1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

Нестандартни линии

Дискусия в 'Общ покер форум' започната от Tangi, 4 януари 2016.

1. Tangi

Tangi
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    16
    Трофейни точки:
    3
    Оценки:
    +7 / 0 / -1
    Покер ръце:
    Здравейте,въпросът ми е какво мислите за нестандартни линии като например да реизнем за блъф или валю на много драй флоп като префлоп call-ър.
    До голяма степен по-скоро ми е теоретично насочен въпросът от към гто гледна точка тъй като бях чел ,че ако противникът е много добър е желателно да имаме и някакви такива линии или пък да слоуплеиваме на ует бордове+ блъфс на лейт стрийтс.
    Според вас какви са аргументите да добавим такава линия в арсенала си?

2. Miserry

Miserry
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    433
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +139 / 1 / -3
    Покер ръце:
    Говорейки за GTO,

Можеш да рейзваш на всеки борд, всякакви ръце, без да прекаляваш, въпроса е да знаеш какво прави останалта част от рейнджа ти, за да знаеш какво правиш срещу следващите действия на опонента.

3. Tangi

Tangi
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    16
    Трофейни точки:
    3
    Оценки:
    +7 / 0 / -1
    Покер ръце:
    Точно заради това мисля че е много деликатно с какво количество да се прави понеже ,ако на следващите карти не мога да продължа по гто не е ок ,или пък ако така много си ущетявам другите линии от към протекция,между другото дологоре същите неща се чудя и за донк бетите.

4. DevilsTime

DevilsTime
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    735
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +91 / 3 / -5
    Покер ръце:
    донкбета е част от добрия покер, без него правиш играта много лесна на хората в позиция

5. RealSot

RealSot
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,608
    Трофейни точки:
    83
    Оценки:
    +384 / 15 / -18
    Покер ръце:
    Това незнаех, че е нестандартно.

6. Tangi

Tangi
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    16
    Трофейни точки:
    3
    Оценки:
    +7 / 0 / -1
    Покер ръце:
    Ако това е стандартно за теб не знам кое ще е нестандартно...то не остава :D
    Аз играя на нл 20 и шутвам 50,на тези нива не го прави никой рег така ,че си спада в графа нестандартно че и до нл 200 на дали има регове дето да имат реиз рейндж на А69 реймбол.

7. RealSot

RealSot
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,608
    Трофейни точки:
    83
    Оценки:
    +384 / 15 / -18
    Покер ръце:
    Този борд почти сигурно популацията, го overcbetva , като в същото време чекбеква доста Ах ръце. Така, че ми се вижда оферта да се чек/рейзва ?

8. Spitfire

Spitfire
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,009
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +248 / 25 / -33
    Покер ръце:
    Това, че ти чекбекваш Ах на тоя борд не значи, че хората го правят особено често. Има 15 тона ръце, от които се взима валю на почти всички позиции тук

9. Tangi

Tangi
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    16
    Трофейни точки:
    3
    Оценки:
    +7 / 0 / -1
    Покер ръце:
    Ако говорим за експлойт е мн относително и няма верен отговор,аз питам за ГТО! :D
    Някой да сподели как си е билднал рейз рейнджа в този спот(подбор на ръце.дологоре колко комбота и в какво съотношение) на базата на каква логика го е направил че това е най-важното! :) също ако нямаме такъв рейндж къде ставаме ънбалансед/експлойтабъл на някои търн и ривър карти?

10. RealSot

RealSot
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,608
    Трофейни точки:
    83
    Оценки:
    +384 / 15 / -18
    Покер ръце:
    дай точен спот и рейнджове и ще го солвнем :)

11. Tangi

Tangi
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    16
    Трофейни точки:
    3
    Оценки:
    +7 / 0 / -1
    Покер ръце:
    Да речем че сме на бутона и колваме срещу ЕП с 77-JJ,JTs+KJs+KQs,ATs-AQs,AQ(възможно е да съм леко тайт-малките покети са ми под въпрос дали са ев вс ЕП като цяло ,също и 78s,89s някакви такива или суитед Ах някакви,ATo,AJo) ,та ако смяташ ,че тоя рейндж е мн тайт и небалансиран добави каквото прецениш , бет сайзинга на противника да речем че е 2/3 ,пък борда да си е А69 така и така с него сме почнали. :D

Последна редакция: 5 януари 2016
  12. Ludman

Ludman
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    152
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +149 / 3 / -1
    Покер ръце:
    Абе какви ГТО ви гонят на 20 и 50нл:eek: ... научете се да експойтвате тоновете лийкове , които всички имат с тонове по тези нива!

Иначе за ГТО чек/райзе .... на флопа идва 1-2 валю-блъф , търн 1-1 , ривер 2-1 за валю, а вие си определяте според борда кои ръце да са там, като се стремите да се поляризирано! Но , това ви е ненужно по тези нива!

• Like Like x 2
  13. Tangi

Tangi
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    16
    Трофейни точки:
    3
    Оценки:
    +7 / 0 / -1
    Покер ръце:
    Не смятам цял живот да стоя на тези нива :D
    Между другото сигурен ли си ,че за реиз рейндж е такова съотношението понеже е същото като за си-бетите на лошия което ми изглежда странно.
    Доло-горе колко % да ми е рейза от целия рейндж на тоя флоп.

Последна редакция: 5 януари 2016
  14. Ludman

Ludman
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    152
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +149 / 3 / -1
    Покер ръце:
    то сега зависи от коя позиция отваря + на този флоп добър съпреник - няма да ти СБва много! А и да си сглобиш чек/райзе рейнджа ООП... ще трябва да мислиш и в/у другите линии чек/кол и да разшределищ ръцете , а и нямаме нътс в нашия рейндж и % на 4ек/райзе ще е твърде малък , ако изобщо искаме да имаме в този спот! Затова Реалсота ти е казал , че на ниските прекаляват със СБта и е по-добре да се екзпойтват!
    Затова се научи да ги екслойтваш , защото има по-голяма очаквана стойност , отколкото да търсиш ГТО линия!

15. atimbalanda

atimbalanda
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    178
    Трофейни точки:
    28
    Оценки:
    +49 / 1 / -4
    Покер ръце:
    Според тези реинджове дето си дал имаш 3 комбота 99 ( ако колваш евентуално А9с и 66 още 2+3 комбота,които ще са ти топ ръцете за реиз - ти нямаш АА в реинджа ,той го има ) Аз мисля ,че предвид въпроса ,който си задал, оптималното отиграване на флопа би трябвало да е кол с целия реиндж ,с който продължаваш.

Сподели страницата