1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

Обяснете ми моля (poker tracking, handposting)

Дискусия в 'Общ покер форум' започната от Zamio, 13 ноември 2009.

1. Zamio

Zamio
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    679
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +56 / 7 / -3
    Покер ръце:
    Може да ви се сторят много тъпи въпросите, но просто незнам.
    Как ги пействате тези разигравания? Откъде?
    Къде мога да гледам такива подробни статистики за определени играчи като : колко често 3бетва, колко често рейзва, фолдва и т.н.?
    Играя в покерстарс. Благодаря ви предварително.

2. Admin

Admin
    Expand Collapse
    Administrator

Съобщения:
    2,151
    Трофейни точки:
    38
    Оценки:
    +12 / 0 / -3
    Покер ръце:
    Здравей, от PokerStars много лесно се копират и пействат покер ръце, в горния ляв ъгъл на масата натискаш за да видиш предишните ръце и можеш да копираш текста им (не ми се пуска клиента за да ти обясня по-подробно). След това просто paste тук на сайта, вдясно в модула "Нова Ръка" :)

А иначе отностно статистики, ползват се основно програмите Holdem Manager и PokerTracker 3, които са разрешени от PokerStars и повечето други покер зали. Програмите не са евтини ($50-$80), но определено са необходими ако искаш да играеш сериозно, имат и trial. Единствено е досадно, че освен тях трябва да инсталираш и PostgreSQL, което особено в комбинация с Holdem Manager е невероятна боза и води до постоянни проблеми, въпроси и оплаквания :p

3. EasyGame

EasyGame
    Expand Collapse
    Well-Known Member Resource Gardener

Съобщения:
    4,196
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +219 / 6 / -22
    Покер ръце:
    Изиграните ръце с записват на компютъра и се ползва специален софтуер който ги обработва и събира статистиките. Там могат да се видят и всичките изиграни ръце (разбира се ако си дал да се записват). Най-известните софтуери са два - poker tracker и Holdem Manager. Имат пробни верси, но са платени.
    Друг вариант е докато играеш, след като е минала ръката да си отвориш hand history-то от масата (историята за ръката) и да го копираш и да го paste-неш острани дето се пост-ва ръка.

В по-горе изборените програми може да се види кой как играе и почти всички статистики който те интересуват.
    Ако има нещо неясно - не се притеснявай да попиташ. Все пак форума е точно за това.

4. Zamio

Zamio
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    679
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +56 / 7 / -3
    Покер ръце:
    Благодаря ви за изчерпателните отговори.
    Аз преди няколко месеца бях играл. Малко бях напред. предимно от СнГ. Сега като си влязох в старата регистрация си пуснах 10$ (смеете се сигурно :)) Изиграх 3 СнГ и нищо. Седнах на кеш маса 2/5 цента. И оттам свалих 3$. След това намерих този сайт изчетох статиие рхаегер и и другите. Пробвах да го приложа на 1/2 цента. Незнам дали са много зле играчите, на днес за около 4 часа успях от 2.5$ каса да ги докарам до 9.5$. Играейки на 4 маси. Е първите два часа бях само 2, щото нямах да си платя бай-ина за повече :Р. Така де, играя за удоволствие попринцип. Тия 10$ съм ги отписал. Но се старая да играя правилно. Уж. Малко несмогвам на моменти да преценя хубаво на 4 маси, особено като дойдат АК, QQ, АQ на три от масите, а на четвъртата имах стрейт и флаш дроу със 7 и 9. Днес ми се случи по едно време. Само с АQ неможах да взема ръката, но и не се набутах много... май. А ето и друго което ми се случи, незнам дали съм го изиграл правилно. Сигурно не. Жалко, че човека нямаше нещо като 2нд, 3рд нътс. Не, че щях да спечеля много но винаги е яко да свалиш такава ръка. едва за втори път ми се случва играейки покер това.

PokerStars Игра #35318626348: Холдем Без лимит ($0.01/$0.02 USD) - 13/11/2009 18:57:40 ET
    Маса 'Innes' 6-max Бутонът е в позиция #5
    Позиция 2: AFCastroo13 ($1.41 чипа)
    Позиция 3: milo102 ($0.99 чипа)
    Позиция 5: HERO ($3.61 чипа)
    Позиция 6: atheycg ($1.48 чипа)
    atheycg: слага малък блинд $0.01
    AFCastroo13: слага голям блинд $0.02
    *** СКРИТИ КАРТИ ***
    Раздадени на HERO [9c 9s]
    milo102: фолдва
    HERO: рейзва $0.02 до $0.04
    atheycg: колва $0.03
    AFCastroo13: фолдва
    *** ФЛОП *** [7c 8c 5c]
    atheycg: чеква
    PokerTotti82 се завръща
    HERO: бетва $0.04
    atheycg: колва $0.04
    *** ТЪРН *** [7c 8c 5c] [6c]
    atheycg: чеква
    HERO: чеква
    *** РИВЪР *** [7c 8c 5c 6c] [As]
    atheycg: бетва $0.12
    HERO: рейзва $0.46 до $0.58
    atheycg: фолдва
    Неплатен залог от ($0.46) се връща на ZAMI0CULCAS
    HERO събра $0.42 от пот
    HERO: показва [9c 9s] (стрейт флъш, Петица to Девятка)
    *** ОБОБЩЕНО ***
    Общ пот $0.42 | Рейк $0
    Борд [7c 8c 5c 6c As]
    Позиция 2: AFCastroo13 (голям блинд) фолдна преди Флоп
    Позиция 3: milo102 фолдна преди Флоп (не заложи)
    Позиция 5: HERO (бутон) събра ($0.42)
    Позиция 6: atheycg (малък блинд) фолдна на Ривър

Между другото забелязвам една слабост в играта си. Сядам с 1.5$ или 75 бб като ограейки не ме е много страх да се вкарам с много силна ръка. И изведнъж като направя 3$ се притеснявам да се замесвам по-сериозно. Не ме разбирайте погрешно не съм за 1-2 $ въпроса е принципен. Ето например при 1.5$ си играя например ол-ин при ЕВ+ 2-3 пъти. Да кажем ми излиза. и после ако при 3-4 долара се вкарам ол-ин дори и ев пак да е положително и да имам 70% шанс да взема ръката, тези 30% процента за загуба, ще ми изтрият предните печалби. В тази връзка има ли смисъл като се удвоя на дадена маса, да излизам и да сядам пак с по-малко?
    Иначе за мен играейки на най-ниското ниво е предизвикателство да фолдвам префлоп и да не се лимпвам за 2цента да речем с 6 и J суитед както се препоръчва за начинаещи. Някак отвътре си казвам "абе айде бе за 0.02$ колко са това - няма и 3 стотинки....", но успявам да се възпра. та отчитам, че имам полза да играя на това ниво засега. Ако не друго то е доста забавно. А и днес наистина срещнах играчи достойни да ги нарека донкове. Такива които ми плащат ол-ин на ривъра имайки 2 чифта на борд, на който освен фул хаус(какъвто имах аз) са възможи както стрейт така и флъш. А е много яко след таква ръка като се тилтнат... всички отанали на масата се надпреварват на кой ще му дойде по-рано силна ръка за да му вземе останалите стотинки.
    Иначе много хубаво сайтче!

Последна редакция: 14 ноември 2009
  5. Zamio

Zamio
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    679
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +56 / 7 / -3
    Покер ръце:
    Извинявам се за правописните грешки. Наистина са много, но съм уморен, не ми се редактира....

6. getbigboy

getbigboy
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    773
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +17 / 0 / -0
    Покер ръце:
    само едно ще ти кажа, за да направиш омлет, трябва да счупиш няколко яйца, същото е и с покера - за да спечелиш пари, трябва да рискуваш пари

7. EasyGame

EasyGame
    Expand Collapse
    Well-Known Member Resource Gardener

Съобщения:
    4,196
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +219 / 6 / -22
    Покер ръце:
    Играй на такива нива, на които не ти пука дали печелиш или гибуш. Гледай да играеш правилно и да не правиш глупости. Тия 2 цента за 50 ръце стават 1 долар, а за 1000 ръце стават 20 долара, а за 50к ръце са 1000$. Виждаш ли разликата ? :p

Сподели страницата