1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

Нечовекът !

Дискусия в 'Общи приказки' започната от Hristo82, 12 януари 2018.

1. Hristo82

Hristo82
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,723
    Трофейни точки:
    113
    Оценки:
    +801 / 36 / -124
    Покер ръце:
    Искам да кажа, че съм изумен за колко кратко време изгради толкова успешен бизнес. Отделно 2 книги да издадеш и до колкото знам са добре купувани и то забележете, подобна литература хората не биха се доверили лесно ако е писана от някой млад човек, тъй като хората свързват мъдростта със годините на човек. Но той е спечелил толкова много фенове, че вече може да продава успешно.

Доста е изумително как за толкова кратко време е спечелил доверието на толкова много хора, което говори за доста добър стратег и много ефективен маркетинг. Тъй като ако го нямаше интернет, социалните мрежи е ако не невъзможно да развиеш такъв бизнес, то най-малко ще са нужни многократно повече години и пак няма да достигне същите мащаби.

Иначе за Несеминара, ако не го познавах Юли, щях да кажа това е чиста секта :p , тъй като някои неща доста наподобяват, пак няква еуфория, хората биват карани да правят някви неща.

Тва нещо и Веско Маринов не може да го постигне, 2500 човека при цени на билетите от 100 до 250лв. но не знам дали са били такива и от начало цените защото сега последните ги е пуснал от 150 до 450лв.

Бизнес консултация цена 1000лв. към днешна дата може и над 100 такива да е имал. И още доста платени събития.

Със сигурност би могъл да помогне със съвети за бизнес, а иначе за това дали може да направи "от всяко дърво свирка", разбира се, че не. Ако някой ви каже, че всеки човек може да стане успешен във всичко, стига да има желание и да следва съветите, значи той или не ги разбира нещата или ви лъже.

Но съм сигурен, че Юли го знае това. Хората просто се раждат с определени качества, за това не всеки може да стане успешен във всяка сфера.

Наистина е изумително как ако някой може да използва правилно силата на социалните мрежи и интернет, може да постигне нещо такова от абсолютната нула. Истината е, че вече всичко минава през Фейсбук, ако имаш само уеб сайт, това не е достатъчно.

Той е постигнал този успех защото има едно много важно качество, че няма проблем с егото и още от начало е търсил съвети и се е вслушал в тях. То тва е и един от най-важните принципи да се учиш от по-добрите, както е и в покера !

Още като покер играч ми беше като пример, тъй като беше много постоянен и дисциплиниран и с много добра преценка.

Обаче ако загледате коментарите към клипа, бая хейтъри са налазили, бая се смях на което, но ако хейтърите се пръскат, това само говори колко добре се справя. Хейтърите хейтват успешните по принцип !

• Like x 3
    • Friendly x 2
    • Agree x 1
    • Funny x 1
    • Winner x 1
    • Informative x 1
    • Useful x 1
    • Optimistic x 1
    • Creative x 1
    • Dumb x 1
  2. Bighazelnut

Bighazelnut
    Expand Collapse
    Value Control

Съобщения:
    1,594
    Трофейни точки:
    63
    Оценки:
    +85 / 1 / -6
    Покер ръце:
    Това някаква платена реклама на нескафе ли е? С много продуктово позициониране и без никакви задни мисли. Шегичка!

• Funny Funny x 5
  3. a1rn1nja

a1rn1nja
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    63
    Трофейни точки:
    23
    Оценки:
    +18 / 1 / -1
    Покер ръце:
    Аз съм му абонат в youtube и имам само добри впечатления от нещата които качва , факт е ,че се опитва да спечели , но по най-благородния начин - помагайки на другите.

• Like Like x 1
  4. PaRaDiGmA

PaRaDiGmA
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    583
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +209 / 7 / -14
    Покер ръце:
    Ако някой ви каже, че всеки човек може да стане успешен във всичко, стига да има желание и да следва съветите, значи той или не ги разбира нещата или ви лъже.

Приемам второто за чиста монета.

• Agree Agree x 6
    • Like Like x 3
    • Useful Useful x 1
  5. wsop9999

wsop9999
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    297
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +219 / 4 / -66
    Покер ръце:
    Важното е,че момчето си е намерило начин,значи е достатъчно умен...

• Like Like x 4
  6. Ghost

Ghost
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    221
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +119 / 0 / -4
    Покер ръце:
    Със сигурност липсва много на покер обществото и на грайндърс.

• Like Like x 2
  7. Askalante

Askalante
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    87
    Трофейни точки:
    8
    Оценки:
    +3 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Развалиха хубавото момче онези двама братя измамници!
    По-добре да се върне в покера!!

• Agree Agree x 1
  8. Hristo82

Hristo82
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,723
    Трофейни точки:
    113
    Оценки:
    +801 / 36 / -124
    Покер ръце:
    Да направиш толкова печеливша една тъпа овца като Кобилкина и да и вдигнеш продажбите с незнам си колко, която да продава на други тъпи овце, значи трябва да си доста добър работата си ! Те сега могат да се бият в гърдите и да си прехвърлят цялата заслуга за успеха на Нечовека, но според мен той е направил и измислил много неща сам, след като е усетил играта и е почнал да екслойтва ! ;)

Важно е, че е спазил главното правило, пускай безплатно, раздавай се, зарибявай и когато му дойде времето береш :p

Само един съвет бих му дал, много е вероятно дори да получава точно обратните, тъй като контактува с много бизнесмени и някой със чудовищни бизнеси в които въртят огромни пари, които в 90% от тях сигурно вгигат печалбите и с укриване на данъци. Дано не направи тази грешка било и след нечии съвет или по собствено решение.

Данъчните рано или късно ще го налазят, а от спокойният живот по-хубаво няма. Разбира се ако се прави с мярка, тогава може и да не е толкова лошо. Но понякога хората се увличат и това води до проблеми !

Само да питам за Президент на РБ, изискванията за минимална възраст колко беше ?

• Funny Funny x 1
  9. Beck

Beck
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    162
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +120 / 3 / -11
    Покер ръце:
    40г.

10. spirtaa

spirtaa
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    179
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +146 / 0 / -2
    Покер ръце:
    Ако проблема беше в информацията всички щяхме да сме атлети-милионери!

За мене хората, които ходят по такива семинари и дават по толкова пари, са ми както разни дебелаци, дето дават по една камара пари за хапчета и си купуват най-скъпите уреди и ги ползват за закачалки после. Да седиш на дивана или да си даваш парите и да ходиш на място да си повтаряш ТИ СИ СПЕЦИАЛЕН, АЗ СЪМ СПЕЦИАЛЕН, БЛАГОДАРЕН СЪМ, ИЗПЪЛНЕН СЪМ С ЛЮБОВ и другите му полусектантски простотии, файда няма (освен може би да се почувстваш изкуствено по-добре и значим)

Аз пък ще кажа ПРИЕМИ РЕАЛНОСТТА! Я ела ся с мене, че кат взема една сопа и ще ти покажа колко си специален! Пиши в гоогле (безплатно) Как да отслабна? - съобрази се с яденето, движи се повече, ПОСТОЯНСТВО! Нищо повече! Не ти трябват хапчета (тук чети семинари 500-1к лв) Не ти трябват скъпи уреди (тука чети книги за по 150 лв) единственото, което трябва е да си размърдаш задника! Че автора на детската книжка богат татко беден татко направи милиони от продажбата и, а 99% от хората дето я прочетоха освен да се съберат в кръчмата и да си говорят какво е актив и какво пасив друго не направиха!

Не казвам, че не трябва да се чете тъй като трябва! Или че не трябва да се търси информация, защото трябва! Ама мислете, кого самозалъгвате, като си давате парите за простотии без никакви действия! Или че можете да постигнете всичко стига много да го искате, защото не можете! И като се каже на някой, че супер голяма част от успеха на много хора е късмет, те пък почват да си мислят, че всичко е късмет. :)

Успеха идва с късмет, успеха идва с труд, успеха идва с талант! ( като никой не ти гарантира че ще го постигнеш с много труд или много развитие на таланта, просто шанса е в пъти повече на твоя страна) Със самозалъгване успех НЕМА!

• Like Like x 5
    • Agree Agree x 3
  11. koceboce

koceboce
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    403
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +216 / 6 / -8
    Покер ръце:
    ''Със самозалъгване успех НЕМА!'''- Прекрасна реплика !

• Like Like x 2
  12. a1rn1nja

a1rn1nja
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    63
    Трофейни точки:
    23
    Оценки:
    +18 / 1 / -1
    Покер ръце:
    Спирта до голяма степен съм съгласен с теб,но истината може би е някъде по средата.При някой хора ,за да се разбие вреден навик,трябва нов тип изживяване което да е тригър , към нов тип действия.Дали аз бих отишъл на такова събитие - към този момент не , дали безплатните видеа ,които качва ме буустват ментално - да .

• Agree Agree x 1
  13. spirtaa

spirtaa
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    179
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +146 / 0 / -2
    Покер ръце:
    Еми щом ти помага давай, аз не съм казал, че не помага. Се едно да твърдя в горния си пример, че скъпите уреди не помагат - те помагат.

Мнението ми не беше дали Юли помага или не, а за хората, (масата) които обикалят такива семинари и информацията като цяло.

Също съм против прекаления позитивизъм и самозалъгването на хората!
    Пример:
    Ражда се джудже с мечта за про баскетболист и разните му там гурута ще ми го влачат по семинари и ще му обясняват как ако има желание може да постигне всичко, стига много да го иска и да положи усилия.

Гурутата могат ли да го бустнат ментално (както се изрази)? - могат
    Могат ли да го накарат да се почуства по-добре? - могат
    Могат ли да го надъхат зверски? - могат
    Има ли нещо общо с реалността? - според мен не

Не е ли по-добре тоя човек да осъзнае без да се самозалъгва и без да се надъхва като маймуна, че природата го е ощетила от към височина, и че про баскетболист от него едва ли ще стане и е много по-добре да намери сфера дето височината му няма да е слабост а сила?

Сега като видях това клипче се замислих, че за емоцията (приятните емоции цена нямат) може и да си заслужава парите :D:D:D

Скачай како Пенке от утре сме добре!

• Like Like x 3
  14. Hristo82

Hristo82
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,723
    Трофейни точки:
    113
    Оценки:
    +801 / 36 / -124
    Покер ръце:
    Несеминара е за повдигане на настроението, нещо като инжекция с адреналин, отърсване от стреса и зареждане с енергия. Хората там скачат, танцуват, надъхват се и в крайна сметка са доволни за изхарчените пари. Те повечето са си наясно, че просто плащат за преживяването. Подобно като да си платиш за концерт и да се изкефиш.

А личните консултации са вече друго нещо, не съм запознат и с тази програма за 49 дневната промяна.
    За бизнес консултации конкретно, той не е първият, има много други които правят. Аз точно за такова нещо бих дал пари, ако знам, че човека си разбира от работата.

Иначе ми допада бизнес концепцията, хората обичат да плащат за такива неща. Някои дори се кефят да плащат, за да са част от някакво ВИП общество, завръзват контакти, чувстват се нещо повече от другите. Юли го е направил това, а то носи пари !

Тая Кобилкина направи милиони от семинари и говори пълни глупости, но маркетинга прави чудеса и при толкова прости патки.
    Докато Юли може да бъде полезен, но както по рано казах, много хора могат да имат някакви амбиции, но ако нямат качествата никой не може да им помогне.

Особено пък ако говорим за бизнес, мога да дам стотици примери. Пак ще се повторя, не от всяко дърво става свирка !

A иначе за другите неща, като примерно как да изпитваме повече щастие и разни такива, тях не ги коментирам, не съм запознат, някои търсят и такива услуги. Тя и Кобилата и тя преподаваше подобни неща, че даже и как да имаме стабилна връзка/брак, а тая патка има 3 развода !

Toва е от сайта и ми хареса:

15. spirtaa

spirtaa
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    179
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +146 / 0 / -2
    Покер ръце:
    Да поясня само, че когато говоря за успех в примерите си, говоря най-вече за крайностите и сфери в които средно ниво не е кой знае какво. Точно там късмета играе много голяма роля и там има много малко победители, не задължително най-добрите.

Пример: има много по-добри актьори от Арнолд Шварценегер, дето никога няма да му стигнат профита (харесвам Арнолд) , много по-добри книжки от Хари Потър( и тях харесвам), които никога няма стигнат такива продажби... Покера също е таква сфера където има малко победители на върха (не задължително най-добрите) и много губещи на дъното и който реши да се захване с такава сфера трябва да го знае и приеме!

В нормалния живот, когато не става дума за крайности, почти е гарантирано, че с труд и развитие човек ще живее добре :)

Да си кажа аз, хем да не съм хейтър, хем както казах по-горе хората имат склонност като им се каже, че в нещо има голяма доза късмет, те решават че всичко е късмет и дай да си даваме лабаво, кво да се мъчим като нищо може да не стане :)

• Like Like x 3
    • Agree Agree x 2
  16. gazavat

gazavat
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    484
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +132 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Родителите, семейството, държавата и града, където се раждаме е късмет. Наследения генетичен материал е късмет. Нямаме никакви заслуги за тези фактори, които значимо влияят на развитието ни. Решенията на нашето родословно дърво обаче имат сериозен принос към нашата изходна позиция и живот. Съответно личните ни съзнателни решения и действия може да имат ролята на късмет за хора около и след нас, а може и да са голям негатив.

Успеха е относителен спрямо изходната точка. Един сирак с нормална работа потенциално е постигнал повече от някой милионер.

• Like Like x 13
    • Agree Agree x 2
    • Winner Winner x 2
  17. a1rn1nja

a1rn1nja
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    63
    Трофейни точки:
    23
    Оценки:
    +18 / 1 / -1
    Покер ръце:
    Технически погледнато джуджето от примера ти може да стане про баскетболист / в лигата на джуджетата / ,но като цяло разбрах примера ти и в някой отношения съм съгласен с теб.Успехи!

18. Wissy

Wissy
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,484
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +386 / 3 / -15
    Покер ръце:
    Много ми хареса и искам само да добавя, че независимо спота винаги имам какво да подобрим и научим.
    Независимо от IQ-to всички бихме могли да задминем това което ни е дадено по начало.
    Или пък в НБА просто един мой стар любим играч.
    5"3 MUGGSY BOGUES!!!!!

• Like Like x 2
  19. zig

zig
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    280
    Трофейни точки:
    28
    Оценки:
    +99 / 6 / -6
    Покер ръце:
    Всеки човек си има таван, на някой хора тавана им е по висок в определени дейности от други, просто Господ им е дал повече. Мотивацията помага да се приближим максимално близо до собствения си потенциал, но правилната мотивация! Свръхмотивацията е вредна, защото пренавива човек, а пружинката като се пренавие в един момент се чупи!

• Like Like x 4
    • Agree Agree x 1
  20. Askalante

Askalante
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    87
    Трофейни точки:
    8
    Оценки:
    +3 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Като гледах клипа от несеминарът, няма как да не направя асоциация - ако сте били на село където има овце една като заблее всички почват и вдигат голям шум ей така от нищото.

• Like Like x 1
    • Funny Funny x 1

Сподели страницата