1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

Nut flush, deep, pair on bord

Дискусия в 'Дискусия на покер ръце' започната от Tapun4o, 25 януари 2010.

1. Tapun4o

Tapun4o
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    110
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +1 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Hand History for Game 1992162468
    $100 NL Texas Hold'em - Sunday , January 24 , 23:45:34 ET 2010
    Table Table TH 133 (Real Money)
    Seat 4 is the button
    Total number of players : 5
    Seat 1: HoldMHolm ( $94.5 )
    Seat 2: stamping ( $136.7 )
    Seat 3: Hero ( $304.05 )
    Seat 4: xav14150 ( $255.14 )
    Seat 5: Elias1415 ( $187.4 )
    Elias1415 posts small blind $0.5 .
    HoldMHolm posts big blind $1 .

Dealt to Hero: :Ah: :Kh:
    stamping folds.
    Hero raises $3 .
    xav14150 calls $3 .
    Elias1415 folds.
    HoldMHolm folds.

FLOP ($0.00)
    :Jh: :7h: :4d:
    Hero bets $5 .
    xav14150 calls $5 .

TURN ($0.00)
    :7d:
    Hero bets $10 .
    xav14150 calls $10 .

RIVER ($0.00)
    :9h:
    Hero bets $30 .
    xav14150 raises $60 .
    Hero ?

Здравейте, тази ръка ме гложди известно време, та реших да се допитам тук :)

Xav14150 е със стат 53/21/16 3bet, 33AFrq., c-r 10% flop, 33% turn, river 0%, но сампъла е малък около 200 ръце. Всичките му рейзове и 3бетове са мин. Направи ми впечатление, че е склонен да колва доста лайт пре OP и две улици с марджиналс. Веднъж съм го 4бетнал на търна и той се фолдна, така че може би е склонен и да флоутва - рейзва лайт. По-рано в играта направих един доста глупав муув на търна и вкарах един от играчите ол ин, като бях огромен ъндърдог, но ме лъкна. Човекът с основание се тилтна и аз започнаш още по-лайт да го изолирам и 3бетвам, така си получих сравнително маниакален имидж.
    Въпросът ми е мога ли да взема още валю от трипс, стрейт, слаб флъш? Минрирейз? Шов май не е добре?

2. gavrosh

gavrosh
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,007
    Трофейни точки:
    36
    Оценки:
    +3 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Дийп сте, затва плащай. Има предостатъчно ръце които биеш.

3. dexteriti

dexteriti
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    20
    Трофейни точки:
    1
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Другият вариант фолд ли е? Не се напрягай да ги пишеш тия коментари.

4. gavrosh

gavrosh
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,007
    Трофейни точки:
    36
    Оценки:
    +3 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Имам предвид че рейза не ми харесва като вариант в дийпстак, щото трябва да е доста тъп за да плати с по-слабо (дори QXs), ако те рирейзне си в deep shit imo (замисли се за сайзовете).
    А твоя коментар не беше по-полезен от моя.

5. radotdr

radotdr
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    1,430
    Трофейни точки:
    53
    Оценки:
    +8 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Страхотен 1ви коментар във форума, добре дошъл. Той поне се е напънал да коментира нещо по ръката, за разлика от теб.

Относно темата, ситуацията е доста трики, хем не искаме да изпускаме велиу от ръката си хем не искаме да се стакнем толкова дийп на пеърнат борд. Твоята линия е доста силна тук с 3 барела и ако е поне малко мислещ опонент би трябвало да знае това. От друга страна ако има фул то той иска да спечели максимума, този мин рейз не ми изглежда като максимума за ръка като фул. Какви комбинации може да има за фул, 44 - по скоро би рейзнал флоп цбета, J7 - също, остава единствено 79. Така че той тук е по скоро на блъф, по слаб флъш или нътс (малка част от рейнджа му). Ако го рирейзнем фолдваме всички блъфове, набива се алл ин с нътса и ни колва със по слабия флъш.

Лично аз бих заел по пасивната позиция и бих колнал ривъра, с риск да загубя велиу.

6. dexteriti

dexteriti
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    20
    Трофейни точки:
    1
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Относно ръката, коментирал съм я лично и е постната тук именно заради по-читавите отговори. След така показана ръката мислиш ли, че има нужда от подобни постове. Броят на коментари не е определящ, често влизам и чета, но ме дразни когато набързо се отговори "КОЛ/фолд".
    Добре заварил.

7. Zografa

Zografa
    Expand Collapse
    Super Moderator Staff Member

Съобщения:
    3,735
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +441 / 10 / -17
    Покер ръце:
    Значи с информацията която си дал си мисля че и малък рейз не е лошо - има доста голяма вероятност да ти плати с нещо по-слабо, ако си уверен в това, че е тилтнал и че може да прави глупости бих го рейзнал мисля че нещо от рода на 100-120 е ок и фолд на пуш

Ако все пак имаш някакви съмнения и не си уверен най-добре е кол.

П.п А да и добре дошъл на декстирити и малко по-спокойни коментари за напред:).

Последна редакция: 25 януари 2010
  8. gavrosh

gavrosh
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,007
    Трофейни точки:
    36
    Оценки:
    +3 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Мисля че тилтнатия играч за който се говори не е този, а друг на масата.
    А точно рейз на 120$ не ни ли комитва лошо? Противника има 255$ стак, значи при ол ин от него, трябва да платим 1 в 4, което си е комитмънт с топ флъш според мен. Минрейза ни е до 90$, и освен със секонд флъша не виждам с какво по-слабо ще плати.
    Интересно ми е дали опонента би мин4бетнал, след като толкова минрейзва? :D

9. Zografa

Zografa
    Expand Collapse

Съобщения:
    3,735
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +441 / 10 / -17
    Покер ръце:
    Да мисрииднах му стака мислех че има 180 а той имал над 250:) Рейз фолд до 100-120 е супер тогава.

10. eGeMi

eGeMi
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    130
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Изглежда като трапване, така че и аз съм за кол, ако е слаб играч е много вероятно да има и по-добри ситуации да го събереш, макар, че не си му в позиция. Освен по-малък флъш и трипс седмици ... какво друго да биеш.

11. Zografa

Zografa
    Expand Collapse

Съобщения:
    3,735
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +441 / 10 / -17
    Покер ръце:
    Бие доста неща и всичко му е в рейнджа като се почне от рандом 7х минем през всички флъшове, та стигнем и до 8Т. Рейз става ако сме сигурни че има с какво да ни колне този рейз(както е според написаното в ОП). Ако дори малко сме несигурни обаче кол е по-добре.

12. PPetroff88

PPetroff88
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    57
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +1 / 0 / -0
    Покер ръце:
    при положение, че семпъла е от 200 ръце и има дабъл карта.. не трябва ли просто да платим ?
    бтв какво е развитието на ръката ?

13. Tapun4o

Tapun4o
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    110
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +1 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Благодаря за коментарите :)
    Развитието е: кол от мен и той показа А7
    Основната причина да пусна ръката е, че се чувствам уязвим на ривъра и често чекбеквам или джъст колвам вместо да подходя по-агресивно, за да взема повече валю. Не си давам правилна сметка за противниците, изглежда си мисля че не би било разумно да ми колне с нещо по-слабо, а всъщност много голяма част от играчите на 100 не са чак толкоз разумни :), а чек рейз блъф на ривъра е почти невъзможно да се срещне. Всичко с времето си, поне още след края на ръката осъзнах, че съм сбъркал, а трябваше да постъпя точно както казва Зографа - именно това обсъждахме с Декстерити преди още да пусна ръката.

14. xdgvekv

xdgvekv
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    742
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +9 / 0 / -4
    Покер ръце:
    Аз мисля, че дийп би трябвало да те засили много преди ривъра ако е имал сет. Аз съм за рирейз/гет-ит-ин.

15. jully

jully
    Expand Collapse
    Super Moderator

Съобщения:
    1,553
    Трофейни точки:
    48
    Оценки:
    +60 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Аз мисля че кол тук е по-добре
    тоя няма 3пс!!
    остават само по-малките флъшове ....също така не подценяват случая в който ти го рр до 120 той шов и ти натискаш копчето кол и сесията свършва :) !!! :)
    Хареса ми описанието ти ...само така бро :)

Сподели страницата