1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

NETELLER инфо

Дискусия в 'Общ покер форум' започната от Alex, 18 октомври 2014.

1. Alex

Alex
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    353
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +96 / 3 / -2
    Покер ръце:
    Здравейте, някой може ли да разясни как стоят нещата с NETELLER. Добре ли е там? От към такси и превалутиране как са? Регистрация/верификация лесно трудно? Скорост на плащания? Някакви полезни съвети при употреба?

2. didi8bg

didi8bg
    Expand Collapse
    Administrator

Съобщения:
    1,446
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +348 / 8 / -13
    Покер ръце:
    Тази седмица, ще пуснем подробна информация за e-wallet опциите.

3. BetRaise

BetRaise
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    51
    Трофейни точки:
    23
    Оценки:
    +3 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Pochti sushtoto e kato Mb i taksite sa gore dolu sushtite

4. sadase

sadase
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    13
    Трофейни точки:
    1
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Didi8bg, чакаме с нетърпение информацията за e-walle-тите :)

5. Bighazelnut

Bighazelnut
    Expand Collapse
    Value Control

Съобщения:
    1,560
    Трофейни точки:
    63
    Оценки:
    +58 / 1 / -6
    Покер ръце:
    В момента, дори Neteller е по-добрата опция. Skrill доста покачиха таксите. Превалюирането е препоръчително да се избягва, защото режат солидно.

Лично аз ползвам Skrill в евро и Neteller в долари. Така си покривам всички зали, където валутата не може да се избира, а е фиксирана.

6. Glista

Glista
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    783
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +25 / 1 / -0
    Покер ръце:
    Мога ли да си верифайна сметка в долари в Нетелър? В скрилл може само левова и всеки път плащаш таксата за превалутиране :(

7. sniperfan

sniperfan
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    51
    Трофейни точки:
    23
    Оценки:
    +6 / 0 / -1
    Покер ръце:
    тъкмо се поинтересувах от Neteller сметка в долари и попаднах на следното:

Due to changes in USA financial legislation, NETELLER no longer wires funds from your NETELLER account in USD to any bank account. If your NETELLER account currency is USD, please specify which other currency you would prefer your withdrawal in when you request your withdrawal.

8. Bighazelnut

Bighazelnut
    Expand Collapse
    Value Control

Съобщения:
    1,560
    Трофейни точки:
    63
    Оценки:
    +58 / 1 / -6
    Покер ръце:
    Това отпадна преди време, поне с такива впечатления съм останал или може би, понеже съм VIP ми пращат евро.

Имам Еврова сметка в Skrill и пращам към Еврова банкова сметка (директно към карта), за да избегна таксата за получаване на банков превод. Нямам превалюиране, при 1,000 изтеглени, получавам 992-995 евро. Не ми начисляват и такса за получаване на банков превод. Не теглете с банков превод, има такса около 15-25 евро в зависимост от банката ви! Става дума за Централна Кооперативна Банка!

Колкото до Neteller:

В момента имат някакво ново правило, което не позволява теглене на долари. Пример: Имате сметка в долари и искате да изтеглите към доларова банкова сметка. При опита за теглене, ще ви предупредят, че не можете да теглите $, нищо че сметката ви е в тази валута. Трябва да изберете друга валута, за да си получите парите. Съответно, трябва да изтеглите към подходяща карта/банкова сметка със същата валута, за да избегнете превалюирането на банката.

Едит: @sniperfan го е споменал на Английски!

В момента мога да препоръчам единственно Централна Кооперативна Банка. Нямат такса за получаване на превод/банков превод. Имат Превалюиране, но може да го избегнете по горе упоменатия начин. Ползвам и Първа Инвестиционна банка, но те имат такса за получаване на превод. В момента не мога да ви кажа точни цифри, но е процент от получената сума + фиксирана кеш сума. Имат и месечна такса (1 евро) на карта, към всяка сметка.

Последна редакция: 24 октомври 2014
  9. DevilsTime

DevilsTime
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    736
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +89 / 3 / -5
    Покер ръце:
    Toeст примерно картата ми е левова, избирам левове при тегленето и превалутират на офциалния курс? Същото ли важи за депозитите карта -> доларов нетелър ?

10. didi8bg

didi8bg
    Expand Collapse
    Administrator

Съобщения:
    1,446
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +348 / 8 / -13
    Покер ръце:
    Не теглете с банков превод, има такса около 15-25 евро в зависимост от банката ви! Става дума за Централна Кооперативна Банка!

Както си казал, зависи от банката. При мен каквото изтегля, това идва в Евро. Без никакви такси. Бтв аз сум в ПИБ така и точно те нямат такса за получен превод, не съм сигурен защо си останал с друго впечатление.

Това за правилото на Nettelerще го проучим.

11. Kmeto

Kmeto
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    14
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Хора, имам един въпрос, който го зададох на Първа Инвестиционна Банка, но нещо те не успяха да ме убедят. Ето го и въпроса:
    Има ли разлика дали ще си пуснеш парите от Neteller (ЕВРО) към ФиБанк (ЛЕВА) или от Neteller (ЕВРО) към ФиБанк (ЕВРО), като при този втори случай си ги обръщаш в лева или през тукашните банкомати или направо във ФиБанк.
    Знам, че най-вероятно няма, но просто бях изумен колко здраво таксуват от Neteller когато купуват валута. И реално, не им знам политиката, нищо няма да ме учуди.

12. didi8bg

didi8bg
    Expand Collapse
    Administrator

Съобщения:
    1,446
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +348 / 8 / -13
    Покер ръце:
    Превалутирането и на Netteler и на Skrill e повече от неприятно.
    НО при двата случая които си споменал, няма значение.
    Това е така защото Netteler изпращат парите в Евро и превалутирането се извършва в твойта банка, на нейните обменни курсове.
    Тоест дали ще пуснеш евро-евро и след това ще ги обмениш в банката или ще пуснеш евро - лева , би трябвало да е едно и също.

13. Kmeto

Kmeto
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    14
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Мерси за отговора! :)

14. vladimir0v

vladimir0v
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,786
    Трофейни точки:
    63
    Оценки:
    +128 / 6 / -6
    Покер ръце:
    Вариантът, който не се отразява на бюджета ти е да станеш ВИП в някое от двете :)

Сподели страницата