1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.
  2. Сделката ни в 7777.bg през този месец е с главозамайващо value и е най-доброто ни предложение от последните няколко години! В комбинация с двата варианта за софтуер и VIP съпорт горещо препоръчваме на всички наши играчи да се преориентират към игра в тази зала. За повече информация ни пишете по имейл на grindsupp@gmail.com или по скайп на grinderssupport.
    Премахни Бележката

Облагане на печалби от хазарт

Дискусия в 'Общ покер форум' започната от ferrrerr, 22 юни 2020.

1. ferrrerr

ferrrerr
    Expand Collapse
    New Member

Съобщения:
    2
    Трофейни точки:
    1
    Оценки:
    +1 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Здравейте,
    до колкото знам печалбите от онлайн покер са необлагаеми стига да играем в сайтове, които имат лиценз към България.

Какво става с печалбите от други покер сайтове, които нямат активен лиценз към страната ни.Трябва ли да ги облагаме ако например с тях предприемаме голяма покупка?

• Like Like x 1
  2. ivaylo666

ivaylo666
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    110
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +54 / 0 / -13
    Покер ръце:
    Не , нищо не облагаш ако ме попълниш данъчна декларация и не напишеш ,че си спечелил Х пари. За банките внимавай обаче ,вкарвай или тегли до 5000 лв ако не искаш да пишеш обяснения от къде имал парите ( не ,че е проблем щото винаги можеш просто да кажеш от близък и т.н.). Не се филмирай никой няма да те закача освен ако не теглиш по 50к на месец продължително време , а съдейки по въпроса ти си поне на няколко години от там. Успех!

• Funny Funny x 1
  3. ferrrerr

ferrrerr
    Expand Collapse
    New Member

Съобщения:
    2
    Трофейни точки:
    1
    Оценки:
    +1 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Здравей,

предстои ми покупка на апартамент с пари изкараи от покер.Затова задавам въпроса, понеже трябва да преведа 6 цифрена сума към българска сметка.

4. ivaylo666

ivaylo666
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    110
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +54 / 0 / -13
    Покер ръце:
    Аз не бих правил такъв голям превод ,защото ще те питат най-вероятно за произход на парите. Съвета ми е да се консултираш с някой експерт в такъв случай и да ти каже какво да запишеш като произход , аз се получавал 6 цифрени суми и не винаги съм бил питам кое ,какво и откъде е . При теглене на 5000 да ме карали да пиша произход на парите и аз съм писал други неща и никой не ми е задавал допълнителни въпроси ,но това може да е до банка или служител, тоест не бих правил генерални заключения на база моя опит. Другия вариант може би е да пращаш няколко по-малки превода и да ги теглиш на части и никой няма да задава въпроси ,но пък не знам дали някой няма да пита откъде са при покупка на жилището, нямам идея честно казано. Аз примерно съм си купувал по-скъпи автомобили и никой никога не ми е задавал въпроси та не знам. Най-добре питай експерт или нека някой от форума който е купувал жилище с такива пари да каже как стоят нещата .Успех!

5. didi8bg

didi8bg
    Expand Collapse
    Administrator

Съобщения:
    1,505
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +388 / 10 / -16
    Покер ръце:

При купуването на апартамент има реален шанс да ти искат произход на средствата. Най-малкото самата сума когато ти пристигне в банковата сметка, ако тя е над 10 000 лева трябва да попълниш точно такава бланка за произход на средства.
    Ако средствата са изкарани след като вече е бил приет новия закон за хазарта в българия, то те се водят нелегално изкарани.
    Ако си играл в зала от черния списък (зала която е официално блокирана чрез този списък) средствата по закон може да бъдат и конфискувани (така са го записали). Ако залата не е била в този списък, до някаква степен тя е в един трети сектор, но отново зависи кой как чете закона.
    Като цяло въпреки, че това е Покер форум и доста хора са се срещали с тези проблеми, не бих казал, че е най-доброто място за задаване на толкова сложни и специфични въпроси. Бих те посъветвал да си направиш една консултация с адвокат който да ти даде някакво смислено легално подкрепено мнение, а не - "един приятел чул от един познат, че на леля му внучето ...).

И на последно място - дори да мога да ти отговоря точно на въпроса, не бих го направил във форума и в крайна сметка пак ще те пратя при адвокат :)

• Like Like x 2
  6. HyperSpeed

HyperSpeed
    Expand Collapse
    New Member

Съобщения:
    4
    Трофейни точки:
    3
    Оценки:
    +1 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Аз имам същия въпрос, но при пари изтеглени от зала с лиценз - pokerstars, bwin или някоя от другите. Теглим сума над 10к или над 100к. Искаме да си купим кола/апартамент или нещо друго скъпо и искаме то да бъде на 100% легално и никой да не може да ни каже нищо.
    Трябва ли да направим нещо преди да отидем да си ги купим?
    Да декларираме по някакъв начин? Как? Предполагам това става с попълването на бланка за произход на средствата в банката, за която прочетох сега в коментара на didi8bg. Какво точно пишем в тази бланка?
    Трябва ли да платим някакви такси? 10%? Как точно става плащането на таксата, ако има такава?
    Може би отговорите на тези въпроси са ясни на повечето от вас, но на мен не са и ще съм много благодарен, ако някой ми отговори. :)

7. mudkicker

mudkicker
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    95
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +40 / 1 / -8
    Покер ръце:
    Отиваш в НАП.
    С графиките от трaктора,и те ти казват-цакай едиколко си.
    Цакаш.
    И си готов-държавата ще те уважава
    Ама малко въртели си е .
    Оспех.

Последна редакция: 27 юни 2020
    • Bad Spelling Bad Spelling x 3
  8. ivaylo666

ivaylo666
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    110
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +54 / 0 / -13
    Покер ръце:
    Ти прочете ли нагоре какво е написано ? Май не ,ще ти отговоря възможно най-кратко , 1во в банката когато попълваш тази бланка за произход ,можеш да напишеш произход от много места както съм написал по-нагоре , аз съм писал всякакви работи и никой не ме питаш допълнително нещо. Самото попълване в банката не означава ,че там плащаш данъци, данъците се дължат към НАП ,тоест трябва да попълниш данъчна декларация и според зависи от къде са ти проходите ще платиш данъци върху тях или няма да платиш ( тоест ако получиш 15к от майка ти от Испания например не дължиш данък върху тези пари) . Ако си беше направил труда да прочетеш предишните коментари щеше да видиш ,че там съм написал ,че най-добре е просто да не теглиш или депозираш наф 4999лв за да не се налага да пишеш обяснения за произход ,а ако планираш да теглиш сериозни суми съм написал задължително да се консултираш с експерт ,а не в някаква форум.

• Like Like x 1
  9. HyperSpeed

HyperSpeed
    Expand Collapse
    New Member

Съобщения:
    4
    Трофейни точки:
    3
    Оценки:
    +1 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Направил съм си труда да прочета. :) Въпроса на ferrrerr е за пари от сайтове без лиценз. Моя въпрос е за сайтове с лиценз. Тоест питам какъв е закона. Той пита как да заобиколи закона. Затова помислих, че не е проблем да попитам и ако някой знае, да ми каже.

10. ivaylo666

ivaylo666
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    110
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +54 / 0 / -13
    Покер ръце:
    То няма много разлика сайтове със или без лиценз , аз не искам да плащам 10 % върху това което тегля , тъй като покера не е като приход от заплата и това ,че ти си ударил един турнир примерно и си изтеглил 50 к не означва ,че няма да върнеш 30 к обратно примерно , само че ти ще платиш данък 10 % на 50 к приход и после не можеш да пишеш разход и да ти върнат 3к :) . Съвета ми беше по-скоро практически какво да правиш за да не те занимават с бланки , а ти ако искаш да си изряден тогава си попълваш данъчна декларация всяка година до Април и си плащаш 10 % данък върху тях и никой не може да те пипне :)

• Like Like x 1
  11. HyperSpeed

HyperSpeed
    Expand Collapse
    New Member

Съобщения:
    4
    Трофейни точки:
    3
    Оценки:
    +1 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Разбирам ти логиката и съм на същото мнение. Работата е като се реши да се купува нещо и искаме да е 100% изрядно всичко, какви са стъпките, които трябва да се предприемат. Значи все пак трябва да се плащат 10%. Това ме интересуваше. Благодаря за отговора. :)

12. dg7al

dg7al
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    335
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +118 / 4 / -5
    Покер ръце:
    приходи от хазарт не се облагат, умуваха да правят промяна, но засега мисля, че няма нищо...

• Like Like x 3
    • Agree Agree x 1
  13. spirtaa

spirtaa
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    218
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +197 / 0 / -2
    Покер ръце:
    Никви 10% няма и ако си физическо лице и имаш само необлагаеми доходи (каквито са доходите от хазарт от лицензирани зали) не си длъжен да попълваш годишна данъчна декларация. Казаха ви за тия неща не във форум, всеки си дрънка чул-недочул. Демек и мене не трябва да слушате дори...

Мен лично никога не са ме карали да попълвам и бланка в банката за над 10к (най-вероятно понеже си е онлайн и си пише от къде идват). Също това че декларираш пари не значи че си ги узаконил...

Последна редакция: 28 юни 2020
    • Like Like x 1
    • Agree Agree x 1
  14. ivaylo666

ivaylo666
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    110
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +54 / 0 / -13
    Покер ръце:
    А добре ако декларирам 500 к доходи от покер , не дължа 10 % на тях така ли? ( това не създава ли предпоставка за хора с незаконни доходи да декларират суми с произход хазарт без да дължат 10 % данъци дори ). Ако е така - не знаех , а за бланката мен са ме карали в ПИБ да пиша произход на средства за теглене на суми на 5000 лева от собствена сметка

15. YouWho

YouWho
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    189
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +98 / 3 / -2
    Покер ръце:
    Нищо не дължиш,може и 5 милиона да декларираш,само че при евентуална данъчна проверка нали ще трябва да ги доказваш,което няма да е проблем ако наистина си ги спечелил,само че ако не си..

• Like Like x 1
    • Informative Informative x 1
  16. spirtaa

spirtaa
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    218
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +197 / 0 / -2
    Покер ръце:
    Не се дължи никакъв данък за пари изкарани от хазарт. Това че декларираш нещо и му платиш данък не го узаконява... Като декларираш 500к от покер нали ако тръгнат да те разследват ти трябва и да ги докажеш тия пари...

Ако се стигне до това да те тормозят и парите са ти от нелицензирани зали закона е тъмна Индия и ще се стигне до договорки и пазарлъци. Като цяло така е написан че може да се чете както си искат. В България вече по закон не се прави разлика за пари придобити от незаконна или престъпна дейност (имаше разлика преди) и могат да ти ги конфискуват.

А това с 10к ставаше дума за получаване а не за теглене на кеш. Тия изисквания за теглене на кеш предполагам са си главно за банката те и като си отваряш сметка ще те питат за какво ще се ползва главно на много места. За над 10к транзакция по закон преди беше че самите банки са длъжни да подадат сигнал до НАП за транзакцията.

Сори за пунктуацията ма нямам време за нея сега :)

Последна редакция: 28 юни 2020
    • Like Like x 1
  17. YouWho

YouWho
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    189
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +98 / 3 / -2
    Покер ръце:
    За банкови трансфери над 30х хиляди и за кеш над 10 се попълва въпросната бланка за произход на доходи.

18. RakeVictim

RakeVictim
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    153
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +199 / 5 / -15
    Покер ръце:
    На мен в банката никога не са ми искали да попълвам такава бланка. Но пък от ДАНС ми бяха пратили писмо (явно банката са ги уведомили без никой нищо да ми казва) и ходих да попълвам някаква декларация в ДАНС за пране на пари и финансиране на тероризъм, нещо такова беше. Не е имало драма, само подписах, че не финансирам тероризъм и до там. Това беше преди години.

Иначе за апартамента по-горе, задължително си питай адвокат, не чети кой какво пише по форуми, но като цяло не е лоша идея пари да се теглят не към бг сметка, а към револют. От там ги обръщаш в биткойни, веднага пак в лева (евро, каквото ти е там) и си готов. После си превеждай директно от сметката в револют ;)
    В краен случй, ако ти е наложително, пускай от револют 10х 4999 към бг банка, аkо искаш да изтеглиш 50к, а не наведнъж.

• Like Like x 4
  19. PYM

PYM
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,039
    Трофейни точки:
    63
    Оценки:
    +211 / 6 / -11
    Покер ръце:
    Ти да не переш пари от наркотици, че искаш да въртиш парите през биткоини и така нататък.То дори и биткоина не е анонимно крипто, ползва се Монеро за целта да скъсаш следата на парите.

Предполагам с плащане на едни 10% държавата няма да има нищо против да легализира доходи от нелецинзирани хазатни сайтове.Както казаха всички -> адвокат.

20. Hristo82

Hristo82
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    3,025
    Трофейни точки:
    113
    Оценки:
    +993 / 42 / -133
    Покер ръце:
    Да ви имам проблемите да ви имам o_O
    Хубавото на мафиотската ни държава, че има добре изпитани схеми за такива казуси и адвокатите много добре ги знаят. Често се случва да дават съвети точно как да прекараш държавата с изпитани схеми. По-принцип България е държавата с може би най-лесното изпиране на пари в целия свят.

• Like Like x 2

Сподели страницата