1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.
  2. Първите два фрийрола (за ръце и рейк в залите на Betsafe/Betsson) с пакети за Grinders Summer Camp са вече в лобито на мрежата. За повече инфо четете в темата на промоцията. Ако смятате, че сте изпълнили изискванията, но не сте автоматично регнати за турнира, ни пишете веднага по скайп на grinderssupport.
    Премахни Бележката

Обяснете ми моля (poker tracking, handposting)

Дискусия в 'Общ покер форум' започната от Zamio, 13 ноември 2009.

1. Zamio

Zamio
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    679
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +56 / 7 / -3
    Покер ръце:
    Може да ви се сторят много тъпи въпросите, но просто незнам.
    Как ги пействате тези разигравания? Откъде?
    Къде мога да гледам такива подробни статистики за определени играчи като : колко често 3бетва, колко често рейзва, фолдва и т.н.?
    Играя в покерстарс. Благодаря ви предварително.

2. Admin

Admin
    Expand Collapse
    Administrator

Съобщения:
    2,153
    Трофейни точки:
    38
    Оценки:
    +14 / 0 / -3
    Покер ръце:
    Здравей, от PokerStars много лесно се копират и пействат покер ръце, в горния ляв ъгъл на масата натискаш за да видиш предишните ръце и можеш да копираш текста им (не ми се пуска клиента за да ти обясня по-подробно). След това просто paste тук на сайта, вдясно в модула "Нова Ръка" :)

А иначе отностно статистики, ползват се основно програмите Holdem Manager и PokerTracker 3, които са разрешени от PokerStars и повечето други покер зали. Програмите не са евтини ($50-$80), но определено са необходими ако искаш да играеш сериозно, имат и trial. Единствено е досадно, че освен тях трябва да инсталираш и PostgreSQL, което особено в комбинация с Holdem Manager е невероятна боза и води до постоянни проблеми, въпроси и оплаквания :p

3. EasyGame

EasyGame
    Expand Collapse
    Well-Known Member Resource Gardener

Съобщения:
    4,267
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +333 / 8 / -24
    Покер ръце:
    Изиграните ръце с записват на компютъра и се ползва специален софтуер който ги обработва и събира статистиките. Там могат да се видят и всичките изиграни ръце (разбира се ако си дал да се записват). Най-известните софтуери са два - poker tracker и Holdem Manager. Имат пробни верси, но са платени.
    Друг вариант е докато играеш, след като е минала ръката да си отвориш hand history-то от масата (историята за ръката) и да го копираш и да го paste-неш острани дето се пост-ва ръка.

В по-горе изборените програми може да се види кой как играе и почти всички статистики който те интересуват.
    Ако има нещо неясно - не се притеснявай да попиташ. Все пак форума е точно за това.

4. Zamio

Zamio
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    679
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +56 / 7 / -3
    Покер ръце:
    Благодаря ви за изчерпателните отговори.
    Аз преди няколко месеца бях играл. Малко бях напред. предимно от СнГ. Сега като си влязох в старата регистрация си пуснах 10$ (смеете се сигурно :)) Изиграх 3 СнГ и нищо. Седнах на кеш маса 2/5 цента. И оттам свалих 3$. След това намерих този сайт изчетох статиие рхаегер и и другите. Пробвах да го приложа на 1/2 цента. Незнам дали са много зле играчите, на днес за около 4 часа успях от 2.5$ каса да ги докарам до 9.5$. Играейки на 4 маси. Е първите два часа бях само 2, щото нямах да си платя бай-ина за повече :Р. Така де, играя за удоволствие попринцип. Тия 10$ съм ги отписал. Но се старая да играя правилно. Уж. Малко несмогвам на моменти да преценя хубаво на 4 маси, особено като дойдат АК, QQ, АQ на три от масите, а на четвъртата имах стрейт и флаш дроу със 7 и 9. Днес ми се случи по едно време. Само с АQ неможах да взема ръката, но и не се набутах много... май. А ето и друго което ми се случи, незнам дали съм го изиграл правилно. Сигурно не. Жалко, че човека нямаше нещо като 2нд, 3рд нътс. Не, че щях да спечеля много но винаги е яко да свалиш такава ръка. едва за втори път ми се случва играейки покер това.

PokerStars Игра #35318626348: Холдем Без лимит ($0.01/$0.02 USD) - 13/11/2009 18:57:40 ET
    Маса 'Innes' 6-max Бутонът е в позиция #5
    Позиция 2: AFCastroo13 ($1.41 чипа)
    Позиция 3: milo102 ($0.99 чипа)
    Позиция 5: HERO ($3.61 чипа)
    Позиция 6: atheycg ($1.48 чипа)
    atheycg: слага малък блинд $0.01
    AFCastroo13: слага голям блинд $0.02
    *** СКРИТИ КАРТИ ***
    Раздадени на HERO [9c 9s]
    milo102: фолдва
    HERO: рейзва $0.02 до $0.04
    atheycg: колва $0.03
    AFCastroo13: фолдва
    *** ФЛОП *** [7c 8c 5c]
    atheycg: чеква
    PokerTotti82 се завръща
    HERO: бетва $0.04
    atheycg: колва $0.04
    *** ТЪРН *** [7c 8c 5c] [6c]
    atheycg: чеква
    HERO: чеква
    *** РИВЪР *** [7c 8c 5c 6c] [As]
    atheycg: бетва $0.12
    HERO: рейзва $0.46 до $0.58
    atheycg: фолдва
    Неплатен залог от ($0.46) се връща на ZAMI0CULCAS
    HERO събра $0.42 от пот
    HERO: показва [9c 9s] (стрейт флъш, Петица to Девятка)
    *** ОБОБЩЕНО ***
    Общ пот $0.42 | Рейк $0
    Борд [7c 8c 5c 6c As]
    Позиция 2: AFCastroo13 (голям блинд) фолдна преди Флоп
    Позиция 3: milo102 фолдна преди Флоп (не заложи)
    Позиция 5: HERO (бутон) събра ($0.42)
    Позиция 6: atheycg (малък блинд) фолдна на Ривър

Между другото забелязвам една слабост в играта си. Сядам с 1.5$ или 75 бб като ограейки не ме е много страх да се вкарам с много силна ръка. И изведнъж като направя 3$ се притеснявам да се замесвам по-сериозно. Не ме разбирайте погрешно не съм за 1-2 $ въпроса е принципен. Ето например при 1.5$ си играя например ол-ин при ЕВ+ 2-3 пъти. Да кажем ми излиза. и после ако при 3-4 долара се вкарам ол-ин дори и ев пак да е положително и да имам 70% шанс да взема ръката, тези 30% процента за загуба, ще ми изтрият предните печалби. В тази връзка има ли смисъл като се удвоя на дадена маса, да излизам и да сядам пак с по-малко?
    Иначе за мен играейки на най-ниското ниво е предизвикателство да фолдвам префлоп и да не се лимпвам за 2цента да речем с 6 и J суитед както се препоръчва за начинаещи. Някак отвътре си казвам "абе айде бе за 0.02$ колко са това - няма и 3 стотинки....", но успявам да се възпра. та отчитам, че имам полза да играя на това ниво засега. Ако не друго то е доста забавно. А и днес наистина срещнах играчи достойни да ги нарека донкове. Такива които ми плащат ол-ин на ривъра имайки 2 чифта на борд, на който освен фул хаус(какъвто имах аз) са възможи както стрейт така и флъш. А е много яко след таква ръка като се тилтнат... всички отанали на масата се надпреварват на кой ще му дойде по-рано силна ръка за да му вземе останалите стотинки.
    Иначе много хубаво сайтче!

Последна редакция: 14 ноември 2009
  5. Zamio

Zamio
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    679
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +56 / 7 / -3
    Покер ръце:
    Извинявам се за правописните грешки. Наистина са много, но съм уморен, не ми се редактира....

6. getbigboy

getbigboy
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    773
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +17 / 0 / -0
    Покер ръце:
    само едно ще ти кажа, за да направиш омлет, трябва да счупиш няколко яйца, същото е и с покера - за да спечелиш пари, трябва да рискуваш пари

7. EasyGame

EasyGame
    Expand Collapse
    Well-Known Member Resource Gardener

Съобщения:
    4,267
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +333 / 8 / -24
    Покер ръце:
    Играй на такива нива, на които не ти пука дали печелиш или гибуш. Гледай да играеш правилно и да не правиш глупости. Тия 2 цента за 50 ръце стават 1 долар, а за 1000 ръце стават 20 долара, а за 50к ръце са 1000$. Виждаш ли разликата ? :p

Сподели страницата