1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

NL50 5bet DEEP, sizing dilema

Дискусия в 'VIP дискусия' започната от paev10, 5 февруари 2013.

1. paev10

paev10
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    194
    Трофейни точки:
    31
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Hand History for Game 1111111111 (Cake Poker)
    $50.00 USD NL Texas Hold'em - Tuesday , February 05 , 10:42:25 ET 2013
    Table Pebble Beach (6Max) 11423 (Real Money)
    Seat 2 is the button
    Seat 2: Player2 ( $187.78 USD ) - VPIP: 24 , PFR: 20 , 3B: 8 , AF: 2.4 , Hands: 2665
    Seat 3: Hero ( $132.60 USD ) - VPIP: 22 , PFR: 17 , 3B: 6 , AF: 2.7 , Hands: 198317
    Seat 9: Player9 ( $49.75 USD ) - VPIP: 24 , PFR: 18 , 3B: 4 , AF: 1.5 , Hands: 636
    Seat 10: Player10 ( $49.75 USD ) - VPIP: 7 , PFR: 0 , 3B: 0 , AF: 0.0 , Hands: 15
    Hero posts small blind $0.25 .
    Player9 posts big blind $0.50 .

Dealt to Hero: :As: :Ad:
    Player10 folds
    Player2 raises $1.00
    Hero raises $3.75
    Player9 folds
    Player2 raises $10.50
    Hero raises $20.00
    Player2 calls $12.50

FLOP ($48.50)
    :2s: :3h: :7d:
    Hero bets

Здравейте. Човекът е рег 25/20, 4бет рейндж 6% (премиум 75%).

Наблюденията ми са, че когато е префлоп агресора е склонен да блъфира с бетове на всички улици, но когато не е у него инициативата обича да чеква отзад и да стигна до евтини шоудауни когато е възможно.

Не смятам, че статистиките имат особено значение в този спот заради префлоп ситуацията /250бб+, 5бет/.

Въпросът ми може да изглежда глупав, но как бихте сайзнали оттук насетне и има ли карти на които ще преосмислите варианта бет-бет-шов?

2. radotdr

radotdr
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    1,430
    Трофейни точки:
    53
    Оценки:
    +8 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Аз съм за 27-30, защото ако е с JJ,TT,QQ ще плати задължително флопа, а за търна ни остават 85 в 105 и може да си ги поискаме там или на ривъра.

3. Alex

Alex
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    353
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +96 / 3 / -2
    Покер ръце:
    Аз също съм за около 30 с оглед на стаковете.

4. Zografa

Zografa
    Expand Collapse
    Super Moderator Staff Member

Съобщения:
    3,737
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +447 / 10 / -17
    Покер ръце:
    Много големи бетове нещо ви се мотаят в главите...

Като цяло ние сме с очевидния нътс освен ако опонента не е решил да си донкне с 22/33/77 префлоп.

Реалните му ръце имат 2 аута, така че не виждам смисъл да правим по-голям бет от 1/3 на флопа. Идеята е не да го откажем като му изсипем 150 блайнда на търна, а да изградим ръката така, че да имаме сравнително малки залози(спрямо пота) на три улици. Аз бих структурирал нещата така - 18 флоп, 45 търн шов ривър.

Неприятно ще е ако търн и ривър дойдат Q и К, защото това са най вероятните му ръце, това е и единствената ситуация в която бих чекирал ривър вместо да шипна.

П.п Между другото бих 5бетнал маалко повече префлоп нещо от рода на 25-26.

Последна редакция: 5 февруари 2013
  5. radotdr

radotdr
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    1,430
    Трофейни точки:
    53
    Оценки:
    +8 / 0 / -0
    Покер ръце:
    По принцип стандартно и аз бих бетнал 1/3, но не виждам как ще ни колне 2ри барел. Просто няма как да вкараме парите, но пък ще колне поне 1 улица, затова повечко на флопа.

6. Slowninja

Slowninja
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    257
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +108 / 9 / -2
    Покер ръце:
    Въпрос на имидж ;] Мен с удоволствие ще ми колват с QQ/JJ/KK в подобна ситуация и 3те улици. (Голема маймуна съм префлоп :D)

7. Pro2type

Pro2type
    Expand Collapse
    Administrator

Съобщения:
    1,244
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +206 / 3 / -3
    Покер ръце:
    Аз лично бих направил по-голям 5бет с оглед на стаковете, с това х2 му даваш твърде добър одс да види флоп-а.
    Колкото до бет сайзовете аз бетвам флоп-а и търна с по-малко от половин пот почти винаги на толкова сух борд.

8. Zografa

Zografa
    Expand Collapse
    Super Moderator Staff Member

Съобщения:
    3,737
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +447 / 10 / -17
    Покер ръце:
    Не знам как реши че няма да колне 2ри барел, че и трети - неговия рейндж тук е дефиниран на АК/АА-JJ, доста ще му е трудно да фолдне на 2 бета по 1/3 пот - трябва да е добър играч за да го направи:)

9. radotdr

radotdr
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    1,430
    Трофейни точки:
    53
    Оценки:
    +8 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Еми така е аз имам склоност да ги надценявам :) иначе стандартно и аз бих си бетвал 1/3 пот + няколко блайнда.

10. Pro2type

Pro2type
    Expand Collapse
    Administrator

Съобщения:
    1,244
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +206 / 3 / -3
    Покер ръце:
    Абе момчета не знам как ги виждате нещата ама според мен тука в рейнджа му има много повече ръце от АК/АА-JJ и достатъчно често ще плаща по две улици при подходящи бетове.

11. jully

jully
    Expand Collapse
    Super Moderator

Съобщения:
    1,553
    Трофейни точки:
    48
    Оценки:
    +60 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Спорем мен 25-30% бет на флопа, търна и ривъра е най-добрият ни вариан. По този начин постигаме няколко неща:
    1) Държим колинг рейнджа му по-голям (няма как да направи хиро-фолд с ТТ на търна)
    2) Манипулираме много добре големината на пота и залъгваме опонента ни че всяка улица си е стандартен кол.
    3) Ръката ни не е толкова добре дефинирана спрямо линията 2/3 флоп/шов търн.
    4) Позволява ни за в бъдеще да блъфираме с по-малки сайзове.
    Главният проблем според мен е че пича може да си фолдне ТТ+ на 170 блинда бет на търна (аз лично бих ги фолднал :) )

12. paev10

paev10
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    194
    Трофейни точки:
    31
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Благодаря на всички за коментарите!