    83
    Трофейни точки:
    23
    Оценки:
    +1 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Здравейте!!!
    В последно време се замислих, че правя доста неща до като играя, защото съм чул от някъде, че е правилно, някой ми е казал, или съм го видял от някое клипче и тн.
    Предполагам че има и други играчи, които са в същото положение като мен и подобна тема, ще е полезна и на тях.
    Та искам да попитам за няколко концепции, които не са ми ясни:)

1.Блиндс вс бутон и блинд вс блинд играта.
    -Знам че вс регс стандартно е да си отваряме на 2 блинда, но не знам в какъв процент от случаите блиндовете трябва да защитават(кол,3бет) и аз в какъв процент от случаите да отговарям на техния екшън(кол 3бет и 4бет). Също така и сайзингите как се променят според първоначлния опен(2бб,2.5бб,3бб,3.5бб)
    Имах няколко дискусии с хора от форума на тази тема и се оказва, че тряба да защитавам към 40% от блиндовете. Мен ме притеснява че ще играя прекалено много извън позиция, също така много лесно може да се прекали със ''защитаването'' и нещата могат да излязат извън контрол.
    -Блинд вс блинд
    Сайзинги ;честота на кражби; защитаване

2. Концепцията за 5бет
    -Подходящи случаи ,противници
    -Неподходящи слущеи и противници
    -сайзинги

Искам да помоля да пишат хора, които са запознати с концепциите и искат да помогнат наистина. Ако някой знае за полезни материали(клипчета, статии, книги) на тази тема ще съм благодарен, ако ги сподели или каже автори. Хората като мен ,дето са чули от тук и от там по нещо, да си го спестят. Ако на някой му е интересна някоя друга част от играта или ако нещо съм пропуснал да попитам, нека допълни въпроса ми.
    Надявам се да стане интересна и полезна дискусия за всички играчи във форума.

Последна редакция: 20 май 2013
  2. charli

charli
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    383
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Донк бет
    Кога, защо, как, колко, срещу кого най-вече, съотношение блъф/валю и каквото и да е по-темата.

3. Miserry

Miserry
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    433
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +141 / 1 / -3
    Покер ръце:
    Математиката на въпросите не е толкова сложна, че да се налага да получаваш отговори на въпросите ти на готово.

Ако си направиш труда да я изпробваш, бих си направил труда да ти дам готовите отговори за да намериш къде са евентуалните ти грешки.

4. jully

jully
    Expand Collapse
    Super Moderator

Съобщения:
    1,553
    Трофейни точки:
    48
    Оценки:
    +60 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Скоро може да напиша статия по някоя от темите :) .... защото няма да стане с няколко изречение :)

5. montman

montman
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    83
    Трофейни точки:
    23
    Оценки:
    +1 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Мизери е прав !!! Но все пак си мисля,че може да се синтезират нещата за да са по достъпни и ясни.Аз лично се опитвам да си правя сметки(не знам до колко са верни)Просто ми се иска да станем по отворени един към друг и да напредваме заедно.Реших ,че се пише за доста неща от игрови план и ми се искаше да дискутираме неща от чисто теоритична гледна точка.Юли аз лично ще съм благодарен на каквато и да е статия по горе посочените въпроси.Вярвам ,че не само на мен ще е полезно подобно четиво.

Последна редакция: 20 май 2013
  6. ilpm

ilpm
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    595
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +40 / 2 / -2
    Покер ръце:
    Аз гласувам за статия по точка 1 :)

7. TuttoLotta

TuttoLotta
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    492
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +54 / 6 / -1
    Покер ръце:
    2. Концепцията за 5бет
    -Подходящи случаи ,противници
    -Неподходящи слущеи и противници
    -сайзинги

Може и да не съм от от най компетентните от форума,но ще дам моето мнение.
    Поставен така въпроса предполагам имаш предвид 5бет на блъф,тъй като когато сме с валю рейнджа си няма нищо интересно за коментиране.

-Подходящи случаи ,противници - агресивни регове,с които сте изградили динамика.Общо взето като им направиш към 3 3бета и вече почва да им става кофти че някой ги прегазва и може да очакваш 4бет блъф,точно тогава можеш да си 3бет/ шипваш ниски чифтове /сютед аса и ръце от рода на KQo.Също така важно е позициите да са такива,в каквито се очаква ти да имаш висок 3бет блъф рейндж (голям блинд на малък , Бутон на Кът оф , голям блинд на бутон).

-Неподходящо с/у риби / нетолкова агресивни регове / без динамика

Размери - забелязал съм тенденция за 4бет блъфове с числа които са примерно с 10 повече от нашия 3бет (използват това че кръглите числа са по трудни за плащане)
    Ако нашия 3бет и съответно неговия 4бет са с по-малки размери / по - дийп сме може и да мин 5бетваме на блъф особено като имаме блокери...

8. Zamio

Zamio
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    679
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +56 / 7 / -3
    Покер ръце:
    Това за кое ниво? Че на 20нл като те 4бетнат с 10 отгоре наистина е трудно за плащане :D

9. TuttoLotta

TuttoLotta
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    492
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +54 / 6 / -1
    Покер ръце:
    казвам го примерно ;) иначе на 100нл примерно ми се е случвало 8 на 18 да кажем 3бет / 4бет ; 9 на 19 и т.н.

10. charli

charli
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    383
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
  11. jully

jully
    Expand Collapse
    Super Moderator

Съобщения:
    1,553
    Трофейни точки:
    48
    Оценки:
    +60 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Отговорил съм на запитването на всеки човек който се интересува от коучинг от мен(лично съобщение).
    Уроците при мен са за сериозни хора които искат да подобрят играта си.
    Който не може да си направи труда да се поинтересува и да пита (да направи минимално усилие) е безидейно (за самият него) да си хвърля парите на вятъра като чака обява на сайта.
    Относно статийте...аз харесвам да пиша и ми доставя голямо удоволствие когато хората харесват статийте и филмчетата ми...никога не съм си поставял срокове за разни неща и не мисля да го правя.

Последна редакция: 27 май 2013
  12. TuttoLotta

TuttoLotta
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    492
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +54 / 6 / -1
    Покер ръце:
    все пак най хубавите работи се получават без напрежение, така че не би следвало да променяш стила си... Наистина оценяваме филмчетата и статиите така че ти пожелавам повече творчески вдъхновения ;)

13. jully

jully
    Expand Collapse
    Super Moderator

Съобщения:
    1,553
    Трофейни точки:
    48
    Оценки:
    +60 / 0 / -0
    Покер ръце:
    10x за съпорта :)