1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

nl20 AQs

Дискусия в 'VIP дискусия' започната от Star6inata, 16 септември 2013.

1. Star6inata

Star6inata
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    94
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Hand History for Game 1111111111 (Prima)
    ˆ20.00 EUR NL Texas Hold'em - Tuesday , September 17 , 01:40:30 ET 2013
    Table Turbo Button 3 20 Max (Real Money)
    Seat 5 is the button
    Seat 1: Player1 ( ˆ0.00 EUR ) - VPIP: 54 , PFR: 12 , 3B: 0 , AF: 1.1 , Hands: 26
    Seat 2: Player2 ( ˆ23.22 EUR ) - VPIP: 18 , PFR: 12 , 3B: 3 , AF: 2.1 , Hands: 1179
    Seat 4: Player4 ( ˆ20.21 EUR ) - VPIP: 25 , PFR: 7 , 3B: 8 , AF: 3.0 , Hands: 88
    Seat 5: Player5 ( ˆ22.92 EUR ) - VPIP: 21 , PFR: 16 , 3B: 7 , AF: 1.8 , Hands: 1608
    Seat 6: Hero ( ˆ23.18 EUR ) - VPIP: 18 , PFR: 14 , 3B: 5 , AF: 3.3 , Hands: 310576
    Hero posts small blind ˆ0.10 EUR .
    Player2 posts big blind ˆ0.20 EUR .

Dealt to Hero: :Qs: :As:
    Player4 folds
    Player5 raises ˆ0.40 EUR
    Hero raises ˆ1.30 EUR
    Player2 folds
    Player5 calls ˆ1.00 EUR

FLOP ($0.00)
    :8s: :Ac: :2c:
    Hero bets ˆ2.40 EUR
    Player5 calls ˆ2.40 EUR

TURN ($0.00)
    :4d:
    Hero bets ˆ5.20 EUR
    Player5 calls ˆ5.20 EUR

RIVER ($0.00)
    :5c:
    Hero bets ˆ9.10 EUR
    Player5 raises ˆ13.92 EUR
    Hero calls ˆ4.82 EUR
    Player5 shows :5h: :Ah:
    Hero shows :Qs: :As:
    Player5 wins ˆ43.74 EUR from main pot

От бутона лошия играе 24/18 , cold call 16%. Какво мислите за ръката?
    Моля, спазвате правилата на форума!
    Написани са отгоре.
    1) Постнал си резутата.
    2) Не си дал самоанализ.
    3) Нямаш въпрос.

Последна редакция от модератор: 17 септември 2013
  2. Star6inata

Star6inata
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    94
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Постнах резултата от ръката за да е по-ясен рейнджа на лошия. Не мисля че мненията, които имам нужда да чуя ще са резултатно повлияни. Самоанализа ми е че до ривъра си залагам за стойност и на ривъра излиза потенциалния флъш. На момента бях сигурен, че ще ми плати още един залог с AJ, A10 което са 16 комбинации, ако ги смятам правилно. За А9 е по-малко вероятно да плати, АК би го 4бетнал префлоп. За по-малките аса като А3 и А5 не очаквах да продължи след търна. Сега естествено има и някакви сетове и А8, който са също ме бият, но тях сигурно би ги рейзнал на флопа или търна ( ? ) . Въпроса ми е на ривъра да играя ч/ф с мисълта, че не би обърнал нищо по-слабо от АQ на блъф ? Или да заложа ривъра с мисълта, че има повече ръце с който ще ми плати и падне (АJ,A10 A9 (?) ). По принцип това мога и сам да си го сметна, но не знам колко флъша има в рейнджа си, друго че не знам дали правилно не бих сложил А3 и А5 в рейнджа му и дали в рейнджа на ривъра трябва да сложа 22 и 88. Според мен чек/кол е най-лошото защото ще си заложи по-силните ръце и ще чекне по-слабите? Та чек/фолд, чек/кол, бет/кол или бет/фолд за останалите 4.82. Или пък бет 1/3, 1/4 пот на ривъра и фолд?

3. jully

jully
    Expand Collapse
    Super Moderator

Съобщения:
    1,553
    Трофейни точки:
    48
    Оценки:
    +60 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Така е много по-добре :)
    Статса който даваш cold call не значи колко лошият колва срещу 3-бета ти.
    Ако човека никога няма да ме блъфира ако чекна на ривъра...най-вероятно съм шов (предимно ако не ми вярва или ме е виждал да блъфирам) или съм чек фолд ...ако мисля че го прави за валю и никога за блъф.
    Мисля че също така флоп и търн бета ти са много големи ..особено на флопа ти му цбетваш почти пот сайз....
    Помисли по-задълбочено и върху горните ти разсаждения...дали лошия би рейзнал сетове или 2 чифта...дали би фолдна асо или не ...итн как ти би ги изиграл на негово място ...би ли рейзнал сет някога и ако да защо , какво постигаш с това итн....много е важно сам да си ги мислиш отначало и като измислиш тгава да се консултиаш и с други хора.
    Помисли си (сам) за възможните линий на игра в този спот с тези стакове... възможните сайзини и най-важното срещу какъв човек играеш.....наистина срещу какъв (не просто статс-стандартен).
    Много е важно човека да не е ''стандартен'' защото когато противника ни е стандартен ние не внимаваме достатъчно и няма как да печелим.

Последна редакция: 17 септември 2013
    • Like Like x 2
  4. Star6inata

Star6inata
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    94
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Кол 3бет - 63 %. Кол с-бет 61%. То проблема е че аз каквото си мисля, може да се окаже грешно и за това питам по-компетентни хора от мен, за да вида дали мисля правилно. Съществува и шанса аз да приемам, че лошия няма да плати търна с А5, а той да го направи. По принцип адски много страдам от това, че мисля как аз бих изиграл ръката и приемам, че и лошия би я изиграл така. Опитвам се да мисля как конкретният човек би играл (като база за разсъжденията ми са статсовете) като има и вероятност аз да не тълкувам правилно статсовете му за това пак питам за рейнджове и т.н Примерно изобщо не знам колко флъш комбота да сложа в рейджа му... Сега смятам, че най-оптималното е да бет/фолдна като заложа примерно 4 в 18.20 и да фолдна за останалите 9 или да си чек/фолдна...

5. ngl11

ngl11
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,244
    Трофейни точки:
    53
    Оценки:
    +25 / 1 / -2
    Покер ръце:
    какво мислиш за 3бет сайза ти, за флоп и търн сайзовете? това стандартни ли са ти за 100бб 3б потове ооп?

6. Star6inata

Star6inata
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    94
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Малко повече префлоп, флоп и търн малко по-малко..

7. Pro2type

Pro2type
    Expand Collapse
    Administrator

Съобщения:
    1,244
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +206 / 3 / -3
    Покер ръце:
    Огромни бетове след флопа за 3-Бетнат пот, но така като си подкарал каква е причината да не шовнеш ривър-а?

8. Star6inata

Star6inata
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    94
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Ако не беше излезнала флъш картата сигурно щях

9. Pro2type

Pro2type
    Expand Collapse
    Administrator

Съобщения:
    1,244
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +206 / 3 / -3
    Покер ръце:
    Ако ще бет/колваш по-добре шов според мен :)

• Like Like x 1

Сподели страницата