1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

Новините

Дискусия в 'Общ покер форум' започната от winday, 21 септември 2011.

1. winday

winday
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    375
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +24 / 5 / -1
    Покер ръце:
    Току що по новините по нова излъчиха доста дълъг репортаж свързан с покера.
    Не можах да чуя всичко, но говореха за фултилт, онлайн покера, данъци.
    Гледайте късната емисия.

2. Spendthrift

Spendthrift
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,011
    Трофейни точки:
    36
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
  3. Spendthrift

Spendthrift
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,011
    Трофейни точки:
    36
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
  4. konselieri

konselieri
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    2,618
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +352 / 4 / -8
    Покер ръце:
    Лошото е че хващат някви такива икономисти ( като тоя в репортажа ) дето не са в час !

5. Zografa

Zografa
    Expand Collapse
    Super Moderator Staff Member

Съобщения:
    3,724
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +422 / 10 / -17
    Покер ръце:

6. yYy

yYy
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    137
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Да ми барат трите тия лешпери. Хич ми не е за тях, щото са толкова тъпи, че и закон даже не могат да измислят, а и да не забравя журналята също да се нареди на опашката!

Последна редакция: 21 септември 2011
  7. vladimir0v

vladimir0v
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,785
    Трофейни точки:
    63
    Оценки:
    +128 / 6 / -6
    Покер ръце:
    Тъкмо ще си намеря причина да се махна от България.

8. n00man

n00man
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    122
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    И веднага след тази новина ми сложили репортаж за пристрастяване към хазарта...как манипулират гадно аудиторията :/

9. Danger

Danger
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    149
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +3 / 0 / -1
    Покер ръце:
    +1

10. DarkAvenger

DarkAvenger
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    87
    Трофейни точки:
    23
    Оценки:
    +19 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Наистина ще е мнго неприятно ако се случи нещо с онлайн покер а в Бг, поне от мен, ако изключим покера, не става и Чеп за зеле...:(:D А в тая комисия от кол и вЪже ли ги събират, само някакви супер неадекватни и ненаясно с нещата хорица съм виждал да се изявяват по темата...

11. viko

viko
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    116
    Трофейни точки:
    31
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    ае да им е.. майката

12. Spendthrift

Spendthrift
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,011
    Трофейни точки:
    36
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    И мене това страшно много ме подразни!

13. Spitfire

Spitfire
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,007
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +245 / 25 / -33
    Покер ръце:
    Некомпетентни типове с време по телевизията I LUV EM

П.С. А аз направо съм в потрес от тея новини - следващия репортаж е за учениците, които не спяли достатъчно и според някаква децка психотерапевтка, която има огромни сенки под очите сме ставали по-бавни, мудни блаблабла, ако не сме се наспивали ... това че е верно - верно е, ама какъв пример дава тя и то по национална ТВ WTF?!

Последна редакция: 21 септември 2011
  14. DevilsTime

DevilsTime
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    735
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +91 / 3 / -5
    Покер ръце:
    Sad story... Неам думи, оня любител с едната масичка за какво го бяха викнали да обяснява глупости, като са решили да правят нещо свестно поне да викнат, някой който ще си направи труда да обясни нещата както трябва, така че да разберат и обикновенните хора за какво иде реч. 15% да се хванат за к..., е го е къде е Димитровград...

15. ceno83

ceno83
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,001
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +113 / 2 / -3
    Покер ръце:
    Вие по телевизията кога за последно гледахте нещо позитивно ?!?

16. EasyGame

EasyGame
    Expand Collapse
    Well-Known Member Resource Gardener

Съобщения:
    4,194
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +219 / 6 / -22
    Покер ръце:
    Повечето нормални хора не гледат телевизия.

А за закон - ако приемат нещо - ще му мислим. Държавата като не прави нищо, не може само да приме някакъв си закон и да лапа по 15% от оборота. Това ако го има някъде... 15% от оборота за данъци - ще те казината ще фалират (взеки знае колко е edge-а на кизината на ролетка, блек джек и другуте хазари игри (hint: под 15% е). Може би само при тия машинките ще е повече...

И аз се издразних от интервюто... хванали един дето играе турнири в старса (дето 1 път му вързало и взел някаква по-сериозна сума за нашия стандарт), един психолог дето да говори за зависимости и как пропадат хората (поне да се безе избръснал за пред камерата), един някъв си там и направили репортаж. Накрая взеха и изкараха, че рано или късно всички ще станат зависими от хазарта...

П.С. То и работохолиците са зависими от работата, но за тях нищо не съм видял по медиите...

17. Zografa

Zografa
    Expand Collapse
    Super Moderator Staff Member

Съобщения:
    3,724
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +422 / 10 / -17
    Покер ръце:
    Градинарче това го има някъде а именно в България:) Закона за хазарта е такъв - взима им се 15% от оборота, което е супер смешно като принцип според мен. Очевидно е че трябва да се таксува печалбата, а не оборота. Проблема в България идва сам по себе си не от това дали ще се таксува оборота или печалбата, а от това че наложи ли се такъв закон ще ни изолират като пазар. И тогава ще си играеш 50нл само с другите българчета, които не са много - т.е пазара ни ако изобщо бъде създаден такъв ще умре доста бързо и ще останат само някакви безумни турнири за по 50 лв в неделя с 5 000 гарантирани.

Също е грешна логиката ти "ако приемат нещо ще му мислим" - приеме ли се този закон ще трябва да го спазваме доста време - както се вижда във Франция закона изобщо не е дори и близо до добър - повечето букмейкъри са недоволни, старс дори обмисляли оттегляне от пазара там(а са най-голямата френска зала!). Да не говорим как уж държавния регулатор трябваше да опази играчите от случаи като този с фтп(да и фтп.фр са бъсто и там няма да върнат парите, а уж беше регулирано). Т.е проблемите дори в страна на светлинни години от нас като Франция са на лице... Правете сметка тук чичовците в комисията каква ще я свършат...

18. Hristo82

Hristo82
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,016
    Трофейни точки:
    83
    Оценки:
    +286 / 11 / -50
    Покер ръце:
    Много съм раздвоен аз, но не от репортажа, а по въпроса за това - Какво представлява покер игрицата и как е най добре да се възприема от "простосмъртните" люде.
    От една страна си викаш колко щеше да е хубаво, ако това да си професионален покер играч беше престижно също като спортист. Да спечелиш гривна от световните покер серии и да те чакат на летището тълпа от хора и журналисти, както посрещат олимпийските ни шампиони и разбира се няколко мазни политици :mad: , които задължително ще са там за да се снимат. Даааа колко хубаво звучи, но това ще си остане в сферата на научната фантастика :rolleyes: .

Квото и ще да напишете, че не ви пука за това кой как ви възприема като човек, който се храни от покера, то ние всички знаем, че не е така. Социалния статус винаги е бил от първостепенна важност, е има и изключения тип саможивници, които дават сигнал заето за изходящи и входящи повиквания, на тях определено им е без значение дали въобще ги има на социалната карта.

От друга страна погледнато си задавам въпроса, ами ако покера излезе изцяло от сянката на хазарта и всеки разбере, че това е игра за която ти трябва изключителен мисловен капацитет, много изучаване, много труд за постигане на успех и т.н. Няма ли по този начин и да намалее притока на риба, все пак истинските комарджии обичат игрите на късмета.

Разбира се ако си спечелил няколко милиона и си си оправил живота, тогава на кой му пука дали околните го възприемат, като просто комарджия, който късмета го ударил с големия черпак и скоро всичко ще си върне там от където е дошло. Проблема, е че мнозинството покер прота не са милионери и не е приятно, когато околните те гледат със странен поглед.

Вие тука се възмущавает на тоя репортаж, ама тва е нищо в сравнение с покера в сериалите и филмите, те там вече е истиснкят комар :p Още ме напушва смях с ония индивид от БигБрадъра, дето тоя репортаж направо да яде пасти пред неговото интро, струва се да се изгледа отново, МНОГО КУЛТОВО :D

http://vbox7.com/play:3ad29c76&r=emb

19. Spitfire

Spitfire
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,007
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +245 / 25 / -33
    Покер ръце:
    Христо всеки път като ти чета постовете оставам в потрес ... как винаги успяваш да напишеш супер дълъг пост и да няма 1 смислено нещо в него?!

20. Spendthrift

Spendthrift
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,011
    Трофейни точки:
    36
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    ..