1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

[NL10] Решение на ривъра

Дискусия в 'Дискусия на покер ръце' започната от VasilVasilev, 11 декември 2014.

1. VasilVasilev

VasilVasilev
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    7
    Трофейни точки:
    1
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    PokerStars Hand #126559327101: Hold'em No Limit ($0.05/$0.10 USD) - 2014/12/09 11:22:08 ET
    Table 'Oileus II' 6-max Seat #3 is the button
    Seat 1: d&dcomp ($27.29 in chips)
    Seat 2: Alxndr_L ($11.44 in chips)
    Seat 3: dwm11 ($10 in chips)
    Seat 4: uncle Igor86 ($10 in chips)
    Seat 5: vlasacek ($10.84 in chips)
    Seat 6: Hero ($10 in chips)
    uncle Igor86: posts small blind $0.05
    vlasacek: posts big blind $0.10

Dealt to Hero: :Qh: :Kd:
    Hero: raises $0.20 to $0.30
    d&dcomp: folds
    Alxndr_L: calls $0.30
    dwm11: calls $0.30
    uncle Igor86: folds
    vlasacek: folds

FLOP
    :Qd: :Kh: :7h:
    Hero: bets $0.80
    Alxndr_L: folds
    dwm11: calls $0.80

TURN
    :Qd: :Kh: :7h: :Jd:
    Hero: bets $1.70
    dwm11: calls $1.70

RIVER
    :Qd: :Kh: :7h: :Jd: :2d:

Тук си отварям стандартно 3хbb получавам 2 кола от кътоф и бутон.

*** FLOP *** [Qd Kh 7h]
    Флопвам си top two на draw heavy board, залагам си малко под пота (8бб) с идея да извлека стойтост както и да си защитя ръката от някой от евентуалните дроуве. След което получавам фолд от кътофа и кол от бутона като тук поставям противника(бутона) на следният рейндж JJ-TT,77,AQs,KTs+,QTs+,JTs, 9hTh , AQo,KJo+,QJo,JTo + някой от по ниските купи (в този рейндж вкарвам и ТТ и JJ макар и да смятам че в повечето случай тях ще ги рейзва префлоп).

*** TURN *** [Qd Kh 7h] [Jd]
    Отваря [Jd] което се координира добре с борда но очаквам че помага предимно на часта от ръцете който щеше да е фолнал след бета на флопа. Затова залагам още веднъж залог който е малко над 1/2 от пота. Като след получения кол стесняваме рейнджа на противника на KQ, KJ, JhQh, AhQh, AhQx, QhTh, JhTh, 9hTh, 9h8h, JJ изключвам вероятността за сет (освен валета) понеже QQ и КК щяха да бъдат 3бет префлоп, а 77 щеше да е рирейз на флопа/търна за да защити на тоя борд.

*** RIVER *** [Qd Kh 7h Jd] [2d]
    Ривъра идва 2d което не променя по никакъв начин до моментната история. Имаме ли бет на ривъра и трябва ли да използвам други размери на залозите

2. kluivert

kluivert
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    57
    Трофейни точки:
    23
    Оценки:
    +22 / 0 / -1
    Покер ръце:
    аз съм за чек-кол ривър понеже невиждам какво по-слабо ще ни плати и така даваме шанс на миснатите дроуве да ни блъфират

3. bmwteam

bmwteam
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    53
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Ривъра си е бет, категорично. Доста по-слаби ръце има, които ще ни платят. Като изключим стандартните KJ/QJ, след миснатия дроу е вероятно дори и Qxhh, Кх да ни платят.

Почти всички миснати дроуве има ШД екуити и след като дроуа мисва едва ли ще обрщат на блъф.

С чек на ривъра, лошия ще си чекне бак ШД ръцете си, а ако бетнем вероятно ще ни колне.

Супер стандарт валюбет си е ривъра.

4. Brobebrato

Brobebrato
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    659
    Трофейни точки:
    28
    Оценки:
    +68 / 4 / -6
    Покер ръце:
    Без да се фокусирам особено върху ръката,
    имайки Кд, което блокира 2 комбота на флъшове, ни прави ръката по-близо да бет.
    Особено ако очакваме рейзове на флопа и на търн (и можеме доста да стесним 77/9Тс/АТс) и при положение, че му остават 4 (май) комбота на по слаби два чифта, можем да търсим валю (или ще е +ЕВ вбета един вид), без К каро, едва ли.

Но ако той има всичките Ах купи ПФ (и предполагама, че от 8 комбота ще стига с 4 до ривъра по този начин), ми изглежда ЧК като по-добра опция от бет, при положение, че няма да губим валю (често) от QJ/KJ и ще взимаме валю от миснатите му дроуеве.

Иначе браво Васе за добре изразената логика (не се фокусирах много върху рейнджовете, които си дал, но начина ти на изказ е добра отправна точка).

Дано хората на 20/50нл, които искат да си подобряват играта се включват, защото само с лъркване не става (но и това е по-добре от нищо).

:)

5. Spitfire

Spitfire
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,014
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +263 / 29 / -33
    Покер ръце:
    Призив от брото за донкове като мен - няма как да не написа пост :D
    С Кd наистина бих бет/фолднал. То рейнджа на лошия трябва да му е доста капнат, а и не би трябвало да има флъшове ( освен АТ и 9Т, което така или иначе ни бие ). Смисъл не очаквам да флоатва АХdd, по-скоро ще го рейзне ? Възможно е да има всички AXhh, така без статс бих го допуснал. Зависи и дали опонента излиза извън линия на ривъра, ако е агро очевидно е по-добре чек, тъй като той флъш няма как да има.

Търн бета не ме кефи сайза, аз бих бетнал м/у 3/4 и пот ( тук е мястото, където Ицо ми казва, че съквам )

Anyways комбота на ривъра :
    QJs,9Ts,ATs,ATo,KJs,KJo & bunch of missed heart flushes ( предвид, че имаме и Qh доста комбота също блокваме)
    Без миснатите флъшове това са 2 комбота флъшове, 18 стр8, 8 2п, но рейнджа тук е доста стеснен. Лошия спокойно може да си блъфкечва КТ,К9с тип ръце. Освен ако нямам наблюдения, че си бетва миснатите дроуве аз бих бетнал.

6. Seth

Seth
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    873
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +327 / 3 / -3
    Покер ръце:
    Не бих бетвал аз, прекалено е тънко. Няма причина бутона да колва префлоп KTs, KJo в този спот. Да бетнем тази ръка, на практика означава, че бетваме целия си рейндж на ривъра, за да намерим достатъчно блъфове, което прави стратегията ни уязвима срещу шов дори без блокъри и супер уязвима срещу шов от Adx.

Поставяйки се в обувките на лошия никак не бих бил щастлив дори с KQ, предвид че в най-добрия случай сплитвам, а хората ъндър блъфират.

Сподели страницата