1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

New start with high goals...

Дискусия в 'Общ покер форум' започната от daekpower, 30 юни 2012.

1. daekpower

daekpower
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    462
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +196 / 2 / -1
    Покер ръце:
    Здравейте всички,
    Тъй като първи Юли вече чука на вратата ,а противно на параноята която бе обзела всички нас май нищо няма да се промени за българския покер играч(или поне не изведнъж). Та реших че след толкова дългото мислене и главоблъскане какво да правя когато законът влезе сега не мога да си продължа просто еи така :) трябва да променя нещо.
    Нека да започна малко по-отдалеч.Играя от средата на 2007-ма като от началото на 2009-та онлайн грайнда ми е основен поминък.През почти цялото време играх 6макс нл холдем 50 ,100 и 200 нл като си бях чисто и просто рб про(нисък профит висок рб) За жалост миналия октомври нещо в играта ми се промени след като участвах в една промоция с изискване за 400 рейк на ден 27 дни от месеца и заради един "UNscheduled maintenance" нямах достатъчно време да си направя рейка (това се случва на 28ми) въпреки всичките ми опити да успея (-1к от безумни бутанки срещу стабилни регове с цел точкиии) и всичко се пре**а. Не успях да взема очакваните 3к от промоцията и бях на почти толкова - от игра.Все пак рб ме изкара на незначителен профит от месеца но по-лошото е че от този момент натам нещо се счупи и почнах да прегрявам при сесии на по 12 маси още след 30тата минута.
    В следвашите месеци реших че трябва да променя формата на игра броя на масите и какво ли оше не което резултира в 3-4 месеца никакъв напредък на банкрола (дори обратното поради завишените тегления които почнах да правя след като се задомих и ми се роди дъщеричка).
    Та най-накрая стигнах до обекта на тази тема. От 1ви Юли реших да изтегля онлай банката си и да започна отначало в покер старс като смелите цели които си поставям са да стана Супернова до края на годината и ако всичко върви по план да шотна СНЕ през 2013.
    Започнах с 18$ на 16ти май 2012които бяха останали в акаунта след поредния опит да превзема съндей милиона :)
    Започнах с игра на fifty50 1,5$ , като с агресивен подход и 664 тура за Май и Юни успях да завърша месеца на 364.20$ на 7$ fifty50.

Планът ми за Юли е да изиграя минимум 5к турнира като ще започна от 7$ fifty ако стигна 25би за следващото ниво ( 375$ за 15$ би) да се кача и да се върна на долното ниво ако сваля под 40 бай ин-а (280$ за 7$ би ).
    Целта минимум която си поставам е 5к турнира на 7$ което е = 5000*1,76 vpp= 8800 vpp за месеца
    Целта оптимум е 5к турнира на 15$ = 5к*3,80 vpp=19 000 vpp
    Целта максимум е да съм качил на 30$ (ще се вдигна там ако направя 30 бай-ина за нивото) и 25 000 vpp +

Както се вижда с изпълнение на оптималния план ще съм по план за Супернова до края на годината.
    Дългосрочната цел е да стигна Супернова за 2012 (ако може най-късно до 15.12) като за 2013 да опитам СНЕ (не задължително с игра на същия формат) или поне 5xSupernova
    Ще поствам регулярно моментните ми резултати тук. Ще се радвам да получа мения съвети критики и препоръки по темата.

п.с. Пускам тази тема основно за да съм дисциплиниран в начинанието си !

2. Seth

Seth
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    873
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +327 / 3 / -3
    Покер ръце:
    Успех брат!

3. ilpm

ilpm
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    595
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +40 / 2 / -2
    Покер ръце:
    gl!

4. Mitiozo

Mitiozo
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,301
    Трофейни точки:
    36
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Дисциплина и всичко ще е 6.
    Успех.

5. cnapta4e

cnapta4e
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    154
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +5 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Успех и честито за щерката. Да ти е жива и здрава! :)

6. alabala

alabala
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,248
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +336 / 6 / -5
    Покер ръце:
    664 тура за май и юни, и сега изведнъж искаш да изиграеш 5К през юли? Съветът ми е да не го правиш, а да започнеш с по-реалистични цели. Мисля, че 1000 турнира през юли ще бъде един много добър старт, отправна точка спрямо, която да се развиваш. Това не е спринт, който да избуташ на един дъх, това е маратон и трябва добре да си разпределиш силите, ако искаш да пресечеш финалната линия.

Когато се захващаш с дългосрочни занимания, обемът сам по себе си не трябва да ти бъде цел. Напротив, основната ти цел трябва да бъде постоянно да търсиш лийкове в играта си и да се стараеш да ги елиминираш, защото при толкова голям обем даже и съвсем дребна промяна може да доведе до голямо цифрово изражение в края на периода. Целта ти трябва да бъде всеки ден в края на деня, като си преглеждаш ръцете, да можеш да кажеш "Днес играх по-добре от вчера, доволен съм от играта си".

В този начален етап, много по-важно е да биеш игрите и да катериш нивата, защото така ще можеш да печелиш повече точки от един турнир и съответно общият обем турнири до достигане на целта ще бъде по-малък. Фокусирай се върху това. Фокусираш ли се върху обема още от самото начало, смятай, че вече си се провалил.

Не подценявай вариацията. Започваш с много плитка банка, а вариацията във fifty50 турнирите е много голяма. 664 турнира са нищо в този формат и не могат да бъдат показателни, че биеш враговете. Продължавай да ги изучаваш и да надграждаш играта си, така до известна степен ще намалиш влиянието на вариацията.

Освен това, сега е лято, трябва да се разпуска и да се черпи радост от живота :) Недей се загробва с депресиращи цели. Почни от нещо реално, което да можеш да изпълниш без живота ти извън покер масите да пострада. Това ще ти даде увереност за по-тежките препятствия. Лека-полека капацитетът ти ще се разшири и всичко ще си дойде на мястото. Но е важно да не прегориш в началото, защото тогава първо няма да успееш да изпълниш целта, и второ - качеството ти на играта неминуемо ще претърпи влошаване и финансовите загуби от това ще бъдат тежки.

Успех!

Последна редакция: 30 юни 2012
  7. n1ck

n1ck
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    205
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +4 / 0 / -0
    Покер ръце:
    A+ post от анчев както винаги

8. daekpower

daekpower
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    462
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +196 / 2 / -1
    Покер ръце:
    Здравей Анчев(alabala),
    На първо място искам да ти благодаря за изчерпателния и изпълнен с добри намерения пост.Едва ли някой от форума може да илюстрира така добре какво начинание всъщност е покер играта в дългсрочен план.
    Искам да коментирам някой основни моменти от препоръките ти (с всички от които съм съгласен) за да може да не изляза вироглав твърдейки че "това ми е идеята и колкото и самоубиствено, пагубно и безнадеждно да звучи" ще се опитам да я изпълня.

Тук съм АБСОЛЮТНО съгласен с теб и точно това е една от основните причини да стартирам тази (нядяваме се градивна не само за мен ) тема. Обемът сам по себе си за мен не е проблем, без да звуча самохвално искам само да отбележа че съм имал месеци с по средно 7к ръце на ден (и мисля че някои от другите писали по горе в темата могат да го потвърдят.) Но точно както ти си казал той не ми е цел 5к турнира е само един ориентир към които ще се стремя за да може да не остане химера главната ми цел(Супернова) за годината. 664 турнира за Май и Юни са само времето в което още "на ташак" се самопредизвиках да стартирам от нищо нещо (както навремето започнах Шастите в Еверест) от 1.07 насетне аз се самопредизвиквам да извървя не само първата крачка но и целият път които аз изминах от тези въпросни "Шаста" маси до сега. Както ти си казал няма да ми е цел всеки ден от месеца да изигравам точно 1/31 ва от бройката турнири която съм си задал а за цел ще ми е всяка вечер (или сутрин) да седна пред монитора и да направя анализ на играта си през отминалия ден и (живот и здраве) да си кажа " да днес съм доволен от себе си" Целта ми ще е ако имам някой спорен момент в играта да имам с кого да го обсъдя тук. Целта ми ще е ако някои иска да може да използва тази тема като трамплин за неговата "кариера".Целта ми независимо какво става аз да израствам в играта си за този целия (минимум 6 месечен период).А между другото обемът ще си върви защото когато почувствам сигурност в уменията си да надигравам противниците на сътветното ниво няма да имам проблем да наваксам обема дори и да съм изостанал от графика.

Отново много мъдър съвет.
    Започвам агресивно тъй като "ин риалити" банката ми е за около 3-4 нива по-нагоре от това на което ще започна предизвикателството (7$) и не искам да попадна в капана на подценяване на сумите за които играя ( въпреки че това е още една от причините да започна това предизвикателство, най важното нещо в покера а както и в живота е да се бориш за всеки момент в който има стойност !) Въпреки този агресивен подход целия ми план е със всяко изкачено ниво да задълбочавам банкрола си или по точно :
    да се кача на 15$ БИ при 25 БИ
    да се кача на 30$ БИ при 35 БИ
    да се кача на 60$ БИ при 50 БИ

Знам че шансът да не успея е доста голям но дори и да зацикля някъде по средата мисля че ще мога да извлека достатъчно позитиви от ситуацията.

Избрах този период точно заради тестът на дисциплината който мога да си направя чрез него. Мисля че средно 5к турнири през летните месеци (Юли,Август,Септември) е постижима цел с оглед на капацитетът които съм сигурен че имам относно обемът. А за радостите от живота... не знам дали ще ме разбереш но цялото това предизвикателство е в "нейно" име !

Още веднъж благодаря за коментара ти и ще се радвам занапред да имаме какво да обсъдим по темата.

http://www.youtube.com/watch?v=HBu14q1dNP0&feature=player_embedded

Последна редакция: 30 юни 2012
  9. Ghost

Ghost
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    160
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +47 / 0 / -1
    Покер ръце:
    И аз до подхвърля две стотинки тука.
    Така като те чета ми се струва че не играеш на 4-6 маси тия турнирчета.А и за да направиш такъв оборот ти трябва от 12 и нагоре маси.Отам мога да ти кажа че 25 БИ не са много, дори са доста крехки.А на 30 вход там някъде вече ще срещнеш отпор, няма да е толкова лесно, 8-10 лоши удара и 4-5 грешки и ето ти го единия екран е заминал.Тука вариацията е много тегава.За такъв обем игра, тези БИ са малко, не бързай да си правиш сметките след 6-700 турнира, направи 4-5к турнира за следващите 2месеца и тогава прекрой плана, може да решиш да смениш формата на нормални СТТ 9-18-27местни там дори ми се струва че ще е по лесно и доходно.
    Успех в начинанието!

10. Pro2type

Pro2type
    Expand Collapse
    Administrator

Съобщения:
    1,244
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +206 / 3 / -3
    Покер ръце:
    Анчев традиционно силен и изчерпателен, успех в начинанието аз лично вярвам, че ще успееш. От блога ти изглежда, че си достатъчно мотивиран за да го направиш а както както се каза "Всичко, което е нужно за да се промени човешката история е волята на един човек" ... това май от кол ъф дютито го знам ... много философска игра :)

11. Mitiozo

Mitiozo
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,301
    Трофейни точки:
    36
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Относно обема.
    На час на 12 маси това са средно 25 турнира. Или най-oбщо казано 3 сесии от по 2 часа на ден - правят 150/ден. Което прави около 4000 на месец. Което е напълно достижимо за daekpower.

12. theworldleader

theworldleader
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    348
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +1 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Късмет момче!

13. GambitTakesDis

GambitTakesDis
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    715
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +134 / 3 / -1
    Покер ръце:
    Аз си мисля, че по-скоро ще са ти нужни към 50 би за средното ниво и може би 80-100 за най-високите. Успех! :)

14. jully

jully
    Expand Collapse
    Super Moderator

Съобщения:
    1,553
    Трофейни точки:
    48
    Оценки:
    +60 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Да ти е живо и здраво момиченцето :)
    Анчев се е раздал на макс ...няма какво да добавя..напълно съм съгласен с него.

15. ElemenT

ElemenT
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    250
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +4 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Успех. Доказана машина си така че мисля че ще успееш.

16. daekpower

daekpower
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    462
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +196 / 2 / -1
    Покер ръце:
    Ден1 -
    Това беше един много дълъг и изпъстрен с емоции (не свързани с покер) ден.

Денят започна така :
    http://www.youtube.com/watch?v=D_H3IR6XBRI

Честита "малка нова година" !
    Мисля че едва ли бих избрал по-добро място и време за стартиране на предизвикателството от Бургаски централен плаж 5:21 АМ гледайки голямото слънце и слушайки горното парче,взимайки студена "сутрешна вана" в Черно Море и съхнейки край огъня припявайки си ".... It's a race... life's a race... and i will win!..."

След като се прибрах и си поспах стабилно изгирах мини сесиийка от 25 турнира хапнах и оп то станало време за не какво да е а ФИНАЛЪТ НА ЕВРО2012. Там за пореден път(в послдените 6 години) дисциплината,упоритостта и футболната логика триумфираха над романтиката , но колкото и смесени чувства да остави този финал у един безпристрастен зрител, пречупен през покер призмата успях да видя как с постоянство дисциплина и правилна игра няма как да не успея в начинанието си :)
    Прибрах се изиграх още една мини сесиийка от 25 тура и .... така :)

ето и резултатите за деня :

тотал:

Games Played: 50 (50Total)
    ITM:60%
    Winnings:+45,40$
    ROI:13%
    VPP earned:88 (3060total)
    Bankroll:409,60$

Както се вижда от графиката първите 25 тура от днес както и последните 50ина от миналия месец бях в брутален хиитър в който каде заслужено каде не газех всичко и всички. Успях да вдигна до 30БИ за 15$ , но прибирайки се след мача реших че е най-добре да изчакам евентуалния очертаващ се даунсвинг на 7$ и след това ако още съм задържал над 25 би да шотна 15$
    Добре че направих и така тъй като (както отново се вижда на графиката за деня) изплатих цялото +ЕВ което имах от следобед.Като цяло един ок ден минаващ дори в графата на леко отминалите :)
    Утре ще постна и няколко интересни ръце за които можем да подискутираме уместни ли са решенията ми спрямо формата.
    А сега ... Гоу ту слийп...
    http://www.youtube.com/watch?v=6qG1sZhO74A

17. Mitiozo

Mitiozo
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,301
    Трофейни точки:
    36
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:

Искам да попитам следната ситуация добра ли е в дългосрочен план? Ясно се вижда че съм отпадал яко на 6то място. Добре ли да пушвам на флипове дори стак над 2000 чипа? Особенно когато блайндс са 100/200 или по-високи?! При вземане на ръката ще съм с над 4к - 4.5к чипа.

18. TheRocket

TheRocket
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    602
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +15 / 0 / -1
    Покер ръце:
    Не мисля, че има смисъл, особено при 6 човека. Не е твоя работа да елиминраш хора, а да оцелееш. На ниските нива, до колкото съм виждал масово хората правят такива грешки и пускат фриирол на останлите за парите. 100% виж ICM-a на тия турнири, за някои неща и аз бях изненадан като го разцъквах.
    Конкретно в твоя случай имаш 50% отпадане от турнира, и 50% удвояване което не промоеня ситуацията ти достатъчно, за да е profitable. (FE би трябвало да е високо, но ще трябва да следиш масата)
    За жалост така и не напарвих нищо по-сериозно на тези турнири, както спомена някой нагоре на нива около 30$ хората започват да знаят какво правят и математически играта не е трудна за научаване и грешки почти липсват.

19. daekpower

daekpower
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    462
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +196 / 2 / -1
    Покер ръце:
    В този формат като цяло има много значение срещу кой от опонентите ти искаш да пушваш. Примерно на 100/200 ако сме на СБ с 10-15 бб , бих пушнал лайт основно срещу стак подобен на моя срещу шортстак и диип стак ще получаваш колове в много по-голям процент от случите. Освен това наблюдавай и темпото на игра на дийпстака при 6 играча- има някой които пресират адски много а други продължават да си играят тайт. Дебни кога те не участват в раздаването и се възползвай от това че при временно ефективния стак ти си лидера.
    Също така е добре да се водят бележки относно кои регове играят с по-широк колинг рейндж и кои не при 6 човека.

Ето една подобна ръка ...
    PokerStars Hand #82655228894: Tournament #581076214, $6.68+$0.32 USD Hold'em No Limit - Level XI (150/300) - 2012/06/30 14:55:58 EET [2012/06/30 7:55:58 ET]
    Table '581076214 1' 10-max Seat #1 is the button
    Seat 1: winnyboy99 (525 in chips)
    Seat 3: daekpower (2850 in chips)
    Seat 7: ALL-IN654 (2812 in chips)
    Seat 8: HAN-CHENG (2007 in chips)
    Seat 9: JTM210577 (2052 in chips)
    Seat 10: ProPhoto444 (4754 in chips)
    winnyboy99: posts the ante 40
    daekpower: posts the ante 40
    ALL-IN654: posts the ante 40
    HAN-CHENG: posts the ante 40
    JTM210577: posts the ante 40
    ProPhoto444: posts the ante 40
    daekpower: posts small blind 150
    ALL-IN654: posts big blind 300
    *** HOLE CARDS ***
    Dealt to daekpower [7s 6s]
    HAN-CHENG: folds
    JTM210577: folds
    ProPhoto444: folds
    winnyboy99: folds
    daekpower: raises 2510 to 2810 and is all-in
    ALL-IN654: calls 2472 and is all-in
    Uncalled bet (38) returned to daekpower
    *** FLOP *** [8h Ad Ks]
    *** TURN *** [8h Ad Ks] [3c]
    *** RIVER *** [8h Ad Ks 3c] [7c]
    *** SHOW DOWN ***
    daekpower: shows [7s 6s] (a pair of Sevens)
    ALL-IN654: shows [9h 8s] (a pair of Eights)
    ALL-IN654 collected 5784 from pot
    *** SUMMARY ***
    Total pot 5784 | Rake 0
    Board [8h Ad Ks 3c 7c]
    Seat 1: winnyboy99 (button) folded before Flop (didn't bet)
    Seat 3: daekpower (small blind) showed [7s 6s] and lost with a pair of Sevens
    Seat 7: ALL-IN654 (big blind) showed [9h 8s] and won (5784) with a pair of Eights
    Seat 8: HAN-CHENG folded before Flop (didn't bet)
    Seat 9: JTM210577 folded before Flop (didn't bet)
    Seat 10: ProPhoto444 folded before Flop (didn't bet)

Последна редакция: 2 юли 2012
  20. daekpower

daekpower
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    462
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +196 / 2 / -1
    Покер ръце:
    Ден 2 :
    Малко вдигнах темпото но още съм далеч от времето което смятам да отделям след 13.07.
    За 75 турнира днес съм малко под ев но поне съм над 0 :)

В последния за деня турнир отпаднах 6ти като мисля че спота си струва да се коментира. Отчитам го като грешка ,но ми е много интересно какво ще каже някой по-опитен във формата :

PokerStars Hand #82771246916: Tournament #582132932, $6.68+$0.32 USD Hold'em No Limit - Level XIII (250/500) - 2012/07/03 1:08:12 EET [2012/07/02 18:08:12 ET]
    Table '582132932 1' 10-max Seat #8 is the button
    Seat 3: Oli_pags (2630 in chips)
    Seat 5: daekpower (2850 in chips)
    Seat 6: koenigskebap (3460 in chips)
    Seat 7: freshfish33 (2610 in chips)
    Seat 8: tattopanik (1030 in chips)
    Seat 9: VTrojk69 (2420 in chips)
    Oli_pags: posts the ante 60
    daekpower: posts the ante 60
    koenigskebap: posts the ante 60
    freshfish33: posts the ante 60
    tattopanik: posts the ante 60
    VTrojk69: posts the ante 60
    VTrojk69: posts small blind 250
    Oli_pags: posts big blind 500
    *** HOLE CARDS ***
    Dealt to daekpower [7h 7s]
    daekpower: raises 2290 to 2790 and is all-in
    koenigskebap: raises 610 to 3400 and is all-in
    freshfish33: folds
    tattopanik: folds
    VTrojk69: folds
    Oli_pags: folds
    Uncalled bet (610) returned to koenigskebap
    *** FLOP *** [Qh Jd Qs]
    *** TURN *** [Qh Jd Qs] [4d]
    *** RIVER *** [Qh Jd Qs 4d] [Ac]
    *** SHOW DOWN ***
    daekpower: shows [7h 7s] (two pair, Queens and Sevens)
    koenigskebap: shows [8h 8d] (two pair, Queens and Eights)
    koenigskebap collected 6690 from pot
    *** SUMMARY ***
    Total pot 6690 | Rake 0
    Board [Qh Jd Qs 4d Ac]
    Seat 3: Oli_pags (big blind) folded before Flop
    Seat 5: daekpower showed [7h 7s] and lost with two pair, Queens and Sevens
    Seat 6: koenigskebap showed [8h 8d] and won (6690) with two pair, Queens and Eights
    Seat 7: freshfish33 folded before Flop (didn't bet)
    Seat 8: tattopanik (button) folded before Flop (didn't bet)
    Seat 9: VTrojk69 (small blind) folded before Flop

Games played-75 (125)
    ITM:57.3%
    Winnings:46,96$ (+92,36$ total)
    ROI:8.9%
    VPP earned:133(3193total)
    Bankroll:456,56$

Сподели страницата